X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Znieczulenie u stomatologa ???
Odpowiedz

Znieczulenie u stomatologa ???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 10 marca 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od tyg boli mnie strasznie ząb bez znieczulenia nie da rady go zrobić :/ Mam dylemat można stosować znieczulenie czy nie??? Co forum i kobieta inne zdanie. Pomóżcie!

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 10 marca 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, a co mowi lekarz lub stomatolog. Mysle ze oni Ci udziela najbardziej fachowej porady.
    Ja ze wzgl ma moja wade zostalam odprawiona z kwitkiem od stomatologa, no ale nie mam bolu zeba. Czekam cierpliwie na porod i wtedy koncentruje sie na stomatologu ;-)
    Najlepiej zadzwon do lekarza kochana.
    Trzymaj sie!!!

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2013, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarka mówi, że miejscowe znieczulenie wolno.

  • fifi Przyjaciółka
    Postów: 62 50

    Wysłany: 10 marca 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam ten sam dylemat, ząb boli coraz bardziej a ja bez znieczulenia nie pójdę :-/ też nie wiem co robić

  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 10 marca 2013, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam wizyte ok 2tyg temu, znieczulenie w ciazy jest bezpieczne-poinformuj na wizycie, ze jestes w ciazy

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2013, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <edit>

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2014, 09:39

  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 11 marca 2013, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie moja ginekolog mówiła że wolno od 2 trymestru jeżeli ciąża nie jest zagrożona. I zezwoliła gorzej ze stomatologami :/
    Mój mi odmówił leczenia i wszyscy w tej klinice :( Jak pojechałam w ndz na pogotowie stomatologiczne bo zaczęłam puchnąć (znowu ropa zbierała się) to przeżegnał się jak zobaczył mój Bebulek :D On gorzej zestresował się moim bólem niż ja.
    Na szczęście znalazłam dziś panią stomatolog która zrobi mi zęba już o 14 :) I właśnie mówiła że to głupota że nie chcą leczyć bo w moim wypadku ropa to stan zakaźny i mogę dziecko zarazić po porodzie. Można odpuścić sobie jeżeli nie boli i jest już blisko porodu. A i są specjalne znieczulenia dla kobiet w ciąży :)

    Dzięki za rady Mamusie :)
    Może ten wątek przyda się innym Mamą z problemem zębowym :)

    Anette lubi tę wiadomość

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • Kima Koleżanka
    Postów: 47 33

    Wysłany: 11 marca 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wyrywany ząb w 13 tygodniu (musiałam wyrwać - ząb kiedyś leczony kanałowo, złamał się i gromadziła się ropa). Dostałam słabsze znieczulenie, bez adrenaliny, ale nic a nic nie bolało. Tylko trochę mocniej krew leciała, ale to właśnie dlatego, że znieczulenie nie zawierało adrenaliny. Jak znieczulenie zeszło po 3 godzinach to nawet nie musiałam brać nic przeciwbólowego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2013, 11:03

    hchy9jcgd2de24d6.png
  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 11 marca 2013, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u stomatologa dostałam znieczulenie :) Dla kobiet w ciąży o Którym piszę Kima :) Czeka mnie jeszcze 1 wizyta wyjęcie trutki wstawienie plomby :? Także MAmusie śmiało można iść do stomatologa i prosić o specjalne znieczulenie :)

    Rika lubi tę wiadomość

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • Kima Koleżanka
    Postów: 47 33

    Wysłany: 12 marca 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że lepiej wyleczyć chory ząb (który przecież może siać na cały organizm, a raczej na 2 organizmy). Znam przypadek znieczulenia i usuwania ropnej ósemki w 8 tygodniu ciąży, także bez komplikacji.

    hchy9jcgd2de24d6.png
  • oli Autorytet
    Postów: 385 329

    Wysłany: 15 marca 2013, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Dziewczyny!

    Najlepiej by było, gdyby przed ciążą wyleczone były wszystkie zęby, ale jak wiadomo, czasem ciąża bywa zaskoczeniem, albo zaskakują nas zęby, które zaczynają boleć (a były wcześniej leczone).

    Wtedy oczywiście należy, a wręcz trzeba zadziałać przeciwbólowo i usunąć źródło zakażenia. Nie jest to sytuacja komfortowa ani dla pacjentki, ani dla dentysty. Pacjentka martwi się o malucha i boi bólu (dzięki Bogu mamy znieczulenia!), a dentysta ma utrudnione zadanie, ze względu na ograniczone możliwości diagnostyki (mimo małej dawki promieniowania jestem przeciwnikiem badań rtg w ciąży). Tak czy owak można sobie z tymi problemami poradzić, tylko trzeba chcieć.

    Życzę Wam zatem mądrych dentystów :)
    Skutecznych znieczuleń.
    I nie bolących zębów. :)

    Co do planowego leczenia w ciąży- najlepszy czas to II trymestr i wtedy można zająć się tym, co ew. przed ciążą nie było uporządkowane.
    Gdy boli- wtedy nie warto czekać i trzeba od razu iść do dentysty.

    pozdrawiam
    lek. dent. ;)

    Adka, m_f, monia, anilorak, kfeva, momo1009 lubią tę wiadomość

    km5svcqgfaw599l1.png
  • Adka Autorytet
    Postów: 1974 1799

    Wysłany: 15 marca 2013, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oli dziękujemy :) Ja mam właśnie w następnym tygodniu wizytę. Ale jak do tej pory leczę zęby bez znieczulenia i mam nadzieję, że tak pozostanie :)

  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 16 marca 2013, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojego bez znieczulenia nie dało się bo już kanały zostały zainfekowane. A poprzedni 2 "dentyści" rozwiercili i "leczyli" nie tego zęba co potrzeba..... Owszem była tam mała próchnica która z palcem w nosie wytrzymała by do porodu... Moja obecna Pani stomatolog zostawiła to bez komentarza.....

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • Antolka Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 3 kwietnia 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, ja się wypowiem poniewaz miedzy 12-13 tyg miałam usówana 8.
    Miałam znieczulenie.Gin moja stwierdziła,że wolno, poniewaz mamy 21 w i sa specjlnie przeznaczone dla nas, ciężarówek :)
    Rtg zeba, tez mozna robic.Promieniowanie nie rozprzeszczenia się po całym ciele, tylko przenika przez miejsce.
    Antybiotyk...Jesli stomatolog zadecyduje,że jest konieczny...to mozna.

    mhsvj44jngo177cq.png
  • rubi67 Autorytet
    Postów: 1941 2296

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki, ja pracuje w gabinecie stomatologicznym. Jezeli ciaza przebiega prawidlowo i nie ma zagrozenia to jak najbardziej ze znieczuleniem mozna leczyc zeby. Pozdrawiam ! ;)

    Martika87 lubi tę wiadomość

    kjmnp07wv7btz8gg.png
    w57vtqyw3stplbvj.png


  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 6 kwietnia 2013, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na szczescie zrobilam wszystkie zabiegi przed zajsciem zostalo tylko odkamienianie ale to juz pozniej po przegladzie po ciazy.ale dziwne mam te zeby..no krew leci z dziasel nawet przy delikatnym myciu i strasznie wrazliwe na dotyk przy szyjkach..ah uroki bycia kangurzyca hehe dzidziu wyciaga z nas hihi

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 26 grudnia 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Pytałam ostatnio mojego ginekologa o znieczulenia to powiedział, ze nie ma nic przeciwko. Kilka dni temu pękł mi ząb 4 na pol i jestem szczerbata :( Co za pech ! na szczęście kanały w nim dawno zrobiłam wiec nie boli, ale nie wyobrażam sobie, zebym miała chodzić przez pol roku z taka szpara :( Po Nowym Roku zapisze sie do stomatologa i mam nadzieje, ze mi pomoze. Ponoć dziura w zębie bardziej szkodzi maleństwu niż jeden zastrzyk o działaniu miejscowym.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam leczyć zęby w cyklu, w którym okazało się, że jestem w ciąży. Miałam dwa prześwietlenia, leczenie kanałowe... Na kolejnej wizycie powiedziałam dentystce, ze jestem w ciąży a ona mi na to, żeby się nie denerwowała bo ona podaje bezpieczne znieczulenie dla kobiet w ciąży a co do rtg zęba to te dwa mi nie zaszkodzą ale więcej nie będziemy na razie robić tylko poczekamy do porodu. Dokończyliśmy kanałówkę, doleczyłam wszystkie ząbki - każda wizyta ze znieczuleniem ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam że bez obaw można leczyć zęby od II trymestru ;) Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja aktualnie leczę sobie ząbki w prywatnej przychodni. Moja dentystka powiedziała, że nie ma przeciwskazań co do znieczulenia. Ja jednak chcę oszczędzić moje maleństwo więc jestem silna i nie korzystam ze znieczulenia :) Leczę też tam ząbki mojej pierwszej córeczki http://odent.pl/oferta/stomatologia_dziecieca_o11/

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ