BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: Wygraliśmy bitwę, teraz długa droga przed Nami ....

Autor: mysza89
3 stycznia, 08:22

I mamy styczeń rok temu co kilka dni biegałam na usg i ktg a teraz bawie się z Niuśką w domu i biegam za nią dziewczyna turla i pełza szybko :)
W tamtym tygodniu zaczęła siadać sama z boku podpierając się rączką. Siada wszedzie na podłodze w łóżeczku itd ...
Nadal nie chce czworakować i sama nie stoi, ale mnie
to nie dziwi zauważyłam, że młoda robi wszystko prawidłowo tylko w swoim tempie troche później niż inne dzieci jest ostrożna spokojna itd .
Próby raczkowania zakończyły się uderzeniem nosem i policzkiem w matę teraz się boi ....

Chwilami myślimy o 2 dziecku strach jednak wygrywa boje się starań niepowidzeń a najbardziej strat ....

4 komentarze (pokaż)
8 stycznia, 14:37

11 miesięcy Niuśki :
Jak ten czas ucieka biegnie strasznie szybko ....dopiero co się urodziła ...moja niuńka malutka....
Waga -9kg
Ubranka- 76-80
Mówie - tata, baba, dziadzia, nie, da, daj, am, papa, idę, jejku jejku,
Pokazuję nie, papa, jaka duża urosnę ...
Jem pięknie kawałki .
Siadam z pozycji na plecach lub z pozycji na boku podpierając ręką .
Pełzam
Turlam się
Robię konika i brum brum i papa ...


2 komentarze (pokaż)
11 stycznia, 11:59

Po wizycie u Neurologa mam zdrowe dziecko ...
Młoda raczkować nie będzie koniec kropka ...
Rehabilitacji nie potrzebuję( mimo to będziemy w domu ćwiczyć zalecone ćwiczenia przez rehabilitantkę )
Podobno moje dziecko ma zły wzorzec ruchowy siada po swojemu podpierając ręką i pełza,turla nie raczkuje Pani doktor stwierdziła że,łatwiej ją nauczyć chodzić przez to niż raczkować ona wstanie i pójdzie ...
Mimo tego w raczkowaniu może jej pomóc dywan ( na macie podobno się ślizga nie ma przyczepności mamy pod nią deski lakierowane na połysk- to było pieresze pytanie na wizycie zdębiałam przecież te maty mają wszyscy).
Jak pogoda się poprawi Pani doktor sugeruje wodne przedszkole .
Młoda wczoraj stała sama na wersalce kilka sekund trzymając się oparcia potem siadła na tyłek).

4 komentarze (pokaż)
22 stycznia, 11:47

2 pytania, które doprowadzają mnie do szału :
- Karmisz piersią ?
- Młoda chodzi ? Zaraz roczek :/
Mam ochotę skopać tułek jak to słyszę i udusić ...czy tylko mnie to tak wnerwia ?
I to porównywanie dzieci, bo mohe już to a moje to a moje tamto a każde inne a mimo do dostaje milion pytań znajomych dziennie a raczej patrz mój raczkuje a patrz mój stoi a patrz ...itd ...też tak macie ?
I te rady coś dziecko robi później idź do fizjo idź do fizjo ...i tak w kółko ...:/ wrrrr
I pytanie hit a raczej stwierdzenie : Zrób se drugie :/ Tu mistrzem jest rodzina mojego męża no ale to przecież idealni ludzie sama babcia czyt. Matka mojego widziała wnuczke RAZ!!! A ma do nas 20 minut samochodem babcia marzeń ...nie umie nawet jej imienia i wali tekstem jak tam : Justynka lub per malunia ...wiecie oni by chcieli wnuczusia :/ ona to akurat sie do niczego nie nadaje

2 komentarze (pokaż)
3 lutego, 20:40

Nadgoniliśmy od piątku raczkujemy jak jest potrzeba np. Po zabawkę, pięknie robi pozycję czworaczą i siada z czworaków. Próbuję sama wstawać.
Mama jest taaaaka dumna.

7 komentarzy (pokaż)
8 lutego, 11:35

Dzisiaj mija rok odkąd przyszłaś na Świat.
Zmieniłaś tak bardzo Nasze życie tak bardzo Cię kocham. Każdego dnia przytulasz się do mnie, gdy siė budzisz a wieczorem zasypiasz w moich ramionach.
Jesteś dla mnie całym światem moja największa niespodzianko.

5 komentarzy (pokaż)
20 lutego, 13:08

Tak długo na to czekałam lekarze nie dawali mi szans a jednak udało się wygrałam tą walkę wczoraj po raz pierwszy usłyszałam słowo mama.
Zostawiłam niuśke w pokoju z klockami poszłam jej przygotować zupę do kuchni po chwili słyszę idzie czworakuje przez przedpokój i słyszę mam mam mama mama weszła do kuchni uśmiechnęła i powiedziała mama a ja się popłakałam.
Mój mały szkrab teraz czworakuje za mną ja do łazienki ona za mną ja do kuchni ona za mną.
Wszędzie jej pełno.


Wiadomość wyedytowana przez autora 20 lutego, 13:10

1 komentarz (pokaż)
11 marca, 14:01

Idą nam 3 męczymy się bardzo... Dziąsło czerwone spuchnięte i widać,że bardzo ją to boli tylko ręce mama itd., bo tak to ani się bawić ani raczkować ani nic...

7 komentarzy (pokaż)
16 marca, 08:03

Od wczoraj mam mdłości jest mi tak strasznie nie dobrze wczoraj cały wieczór i popołudnie a dziś od rana o zgrozo! Już wróciły mi wspomnienia jak to było w ciąży z Niunią.
Że spraw zębowych idą nam idą a jeszcze nie wyszły te 3 widać już białe po bokach, ale się jeszcze nie przebiły.
Dziękuję za radę i pomoc zestaw camilia i maść razem daje rade jak jest źle i ibum leci. Młoda zasnęłam o 23 wstała o 7 jak ona to robi z taką energią nie wiem ja padam ona pełen aktiv krzyczy do mnie cześć.

0 komentarzy (pokaż)
1 kwietnia, 14:56

Ciąża zakończona 8 luty 2018


Wiadomość wyedytowana przez autora 1 kwietnia, 15:02

2 komentarze (pokaż)
1 kwietnia, 15:09

Dziś będzie krótko jesteśmy po szczepieniu młoda zniosła je super odroczylismy pneumokoki. Rozważam zmianę szczepionki z Symflorix.
Zero gorączki itd. Tylko mało je nie chce jeść i lęk separacyjny narasta nie mogę wyjść do łazienki trzyma się spodni lub raczkuje do mnie i tylko mama.
Kocham ten stan tą miłość. RUNDA 2 CZAS Start kciuki mile widziane.

2 komentarze (pokaż)
12 kwietnia, 08:16

Starania oficjalnie rozpoczęte chociaż mam mieszane myśli także, że to za wcześnie. No, ale może się udać zaraz lub za rok dwa pięć czy wcale.
Młodą dobrze rośnie bawi się mówi.
Jest taką iskierką jak to mówię mój brylant nie oszlifowany dużo wymusza płaczem a raczej krzykiem, to niestety wina dziadków dużo jej ulegają i jest jak mała chce.
W domu remont oby w niedzielę koniec szukam firanek zasłon itd do nowego salonu w wolnych chwilach jak mała pozwala.

8 komentarzy (pokaż)
3 maja, 17:00

Kolejny miesiąc z Julią na czele.Ona nie chodzi biega jak szalona za ręke i sama zrobi kilka kroków.

0 komentarzy (pokaż)
25 maja, 08:37

Dla zapamiętania ząbkujemy i mamy 9 ząbków kolejne nam idą i chodzimy samodzielnie.

1 komentarz (pokaż)
17 czerwca, 07:38

Dziękuję za wszystkie informacje maile smsy itd.
Nie jestem jedyną osobą do, której ta osoba wypisuje tworząc nowe konta a jak wiemy świat jest mały. A portale społecznościowe istnieją nie pisz do mnie też sms ów i co tam sobie jeszcze wymyślisz. Ciągle zastanawiam się jakim trzeba być człowiekiem by wpaść na pomysł mopsu? Wiedząc ile Walki przeszłam by mieć dziecko przecież wakczyłas razem z Nami spędziła lata na grupie fb. Podłym sfrustrowany? Złym? Zakompleksionym? Jeśli szukasz zainteresowania swoją osobą w taki sposób to słabe żal po prostu.
Ja nie mam sobie nic do zarzucenia, bo wiecie nie zniżam się do pewnych chwytów i zachowań wolę czas w tak piękną pogodę spędzić z dzieckiem na Świerzym powietrzu w basenie, bo każda chwila jest dla Nas cenna. Spędziliśmy wspaniały weekend mimo zmiennej pogody.

3 komentarze (pokaż)
2 lipca, 08:13

3 dniówka za nami pojawiła się nagle i zwaliła z nóg. Wysoka gorączka i zero innych objawów ok 13 a rano jeszcze nic. Potem już tylko pediatra i niby to zęby. Kolejnego dnia już tylko gorzej, bo 40 stopni ponad niczym nie moglismy jej zbić ani leki ani kąpiel czy okłady więc karetka szpital itd.
Opieka fatalna za to córa dzielna noc w szpitalu spedziłysmy na fotelu rozkładanym na rękach w innym przypadku był krzyk zero łóżeczka tylko przytulnie i mama a gorączka trzymała mimo czopjów w szpitalu. Rano zdecydowaliśmy o powrocie do domu i to była dobra decyzja, bo wszystkie badania wyszły nam super a gorączka nadal była 39 stopni i leki bez recepty mogłam podać w domu, sama lekarka nas poinformowała, że oni nic nie będą już robić badań itd tylko dawać przeciw gorączkowo.
Teraz wiem, że lepiej działa na Nas paracetamol niż ibum i lepiej czopek niż syrop i że po moim dziecku nie widać gdy ma gorączkę przy 39 bawi się z psem rzucając w niego piłką, gdy ja widzę białe misie i to przy 38 i leżę jak trup. Ot co taki egzemplarz mi się trafił. Po 3 dniach pojawiła się wysypka pediatra nie kazała nic podawać a gorączka zniknęła.

1 komentarz (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)