BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: Po 20 latach niespodzianka :)

Autor: Rencia
7 sierpnia 2018, 10:23

Wczorajsza wizyta się odbyła, mam trochę białka w moczu, KTG w porządku, żadnych skurczy, serduszko bije prawidłowo.
Ciśnienie jak zwykle podwyższone z powodu stresu - ogólnie nie lubię lekarzy i im nie ufam, stąd nerwy.
Nie wiem jak przejdę tą cesarkę.
Położną poprosiłam o to żeby pokazując wyniki lekarzowi zapytała, co ja mam zrobić gdyby np jakaś akcja się rozwinęła to skąd w szpitalu będą wiedzieć ze jestem do cesarki- nie wyobrażam sobie rodzić naturalnie. Nie mam siły przejść 50 metrów bez skakania serca a co dopiero taki wysiłek i do tego to rozeszłe spojenie łonowe. Położna poinformowała mnie że mam wejść do gabinetu i lekarz mi wszytko wyjaśni.
No i wyjaśnił- zrobił wpis do karty ciąży o zakończeniu ciąży przez cc.
Uspokoiło mnie to choć i tak też cc się boję.


2 komentarze (pokaż)
15 sierpnia 2018, 18:35

No i po wizycie w poniedziałek nici. Przesunęli na wtorek. We wtorek na wizycie ciśnienie 150/105. Obrzęki też wystepuja więc lekarz stwierdził żeby skierować do szpitala na obserwację. A termin ustalimy pod koniec tygodnia. Oczywiście cesarka.
Także od wczoraj wieczór jestem już na oddziale z dwoma paniami w podobnym do mnie stanem.
Spokoju nie ma bo co chwilę wpada pielęgniarka i coś mierzy. Jak nie KTG. To temperaturę to ciśnienie.
Z objawów zbliżającego się porodu na trazie nie widać. Szyjka zamknieta. Także czekam do piątku na wieści o terminie cesarki. Zaczynam czuć strach jak chyba każda kobieta rodzącą czy siłami natury. Czy CC.

2 komentarze (pokaż)
18 sierpnia 2018, 20:37

No i w poniedziałek zobaczę moja księżniczkę. Jutro mają mnie przygotowywać. Tyle że nikt mnie o niczym nie informuje. A jak zapytam to mnie zbywają w stylu: my panią przygotujemy. Proszę się nie martwić. Ciekawe, ciekawe. Co ja w szkole jestem czy jak? Trochę się czuję zbywana.
Jutro mam trochę odwiedzin rodziny. Siostra będzie moja na pewno i koleżanka co blisko tu w Bochni mieszka. Liczę na podporę duchowa w tym trudnym momencie.

3 komentarze (pokaż)
20 sierpnia 2018, 06:31

Dzisiaj godzina zero. Czekam na cesarkę. Strach ma wielkie oczy jednak

3 komentarze (pokaż)
21 sierpnia 2018, 21:33

Jestem pierwszą dobę po cesarce.Ja i Alicja mamy się dobrze. Moja gwiazda ważyła 3370 gram długa była na 52 cm i dostała 10 pkt w skali Apgar.
Emocji nie ma końca. Czuję się mega szczęśliwa i mąż widzę że sam pogubił się też w swoich emocjach.
Jedna wielka radość nas ogarnęła i euforia. Niesamowite emocje człowiek wtedy odczuwa.
Tyle czekania,wyrzeczeń by ujrzeć swe dziecię.
W dzień cesarki mega strach o siebie i o dziecko. Opowiem o przebiegu cesarki kolejnym razem. Dziś w pierwszej dobie uruchamianie było. Lekko nie jest. Dwa razy mi się zakręciło w głowie. Ból jest ale do przeżycia. Także jestem na extra diecie. Cewnik wyjęty. Chodzenie już było a nawet stolec. Także myślę że jutro będzie w ogóle super.
Mamy oczywiście problem z karmieniem ale o tym opowiem też w kolejnym wpisie. Dziś po odwiedzinach rodziny mam dość tym bardziej że to pierwsza doba. Muszę odpocząć . Dziękuję za gratulacje. Zdjęcia wrzucę później bo z komórki ciężko. Pozdrawiam i życzę wszystkim mamusiom i tatusiom dużo spokoju i radości w tych ważnych dniach.....

2 komentarze (pokaż)
23 sierpnia 2018, 10:08

Trzecia doba po cesarce. Ja się czuję dobrze. Wstaje,chodzę karmię Alicję trochę piersią trochę mm. Do piersi zaczyna napływać ale jest jeszcze mało pokarmu. Bawarka w domu na pewno pomoże. Po wizycie ginekologicznej ja mogę wyjść do do u. Czekam na wizytę neonatologów. No i na decyzje o powrocie do domu.

1 komentarz (pokaż)
31 sierpnia 2018, 09:14

A oto moja kruszyna:)
19tg1d.jpg
2lwrgn6.jpg


Wiadomość wyedytowana przez autora 31 sierpnia 2018, 09:18

2 komentarze (pokaż)
3 września 2018, 11:20

Dzisiaj zostalysmy wreszcie same w domu. Mąż poszedł do pracy, siostra pojechała do domu. Wreszcie mogę odsapnac w domowych pieleszach.
Karmienie piersią idzie sprawnie. Dokarmiam mm 30 ml do każdego posiłku. Chodzi o bilirubinę żeby się z powrotem nie wchłaniała . Tak mi poradził pediatra. Alicja ma lekką żółtaczkę i sama pierś powoduje wchłanianie z powrotem bilirubiny. Za kilka dni znów pobierzemy krew i zobaczymy jak to podziałało. Nie ukrywam że karmienie tym i tym jest bardzo uciążliwe i czasochłonne. Ale radzimy sobie. Ogólnie czuję nadal zmeczenie. Spore zmęczenie. Mogłabym spać na żądanie. Tyle że się nie da.Alicja wieczorami robi się niespokojna i wisi dosłownie na mnie. Trwa to kilka godzin. Na szczęście nie każdy wieczór. Poza tym lubimy ja obserwować... Robi śmieszne minki i w ogóle jest śliczna. Spacerki mamy codziennie. I na zakupy jeździmy. Do dziadków. Mała powsinoga z niej już jest.

0 komentarzy (pokaż)
10 września 2018, 10:40

No i bilirubina też się unormowała, po badaniach w czwartek wszytko się unormowało.
Ale samo pobieranie krwi znów yło kosmarem. Dla małej oczywiście a i dla mnie było przykre patrzeć jak płacze maleńka.
Ważne że już jest po całej tej proedurze bilirubinowej.
Teraz za to alicja ma suchy noosek troszkę. Macie na to jakieś sprawdzone sposoby?
Kończymy dekorować Alicji pokój- jak dzisiaj go skończymy to pokażę wam kilka zdjęć.
Wyszedł genialnie. A najpiekniejszy o jest żyrandol. Po prostu cudo.
Zresztą same ocenicie:)

0 komentarzy (pokaż)
1 października 2018, 10:20

Ciąża zakończona 20 sierpnia 2018


Wiadomość wyedytowana przez autora 1 października 2018, 20:35

2 komentarze (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)