BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: W naszym przypadku? Tylko cud! Boze dziekuje za nadzieje, ktora Ty dajesz.

Autor: Ren
Przejdź do OvuFriend i przeczytaj moją historię starania się o dziecko
Wstęp

O mnie: Wdzieczna Bogu, Matce Przenaswietszej za wysluchanie modlitw i wszystkim Swietym Bozym m.in. Sw Dominikowi, sw Annie, Sw Gerardowi (imie Bierzmowane mojego meza), Sw JP II, Sw Ricie, Sw Faustynie, sw Judo Tadeuszu, Sw O.Pio i innym Swietym za wstawiennictwo oraz wszystkim osobom zywym, ktore znam i nie znam a ktore modlily sie za nasz przypadek (u meza slabe nasienie a u mnie prawdopodobnie zatkany lewy jajowod, mialam 2 HSG i jajowod byl 'prawdopodobnie' zatkany w obu przypadkach). Zadne slowa nie wyraza tego jak jestem wdzieczna, mimo iz TRZY ciaze poronilam samoistnie: w 8t6d (ciaza od 13 marca do 13 maja 2016, 15 maja wydalilam jajo plodowe), w 10t1d (ciaza od 1 sierpnia do 11 pazdziernika 2016, zarodek obumarl miedzy 7t5d a 8t3d) oraz w 9t5d (19 wrzesnia 2017 do 26 listopada 2017, nasza Lucjanka chora na trisomie 9 zmarla w lonie w 8t3d). Caly czas czulam wsparcie modlitewne, niesamowita moc! Nasienie mojego meza zostalo w tym czasie uzdrowione, co potwierdzilo (trzecie) badanie. Wierze w kolejny cud i razem z mezem cierpliwie czekamy.

Moja ciąża: Moje wszytkie trzy ciaze to najwspanialsze cuda jakiegokolwiek w swoim zyciu doznalam. Kazdy kolejny dzien byl cudem a ja Jezu Ufam Tobie, ze bedzie nowy cud, na Twoja Chwale, tak jak Ci obiecalam - daje swiadectwo.

Chciałabym być mamą: Pragne byc mama, ciagle brakuje mi tego najwazniejszego celu zycia, nie ma nic wspanialszego w ludzkim zyciu od wlasnej rodziny i dawaniu siebie dzieciom :-)

Moje emocje: RADOSC RADOSC RADOSC, MEGA RADOSC :-D Chwala Panu za CUD, ktory byl i znow sie stanie!!!

18 kwietnia 2016, 17:29

<3 <3 <3 TAK BARDZO DZIEKUJE ZA CUD, SWOIM CALYM ZYCIEM BEDE DZIEKOWAC <3 <3 <3

Modlitwa matek oczekujących dziecka:

Panie Jezu, proszę Cię z miłością, za to powierzone mi życie, które noszę w łonie. Z pokorą dziękuję, że wybrałeś mnie jako narzędzie Twojej miłości. W tym pięknym oczekiwaniu pomóż mi żyć w nieustannym zawierzeniu się Twojej świętej woli. Daj mi serce matki: czyste, mocne i hojne. Ofiaruję Ci wszystkie obawy o przyszłość: lęki, niepewności, oczekiwania względem dziecka, którego jeszcze nie znam. Spraw, aby narodziło się zdrowe, oddal od niego wszelkie zło fizyczne i niebezpieczeństwa duszy. Proszę, obdarz pełnią życia wiecznego dzieci, którym nie pozwolono się narodzić, otaczaj opieką rodziny, by mocą Twej łaski skutecznie oparły się zasadzkom złego ducha, z miłością przyjmując każde życie i chroniąc je od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Ty, Maryjo, która poznałaś niezliczone radości świętego macierzyństwa, daj mi serce zdolne do przekazania wiary żywej i gorącej. Uświęć moje oczekiwanie, błogosław moją cichą nadzieje, spraw by owoc mojego łona wzrastał w łasce i świętości.

Przez Chrystusa, Twego Boskiego Syna. Amen.

0 komentarzy (pokaż)
18 kwietnia 2016, 17:30

Modlitwa rodziców do Anioła Stróża dziecka poczętego:

Aniele Boży Stróżu dziecka poczętego, którym Dobry Bóg nas obdarował i Twej opiece powierzył, prosimy Cię, abyś nieustannie czuwał nad naszym dzieckiem i wypraszał mu potrzebne łaski: zdrowia, prawidłowego rozwoju i szczęśliwego przyjścia na świat. Wielbiąc Boga w Trójcy Świętej Jedynego, Stwórcę i Dawcę Życia, prosimy Cię, aby ten błogosławiony czas oczekiwania umocnił naszą miłość, pogłębił więź małżeńską i przyczynił się do wzrostu wiary i nadziei, którą pokładamy w Tobie. Amen!

0 komentarzy (pokaż)
18 kwietnia 2016, 17:40

Czesc email'a od mojej mamy

Wysłane: 13:01 Poniedziałek 2016-04-11
Temat: RE: Cud Poczecia

Służcie Bogu i Kościołowi i zapraszajcie GO do wszystkich Waszych spraw.
Teraz dopiero, kiedy potwierdziłaś poczęcie, mogę podziękować siostrom, kapłanom i całej Wspólnocie Mamre, wszystkim, którzy się modlili w Waszej intencji. Księdzu Sebastianowi, ks. Marcinowi, ks. Włodzimierzowi Cyranowi, OJCU Teodorowi Knapczykowi – franciszkanowi, który odprawia tam Msze św. o uzdrowienie, Proboszczowi z Bojkowa ks. Bogdanowi Benedik, s.Gabrieli – dominikance i całemu zgromadzeniu, s.Antonii z Bożego Miłosierdzia – Częstochowa. Siostrom zakonnym Augustiankom z Krakowa, moim przyjaciołom – wielu, wielu ludziom kościelnym, różom różańcowym i naszym modlitwom zanoszonym codziennie do Maryi Niepokalanej. Naszej pielgrzymce na J.Górę w dni poczęcia. Polecaliśmy przed Cudownym Obrazem. Teraz mogę napisać, ze tak było i nie ma w tym przechwałek. Ks. Wlodzimierz Cyran zachęca byście poznali ludzi z Mamre mieszkających w Anglii, to w Waszym wieku. Niedaleko od Was mieszkają. Pa. Skarby!

2 komentarze (pokaż)
20 kwietnia 2016, 15:52

ALLELUJA!!!!! Moj maz odebral wczoraj (trzecie) wyniki badan nasienia i wyniki sa 'N-O-R-M-A-L' tj. 28% o ruchu 'a', 5% o ruchu 'b' (dla przypomnienia: norma a+b>32%) czyli ma 33% a mial 5%! :-)

Morfologia 6% a byla 1% (norma >4%).

Nie ze to ma teraz jakies ogromne znaczenie, ale mam rogala na twarzy :D

Bog wysluchal modlitw!!! Maz bedzie dalej suplementowal, powiedzial, ze jakby sie cos stalo to dzialamy dalej :D


Wiadomość wyedytowana przez autora 20 kwietnia 2016, 15:48

7 komentarzy (pokaż)
20 kwietnia 2016, 17:02

30 listopada 2015, 12:21

Nie wiem czy nie lamie praw autorskich ale kieruje sie wylacznie pragnieniem pomocy innym kobietom... Kiedys w cyberprezestrzeni napotkalam na ta prace, wydrukowalam ja sobie, przeczytalam, wzielam do serca i sie stosujemy... Zachecam do poczytania!!!

http://naprotechnologia.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2012/11/Diagnostyka-i-terapia-nieplodnosci-w-NaProTECHNOLOGY.pdf


Wiadomość wyedytowana przez autora 20 kwietnia 2016, 20:30

3 komentarze (pokaż)
21 kwietnia 2016, 15:52

http://www.poradnikmamy.pl/Ciaza-i-porod/Przygotowanie-do-ciazy/Co-mozna-w-ciazy-a-czego-nie-powinno-sie-robic.html

0 komentarzy (pokaż)
17 maja 2016, 17:05

Ciąża zakończona 13 maja 2016


Wiadomość wyedytowana przez autora 13 czerwca 2016, 17:53

0 komentarzy (pokaż)
7 czerwca 2016, 16:34

O 11:30 mialam miec pierwsze USG. (...) Wiem ze mamy w Niebie bardzo szczesliwego Aniolka <3

Myśli. św. Ojciec Pio
Co innego mam ci powiedzieć? Łaska i pokój Ducha Świętego niech będzie zawsze w twoim sercu. Złóż to serce w otwartym boku Zbawiciela i złącz je z Królem naszych serc, który w nich przebywa, jak na królewskim tronie, aby otrzymywać hołdy i wyrazy posłuszeństwa wszystkich innych serc, trzymając w ten sposób otwartą bramę, aby każdy mógł wejść i o każdej godzinie być przyjęty na audiencji. A kiedy twoje serce będzie do Niego mówić, nie zapomnij, moja droga córko, wstawiać się za moim sercem, aby Jego Boski i czuły majestat uczynił je sercem dobrym, posłusznym, wiernym i bardziej wspaniałomyślnym niż jest obecnie CEpist. 111, s.427n).


Wiadomość wyedytowana przez autora 14 czerwca 2016, 13:25

0 komentarzy (pokaż)
13 czerwca 2016, 17:53

Dokladnie dzis skonczylabym 3 miesiac (...) Jestem silniejsza niz kiedykolwiek, tylko Pan moze dac tyle sil i tak silna nadzieje po takiej stracie i wciaz otwieram rece do Niego i serce mam otwarte, cieszac sie z cudow wokol nas <3

Modlitwa o ufność!

Panie Jezu Chryste – wierzę, że mnie kochasz.
Wierzę, ale jednocześnie proszę - zaradź memu niedowiarstwu.
Mój umysł przyjmuje to, że chcesz wyłącznie mego szczęścia.
Moja wola chce zgadzać się tylko z Twoją wolą, w której odnajduje pełnię życia.Jednakże w moim sercu panuje lęk przed Tobą. Jestem wewnętrznie sparaliżowany i niezdolny, by Cię kochać. Panie Jezu, proszę usuń ze mnie jad szatański, który każe widzieć w Tobie zagrożenie. Jezu, uwolnij mnie z lęku przed miłością i obdarz łaską ufności wobec Ciebie. Jezu, daj mi siłę do pokonania kłamstwa upatrującego osiąganie szczęścia w spełnianiu namiętności ciała. Odbierz mi serce niewolnika i najemnika, a daj serce dziecka Bożego. Przytul mnie na nowo do Swego serca i naucz kochać. Pozwól patrzeć z czystą miłością i bezinteresowną empatią. Panie Jezu, obdarz mnie łaską dobrej spowiedzi i utwierdź w łasce uświęcającej. Amen.


Wiadomość wyedytowana przez autora 14 czerwca 2016, 13:25

2 komentarze (pokaż)
12 lipca 2016, 12:14

PRZYGOTOWANIA DO CIĄŻY A DIETA

Wraz z decyzją o rychłym powiększeniu rodziny, warto zadbać o wprowadzenie zmian w kierunku zdrowszego stylu życia. Przyczyni się to do poczęcia zdrowego, prawidłowo rozwijającego się dziecka oraz uniknięcia problemów z zajściem i utrzymaniem ciąży.
Na przygotowania do ciąży powinny składać się odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, wykonanie badań krwi (morfologii oraz nosicielstwa chorób zagrażających zdrowiu dziecka) oraz odpowiednia suplementacja. Najlepiej przeznaczyć na to 3 miesiące przed rozpoczęciem starań o ciążę. Jest to wystarczający czas na wyrównanie ewentualnych niedoborów witamin i składników mineralnych, detoksykację organizmu po rzuceniu palenia tytoniu, picia alkoholu czy stosowania innych środków. Odpowiednio skomponowana dieta może również uregulować Twoją gospodarkę hormonalną. Jeśli masz nadwagę lub jesteś otyła, warto abyś przynajmniej kilka miesięcy poświęciła na redukcję tkanki tłuszczowej przed zajściem w ciążę.

Zasada 5 U, czyli czym jest prawidłowe odżywanie

Gdy chcesz wprowadzić mądre zmiany w swoim sposobie odżywania, powinnaś zadać sobie kilka pytań: Czy znam zasady zdrowej diety? Czy świadomie komponuję swoje posiłki? Czy wiem, czego i w jakich ilościach potrzebuje mój organizm? Zasady prawidłowego odżywiania łatwo wprowadzić, stosując się do zasady 5 U:
Urozmaicenie - jest to najważniejsza cecha diety, zapobiegająca niedoborom składników odżywczych. Dieta powinna być różnorodna zarówno na przestrzeni tygodnia, dnia, jak i w ramach każdego posiłku. Urozmaicając posiłki w tygodniu, zadbaj, aby nie powtarzać tych samych potraw każdego dnia. Planując dania obiadowe, pamiętaj, aby 2 razy w tygodniu w menu pojawiła się ryba, 1-2 razy danie z mięsem, a 2 razy warto skorzystać z nasion roślin strączkowych. W ciągu dnia należy spożywać produkty z różnych grup: przynajmniej 3 razy warzywa, 3 razy produkty zbożowe, 1-2 razy owoce, przynajmniej 1 raz nabiał i produkty, będące źródłami białka: ryby, mięso, jaja lub nasiona roślin strączkowych. W ramach jednego posiłku staraj się łączyć produkty z różnych grup - najprościej jest pamiętać, aby każdemu daniu towarzyszyło jakieś warzywo.
Uregulowanie - bardzo ważne jest wyznaczenie pór posiłków w ciągu dnia oraz wypracowanie stałego schematu ich spożywania. Dzień powinien rozpoczynać się od śniadania, zjadanego wkrótce po przebudzeniu się oraz kolejnych 3-4 posiłków co 3,5-4 godziny. Ostatni posiłek powinien być zjadany na 3 godziny przed snem.
Umiarkowanie - zasada ta dotyczy przede wszystkim osób, mających nadwagę lub otyłość, ale nawet jeśli nie masz problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi, ogranicz ilość spożywanej soli, a także zwracaj uwagę na wielkość porcji, zwłaszcza produktów białkowych. 100 g mięsa czy ryby dostarcza odpowiedniej dawki białka (20 g). Spożywanie większej ilości na raz nie gwarantuje wykorzystania tego cennego składnika, za to niestrawione resztki będą długo zalegały w przewodzie pokarmowym, prowadząc do rozpoczęcia procesów gnilnych. Umiarkowanie stosuj również tłuszcze. Warzywa (poza ziemniakami) są jedyną grupą produktów, których w Twojej diecie nigdy nie jest za dużo - wręcz przeciwnie, im więcej tym lepiej!
Unikanie - wbrew powszechnej opinii, nie wszystko, co jest zawarte w żywności, jest zdrowe i zalecane. Istnieją substancje, które nie powinny w ogóle być spożywane np. cukier prosty (glukoza, sacharoza) oraz izomery trans kwasów tłuszczowych. W okresie starań o ciąże unikaj również produktów, które nie powinny się znaleźć w diecie kobiety ciężarnej, w szczególności alkoholu.
Uzupełnianie płynów - wypijanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia jest dopełnieniem zasad prawidłowego odżywiania się. Woda jest niezbędna do przebiegu procesów życiowych, pozbywania się końcowych produktów przemiany materii czy regulacji ciepłoty ciała. Powinniśmy wypijać przynajmniej 1,5 l wody każdego dnia, warto zwrócić uwagę na typ wody - czy jest to woda źródlana czy mineralna. Dla dorosłych odpowiednia jest woda mineralna niskosodowa. Dodatkowe ilości płynów potrzebne są do uzupełnienia strat, np. przy wysiłku fizycznym, gorączce czy podczas upałów. Kawy, herbaty oraz innych napojów nie możemy wliczyć do tego zalecanego 1,5 l wody, warto zacząć je traktować jak dodatki smakowe czy urozmaicenie diety, natomiast wodę jako podstawowe źródło płynu.

Suplementacja - czym i kiedy?
Najważniejszym elementem przygotowania do ciąży jest zażywanie kwasu foliowego (witaminy z grupy B, standardowo 4 mikrogramy dziennie - taką dawkę zawierają preparaty dostępne w aptekach bez recepty). Kwas foliowy powinien być stosowany przez wszystkie kobiety w wieku rozrodczym, jednak wiedza o tym nie jest jeszcze w Polsce rozpowszechniona. Niedobór tej witaminy w pierwszych tygodniach rozwoju zarodka skutkuje ciężkimi wrodzonymi wadami rozwojowymi, w tym rozszczepem kręgosłupa, brakiem lub szczątkowym rozwojem mózgu czy wodogłowiem oraz samoistnymi poronieniami. Na niedobór kwasu foliowego, pomimo jego wystarczającej podaży, można również narazić się, pijąc duże ilości alkoholu lub przy niedoborze witaminy B12. Najczęściej dotyka to osoby na dietach wegetariańskich lub często stosujące leki na zgagę, które blokują wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Jeśli wcześniej nie zażywałaś kwasu foliowego, zacznij go przyjmować na 3 miesiące przed planowaną ciążą i kontynuuj suplementację podczas ciąży.
Innym znanym zagrożeniem jest nadmiar witaminy A, która jest kumulowana i magazynowana w organizmie, a jej wysokie stężenie może się długo utrzymywać, pomimo zaprzestania jej spożywania. Witamina A jest dostarczana z dwóch źródeł: w postaci retinolu (z pokarmów zwierzęcych) lub karotenów (czerwonych i pomarańczowych barwników roślin), przy czym tylko jej nadmiar w formie retinolu ma niepożądane działanie. Często brak rzetelnych źródeł informacji skutkuje nadgorliwością kobiet w ciąży, które z obawy przed toksycznym działaniem tej witaminy wykluczają ze swojej diety jej źródła - jest to błąd, jest ona bardzo potrzebna m.in. do prawidłowego rozwoju wzroku dziecka, a środki ostrożności należy ograniczyć jedynie do wykluczenia z diety wątróbki oraz rezygnacji z suplementacji preparatami witaminy A w formie retinolu. Niedobór witaminy A może powodować trudności z zajściem w ciążę.

Planując ciążę, należy zadbać o odpowiednie zasoby witaminy D - odpowiedzialnej za gospodarkę wapniowo-fosforanową oraz budowę kośćca. Nasz organizm jest w stanie sam, pod wpływem światła słonecznego, produkować witaminę D. Dlatego zaleca się, aby w okresie od marca do września eksponować przez 15 minut dziennie odkrytą skórę ramion i nóg. Dodatkowo należy zadbać, aby w diecie pojawiały się ryby, jaja oraz pełnotłusty nabiał i masło. Jesienią i zimą w naszej strefie klimatycznej nasłonecznienie jest niewystarczające - wtedy wskazana jest suplementacja. Uwaga: Witamina D nie jest produkowana pod wpływem opalania w solarium, a pokrycie skóry filtrem przeciwsłonecznym ogranicza wytwarzanie tej witaminy.

Na etapie przygotowań do ciąży również warto zadbać o odpowiednie zasoby kwasów omega-3. Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju m.in. układu nerwowego oraz oczu dziecka, a także wpływają na jego układ immunologiczny. Produktami bogatymi w te kwasy są m.in. ryby morskie (makrela, łosoś, dorsz, tuńczyk, śledź atlantycki) i owoce morza. Warto również do diety włączyć olej lniany, powinien on być tłoczony na zimno i przechowywany w ciemnej butelce w lodówce, gdyż szybko traci swe cenne właściwości. Stosujemy go tylko na surowo, np. do sałatek. Jeśli obawiasz się, że Twoja dieta nie dostarcza Ci wystarczającej ilości kwasów omega-3 (np. nie masz dostępu do ryb morskich dobrej jakości), możesz rozpocząć suplementację na 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę i kontynuować ją aż do końca karmienia piersią, a najlepiej łykać kapsułki omega-3 stale.

Gdy planujesz ciążę, pamiętaj o:
Wprowadzeniu zdrowego stylu życia;
Uregulowaniu pór posiłków, a zwłaszcza spożywaniu śniadania niedługo po przebudzeniu;
Wykonaniu badań krwi;
Rozpoczęciu odpowiedniej suplementacji, przede wszystkim kwasem foliowym.

Rady dla przyszłego Taty

Od dłuższego czasu odnotowuje się spadek jakości i ilości męskiego nasienia, co przekłada się przede wszystkim na trudności z poczęciem, ale również może przyczynić się do problemów zdrowotnych Twojego dziecka.

Natura wyposażyła mężczyzn w bardzo liczną, ale nie tak silną armię plemników - męskie komórki rozrodcze są bardzo podatne na uszkodzenia. Wiele szkód powodowanych jest przez wolne rodniki - atomy lub cząsteczki, mające ogromną siłę niszczenia wszystkiego, co napotkają na swojej drodze. W prawidłowych warunkach ich destrukcyjna działalność ograniczana jest przez przeciwutleniacze (antyoksydanty), które w znacznych ilościach występują w płynie nasiennym. Niestety, zanieczyszczenie środowiska, w jakim żyjemy, a także współczesny styl życia wpływają na zwiększanie się ilości wolnych rodników, a nie zapewniają wystarczającej ilości przeciwutleniaczy. Aby temu zapobiegać, warto zadbać o odpowiednią dietę, bogatą w antyoksydanty. Działanie przeciwutleniające mają:
Witaminy, np. E, D, C; prowitamina A, kwas foliowy;
Składniki mineralne, np. cynk, selen;
Naturalne barwniki i inne substancje, występujące w żywności m.in.chlorofile, beta karoteny, polifenole, flawonoidy, likopen.
Niektóre z tych związków dostępne są w postaci suplementów diety pojedynczo lub w zestawach przeznaczonych dla mężczyzn, oczywiście można je stosować i traktować jako uzupełnienie diety. Należy jednak pamiętać, że w żywności różnorodność przeciwutleniaczy jest o wiele większa i występują one w naturalnej formie, przez co mogą stanowić lepszą ochronę przed wolnymi rodnikami.

Dodatkowo ważne jest wyeliminowanie lub ograniczenie czynników, które prowadzą do powstawania wolnych rodników, a więc:
Dymu papierosowego i innych używek, w tym alkoholu;
Żywności wysokoprzetworzonej, smażonej lub konserwowanej chemicznie;
Cukru prostego, słodzonych napojów i słodyczy;
Otyłości;
Stresu.

Gdy planujesz zostać Tatą, zadbaj o:
Wyeliminowanie lub ograniczenie czynników, sprzyjających powstawaniu wolnych rodników;
Zmiany w diecie, mające na celu dostarczenie jak największej i najbardziej różnorodnej gamy przeciwutleniaczy;
Wprowadzenie zmian w stylu życia na przynajmniej 3 miesiące przed rozpoczęciem starań - plemniki powstają około 100 dni;
Suplementację kwasami omega-3 (tylko jeżeli jednocześnie wprowadzisz zdrową dietę - w przeciwnym razie plemniki mogą stać się nawet bardziej podatne na uszkodzenia).

ZRODLO: http://www.rodzicpoludzku.pl/Jak-przygotowac-sie-do-ciazy/Przygotowania-do-ciazy-a-dieta.html

0 komentarzy (pokaż)
13 lipca 2016, 17:09

Ewangelia według św. Jana 21 Słowo Życia (SZ-PL)

Jezus i cudowny połów ryb

21 Po jakimś czasie Jezus po raz kolejny ukazał się uczniom. Było to nad Jeziorem Tyberiadzkim. 2 Przebywali wtedy razem: Szymon Piotr, Tomasz, zwany Bliźniakiem, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza – Jakub i Jan, oraz jeszcze dwóch innych uczniów.

3 – Idę łowić ryby – rzekł do nich Piotr.

– Idziemy z tobą – odpowiedzieli.

Weszli więc do łodzi i wypłynęli, ale przez całą noc nic nie złapali.

4 O świcie na brzegu pojawił się Jezus. Uczniowie jednak nie rozpoznali Go. 5 Wtedy On zawołał do nich:

– Kochani! Macie coś do jedzenia?

– Nie, nic – odpowiedzieli.

6 – Zarzućcie więc sieci z prawej strony łodzi, a coś złapiecie!

Zrobili to i wkrótce mieli tyle ryb, że nie mogli wyciągnąć sieci.

7 – To Pan! – powiedział do Piotra uczeń, który był najbliższym przyjacielem Jezusa.

Na te słowa Szymon Piotr natychmiast założył koszulę, był bowiem rozebrany, i rzucił się wpław do brzegu. 8 Pozostali płynęli łodzią, ciągnąc za sobą sieci pełne ryb. Byli bowiem tylko jakieś sto metrów od brzegu.

9 Gdy wyszli z łodzi, ujrzeli rozpalone ognisko, na którym piekła się ryba oraz chleb.

10 – Przynieście kilka ryb, które teraz złowiliście – poprosił Jezus.

11 Szymon Piotr poszedł więc i wyciągnął sieć na brzeg. Jak się okazało, w sieci były sto pięćdziesiąt trzy ogromne ryby, a mimo to sieć nie pękła.

12 – Podejdźcie i zjedzcie coś – zachęcił Jezus.

Żaden z nich nie śmiał Go pytać, czy to rzeczywiście On. Byli bowiem pewni, że to jest Pan. 13 Jezus tymczasem podchodził do każdego, częstując chlebem i rybą. 14 W ten sposób, już po raz trzeci od czasu swojego zmartwychwstania, Jezus ukazał się uczniom.

0 komentarzy (pokaż)
15 lipca 2016, 15:21

Modlitwa małżonków o dar potomstwa

Dobry Ojcze, dziękując Ci za dar sakramentu małżeństwa, za łączącą nas miłość, oddajemy w Twoje dłonie naszą przyszłość. Z całego serca pragniemy wypełnić nasze małżeńskie i rodzicielskie powołanie. Ty widzisz nasz ból spowodowany brakiem dzieci. Czujesz ciężar krzyża, który dźwigamy. W tej trudnej dla nas chwili chcemy trwać przy Tobie.

Święty Jan Paweł II powiedział, że "wydając na świat dzieci, małżeństwo osiąga pełny rozkwit: w nich dokonuje się uwieńczenie owej całkowitej wspólnoty życia, która czyni małżonków jednym ciałem. Dzieci nie są dodatkiem do życia małżeńskiego. Nie są opcją, ale najcenniejszym darem, wpisanym w samą naturę związku małżeńskiego".

Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, Papieża, który umiał Tobie zaufać, prosimy Cię, Boże, nasz Ojcze, o dar dzieci.
Podczas liturgii sakramentu małżeństwa ślubowaliśmy, że przyjmiemy potomstwo, którym zechcesz nas obdarzyć. Jesteśmy na to gotowi. Usuń wszelkie przeszkody - zdrowotne, ekonomiczne i każde inne. Pozwól nam cieszyć się rodziną, pozwól zobaczyć owoce naszej miłości. Amen.

0 komentarzy (pokaż)
25 lipca 2016, 17:28

Znalazlam dzis.... nawet ma ta Pani tak samo na imie...

Stosowanie luteiny w ciąży od 5. do 35. tygodnia

KOBIETA , 29 LAT , RADKÓW KŁODZKI
witam czy branie luteiny 50 mg 2 tabletki dziennie od 5 tc do 35 moze wplynac zle na dziecko.1 ciaze poronilam i dlatego biore od poczatku a puzniej od 16 tyg dostalam bardzo czestych i bolesnych skurczy i znowu biore dodam ze w 18 tyg moja szyjka miala32mm a w 25 tc 22mm obecnie jestem w 27 tc mieszkam w Angli a tutaj nic nie daja na skurcze ,i tak o usg musialam sie wyklucic beznadzieja i jeszcze plamilam w 13tc i w 25tc prosze o odpowiedz pozdrawiam Renata

Lek. Marta Jaruchowska
Stażysta/Rezydent, Działdowo
Luteina wplywa na utrzymanie ciąży i jest jednym z leków w leczeniu porodu przedwczesnego, wiec złego wpływu na dziecko nie ma i nie może mieć.
rozumiem,ze ta luteinę zakłada Pani dopochwowo, można ją stosować albo 3x1 tabl pod język albo 2x1 tabl do pochwy, teraz dajemy tu 100 2x1 do pochwy. Innym preparatem w porodzie przedwczesnym zagrażającym jest magnez, 3x1 tabl. preparat jakis nawet w uk , najlepiej z wit B6, no-spa 3x1 tabl. rozkurczowo no i ostatnio kwasy DHA 3x300 mg też są stosowane. Dobrzeby było jeszcze sterydy na dojrzewanie płuc płodu Pani dać,ale to juz w warunkach szpitalnych na wypadek porodu przedwczesnego, skoro Pani ma taki wywiad.

https://portal.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-luteiny-w-ciazy-od-5-do-35-tygodnia

0 komentarzy (pokaż)
26 lipca 2016, 11:54

SMOOTHY INGREDIENTS

Avocados don’t just look womb shaped by accident. Neither does it seem coincidence
that their stone takes 9 months to mature. The Aztecs knew it as ‘fertility fruit’. Science
has found avocados to be full of minerals, vitamins (including folate and especially
Vitamin E), essential fats, protein, carbohydrate and fibre. They are thought to improve
the lining of the endometrium. You can eat one a day without overdoing it.

Beetroot is a fantastic source of the antioxidant, particularly resveratrol thought to help
combat against age related infertility; beetroots are also rich in nitrates well known to
improve blood flow to the uterus.

Pears have again a shape that indicates that it will benefit fertility. They have a natural
sweetness without fluctuating the blood sugar too quickly, so can even be used by those
women with PCOS and those watching their weight. They are packed with vitamins and
minerals and also fibre. Avoid removing the peel as high in Pectin which helps
cholesterol control, also the antioxidant quercetin and fibre. Pears are hypo-allergenic,
so tolerated by even those very sensitive to foods or irritable digestive systems.

Cucumbers are a wonderful source of B-vitamins and antioxidants both needed for
energy and cell vitality and help with egg quality. They contain lignans, which help
lowering cholesterol, prevent certain cancers and limit inflammation. The good bacteria
in the gut thrive on lignans. Because of their high water content, they help to hydrate the
body, stop the smoothy from becoming too thick. (esp. if, what I did not say but also
recommend, add some ground linseed to the smoothy) Please note that cucumbers are
notorious for harbouring pesticides, so either buy organic (still rinse carefully) or peel
them.

Melon is rich in vitamin C – particularly the cantaloupe type – which helps to boost the
immune system. It is also another source of Folic Acid. Watermelon, if eaten regularly, is
particularly good for male fertility, containing Citrulline, a phytonutrient, which the body
converts into Arginine helping to increase sperm count. Watermelon also helps to relax
blood vessels aiding circulation. Melon has almost as high a water content as
cucumbers, so also aids hydration.

Cacao is the raw ingredient of chocolate. It is distinct from Cocao which is what one gets
once raw cacao is roasted at high temperatures. It is important here to add the right
stuff. Cacao is rich in magnesium, good for the brain, stress management, strong bones
and happy mood, as well as sulfur which is good for skin, nails, liver and pancreas. It
contains Phenylethylalanine, one of those adrenal-related chemicals which is produced
naturally and gives the feel good factor when in love. It is one of the top 20 antioxidants.
It further has iron, zinc, calcium, manganese and potassium all required for good egg
and sperm development. You can eat cacao beans raw, but it has a bitter or acquired
taste.

SOURCE: http://lifefertilitycare.co.uk/

0 komentarzy (pokaż)
27 lipca 2016, 10:37
PoradaKomentuj | Lubię (0)

Jak domowymi sposobami zwiększyć szansę na poczęcie dziecka?

Problem z zajściem w ciążę jest bardzo bolesny dla każdej kobiety. Kolejne nieudane próby wyniszczają emocjonalnie, wzmagają niepokój i stany depresyjne, nie pozwalają normalnie funkcjonować i skupić się na codziennych obowiązkach. Zamiast jednak tracić nadzieję, warto wypróbować naturalne ziołowe zabiegi, które mogą pomóc zwalczyć przyczynę niepłodności.

* Granat - Owoc granatu z powodu dużej ilości nasion już w starożytności był symbolem płodności i siły rozrodu. Poprawia przepływ krwi, zwiększa libido i likwiduje problemy z erekcją u mężczyzn. Zaleca się picie soku z granatu przez kobiety w ciąży, ponieważ zmniejsza to ryzyko poronienia i chroni dziecko przed uszkodzeniami mózgu.
Stosowanie:
Wymieszaj równe ilości drobno sproszkowanych nasion granatu i kory i przechowuj je w szczelnym słoiku. Pij ½ łyżeczki tej mieszanki ze szklanką ciepłej wody dwa razy dziennie, przez kilka tygodni. Zaleca się też jedzenie świeżych owoców i picie soku z granatu.

* Ashwagandha - Ashwagandha, zwana też indyjskim żeń-szeniem, jest bardzo pomocna dla kobiet mających trudności z zajściem w ciążę. Pozwala bowiem utrzymać odpowiedni poziom hormonów i reguluje funkcjonowanie narządów rozrodczych. Działa też uspokajająco i obniża stres.
Stosowanie:
Wymieszaj łyżeczkę ziół w szklance ciepłej wody. Pij 2 razy dziennie.
Uwaga! Ze względu na możliwe działania niepożądane, zaleca się stosowanie tego zioła pod kontrolą lekarza.

* Cynamon - Okazuje się, że cynamon pomaga w leczeniu zespołu policystycznych jajników, który jest częstą przyczyną niepłodności. Przywraca prawidłowe funkcjonowanie jajników i reguluje miesiączkowanie. Pomaga też w leczeniu takich zaburzeń jak endometrioza czy mięśniak macicy.
Stosowanie:
Łyżeczkę cynamonu rozpuść w szklance ciepłej wody. Przyrządzony w ten sposób napój pij raz dziennie, przez kilka miesięcy. Cynamon można dodawać też do codziennych potraw, łączyć go z płatkami śniadaniowymi czy jogurtem.
Należy pamiętać, że dzienna dawka przyprawy nie powinna przekraczać 2 łyżeczek.

* Daktyle - Daktyle zawierają wiele składników odżywczych, które pomagają zwiększyć szansę na zapłodnienie. Wśród nich najważniejsze są witaminy A, E i B oraz żelazo.
Stosowanie:
Wymieszaj 10 daktyli (bez pestek) z 2 łyżkami posiekanego korzenia kolendry. Następnie dodaj ¾ szklanki mleka i zagotuj. Wystudź przed spożyciem. Pij raz dziennie przez tydzień, zaczynając od ostatniego dnia miesiączki.
Jedz też kilka daktyli dziennie jako przekąskę lub dodawaj je do jogurtu czy płatków śniadaniowych.

* Witamina D - Badania pokazują, że niedobór witaminy D może powodować problemy z zajściem w ciążę, a także prowadzić do poronień. Dlatego tak ważne jest przyjmowanie witaminy D zarówno przed planowanym zapłodnieniem (ponieważ wspomaga dojrzewanie komórek jajowych wysokiej jakości), jak i w czasie całej ciąży. Naturalnym źródłem witaminy D jest słońce, dlatego zaleca się przebywanie na słońcu ok.10-15 minut dziennie (w miesiącach wiosennych i letnich). Wówczas organizm sam wytwarza witaminę D. Zaleca się też spożywanie tłustych ryb morskich, takich jak łosoś, makrela czy śledź, serów i żółtek jaj oraz wzbogacenie diety w suplementy witaminowe (po konsultacji z lekarzem).

* Korzeń maca - Korzeń maca to warzywo korzeniowe, które pozytywnie wpływa przede wszystkim na płodność mężczyzn. Zwiększa ich popęd płciowy, ułatwia erekcję i poprawia produkcję spermy oraz ruchliwość plemników.
Stosowanie:
Wymieszaj ¼ do ½ łyżeczki sproszkowanego korzenia macy w szklance letniej wody lub mleka. Pij raz dziennie przez kilka miesięcy. Możesz również dodać korzeń macy do płatków śniadaniowych lub domowych koktajli. Suplementy diety zawierające tę roślinę przyjmuj wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Uwaga! Nie należy przyjmować w czasie ciąży.


ZRODLO: http://tipy.interia.pl/artykul_25642,jak-domowymi-sposobami-zwiekszyc-szanse-na-poczecie-dziecka.html


Wiadomość wyedytowana przez autora 27 lipca 2016, 10:51

0 komentarzy (pokaż)
27 lipca 2016, 10:47
PoradaKomentuj | Lubię (0)

Jak uniknąć poronienia?

Jeżeli jesteś w ciąży i znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka poronienia, poniżej znajdziesz wskazówki, które mogą pomóc ci chronić twoje dziecko. Tak naprawdę nikt nigdy nie może zagwarantować bezpieczeństwa twojej ciąży, ale są pewne kroki, które możesz podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe rozwiązanie. Jednak dla bezpieczeństwa skonsultuj je najpierw z twoim lekarzem prowadzącym.

1. Zdrowo się odżywiaj. Ustal plan pożywnej diety, ogranicz spożycie tłuszczu, a jedz za to dużo owoców i warzyw. Twój lekarz może pomóc ci ustalić idealny plan odżywiania, tak byś dostarczała sobie i dziecku odpowiednią ilość kalorii, zdrowego błonnika i innych składników odżywczych.

2. Pij wodę. Zmień słodkie napoje z kofeiną na czystą wodę. Pij kilka szklanek wody dziennie. Możesz również okazjonalnie napić się kawy lub herbaty, jeżeli lekarz ci tego nie zabronił, ale nie przesadzaj. Unikaj jakichkolwiek napojów zawierających alkohol.

3. Bierz leki przepisane przez lekarza. Lekarz najprawdopodobniej przepisze ci zastaw witamin, które są szczególnie istotne w okresie prenatalnym. Być może dostaniesz także minerały i żelazo. Bierz wszystkie leki, które przepisze ci lekarz i nie przerywaj ich stosowania, ponieważ może to być szkodliwe dla twojego dziecka.

4. Przestrzegaj wszystkich zaleceń lekarza. Dużo odpoczywaj, unikaj tytoniu, a wszystkie nietypowe objawy czy odczucia omawiaj z lekarzem. Rób wszystkie wymagane badania krwi i inne testy. Jeżeli coś cię niepokoi, zadawaj pytania i oczekuj wyczerpujących odpowiedzi, jeżeli czegoś nie rozumiesz - poproś o wyjaśnienie. Dzięki temu możesz uniknąć powikłań.

5. Ćwicz z umiarem. Rutynowy, codzienny spacer powinien trwać od 30 do 40 minut. Jeżeli wszystko jest w porządku, może być on bardzo korzystny dla rozwoju dziecka. Zanim jednak zdecydujesz się na spacer, zapytaj lekarza czy ci to nie zaszkodzi. Jeżeli nie możesz spacerować, warto chociaż posiedzieć na świeżym powietrzu, przynajmniej 20 minut dziennie. Pamiętaj jednak żeby nie przebywać na słońcu, najlepiej więc jeżeli wyjdziesz rano lub wieczorem.

6. Nie zamartwiaj się. Prowadź dziennik swoich emocji. Powiedz lekarzowi, jeżeli czujesz się nadmiernie przygnębiona. Pozytywny nastrój i unikanie stresu są ważne w ciąży, ponieważ pomagają spokojnie ją donosić.

7. Dokształcaj się. Dowiedz się jak najwięcej o ciąży i zmianach, które zachodzą w twoim ciele. Ważne, żebyś wiedziała co jest zupełnie normalne, a co odbiega od normy, byś mogła na to zwrócić uwagę. Zapisz się na zajęcia do szkoły rodzenia, będziesz spokojniejsza zarówno, jeśli chodzi o sam poród jak i o opiekę nad dzieckiem w pierwszych dniach jego życia. Poszukaj trochę ciekawych informacji w internecie, ale zawsze upewnij się, że nie są one pisane przez amatorów.

8. Wypoczywaj. Powinnaś spać przynajmniej osiem godzin każdej nocy. Do tego na pewno korzystna będzie drzemka popołudniowa, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, gdy będziesz czuć się bardziej zmęczona, niż zwykle. Unikaj ciężkiej pracy i nadmiernego wysiłku. Poproś partnera o pomoc w pracach domowych.

9. Do wszystkiego podchodź spokojnie. Musisz odrobinę zwolnić tempo, bo w twoim ciele rozwija się drugi człowiek. Odpręż się, wykreśl trochę spraw z napiętego harmonogramu i poświęć nieco czasu na cieszenie się nadejściem dziecka. Unikaj wchodzenia po drabinie oraz chodzenia po śliskich powierzchniach. W wannie lub pod prysznicem umieść maty antypoślizgowe. Takie drobne środki ostrożności pozwolą zapewnić bezpieczeństwo ciąży.

ZRODLO: http://tipy.interia.pl/artykul_5075,jak-uniknac-poronienia.html

0 komentarzy (pokaż)
27 lipca 2016, 11:12
PoradaKomentuj | Lubię (0)

Czego unikać w ciąży?

Największy przyrost masy ciała przypada na drugi trymestr ciąży. Wtedy ustępują nudności i pojawia się większy apetyt. Jednak nie folguj sobie zanadto! Niektóre pokarmy dobrze służą zarówno tobie, jak i dziecku. Inne natomiast powinnaś teraz wykreślić z jadłospisu, bo mogą okazać się szkodliwe dla maluszka. Oto lista produktów, po które warto sięgać i takich, z których trzeba zrezygnować.

1. Kofeina może powodować skurcze macicy

Zarówno kawa, jak i mocna czarna herbata zawierają kofeinę, która działa pobudzająco. Jednak substancja ta w nadmiernych ilościach może powodować skurcze macicy i przyczyniać się do zmniejszenia masy urodzeniowej noworodka. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, można jednak wypić dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy dziennie.
Czarną herbatę lepiej zastąpić herbatkami owocowymi lub ziołowymi.

2. Fast foody zawierają dużo konserwantów

Hamburgery, frytki, tortille albo szybkie zupki w proszku zwykle zawierają polepszacze smaku i konserwanty (m.in. glutaminian sodu), a nie mają zbyt wielu cennych składników odżywczych.

3. Napoje gazowane wywołują wzdęcia

Natomiast napoje gazowane mogą nasilać u ciebie zgagę i wzdęcia. Absolutnie zakazane są zwłaszcza te, które zawierają kofeinę lub inne substancje pobudzające (popularne „energetyki”), bo podnoszą ciśnienie krwi.

4. Kefir zamiast mleka

Według zaleceń, powinnaś teraz spożywać ok. 1200 mg wapnia dziennie, co odpowiada 4 szklankom mleka. Jeśli za nim nie przepadasz, zastąp je. Zamiast jednej szklanki mleka można np. wypić szklankę kefiru albo maślanki, zjeść dwa plasterki żółtego sera czy mały kubek jogurtu. Sporo wapnia znajduje się też w suszonych morelach i szprotkach.

5. Produkty pełnoziarniste

Zawierają węglowodany, które dostarczają twemu organizmowi potrzebnej energii. Wybieraj jednak te, z których energia uwalnia się stopniowo, dzięki temu na dłużej dają uczucie sytości. Dobre będą tzw. produkty z pełnego przemiału: chleb i makarony razowe, płatki owsiane, otręby. Zwykle zawierają też one błonnik, który wspomaga trawienie i zapobiega zaparciom.

6. Absolutnie zrezygnuj z surowego mięsa

Dania, takie jak tatar czy krwisty befsztyk, mogą zawierać drobnoustroje, które wywołują toksoplazmozę lub listeriozę. Choroby te mogą spowodować wady układu nerwowego u maluszka. Z tego samego powodu nie należy jeść surowych ryb. Mogą być one bowiem źródłem bakterii wywołujących listeriozę.

7. Unikaj serów pleśniowych

W serach dojrzewających i pleśniowych – podobnie jak w surowym mięsie – mogą znajdować się bakterie wywołujące wspomnianą listeriozę. Może ona spowodować nie tylko wady rozwojowe u dziecka, ale także doprowadzić do wcześniejszego porodu.

8. Pasztety są ciężkostrawne

Kupne pasztety są ciężkostrawne i zawierają sporo konserwantów. Dlatego mogą być przyczyną problemów trawiennych (np. zgagi, zaparć), do których przyszłe mamy mają większe skłonności.

9. Zmniejsz ilość używanej soli

W czasie ciąży nie trzeba całkowicie rezygnować z soli, ponieważ jest potrzebna do utrzymania właściwej ilości płynów. Jednak stosowana w nadmiarze może zatrzymywać wodę w organizmie (co z kolei prowadzi do obrzęków) i podnosić ciśnienie krwi. Dlatego podczas ciąży używaj o połowę mniej soli, niż robiłaś to dotychczas (bezpieczna dawka to 1 łyżeczka soli dziennie). A jeśli lubisz przyprawione potrawy, stosuj zioła. Najlepiej sprawdzą się te świeże, np. bazylia, tymianek czy oregano.

10. Pamiętaj o zdrowych tłuszczach

Są potrzebne nie tylko tobie, ale też maluszkowi – odgrywają istotną rolę w rozwoju układu nerwowego u dziecka. Zawierają witaminy A, D, E i K oraz zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe. Ważne jest jednak to, by wybierać tłuszcze wartościowe, czyli np. oliwę z oliwek, olej rzepakowy. Zrezygnuj natomiast z tzw. tłuszczów nasyconych, pochodzenia zwierzęcego, czyli np. tłustych, smażonych mięs. Zamiast nich jedz chude mięso drobiowe, polędwicę wołową, cielęcinę.

11. Jedz dużo owoców i warzyw

Są nie tylko znakomitym źródłem dobrze przyswajalnych witamin. Zawierają też spore ilości błonnika, który wspomaga przemianę materii. Dlatego warto przestrzegać zasady: „Jem pięć porcji warzyw i owoców dziennie”. Jedną porcję możesz zastąpić np. szklanką soku.
Jeśli jednak masz skłonność do wzdęć, ogranicz spożycie warzyw wzdymających, takich jak kapustne czy strączkowe. Z owoców zaś z umiarem jedz gruszki, winogrona czy cytrusy – mogą one bowiem nasilać zgagę oraz powodować problemy trawienne.

12. Zrezygnuj z picia alkoholu

Powinnaś całkowicie zrezygnować z picia alkoholu (dotyczy to również tzw. napojów bezalkoholowych, które zwykle i tak zawierają 0,5% alkoholu). Ogranicz także jedzenie słodyczy: lepiej zastąp je suszonymi owocami.

13. Ile przyszła mama może przytyć?

Wszystko zależy od tego, jaką wagę wyjściową kobieta miała przed ciążą. Mamy o drobnej budowie ciała i niedowagą mogą przytyć nawet 13-16 kg.
Te, które już przed ciążą borykały się z nadprogramowymi kilogramami, w odmiennym stanie nie powinny utyć więcej niż 8-10 kg. Kluczem do sukcesu jest częste jedzenie małych porcji i wybieranie właściwych produktów.


ZRODLO: http://tipy.interia.pl/artykul_19251,czego-unikac-w-ciazy.html

0 komentarzy (pokaż)
2 sierpnia 2016, 17:46

Kazdy powinien zobaczyc i podac dalej, film animowany: "Najwiekszy z cudow" - video w cda

http://m.cda.pl/video/154776a7

Panie Boze Ojcze nasz ktory jestes w Niebie, dziekuje Ci, za Twoja milosc do ludzi... Dziekuje Ci za doswiadczenia i dziekuje Ci szczególnie za te osoby, ktore spotykam na swojej drodze... <3

0 komentarzy (pokaż)
2 sierpnia 2016, 17:46

"Wszystko moge w Tym Ktory mnie umacnia"


Wiadomość wyedytowana przez autora 2 sierpnia 2016, 17:44

11 komentarzy (pokaż)
3 sierpnia 2016, 11:54

Zlo dobrem zwyciezaj.


Wiadomość wyedytowana przez autora 3 sierpnia 2016, 11:53

0 komentarzy (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)