X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zmiana z wizyt prywatnych na te w ramach NFZ
Odpowiedz

Zmiana z wizyt prywatnych na te w ramach NFZ

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • moonia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam do Was pytanko- otóż przypuszczając że jestem ciąży chciałam zarejestrować się do wcześniej już "upatrzonej" ginekolog. Okazało się jednak, że najbliższa wizyta u niej w ramach NFZ jest na koniec sierpnia. W innym gabinecie przyjmuje prywatnie.
    Tutaj pojawia się moje pytanie- czy można po jakimś czasie z wizyt prywatnych "przeskoczyć" na te refundowane? u tego samego lekarza.
    Będę wdzięczna za opinie.

    Moonia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonia a dlaczego nie? Placac zus masz prawo do opieki zdrowotnej - to ze decydujesz sie teraz na opieke prywatna wynika z braku terminow (ja tez chodze prywatnie ze wzgledu na czestsze usg, indywidualne podejscie do pacjentki i kozliwosc kontaktu telefonicznego w przypadku problemu) wiec w kazdej chwili mozesz przeniesc prowadzenie ciazy na nfz :-) nikt Ci nawet nie zabroni rownoczesnie chodzic do 10 ginekologow prywatnych celem konsultacji - masz do tego prawo - w koncu za to placisz. Jezeli ginekolog jest w porzadku i jest lekarzem z powolania a nie nastawionym na kase to nie zmienj podejscia do Ciebie jak przepiszesz sie do niego na nfz. Moja siostra przeniosla sie na nfz pod koniec ciazy ze wzgledow finansowych i nie bylo z tym problemow jej dotychczasowa karta ciazy byla kontynuowana problem byl tylko taki ze nie miala usg ale na nfz to tak zazwyczaj wyglada.. :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonia kobieta w ciąży ma pierwszeństwo więc powinnaś rzucić hasło "ciąża" i powinni Cię przyjąć bez problemu na nfz :)

  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy można chodzić i prywatnie i na NFZ? Czy taka ilość badań może zaszkodzić dziecku?

    201411191762.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 21 kwietnia 2014, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiele kobiet działa na "dwa fronty",właśnie dlatego,że,jak pisała Camille,na nfz jest niewiele usg,itd.Jeżeli mówiąc o szkodliwości badań masz na myśli usg-nie,nie może w żaden sposób zaszkodzić dziecku.

  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm..czyli mogłabym chodzić 2 razy w miesiącu? Czyli np początkiem miesiąca na NFZ a w połowie prywatnie do innego lekarza? Czy któraś z was też tak chodzi?

    201411191762.png
  • Ninusia Ekspertka
    Postów: 193 258

    Wysłany: 29 maja 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was
    co do lekarza... zaczęłam prywatnie... na ostatniej wizycie kiedy potwierdziła mi, że jest pęcherzyk, zapytałam czy mogłabym zapisać się do niej na NFZ :) i to, co i jak mi powiedziała wprawiło mnie w niezły szok :)
    Mianowice, że bez żadnego problemu mogę chodzić do niej na NFZ... zaproponowałam prywatne wizyty przy konieczności zrobienia usg, ale powiedziała, że nie ma takiej potrzeby :)
    Więc chodzimy sobie z Fasolkiem do Pani Doktor na wizyty na NFZ :)
    fakt, nie poświęca tyle czasu, ile przy wizytach prywatnych (to przez nawał osób), ale wszystko dokładnie wytłumaczy :)

    Trzymajcie się Mamuśki :)

    jmmg93c.png
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 3 lutego 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat dawno tu nikt nic nie pisał:-) Dziewczyny jak jet z tymi wizytami na NFZ ? jak one wyglądają ? warto chodzić czy lepiej dać sobie spokój i chodzić prywatnie?:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie cierpię wizyt na nfz.

    Ostatnio byłam tylko i wyłącznie po zaświadczenie o ciąży, bo potrzebowałam do pracy. Położna zaczęła jakimś dziwnym tonem pytać, dlaczego nie pójdę do swojego lekarza prowadzącego...że skakać tak po lekarzach, to nie bardzo pasuje .

    Ginekolog spóźnił się 1,5 h .

    Nie wyobrażam sobie chodzić do gina na nfz. Tym bardziej,że długo starałam się o dziecko i chcę mieć jak najlepszą opiekę :)

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 3 lutego 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzilam na NFZ i bylam zadowolona. USG co wizyte, dokladna odpowiedz na pytania, indywidualne podejscie. Obsuwy czaspwe byly, ale to wynikalo z rzetelnosci lekarki, ktora mimo wielu pacjentek nie spieszyla sie. Prawda jest taka, ze roznie mozna trafic, tak jak z ginem prywatnie.
    Oczywiscie bylam tez, dla potwierdzenia czy wszystko ok, na USG II i III trymestru + prenatalne, prywatnie.
    Co do 'pierwszenstwa' wpisania sie na liste do gina na NFZ na haslo 'ciaza', to jest to prawo martwe. Przynajmniej w Poznaniu.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • dkdk Koleżanka
    Postów: 90 1

    Wysłany: 15 maja 2023, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy polecicie ginekologa w Rzeszowie?

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 16 maja 2023, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz dopytać się o wolne terminy w tym gabinecie:
    https://ginekolog-rzeszow.p . Pani ginekolog z Rzeszowa i przyjmuje zarówno prywatnie jak i na narodowy fundusz zdrowia.
    Musiałabyś jednak samodzielnie do niej zadzwonić i dopytać się kiedy ma terminy na fundusz.
    Pani doktor na wizycie jest w stanie wykonać wszystkie niezbędne procedury lecznicze. Zajmuje się też prowadzeniem ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2023, 10:29

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ