BellyBestFriend
Dodaj do ulubionych

Pamietniki / Tytuł: Udało się po 19 miesiącach walki

Autor: coma
Wstęp

O mnie: Mam 28 lat, jestem 2 lata po ślubie i od ponad 1,5 roku staramy się o dziecko, w tym prawie rok w klinice leczenia niepłodności. Mam zdiagnozowane hashimoto, PCOS, insulinooporność i nawracające zapalenia mięśni na tle autoimmunologicznym.

Moja ciąża: Moja ciąża to ciąża z zaskoczenia - zmieniałam pracę i wstrzymaliśmy starania i bach... 15 marca zobaczyłam 2 kreski na teście.

Chciałabym być mamą: Boje się nawet powiedzieć na głos to, że mogłabym być mamą. Ale byłabym najlepszą.

Moje emocje: Strach! Boje się non stop, jestem przerażona.

20 marca, 21:29

Dowiedziałam się o ciąży 15 marca zupełnie przez przypadek, nie planowałam tego, tydzień wcześniej wypiłam ponad pół butelki czerwonego wina a 13 marca podnosiłam 60 kg na biodrach na siłowni. Chyba tak już jest, że po tylu cyklach starań przestaje się wierzyć, że kiedyś się uda i pozwala sobie na więcej.
Tym bardziej, że ten cykl nie był ani monitorowany, ani stymulowany.
Mój mąż się nie ucieszył - raczej wkurzył, bo jak zareagują w pracy?

Zadzwoniłam przerażona do ginekolog, bo w sumie po kwadransie to nie byłam pewna czy ja widzę te dwie kreski czy ja ich nie widzę, czy to są fatamorgany z przepracowania (pracuję ostatnio po 12 godzin dziennie). Wysłała mnie na TSH, progesteron i betę.

Progesteron był w normie (i tak dostałam Duphaston), TSH trochę za wysokie (2,5 - zwiększyłam dawkę Euthyroxu do N50), beta potwierdziła wczesną ciążę i zaczęła rosnąć:

15.03 - 126 U/l
18.03 - 502 U/l
20.03 - 1311 U/l

Według obliczeń jestem dziś 4+6, w piątek mam pierwszą wizytę u ginekologa. Wiem już z forum żeby nie spodziewać się cudów i będzie dobrze jeśli zobaczę pęcherzyk.

O staraniach o dziecko wiem dużo, o ciązy nie wiem nic - zawsze gdy zaczynał się ten temat przy rodzinnym stole albo wśród przyjaciółek to się oddalałam. Zazdrość.

Nie czuję, że jestem w ciąży. Mój jedyny objaw to zmęczenie (każdy byłby zmęczony gdyby pracował po 12 godzin dziennie i pił tylko jedną kawę dziennie, kiedy jest przyzwyczajony do 4) i OGROMNY biust. To nie jest tak, że trochę urósł. Zawsze miałam duży biust (miseczka F), ale to teraz to jest jakiś koszmar. Jest siny, sutki wyglądają jak spodki od filiżanek. Nie da się spać na brzuchu.

Jak jest ze mną emocjonalnie? Boję się to powiedzieć na głos. Powiedziałam mamie i natychmiast żałowałam bo zwariowała z radości.

Czekam na to USG.

1 komentarz (pokaż)
22 marca, 19:26

Dziś od rana byłam zdenerwowana tym USG, rano zrobiłam z nerwów jeszcze jedna betę i jak zobaczyłam ze przyrosła tylko o 84% w ciągu 48 h to zwariowałam (wynik 2416). W pracy się przyznałam szefowej z prośba żeby nie mowila zespołowi -nie mogłam pozwolić żebym codziennie zostawała w pracy tak długo po godzinach, a ciąża to dobre usprawiedliwienie dla wyjść po 8h. Po pracy pojechałam na badanie i zobaczyłam pęcherzyk ciążowy o wielkości 7,2mm. Sama nie wiem czy to dobrze na 5+1, ale lekarz mówi ze tak. 1 kwietnia mamy wizyte serduszkową - mam nadzieje, ze to nie będzie taki prima aprilis.

0 komentarzy (pokaż)
26 marca, 07:46

Ciąża zakończona 26 marca 2019

Dziewczyny,

Nie udało się tym razem. Zarodek się pojawił (1,7mm) ale niestety jajo płodowe się odkleiło, czekam na ostateczne potwierdzenie braku rozwoju zarodka, ale podobno nie powinnam mieć złudzeń. Progesteron spadł do 9, beta rośnie zbyt wolno, a na USG widać odklejenie jaja płodowego. Powodzenia z Waszymi ciążami.


Wiadomość wyedytowana przez autora 26 marca, 11:31

2 komentarze (pokaż)
UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)