X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zwolnienie, l4
Odpowiedz

Zwolnienie, l4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Niestety moja ginekolog ma urlop więc kazała mi iść do lekarza ogólnego po receptę i zwolnienie na tydzień. Tak też zrobiłam ale niestety przez telefon są wizyty. Więc nie wiem czy lekarz wystawił mi zwolnienie ciążowe czy zwykłe. I teraz moje pytanie czy po zwykłym zwolnieniu można przejść bez problemu na zwolnienie ciążowe? Do pracy nie wrócę nawet na jeden dzień bo jest szkodliwa, a poprzednia ciążę poroniłam więc tylko zwolnienie wchodzi w grę. Czy któraś byla w takiej sytuacji? Proszę o odpowiedź

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo proszę o pomoc

  • Karolina36 Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobieta, która jest w ciąży, ma prawo do wykorzystania 270 dni zwolnienia lekarskiego, co w praktyce daje 9 miesięcy. Może się więc zdarzyć tak, że cały okres ciąży pracownica przebywa na zwolnieniu. Co ważne, ma ona prawo do takiego okresu zwolnienia bez względu na to, czy choroba jest, czy nie jest bezpośrednio związana z ciążą. Oznacza to, że zwolnienia nie musi wystawiać jedynie lekarz ginekolog. Równie dobrze może je wystawić internista, choćby z powodu przeziębienia. Ważne jest to, że jeżeli choroba przypada w trakcie ciąży, pracownica zachowuje prawo do 100% świadczenia chorobowego.

  • h_anulka Autorytet
    Postów: 534 249

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz powiedzieć na tej wizycie że jesteś w ciąży i jak wygląda sytuacja i powinien wystawić zwolnienie z kodem B. Jeśli uzna że nie ma "wystarczających dowodów" to wystawi zwykłe chorobowe płatne 80% a po nim nie ma przeszkód, żeby kolejne było już typowo ciążowe.
    Dużo zdrówka życzę i spokojnej ciąży 🍀🍀🍀

    starania od 05.2015
    niepłodność wtórna idio(pa)tyczna
    zrz6wn15zl9q17rl.png
    f2wlio4pqs48cql0.png
  • Karolina36 Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli będzie L4 bez kodu "B" to można dołączyć aktualne zaświadczenie od lekarza że jesteś w ciąży wtedy powinni wypłacić 100%.

    Jeżeli zasiłek chorobowy zostanie wypłacony w wysokości 80% albo 70% podstawy wymiaru ze względu na nieudokumentowanie stanu ciąży, to po urodzeniu dziecka przez pracownicę, jako płatnik zasiłku, będzie istniał obowiązek wyrównania wysokości zasiłku chorobowego do 100% podstawy wymiaru. Pracownica nie musi składać wniosku o wypłacenie tego wyrównania. Wypłaca się je z urzędu za okres niezdolności do pracy przypadającej w ostatnich 6 miesiącach przed urodzeniem dziecka.

    Gdyby niezdolność do pracy w czerwcu br. przypadała w okresie wcześniejszym niż 6 miesięcy przed porodem, to wyrównanie zasiłku za ten okres może nastąpić dopiero po przedłożeniu przez pracownicę zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego, że niezdolność do pracy w czerwcu br. przypadła na okres ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi. Poprostu gdzieś czytałam, że jeżeli mam zwolnienie zwykle od lekarZa i zaraz po nim zwolnienie ciążowe to i tak mogę być na zwolnieniu 6 miesięcy czy coś takiego i potem ewentualnie świadczenie rehabilitacyjne do dnia porodu. I już sama nie wiem. Denerwuje się tym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy, któraś z was dopiszę coś jeszcze na temat zwolnienia?

  • Karolina36 Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic sie nie martw, na L4 mozesz byc przez caly okres ciazy platne 100% lub 80% z możliwością korekty. Dopytaj u siebie w pracy w kadrach jak rozwiążecie problem w przypadku braku kodu B, to się da załatwić.

  • Annja Autorytet
    Postów: 251 160

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a ja mam pytanko, zacznę od tego Ze opisze swoją sytuacje :
    Pracuje w sekretariacie szkoły prywatnej, aktualnie wróciłam do pracy stacjonarnej po urlopie , a wczensiej od marca do urlopu pracowałam z domu. Teraz już szefowa kazała wrócić stacjonarnie, narazie jest sierpień okres wakacyjny wiec wiadomo ze dzieci nie ma, może ze 2,3 osoby przyjdą się zapisac a tak to pusto. Zajęcia ogółem mamy od października, ale od września już Zaczynaja przychodzić ludzie do zapisów, albo dzieci na testy poziomujące.... aktualnie jestem w 19+ 5 tygodniu ciazy. Mój lekarz pytał już ostatnio czy chce zwolnienie, ale nie wzięłam. Teraz zastanawiam się jak rozwiązać to ponieważ w szkole ogółem jestem sama, nikogo nie mam do pomocy przy sekretariacie, jeśli pójdę na zwolnienie z dnia na dzień to myśle ze trochę zrobię problem pracodawcy aby kogoś znalazł na moje miejsce .... co o tym sądzicie ? Następna wizytę mam za 3 tygodnie u lekarza prowadzącego i chciałam już iść na zwolnienie, ciężko mi usiedzieć przy komputerze, nogi mnie bolą i kręgosłup .... ( jeszcze nie aż tak bardzo, ale ... ) boje się tez trochę tego kontaktu z ludźmi, nie wiadomo czy ktoś kto przyjdzie jest/będzie zdrowy .... (korona)

    👩🏻25
    🧔🏻 35
    p19uyx8dqwg4ciqu.png
    💊 kwas foliowy
    27.04.20 czułość 10 ⏸
    28.04.20 czułość 25 ⏸
    29.04.20 beta - 135.11
    04.05.20 beta 2 - 3462.00
  • Karolina36 Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, twoja nieobecność w pracy jest nieunikniona i tak będą potrzebowali kogoś na zastępstwo. Twoje obawy są również uzasadnione, poinformuj pracodawcę że zamierzasz iść na L4 za te 3 tyg i powodzenia :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie mamy. Właśnie się dowiedziałam że umowę mam tylko do 24 sierpnia ponieważ nie poszłam na zwolnienie dopiero w 3 miesiącu ciąży... A jak to jest ze zwolnieniem płatnym? Zdenerwowałam się tym. W mojej sytuacji nie mogłabym pracować dłużej 😢

  • Karolina36 Koleżanka
    Postów: 124 15

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jaką umowę jesteś zatrudniona? Na jaki okres i rodzaj umowy (normalna, zastępstwo, okres próbny)? Czy 24 sierpnia to już powyżej 3m-ca ciąży?
    Kontynuuj cały czas L4.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zatrudniona przez agencję na umowę o pracę tymczasową. I umowy są przedłużane co tydzień. Także ostatnia umowa wygasa 24 sierpnia . Jestem dopiero w 6 tygodniu ciąży.

  • Annja Autorytet
    Postów: 251 160

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, to wydaje mi się ze nic z tego, jesli wprowadzam w błąd to mnie poprawcie

    👩🏻25
    🧔🏻 35
    p19uyx8dqwg4ciqu.png
    💊 kwas foliowy
    27.04.20 czułość 10 ⏸
    28.04.20 czułość 25 ⏸
    29.04.20 beta - 135.11
    04.05.20 beta 2 - 3462.00
  • Angell Przyjaciółka
    Postów: 106 35

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strawberry wrote:
    Jestem zatrudniona przez agencję na umowę o pracę tymczasową. I umowy są przedłużane co tydzień. Także ostatnia umowa wygasa 24 sierpnia . Jestem dopiero w 6 tygodniu ciąży.


    A ile czasu pracujesz Przez te agencje jaki mam staż pracy???

    gannlhb8njjxwd33.png
  • Angell Przyjaciółka
    Postów: 106 35

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli dasz radę to musisz przepracować do 12 tyg ciąży.... i twój staż musi być minimalny dwumiesięczny ... to wtedy umowę dostaniesz do końca ciąży to znaczy do porodu .... i po 12 tygodniu ciąży możesz iść na l4

    Annja lubi tę wiadomość

    gannlhb8njjxwd33.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam pracę w połowie marca tego roku

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ale moja praca jest szkodliwa, czysta chemia, detergenty. I nie wrócę napewno.

  • Angell Przyjaciółka
    Postów: 106 35

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To po prostu bierz l4 i powinien ci ZUS wypłacać i już każde zwolnię będzie dochodzić do zusu

    gannlhb8njjxwd33.png
  • Angell Przyjaciółka
    Postów: 106 35

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko na pierwsza kasę od zusu poczekasz trochę bo pracodawca będzie musiał wysłać dokumenty do zusu a potem ty ze świadectwem pracy będziesz musiała donieść i potem jak już wszystkie dokumenty będą to dopiero wypłaca ci pierwsze pieniadze

    gannlhb8njjxwd33.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ