BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: Powiększenie rodziny

Autor: JagodaOVU
Przejdź do OvuFriend i przeczytaj moją historię starania się o dziecko
Wstęp

O mnie: Mam 26 lat, od prawie 4 mcy jestem mężatką. Z mężem jesteśmy ze sobą 7 lat. Zawsze chciałam mieć dzieci i zawsze mówiłam, że będę młodą mamą. Ale na mówieniu się skończyło ( nie to, że jestem stara, ale "młoda mama" miałam na myśli wiek 20-22lata :) ). Zawsze jest coś, że powiększenie rodziny odchodziło w dal, a to praca, a to mieszkanie kupić, żeby mieć własne jak dzidziuś ma przyjść na świat. Zawsze "coś" i nigdy nie byłoby dobrego czasu... Zaczęłam przyglądać się innym mamom, które uświadomiły mi, że nigdy dobry czas nie nadejdzie na powiększenie rodziny... ale jak juz dzidzia pojawi się to świat zmienia się o 180stopni. Porozmawiałam z mężem, przedstawiłam mu argumenty i przyznał rację ;)

Moja ciąża: Szybka decyzja, szybko poszło. Patrząc na dwie kreski na teście nie dowierzam własnym oczom, chyba dopiero uwierzę jak pojdę do lekarza :)

Chciałabym być mamą: Chciałabym, żeby wychować dziecko na dobrego, wrażliwego człowieka.

Moje emocje: Chyba mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa, choć jeszcze nie dowierzam, że jestem w ciąży. Trochę boje się pierwszej wizyty u gina, że będzie coś źle, że poronię... to chyba moja najgorsza obawa.

23 sierpnia 2016, 11:12

Postanowiliśmy starać się o bobasa.
Mój cykl jest regularny 26-28 dni z przewaga 28.
Po skończonej miesiączce zaczęłam mierzyć temperaturę, badać śluz i ogólnie obserwować organizm.
Kalendarz wyliczył mi dni płodne 07.08 no więc do dzieła... ;)(13 dzień cyklu)
Pierwszy test ciążowy zrobiłam 6 dnia po domniemanej owulacji - wyszedł NEGATYWNY. Oczywiście już byłam pełna pesymizmu, że się nie uda, nie tym razem. Byłam strasznie nie cierpliwa.
9.08 kupiłam nowy termometr owulacyjny. Zmieniłam rtęciowy na elektroniczny i to był ogromny BŁĄD. W Ovufriend zaczęło mi pokazywać, że moja owulacja wypadła 11.08... a już z mężem zaprzestaliśmy starań.. no myślę sobie...jakis żart... no trudno w następnym cyklu najwyżej będzie lepiej:) od 11.08 temperatura zaczęła wzrastać. W miedzy czasie naczytałam się o obiawach ciąży...myśle sobie..a może udało się? Wyczytałam, że hormon hCG pojawia się w organizmie kobiety gdy zapłodniona komórka jajowa dotrze do macicy i sie zagnieździ. (Około 10 dni od zapłodnienia). 10ego dnia od zapłodnienia (domniemanego) zrobiłam test! Myślę sobie, teraz to cos musi pokazać! Rozczarowałam się, znów negatywny test ;( Ale fakt, ze temperatura utrzymywała się wysoko i śluz był wodnisty nie traciłam nadziei.
3 dni później zrobiłam kolejny test - aż oczom nie wierzyłam. Pojawiła się bardzo blada kreska. Pokazałam mężowi...ale chyba nie dowierzał tak jak i ja..a możę poprostu zamokło i ta druga kreska ciut sie pokazała...myślę no dobra zrobię test jutro jeszcze...
Kupiłam, rano poszłam robic test...czekam na wynik co się pokaże...ale chyba los nie chciał żebym robiła go tego dnia, bo kot wlazl mi na zlew i strącił go do odpływu bo na moje nieszczęście był otwarty...C.d.n

1 komentarz (pokaż)
23 sierpnia 2016, 14:38

...ciąg dalszy historii ;)
Poszłam kupiłam nowy test, kolejnego dnia rano zrobiłam...dwie kreski, już wyraźniejsza :)
Termin okresu nadszedł, ale sie nie pojawił.uff

Z wyliczeń wynika, że rozpoczęłam piąty tydzień ciąży licząc od pojawienia sie ostatniej miesiączki. Moja buba ma skończone 2 tygodnie, poczatek 3ego :) Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze i za jakies dwa tygodnie usłyszę bicie serduszka ;)<3

Obecnie nic mi nie dolega specjalnego, tylko ból piersi i lekkie bóle w podbrzuszu :)

0 komentarzy (pokaż)
30 sierpnia 2016, 11:54

Wizyta u lekarza

Zapisałam się dziś na pierwszą wizytę (06.09), lekkie podekscytowanie i lekkie przerażenie :)
W szpitalu, w którym chciałabym urodzić pracuje pewna doktor, do której chciałam isc z racji bardzo dobrych opinii. Jednakże okazało się, ze nie przyjmuje w poradni przyszpitalnej, wiec zapisałam się do niej prywatnie w innej przychodni (" jak nie drzwiami to oknem"). Trudno zapłacę, grunt to dobry specjalista a nie jakis gbur.

Poza tym u mnie dobrze, dziś zaczął się 6 tydzień ciąży, czyli buba ma skończone 3 tyg :)
Mam nadzieję, że dobrze się rozwija.
Codziennie mierzę tempraturę, czy nie spada, ale jest w normie (w granicach 37st C) czyli chyba póki co wszystko ok.

Objawy ? : Lekki ból piersi, co jakiś czas pobolewa podbrzusze ( to chyba dobrze, tzn że macica sie rozciaga? buba rośnie?...), senność, wzmożony apetyt, lekkie rozkojarzenie
Mam nadzieję, że nie dopadną mnie mdłości, że będę jedna na milion bez mdłości:)

Pozdrawiam przyszłe mamy ;)


1 komentarz (pokaż)
18 października 2016, 14:12

Ciąża zakończona 18 października 2016

2 komentarze (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)