BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: No kiedy?

Autor: Jeheria
Przejdź do OvuFriend i przeczytaj moją historię starania się o dziecko
Wstęp

O mnie: Kim jestem? Mamą! Jeszcze nie mogę w to uwierzyć :D

Moja ciąża: Wyczekana, wystarana!

Chciałabym być mamą: Cierpliwą, czułą i kochająca ♥️

Moje emocje: Radość, niedowierzanie, obawa. Kocham Cię moja kruszynko!

22 sierpnia, 16:54

9dpt 3 dniowego zarodka
Dzisiejsza beta 61 TSH 3,92
Od jutra eutyrox 125, do tej pory 88.
Sobota endokrynolog, wtorek hematolog. W tygodniu pewnie diabetolog. Do ginekologa chcę iść jak będzie ♥️.

Jestem przeszczęśliwa!!! Mój mąż twierdzi że znał wynik 🤔

Objawy:
1dpt: skurcze macicy
4dpt: kłucia w macicy
7dpt: bardzo silne skurcze macicy, ból jajników, uderzenia gorąca, senność, nocne poty
Dziś: szyjka nisko, piersi nie bolą, ból jajników, bóle okresowe, uderzenia gorąca, trądzik się zmniejsza (po progesteronie zaczęły się robić).
Następna beta w sobotę.

12 komentarzy (pokaż)
27 sierpnia, 08:18

14dpt
Druga beta w 11 dpt wyniosła 159. Przyrost 160%. Byłam u endokrynologa. 3h czekałam w kolejce :/ następnym razem wbijam się jako ciężarna. Zwiększył dawkę. Mam brać 1,5 tabletki 88. Czyli 132 dawka. Jestem przeziębiona. Boli gardło i mam katar a od niego boli głowa. Do tego mam uderzenia gorąca i jeszcze jak pomyślę że coś może być nie tak to nie mogę spać. Świruję. Niby jestem zmęczona ale zasnąć nie mogę. Dziś o 5 wstałam. Miałam dziś iść na betę dla spokoju ale jutro pójdę. Myślałam że będę spokojna.... Ehhh oczekiwania vs rzeczywistość. Dziś o 13 hematolog. Już lepiej wychodzą mi zastrzyki.
3 lata temu powiedzieliśmy sobie z mężem "TAK"! Ciąża to najwspanialszy prezent jaki mogliśmy sobie wymarzyć. To Nasz cud! Mimo że jestem przeziębiona postaramy się pójść na kolację ♥️
Mój mąż dzielnie znosi brak seksu. Ostatni raz był 4 sierpnia. Póki nie dostanę zielonego światła od ginekologa nici z seksu. A wizytę mam dopiero 9 września. Jak ja wytrzymam do wizyty??

4 komentarze (pokaż)
28 sierpnia, 14:24

15dpt
Beta 985
Uff. Zrobiłam też progesteron ale wynik jutro. Kończy mi się lutinus. Będę brać tylko duphaston. Dziś wykupiłam duphaston i neoparin, dostałam receptę od rodzinnej na podstawie zaświadczenia od hematologa u którego wczoraj byłam. Mam kontrolować d-dimery i morfologię. Tak się zastanawiam czy nie napisać podania w pracy o zapomogę finansową. Mam rachunki na ponad 2 tysiące złotych (bez napisu in vitro- a na tym mi zależy) z samych wizyt, badań w laboratorium i z aptek. Teraz muszę leczyć się prywatnie więc kasa się przyda. W ostatnim tylko tygodniu wydałam 300 zł.
A co do kolacji nie dałam rady iść. Mąż zamówił jedzenie do domu. Wczoraj też był ostatni dzień szwagier u Nas który leci już z powrotem do Szkocji.
Dziękuję dziewczynki za życzenia 😘
Edit. Progesteron 242. Napisałam do lekarza z kliniki bo kończy mi się lutinus. Mogę go odstawić. Za to jedna tabletkę więcej duphaston mam brać.


Wiadomość wyedytowana przez autora 29 sierpnia, 13:12

6 komentarzy (pokaż)
5 września, 07:33

23 dpt 6 tydzień ciąży
W poniedziałek wróciłam do pracy po urlopie. Wieczorem miałam skurcze macicy. Wzięłam nospe. We wtorek po pracy pojechałam do diabetologa. Powiedział aby nie odstawiać metformax bo przy IO można poronić. Wieczorem ok 19 dostałam silnych skurczy, takie bóle miesiączkowe. Wzięłam nospe Max ale nie przechodziło. Mówię do męża że zaraz pojedziemy na sor. Plamien na szczęście brak. Wzięłam drugą nospe i się uspokoiło ale nie do końca. Ćmiło całą noc... Ile stresu przeżyłam.
Siostra miała takie same skurcze w 4 ciążach i to przez całe ciąże (2 donoszone). Szwagierka też w 6 tygodniu była w szpitalu z krwawieniem. Powiedzieli że to koniec a dziś Natalia ma rok. Podobno macica się rozciąga.
Wczoraj poszłam do przychodni ginekologicznej na NFZ. Mam tam kartę. A ta że mnie nie przyjmie bo jest zmęczona, na 30 osób, a ja mówię że miałam bóle, ciąża po in vitro. Ona żebym na sor jechała. A ja mówię że dzwoniłam wcześniej i położna powiedziała że można przyjść i poczekać doktor przyjmie. Położna się wyparła.... Rozpłakałam się. I wyszłam. Strasznie emocje mną rządzą. Wczoraj wieczorem już lekkie ćmienie. Dziś spróbuję do innego się dostać.
Prywatna wizyta w poniedziałek. Chcę mieć dwóch, jeden na NFZ drugi prywatny.

9 komentarzy (pokaż)
7 września, 07:51

7 tydzień ciąży (6+0)
W czwartek też lekarz na NFZ mnie nie przyjął. W końcu wczoraj trzecia doktorka się zgodziła. Zrobiła USG. Widziałam malutkie pikanie serduszka. Boże jakie to maleństwo! Ma 2-3 mm. Odpowiada 5t6d więc idealnie jak wyliczyło of wczoraj. Trzeba było umiejętnie obrócić głowica aby zobaczyć zarodek i serduszko. Myślę że sprzęt kiepski. W poniedziałek mam prywatną wizytę to drugi raz podejrzę mojego kropka ♥️ doktor powiedziała że ciąża jest wysokiego ryzyka i najlepiej aby prowadził ją lekarz pracujący w szpitalu w Olsztynie lub Białymstoku. To są szpitale z 3 stopniem teferencyjności. Ginekolog pracujący w moim szpitalu w Ełku powiedział że nie przyjmują do porodu pacjentów z trombofilią. Nie ukrywam że Białystok bliżej i lepsza droga. Doktor mimo wszystko będzie mnie przyjmować na USG i będzie przepisywać badania na NFZ. Następna wizyta u niej 16 września. Doktor zapytała też czy nie chce zwolnienia. Powiedziałam że pomyślę przez weekend bo mam wizytę prywatną w poniedziałek. Nie obraziła się że chce do dwóch lekarzy chodzić. Ale wezmę te zwolnienie. W poniedziałek chce jeszcze być w pracy bo wraca Prezes Naczelny i chce mu powiedzieć że jestem w ciąży i idę na zwolnienie. Jeśli mam jeździć do Białegostoku, i chodzić jeszcze w Ełku do diabetologa, hematologa, endokrynologa, ginekologa to chce na spokojnie to załatwić a nie zwalniać się non stop z pracy. To sensu nie ma. Z resztą i tak uczę się nowego stanowiska więc ta nauka już nie ma sensu...

4 komentarze (pokaż)
11 września, 14:49

7 tydzień
W końcu dodzwoniłam się do rejestracji przychodni patologii ciąży w szpitalu usk w Białymstoku. Wizyta 14 listopada u doktor Ewy Gacuty. To będzie 16 tydzień. Do tej pory będę chodzić tu na miejscu prywatnie i na NFZ aby mieć badania darmowe. Od wczoraj jestem na zwolnieniu. Lekarz nie mógł mi w poniedziałek zrobić USG bo 3 dniowa przerwa to za mało, ultradźwięki są szkodliwe. Zwiększył mi acard na 150 mg. W pracy mam donieść zaświadczenie że choruje na te moje choroby i dostanę zapomogę finansową, bo napisałam podanie. Muszę zbadać ponownie TSH bo minęło 3 tygodnie od zwiększenia dawki. A było 3,92. A tak to czuję się spoko. Śpię bardzo dużo. Odpoczywam. Z objawów to lekkie bóle podbrzusza jak coś porobię wysiłkowego, sutki bardzo wrażliwe, cera jakaś sucha, i mam uczucie czasem kluski w przełyku. Ale jest super!!! Jestem bardzo szczęśliwa ♥️ czekam wizyty 19 września na ponowne USG!

6 komentarzy (pokaż)
17 września, 18:39

8tc
Wczoraj jednak miałam USG. Na nfz, musiala zrobić aby dać skierowanie na badania. Maluszek ma 9mm. Serduszko bije.
Dziś robiłam badania z krwi:
TSH spadło z 3,92 do 0,4
Ale d-dimery...9700 przy normie do 500
Hematolog mi mówił że do 1000 w ciąży jest ok. Od razu do niego zadzwoniłam. Kazał powtórzyć w innym laboratorium i jutro zadzwonić. Nalegał aby iść do ginekologa. Dawki mam dobrze dobrane: 0,6 neoparin i 150 mg acard.
Tydzień temu odstawiłam Estrofem. Myślę że to on oprócz ciąży oczywiście podwyższał d dimery. Nie bez znaczenia jest też progesteron, który miałam 242. Jutro go też zbadam i zejdziemy może z 3 tabletek. Chociaż biorę duphaston to on chyba nie jest wykrywalny w krwi??

5 komentarzy (pokaż)
18 września, 10:29

Boże jak można tak się pomylić??
Okazało się że to błąd labolatorium!!!
Dlaczego to mi się zdarzyło? - w ciąży, po in vitro i z trombofilią wrodzoną. Co za stres... niepotrzebny!
Dziś od 5 nie mogłam spać, o 6 byłam w laboratorium Diagnostyki. Okazało się że 2 dni trzeba czekać na wynik. Mam tam koleżankę w rejestracji. Przedzwoniła do laboratorium w szpitalu Miejskim żeby zrobili mi na cito. Pojechałam tam. Po pół godziny miałam wynik.
D-dimery 636!!!
Dzwoniłam do hematologa (on jest 100 km ode mnie, w moim mieście nie ma żadnego) i powiedział że tak czuł że to błąd bo z takim wynikiem 9700 to już pewny zator płuc jest, nawet w ciąży nie ma prawa być taki wysoki. Powinnam mieć duszności i obrzęki.
Boże tak się bałam. Mój tata miał zator płuc i ledwo przeżył. Prawie był na tamtym świecie. Tym bardziej jestem uczulona na tym punkcie!

Abbigal pewnie jakbym miała podwyższone 2,5 krotnie tak jak Ty nie wniknęłabym,bo lekarz mówił że w ciąży są wysokie, ale to było 20 krotnie. Co do sińców to nauczyłam się robić zastrzyki i mam sporadycznie siniak. Chyba na Twoim miejscu i tak bym nie rezygnowała z acardu. Olać siniaki.

Jutro też mam wizytę u gina, prywatnie.
Dzieki dziewczyny za wsparcie, już mi lepiej :)


Wiadomość wyedytowana przez autora 18 września, 10:31

3 komentarze (pokaż)
19 września, 10:40

7+5 wg om
Dziś byłam u ginekologa. USG przez powłoki brzuszne. Maleństwo ma 1,22 cm, tętno 153 bpm. Ciąża młodsza o 2 dni ale punkcja była 15dc więc tak naprawdę 1 dzień młodsza. Jajniki powiększone. Prawy ma 12,43 cm a lewy 6,61 cm. Standardowo mają 2-4 cm. I to jest dokładne USG, prywatnie a nie na NFZ gdzie nawet monitora nie ma dla pacjenta. Jestem szczęśliwa ♥️♥️♥️ teraz już tylko spokój!
Wizyta 10 październik. Seksu nadal nie możemy uprawiać. Ostatni był 4 sierpnia.
Idę zaraz spać :D


Wiadomość wyedytowana przez autora 19 września, 10:43

5 komentarzy (pokaż)
10 października, 16:30

11tc (10+5)

Dzisiaj kolejna wizyta. Ledwo doczekałam ale widok rekompensuje wszystko ♥️


9b9e77cd83e9362a694bef6b6f7c2fe6_orig.jpg

0d67fd71a6fea2ca74afb0a3616da7a3_orig.jpg

Dzidziuś ma 3,76 cm i serduszko bije 169 bpm. Wiek wg usg wyrównał się i jest identyczny jak om. 26 października badania genetyczne. Jeśli na USG będzie dobrze to na pappe nie decyduje się bo się boję że wyjdą bzdury.
Muszę zacząć brać żelazo. Mocz ok. Leukocyty trochę podwyższone a hematokryt niższy. Ale w ciąży tak jest. Glukoza 93. Biorę cały czas metę. We wtorek idę do diabetologa- będziemy robić pewnie krzywą.
Jestem szczęśliwa ♥️
Czuję się dobrze tylko czasami mam kołatania serca i słabo mi w tłumie. To przez TSH - strasznie spadło, jest 0,09 (norma od 0,27). W sobotę endokrynolog ale już zwiekszam dawkę. Wagowo nadal troszkę mniej niż przed ciążą ale powoli odbijam.
W poniedziałek idę do ginekologa na NFZ :)

Modlę się do Najświętszej Maryi Panny i dziękuję jej za ten cud. Wierzę że to cud Nowenny Pompejańskiej odmówionej maj/czerwiec ♥️


Wiadomość wyedytowana przez autora 10 października, 20:20

10 komentarzy (pokaż)
11 października, 17:46

Oxalis a na USG było wszystko ok u Basi? Dziękuję dziewczyny za miłe słowa ♥️😘

4 komentarze (pokaż)
16 października, 11:31

12 tc (11+4)
Czas szybko mi teraz mija. Śpię do 8, 8:30. Śniadanko, spacer z psem, sprzątanie, obiad i przychodzi mąż z pracy. Wręcz czasami brakuje mi czasu na większe przedsięwzięcia. Dziś muszę obrać pietruszkę bo już wszystkie warzywa wykopaliśmy z ogródka.
Wczoraj byłam u diabetologa. Nie mam dobrych wieści. Mimo że cukier lekko podwyższony, wynosi 93 (norma do 92), to przecież biorę metformax 2x500 więc powinien być niższy. Cukier będzie tylko rósł w miarę postępu ciąży. Od dziś przez tydzień mam badać cukier na czczo i po godzinie po każdym posiłku. Dziś na czczo było 95, wzięłam metformax, po 1h po posiłku 114. Mam w tym tygodniu zbadać glukozę średnia z 3 miesięcy-hemoglobina glikowana i zwykła glukozę. Doktor mówi że nawet jak jest glukoza 98 to daje mąkę dawki insuliny. Tak bardzo nie chcę kolejnego zastrzyku :( cukrzyca i trombofilia to bardzo niebezpieczne combo :( udar, zator, stan przedrzucawkowy? O nie! Muszę przejść na restrykcyjną dietę...
Dobrze że przynajmniej samopoczucie ok!
Oby donosić!
Dziękuję Oxalis za wyjaśnienie. Jak USG będzie ok nie robię pappy. Ma być dobrze i będzie! Wierzę w to!

4 komentarze (pokaż)
26 października, 12:09

13+0 (14 tc)
Jeee! Zaczęliśmy 2 trymestr!
Jak ten czas szybko leci!
Dziś mieliśmy badania prenatalne. Wszystko wyszło bardzo dobrze! Przezierność karkowa 1,7 mm (drugi wynik 1,5), crl 65 mm, fhr 159. Kość nosowa obecna i długośc w normie, pępowina trójżylna, kręgosłup piękny, serduszko ma 3 płaty, mózg dwie półkole, czaszka ładna, żołądek schowany w brzuszku, wszystkie łokcie, kolana, stópki, paluszki obecne.
Leniuszek tylko by spał. Trzeba było go pobudzać aby się przemieścił. Ale on tylko połykał płyn owodniowy i trochę pomachał rękoma. Oby po urodzeniu był taki grzeczny 😁
Tak to On! Chłopiec! Mój synuś! ♥️
Abonamentu już nie mam dlatego nic nie uaktualnieniam.
Teraz mam od połowy listopada combo wizyt.
14 listopad Białymstok przychodnia patologii ciąży
18 listopad diabetolog
20 listopad ginekolog NFZ
22 listopad ginekolog prywatny
7 grudnia endokrynolog
Przelano mi 80% pensji zamiast 100... Trzeba wiecznie kłócić się o swoje :/

Ale jestem szczęśliwa ♥️♥️♥️

7 komentarzy (pokaż)
7 listopada, 12:09

14+5 (15tc)
Ostatni tydzień był dla mnie ciężki. W piątek zaczęły się bóle migrenowe, tak silne że miałam światłowstręt i nudności, zero apetytu. Nie ustępowały z biegiem dni. Otwierałam oczy rano i już bolalo. Apap nie pomógł. Tak naprawdę dziś jest 1 dzień wolny od bólu. Co za ulga. W niedzielę wstałam z bólem miednicy na tyle silnym że utykałam na lewą nogę. Cała niedzielę przeleżałam. Okazało się że to rozciąganie i już we wtorek przeszło. A we wtorek wieczorem coś mi wpadło do oka. Przemywalam woda, solą fizjologiczna. I nic. Poszłam spać. Rano oko spuchnięte, boli. Pół dnia szukałam okulisty który pracuje i który przyjmie. Nalatałam się po mieście. Okazało się że miałam piasek w oku.
Dosłownie przez ten tydzień to jak piachem w oczy 😂
Ale dziś narazie jest ok i idę zaraz na spacer z pieskiem.
W weekend przyjeżdża ciocia do mamy. Będzie fajnie :)
Podoba mi się imię Stanisław. Ale mojemu mężowi słabo. Może go namówię.
Co do cukru metę mam brać do 16tc więc wczoraj zrobiłam próbę i nie brałam, do tego po ciężkim dniu (okulista) zjadłam parę żelek i wypiłam sok pomarańczowy. Cukier dziś na czczo 100 :/ coś mi się wydaje że będzie insulina. Teraz wizytę mam 18 listopada u diabetologa to zobaczymy co dalej. Wiem że z krwi jest niższy cukier niż na glukometrze.
Oxalis to już niedługo możesz urodzić, matko to już zaraz. Ja strasznie się boję porodu i tak naprawdę nie wiem kiedy mam zacząć coś kupywac. Jakoś tygodnie lecą a ja mam lenia.
Trzymam mocno za Was kciuki! To byłby fart abyś urodziła w andrzejki :D

3 komentarze (pokaż)
16 listopada, 19:44

16+0
Dzisiaj pojechałam z rana na ip bo miałam silne bóle okresowe w nocy. Dwie nospy Max nie pomogły. W szpitalu położyli na oddział bo takie są tu procedury. Zrobili usg. Z dzidzia wszystko ok. Na 100% chłopiec :) Obawiałam się że szyjka może się skracać bo badałam ja i wg mojej oceny była pulchna i krótsza. Ale jest ok. Chociaż doktor tylko palcami zbadał. W piątek mam wizytę u lekarza to poproszę aby zbadał mnie dopochwowo i zmierzył. Dostaje aktualnie zastrzyki w tyłek i luteinę dopochwowo. Lekarz powiedział że macica spięta, rozciąga się. Muszę się oszczędzać. Pytał co wczoraj robiłam. Byłam na spacerze z psem 5 km a przedwczoraj basen. Najgorsze że energia mnie rozpiera a jednak nie można wszystkiego. Będę leżeć pewnie 3 dni. Moja siostra też w ciążach miała takie skurcze. Koleżanka to samo. Fakt że dzidzia coraz większa, ma już ponad 10 cm więc się rusza i uderza o macicę. Muszę też brać większą dawkę magnezu i calperos 1000. To wapno, bo doktor mówi że heparyna strasznie wypłukuje wapń i łatwo o złamanie. Zrobili mi badania z krwi w związku z krzepliwością i wszystko wyszło ok.
Co do wizyty w Białymstoku to trochę się rozczarowałam. W gabinecie nawet USG nie mieli. Trzeba iść ze skierowaniem na oddział i w innym terminie je zrobić. Problem ze ja mam 100 km do Białegostoku... Podpisałam KOC więc będę tam rodzić. USG będę robić prywatnie nadal u siebie. Heparynę odstawia się 12 h przed porodem a acard bierze się do 36tc. Co do porodu to zalecany siłami natury. Czy mnie położą wcześniej to się ustali. Następna wizyta 19 grudnia.
A więc leżę i odpoczywam w szpitalu i mam nadzieję że przejdą te skurcze. Bo raz są, raz nie. Boże miej mnie w swojej opiece! Kocham Cię synku ♥️

6 komentarzy (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)