BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: Ciąża z tranlokacją chromosomów

Autor: aga35
Wstęp

O mnie: Mama zdrowej córki,po 2 poronieniach, obecnie w ciaży

Moja ciąża: nerwy,stres,łzy,burza emocji codziennie

Chciałabym być mamą: Taką jaką jestem...

Moje emocje: codziennie inne

14 maja 2015, 13:08

Witam,

o tym że mam translokację dowiedziałam się w pierwszej ciąży. jest to translokacja zrównoważona więc jestem zdrowa, problem pojawia się w momencie zajścia w ciąże.Jest parę wariantów- poronienie, zdrowe dziecko bez translokacji, dziecko z translokacją zrownoważoną lub dziecko z translokacją niezrownoważoną obarczone wielona wadami i chorobami.
Moja pierwsza ciaża od początku rozwijała się poprawnie ale ze względu na zagrożenie skierowano mnie na amniopunkcję,która robiłam w 18 tygodniu.
Nerwy i stres był wykańczający psychicznie, byłam nie do życia do momentu odbioru wyników na które czeka się około 3-4 tyg.
Moje szczęście było nie do opisania bo wyniki wskazały na zdrową dziewczynkę bez translokacji. Ona jest moim najwiekszym szczęściem.
Po paru latach zapragnęłam jeszcze raz zostać mamą. W 2011 poroniłam ciąże 6 tyg, pod koniec 2014 ciąża również obumarła. W obu przypadkach raczej powodem były rozległe wady zarodka.Teraz jestem w ciązy, 9 tydzień,na usg widać płód i bicie serca, ale stres i nerwy mnie wykańczają. siedzę w domu i myślę, przekopuje internet. Stres nie do opisania. USG genetyczne dopiero za 4 tygodnie, ale już lekarz powiedział ze i tym razem czeka mnie amniopunkcja.
Czy macie takie doświdczenia, znacie kogoś z translokacją?

2 komentarze (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)