BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: Ciężka sprawa

Autor: Kasia92
Wstęp

O mnie: Jestem młodą 23 letnią mamą 2,5 latki. Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży po raz drugi.

Moja ciąża: Nieplanowana

Chciałabym być mamą: Nienudną i żeby moje dzieci zawsze wiedziały, że mogą przyjść do mnie z każdym problemem.

Moje emocje: Strach przede wszystkim, nie wiem co będzie dalej z moim związkiem.

26 lutego 2015, 10:11

Jestem w 4 tyg i 3 dniu ciąży.
No właśnie w ciąży której być nie powinnam. Zaszłam przypadkowo, wiem, że to się rzadko zdarza, ale cóż stało się. Brałam tabletki anty i wzięłam antybiotyk, a przy okazji deprim. Wiem, wiem, głupia ja! Powinnam takie rzeczy wiedzieć i się zabezpieczać dodatkowo, a niestety czy stety moja płodność tylko czyha żeby się uaktywnić no i stało się, zaciążyłam.
Ja chciałam mieć drugie dziecko, ponieważ jak dla mnie mała różnica wieku jest najlepsza, ale tak nie uważał mój partner. Męczyłam go dobry rok o drugie dziecko, on nie chciał, więc odpuściłam. Przecież na siłę go nie zmuszę, a wiem jak to było z poprzednią ciążą, również nieplanowaną, dlatego tym razem chciałam żeby było to świadomie i żeby mój partner się cieszył, a nie stresował.
Chyba najbardziej boję się tego, że on mnie oskarży o to, że specjalnie zaszłam w ciążę. Naprawdę nie chciałam tego! Jakbym to miała zrobić to już dużo wcześniej bym to zrobiła, ale to nie byłoby fair.
Już zdecydowałam, że od marca Mała pójdzie do przedszkola, a ja z PUP na staż. I dupa.
Tak się boję mu powiedzieć, na razie nie mam żadnych objawów ciążowych oprócz bolesnych i lekko powiększonych piersi, więc się nic nie domyślił.

A tak chciałam, żeby ta druga ciąża była normalna, planowana, chciana.

1 komentarz (pokaż)
27 lutego 2015, 09:26

4 tyg i 4 dzień ciąży

Na USG idę 3 marca, mam nadzieję, że coś już zobaczę i chyba tego dnia będę musiała powiedzieć partnerowi, że jestem w ciąży. Wynajmujemy mieszkanie, nie mamy kredytów, partner zarabia dobrze, chyba nie będzie tak źle. Na pewno lepiej byłoby gdybym pracowała i mogła mieć płatny macierzyński. Pierwszą wizytę mam dopiero 18 marca, trochę późno, mam nadzieję, że uda mi się ją przełożyć na wcześniejszy termin.
Zazdroszczę Wam dziewczyny, że Wasze ciąże były wyczekiwane przez Was i partnerów i przyszli tatusiowie bardzo się cieszą, też bym tak chciała. Boję się, że będzie chciał się rozstać, jak ja sobie poradzę, chociaż nigdy nie dał mi do zrozumienia, że tak by postąpił i mnie zostawił. Nawet kiedyś powiedział, że jeżeli byśmy wpadli to było by i już... ale nie wiem jak to będzie...

3 komentarze (pokaż)
2 marca 2015, 15:47

5 tydzień ciąży

Już jutro pierwsze USG. Partner już się kilka razy pytał czy aby nie jestem w ciąży? A ja, że nie, no skąd, masakra jutro mu będę musiała powiedzieć. W sobotę zasnęłam po 22, obudziłam się koło 1 i jak się rozryczałam i oczywiście bez powodu, w piątek z córcią oglądałyśmy Arielkę i ze 3 razy się popłakałam. Stanik już musiałam zmienić z 70B na 70D. Trochę się też boje reakcji rodziny, pewnie sobie pomyślą 'znów wpadli' 'jak oni sobie dadzą radę'. Na razie wie mama i przyjaciółka.
Mam nadzieję, że parter mi nie powie żebym usunęła, bo ja na pewno tego nie zrobię.

1 komentarz (pokaż)
4 marca 2015, 10:10

5 tyg i 2 dni ciąży

Byłam wczoraj na USG, ale widać było dopiero pęcherzyk ciążowy 11,2 mm. Powinnam mieć pusty pęcherz, ale jakoś tak nie odczuwałam potrzeby iść do toalety, a jednak pęcherz był zapełniony i przysłaniał obraz. Mam nadzieję, że jest tam zarodek, tylko nie było go widać :/ ja to się już nastawiałam, że zobaczę pikające serduszko :/ Mam przyjść ponownie na USG za 2-3 tygodnie. Trochę się martwię, że nic nie zobaczyłam :( ale pewnie za wcześnie. Ehh lepiej naprawdę nie chodzić na USG za wcześnie, bo się człowiek tylko zestresuje nie potrzebnie i będzie się zamartwiał. Lekarz mi powiedział, że co najmniej musi być skończone te 6 tygodni żeby było już coś widać konkretnie. No nic poczekam 2 tygodnie i 17 albo 18 marca powtórzę USG.

2 komentarze (pokaż)
7 marca 2015, 10:01

5 tyg i 5 dni ciąży

Odważyłam się i powiedziałam, nie krzyczał, przytulił. Jednak pojawiła się u niego myśl usunięcia dziecka... powiedziałam, że sobie z tym nie poradzę i nie chce tego robić i potem żałować. Więcej tematu nie było. Powiedział, że ma nadzieję, że tym razem będzie chłopak ;) Zapytał się czy zaczęłam brać kwas foliowy, pyta jak się czuje. Jest dobrze, ale co się napłakałam...
Chce dzisiaj powiedzieć swojej mamie, jak tak średnio, bo w 5w2d jeszcze nie było widać na USG maluszka, się naczytałam o tych ciążach bezzarodkowych i sobie wkręcam.
Z objawów to tylko piersi i chyba się przypętała jakaś grzybica :/ mam w domu gynalgin i receptę na globulki nystatyny, nie wiem czy któreś mogę brać :/ a wyleczyć trzeba.
Czyżby w tej ciąży mdłości mnie ominą?

4 komentarze (pokaż)
12 marca 2015, 09:28

6 tyg i 3 dni ciąży

Jednak mdłości mnie nie ominęły :/ Wczoraj było pierwsze przytulanko z ubikacją :( tyle, że wczoraj do 12 nic nie zjadłam, bo mnie mdliło i skończyło się wymiotami. Dzisiaj z rana jeszcze w łóżku zjadłam kilka herbatników i mdłości są trochę mniejsze.
Mam nadzieję, że ginekolog mi pozwoli dokończyć leczenie u dentysty, został mi jeszcze jeden ząb, którego muszę uratować, bo jak nie to czeka mnie wyrwanie :/
Za tydzień pierwsza wizyta, jeszcze przed nią przejdę się na USG, prywatnie :/ chcę zobaczyć czy wszystko ok :)
Widzę, że mojemu partnerowi jest ciężko z tą myślą, że będziemy mieć drugie dziecko, mam nadzieję, że z czasem mu przejdzie, nie chce żeby był taki przygnębiony.
Ale wiosna już idzie, robi się cieplej mam nadzieję, że wprawi nas to w lepszy nastrój.

1 komentarz (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)