X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Znieczulenie u stomatologa ???
Odpowiedz

Znieczulenie u stomatologa ???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • mamasia Autorytet
    Postów: 1889 4778

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą miałam przegląd i wszystko było ok, ale jednak już w ciąży psikus i kanałówka. Od razu poinformowałam o tym fakcie dentystę i nie chciał podjąć ryzyka zdjęcia rtg, ale znieczulenie jak najbardziej dostawałam.

    bzkxskf.png
  • mama hani Autorytet
    Postów: 952 251

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wyrywałam zęba w ciązy i dostalam znieczulenie



    relgh371nhvlv2le.png relggu1rbx6p0ulq.png
  • Sandra89 Przyjaciółka
    Postów: 115 76

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez usuwalam zeba w ciazy i to osemke calkiem nie wyrznieta, usuwal mi ja chirurg, dostalam znieczulenie. Mimo tego wszystko czulam ale jak widac znieczulenie mozna dostac tyle, ze slabsze bo bez adrenaliny i z tego co wiem mozna zrobic rentgena gdy jest to konieczne tyle, ze ubieraja jakis fartuch chyba odpowiedni. Tak mowila moja gin. Bezpieczniejsze jest zrobienie czy usuniecie zeba ze znieczuleniem niz czekanie na rozwiazanie i zatruwanie organizmu i dziecka chorym zebem :)

    dqpri09kpj6igqno.png
    iv09cwa1zcgmcehs.png
  • Mala_Czarna_89 Autorytet
    Postów: 5183 3493

    Wysłany: 16 marca 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja plombowałam zęba ze znieczuleniem nie wiedząc, że jestem w ciąży. Tydzień później, tuż po pozytywnym teście kruszyła mi się ósemka, więc zadzwoniłam do dentysty spanikowana, że mi dał znieczulenie, a tu ciąża, o której nie wiedziałam i siłą rzeczy mu o niej nie powiedziałam, a na dodatek ząb mi się skruszył bardzo i co teraz. Powiedział, że do miejscowego znieczulania używa łagodnego środka i ten sam podaje paniom w ciąży. Dzień później wyrwał mi tą nieszczęsną ósemkę (oczywiście w znieczuleniu), która była w środku cała zepsuta, więc nawet dobrze, że się uszczerbiła. Nie było praktycznie żadnego krwawienia, co ponoć często się zdarza w ciąży. I odpukać mimo strachu mam spokój z zębami:)
    Kobietki, jedzmy dużo wapnia, bo jak dzidzie nie dostaną z pożywienia, to podobno wezmą sobie z zębów ;)

    yiDgp1.png
    kqdgp2.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ