lub
Utwórz konto
(zajmie Ci to tylko 35 sekund)

Ta strona wymaga zalogowania.

Czym jest Wykres Wagi Mamy?

To miejsce w którym na przejrzystym wykresie możesz na bieżąco śledzić swoją wagę. Aby utrzymać zdrową ciążę, szybciej wrócić do formy oraz ładnej sylwetki po urodzeniu dziecka, warto kontrolować przyrosty wagi w ciąży. W tym celu postaraj się przynajmniej raz w tygodniu ważyć się i wpisywać swoje wyniki do wykresu wagi. System zinterpretuje Twoje przyrosty biorąc pod uwagę Twoją wagę przed ciążą, wzrost i rodzaj ciąży.

Pamiętaj każda kobieta jest inna i tym samym każda ciąża jest odmienna. W BellyBestFriend o tym wiemy!

 

Jakie znaczenie dla ciąży i dziecka ma to ile kilogramów przybiorę w ciąży?

Ogromne! Zarówno zbyt duży jak i zbyt mały przyrost wagi w ciąży mogą mieć bardzo negatywne skutki dla Ciebie i Twojego dziecka. Są to skutki nie tylko wizualne jak np. deformacja sylwetki jeśli przybierzesz zbyt dużo lub trudności z powrotem do sylwetki z przed ciąży ale również zdrowotne dla Ciebie i Twojego dziecka. Dzieci matek, które niewłaściwie przybrały na wadze w trakcie ciąży, często przychodzą na świat z niewłaściwą wagą urodzeniową (zbyt niską lub zbyt wysoką). W dużo większym stopniu takie matki narażone są również na przedwczesny poród. Przykładowo jeśli Twoja waga w ciąży będzie zbyt wysoka, to grozi Ci cukrzyca, wysokie ciśnienie lub żylaki. Jeśli zbyt niska, możesz mieć dużo większe problemy z donoszeniu ciąży do terminu oraz cierpieć na różnego rodzaju niedobory składników odżywczych i mineralnych. Warto również pamiętać, żeby wagę kontrolować na bieżąco, bo istotny jest nie tylko całkowity przyrost wagi, ale bardzo ważne jest również tempo przybierania na wadze. Bardzo niekorzystane mogą być duże skoki wagi, ponieważ wtedy skóra nie nadąża rozciągać się i pęka, co prowadzi do rozstępów skóry. 
Polecane artykuły

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)