BellyBestFriend

MAPA STRONY

Masz już konto w BellyBestFriend? i ciesz się z wielu, ekscytujących narzędzi dostępnych w serwisie. Kalendarz da Ci wiele radości, zwiększy Twoją świadomość oraz będzie wspaniałym zapisem przebiegu Twojej ciąży. Jeśli podoba Ci się BellyBestFriend, poleć go koleżance, która również spodziewa się dziecka!

Tutaj każdego dnia wpisz swoje objawy, nastrój, zażywane leki oraz wykonywane aktywności fizyczne. Znajdziesz tutaj również miejsce na zapis zalecanych do wykonania na danym etapie ciąży badań i testów. Po każdym badaniu USG zanotuj informacje dotyczące Twojego dziecka i sprawdź ich interpretacje na siatkach centylowych. Zadbaj również o bezpieczeństwo Twojego dziecka i codziennie postaraj się wygospodarować czas na pomiar ruchów Twojego dziecka!

Chciałabyś uniknąć rozstępów, zachować ładny wygląd i szybko wrócić dla formy po porodzie? Kontroluj swoją wagę! Przynajmniej raz na kilka tygodni zważ się, wpisz na wykresie swoją wagę i sprawdź czy mieści się ona w zalecanych normach wyznaczonych specjalnie dla Ciebie. Pamiętaj, że prawidłowy przyrost wagi ma również duży wpływ na zdrowie Twojego dziecka i termin w którym pojawi się na świecie.

W ciąży chętnie podglądamy nasze maleństwo za pomocą USG i z utęsknieniem czekamy na następną wizytę. Uwielbiamy patrzeć jak rośnie i śledzić jego rozwój. Wykresy dziecka to miejsce, gdzie po każdym badaniu USG możesz wpisać główne parametry płodu i sprawdzić w którym percentylu znajduje się Twoje maleństwo.

W ciąży czeka Cię wiele badań i wizyt lekarskich. Kalendarz to miejsce, w którym możesz zapisać swoje wizyty oraz na czas otrzymać przypomnienie o nich. Pamiętaj, aby dobrze przygotować się do wizyty i sporządzić listę swoich pytań do lekarza (możesz ją łatwo wydrukować lub przesłać do siebie emailem). Dodatkowo znajdziesz tutaj najważniejsze wydarzenia dla Twojej ciąży, o których warto pamiętać.

Jesteś ciekawa czego spodziewać się w nadchodzącym tygodniu? Co aktualnie dzieje się w Twoim ciele i na jakim etapie rozwoju jest Twoje dziecko? Sprawdź cotygodniowe informacje! Koniecznie obejrzyj również aktualną wielkość Twojego dziecka w porównaniu do ludzkiej dłoni.

Interpretacja wykresów  

Tutaj znajdziesz interpretację przyrostu Twojej wagi, głównych parametrów płodu oraz najważniejszych kwestii w przebiegu Twojej ciąży.

Tylko kobieta w ciąży wie ile rzeczy trzeba zaplanować, przygotować i zorganizować zanim dziecko pojawi się na świecie. Co i w jakiej ilości kupić dla noworodka, co spakować w torbie do szpitala, o czym pamiętać zanim rozpocznie się akcja porodowa…Stworzyliśmy dla Ciebie gotowe listy (m.in. plan porodu, torba do szpitala, zakupy dla dziecka), które możesz modyfikować według własnych potrzeb lub stworzyć swoją własną listę!

Jeśli to nie jest Twoja pierwsza ciąża i prowadziłaś już kalendarz ciąży w BellyBestFriend (lub OvuFriend) możesz tutaj porównać przebieg aktualnej ciąży z tą wcześniejszą. Jest to nie tylko miła pamiątka, ale również źródło cennych informacji dla Ciebie i Twojego lekarza.

Tutaj znajdziesz wiele przydatnych w ciąży kalkulatorów. Między innymi obliczysz prawidłowy przyrost hormonu HCG na początku ciąży lub dowiesz się wielu interesujących ciekawostek dotyczących Twojej ciąży. Wkrótce również będzie dostępny kalkulator, w którym oszacujesz statystyczne ryzyko wad wrodzonych na podstawie wpisanych parametrów z USG.

Przed ciążą prowadziłaś kalendarz owulacji i teraz chciałabyś do niego wrócić? Możesz łatwo przechodzić pomiędzy Twoim kalendarzem owulacji i ciąży. BellyBestFriend to kontynuacja OvuFriend, czyli przyjemny ciąg dalszy etapu starania się o Twoje maleństwo. Twój abonament wykupiony w OvuFriend możesz bez problemu wykorzystać w BellyBestFriend i odwrotnie.

Galeria kalendarzy  

W ciąży często zastanawiamy się czy to czego doświadczamy jest „normalne”, czy nasza aktualna waga, wyniki badań lub rozwój naszego dziecka są podobne do innych na tym samym etapie ciąży. Nie chcemy porównywać i analizować, ale stale to robimy. W galerii wykresów możesz robić to do woli, wyszukując wykresy wg trymestru i rodzaju ciąży, typu wykresu (dziennik, waga mamy, wykresy dziecka) lub wg konkretnych fraz.

Chwalmy się tutaj naszymi pociechami i podziwiajmy cudze. W galerii zdjęć USG możesz wyszukiwać zdjęcia z USG wg wieku, rodzaju ciąży, płci i wielu innych parametrów.

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez kobiety będące w ciąży, na przykład: kiedy ciąża stanie się widoczna dla innych, jaki jest prawidłowy przyrost hormonu HCG, czy plamienia we wczesnej ciąży są groźne lub kiedy najwcześniej można poznać płeć dziecka.

Baza Imion  

Wybór imienia dla dziecka często budzi emocje i „spory”. W bazie imion znajdziesz nie tylko listę wszystkich imion dla dziewczynek i chłopców, ale również sprytne narzędzie ułatwiające parom wybór imienia.

Tutaj znajdziesz artykuły poruszające najważniejsze i najciekawsze zagadnienia związane z ciążą, zdrowiem Twojego dziecka, dietą, badaniami w ciąży i porodem. Wszystko to co zainteresuje kobiety w ciąży, chcące poszerzyć swoją wiedzę korzystając z wiarygodnego źródła.

Tutaj rozmawiamy, wspieramy się i wymieniamy doświadczeniem na temat ciąży, porodu i połogu. Poruszamy tematy przyjemne takie jak: pierwsze objawy ciąży, pozytywny wynik testu ciążowego czy pierwsza wizyta lekarska, ale również nie boimy się rozmawiać o tych trudniejszych: ciąża po poronieniu, badania prenatalne czy lęk przed porodem. Szanujemy nasze odmienne zdania i nie narzucamy innym swoich poglądów. Rozmawiamy w takich grupach tematycznych jak: W ciąży – ogólne, Trymestry I, Trymestr II, Trymestr III, Komplikacje i Poród.

Przeczytaj zwierzenia użytkowniczek BellyBestFriend, które podobnie jak Ty spodziewają się dziecka. Ich doświadczenia, emocje i drogę do macierzyństwa. Możesz tutaj również zapisywać swoją historię. Pamiętnik możesz pisać tylko dla siebie lub udostępnić go do czytania i komentowania dla innych osób.

Jest to miejsce, w którym możesz przeglądać i komentować wykresy ciążowe (dzienniki, wykres wagi i wykresy płodu) innych użytkowniczek lub jeśli zechcesz udostępnić swoje własne wykresy do śledzenia i komentowania przez inne osoby. Komentarze do swoich udostępnionych wykresów będziesz mogła na bieżąco śledzić, komentować i jeśli zechcesz również je usuwać pod swoimi bieżącymi wykresami.

Jest to miejsce, w którym możesz przeglądać zdjęcia brzuszków ciążowych innych kobiet według wybranych kryteriów, między innymi wyszukiwać zdjęcia po wybranym tygodniu ciąży, płci dziecka lub brzuszkach wysoko lub nisko noszonych. Zachęcamy Cię również do umieszczenia swojego zdjęcia brzuszka, będzie to pomocne dla innych kobiet w ciąży!

Aby dostarczyć Ci rzetelne informacji o okresie ciąży, porodzie i połogu rozmawiamy z najwyższej klasy specjalistami.

Tutaj znajdziesz dobrego ginekologa lub placówkę w swojej okolicy zajmującą się prowadzeniem ciąży i usługami okołociążowymi. Do dyspozycji masz wiele możliwości wyszukiwania m.in po specjalizacji lekarza lub usługach które świadczy. Aby lepiej wybrać lekarza w Twojej okolicy, koniecznie przeczytaj opinie o lekarzu dodane przez inne użytkowniczki.

W BellyBestFriend możesz zawierać przyjaźnie. Jeśli spotkałaś w społeczności BellyBestFriend lub OvuFriend osobę, z którą chciałabyś poznać się lepiej, wyślij do niej zaproszenie. Jako przyjaciółki będziecie mogły wysyłać sobie wiadomości wewnętrzne oraz śledzić i komentować swoje wykresy.

Dieta wpływa na prawidłowy rozwój płodu, masę urodzeniową dziecka i rozwój jego mózgu. Tworzymy dla Ciebie spersonalizowaną dietę biorąc pod uwagę ogromną liczbę parametrów, w tym dane dotyczące Twojego organizmu oraz rzeczy, których nie chcesz mieć zawartych w diecie.

Przeczytaj dlaczego stworzyliśmy BellyBestFriend, kim jesteśmy i jak działamy. Dowiedz się co jest dla nas ważne i jakie są nasze cele.

Jeśli chciałabyś podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z okresu ciąży, masz pytanie dotyczące kalendarza ciąży lub brakuje Ci jakiejś nowej funkcjonalności, napisz do nas.
Jesteśmy tutaj dla Ciebie! Czekamy na każdą Twoją sugestię. Na wszystkie wiadomości staramy się odpowiadać w przeciągu 48 godzin.

W trosce o porządek i bezpieczeństwo w serwisie BellyBestFriend, użytkowniczki zobowiązane są przestrzegać zasad spisanych w regulaminie.

Tutaj dowiesz się jak bardzo cenimy prywatność, dlaczego nigdy nie udostępnimy Twoich danych osobowych oraz dlaczego używając nasze serwisy możesz czuć się bezpiecznie.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)