BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: Cud nowego życia- swojego i dziecka

Autor: cud_narod
Wstęp

O mnie: Zaczynając pisać ten pamiętnik od długiego czasu tkwiła we mnie potrzeba pisania. jestem także coachem, który pomaga wdrażać z sukcesem zmiany w swoim życiu, które są zgodne z wartościami przyszłej mamy. Również jako przyszła mama a właściwie już mama nie narodzonego dziecka z dnia na dzień podejmuję się realizacji kolejnych wyzwań, które zbliżają mnie do celu- bycie dobrą mamą. Noszę potrzebę także pogłębienia kontaktu z sobą i dzieckiem, rozwoju własnej intuicji. W blogu tym będę kładła silniejszy więc akcent na sferę psychologiczną, metaforyczną oraz duchową.

Moja ciąża: Zaczynając pisać pamiętnik jestem w 18 tygodniu ciąży .

Chciałabym być mamą: Chciałabym być być mamą która potrafi słuchać potrzeb swojego dziecka, która jest empatyczna potrafiąca wyznaczać granice, spokojna, dająca przestrzeń dla swojego dziecka, darząca go zaufaniem, potrafiąca przekazać mądrość życiową, wrażliwość i wartości moralne które potrafili mi przekazać moi rodzice i moja babcia.

Moje emocje: Emocje które we mnie są, stanowią wybuchową mieszkankę od negatywnych po najbardziej radosne. Przede wszystkim to radość, ciekawość, obawy przed byciem dobrą mamą, podekscytowanie, niecierpliwość, spokój, magia, eteryczność.

5 sierpnia 2015, 12:49

Cud Ciąży, cud narodzin

Dzięki ciąży znalazła się na pustelni, W pustelni od zawsze chciała się znaleźć, ale wiedziała że jest to trudne miejsce i trzeba do niego dojrzeć.
Czym jest ta pustelnia- miejscem odosobnienia, bliskiego kontaktu z samym sobą, od którego zawsze uciekała, bo była tchórzem.
To miejsce gdzie czas przestaje istnieć, świat zatrzymuje się w miejscu,
To miejsce dobre w którym odkrywa swoje bezpieczne azylum, o którym nie miała wcześniej pojęcia.
To miejsce wyciszenia, gdzie mogę spotkać się sam na sam ze swoimi emocjami, uczuciami i porozmawiać z nimi, zaprzyjaźnić się, zrozumieć, zaakceptować, pokochać.
To miejsce gdzie króluje koalicja:
miłość i intuicja.

Ciąża jest cudem narodzin nie tylko nowego życia w formie przyjścia nowego człowieka na świat, ale też cudem narodzin nowego ja -
lepszego ja,
silniejszego ja,
bardziej kochającego ja
bardziej akceptującego ja
bardziej eterycznego ja
bardziej szczęśliwego ja


Ciąża jej w tym pomaga, to naprawdę wielki cud.
Powoduje że odblokowują się w niej lęki, które w sposób absurdalny pchają ją do przodu i rozwijają.

Powoduje że znalazła się na pustelni, sama ze sobą i z tą jeszcze nienarodzoną istotą, której jeszcze nie czuje w sobie, a tak bardzo pragnie.

Pustelnia zbliża do samej siebie
pustelnia zbliża do jej cudu który został już poczęty.
pustelnia odgradza od świata powierzchownego
zaganiając do świata:
wewnętrznego
bogatego
głębokiego
eterycznego
spokojnego
wartościowego
tajemniczego

.... cudnego.....

Drogie mamy cudnego i szczęśliwego etapu ciąży Wam życzę.By jak najwięcej było w Was i wokół as szczęśliwej aury. Niech i w Waszych sercach odnajdzie się Kraina poczucia spokoju, zaufania i bezpieczeństwa.

0 komentarzy (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)