X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ziołowe herbatki
Odpowiedz

Ziołowe herbatki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! :)
    chciałabym się dowiedzieć co myślicie o picu ziołowych herbatek w ciąży ?
    Pytam ponieważ wysłałam mojego M wczoraj do sklepu a on nie doczytał i kupił mi melisę z chmielem .. ^^
    co myślicie o takim połączeniu ?
    zazwyczaj piłam tylko melisę ponieważ bardzo mi smakuje :)
    a chmiel kojarzy mi się z piwem ... :|
    czekam na Wasze odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam !! :)

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 6 września 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do chmielu to nie mam pojęcia czy jest dozwolony w ciąży. A jeśli chodzi o herbatki ziołowe to ja zawszw konsultuję ich wybór z lekarzem/położną. To jednak zioła i one mają wpływ na organizm.
    Ja dostałam pozwolenie na melisę, miętę, pokrzywę, rumianek. W razie przeziębienia także lipę i czarny bez. (wszystko w rozsądnych ilościach - max kubek dziennie)

    O dziwo internet odradza picia herbaty z liści malin a moja położna poleca bo tonizuje macicę. Mimo wszystko wcześniej nie miałam odwagi jej pić, ale teraz w trzecim trymestrze zacznę.

    kiciaa, Mandalena lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Mandalena Ekspertka
    Postów: 182 350

    Wysłany: 10 września 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży piłam rumianek, miętę, melisę. Jak byłam przeziębiona- piłam lipę i maliny z kompotu, co uratowało mnie przed antybiotykami itp. Liście malin wywołują niby skurcze. Nie wiem nie piłam. Na pewno nie wolno zielonej.Podstawa to rozsądek. Przesadzać z ziółkami nie można.

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 10 września 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zielona i czarna herbatę mozna pic. Byle nie za dużo bo ma teine- herbaciany odpowiednik kofeiny.
    O ziołach mozna zależeć milion artykułów w sieci, ten chmiel bym sprawdziła.
    Polecam rooibos- smaczna i zdrowa, wręcz polecana dla ciężarnych.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 10 września 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w ciąży powiedziano, że zielona w nadmiarze może powodować wady serca u płodu. Nie wiem czy to prawda ale wolałam nie ryzykować. Poza tym prowadzi do zaburzeń wchłaniania kwasu foliowego a jak wiadomo jest on bardzo ważny w I trym. Ja piłam tylko słabą czarną i pokrzywę (ale ją można max 3 raz w tygodniu). Myślę że to dzięki pokrzywie miałam bardo dobrą hemoglobinę, nie miałam anemii i nie musiałam przyjmować dodatkowo żelaza. Poza tym uważajcie na wszelakie owocowe bo w nich najwięcej jest hibiskusa a on działa poronnie.
    polecam link do przeczytania http://parenting.pl/portal/ziola-w-ciazy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2014, 20:47

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 10 września 2014, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmiel jest zabroniony

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2014, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli pijesz jeden kubek herbaty dziennie np. tylko do śniadania (jak ja) to można pić i herbaty owocowe (hibiskusa jest w nich tyle co kot napłakał) i herbaty zielone i słabą czarną. Na ziołowe jednak bym uważała. Zaczekaj z ich piciem do wizyty u lekarza i spytaj. A najlepiej w I trymestrze z nimi nie eksperymentuj.

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 11 września 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I czarna i zielonautrudniaja wchłanianie kwasu foliowego, i z tego co pamietam innych witamin i minerałów. A hibiskus i mieta które maja wywoływać skorcze... W herbatkavh, szczególnie ekspresowych sa takie ilości ziół i stężenia substancji czynnych, ze to nie wywoła żadnych efektów. Zeloth ma racje :)
    Idąc tym tropem powinnyy w ciazy unikać większości przypraw - w końcu to tez zioła,nawet niewinny rozmaryn czy oregano sa na cenzurowanym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2014, 11:05

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 13 września 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin powiedziała ze zielona herbatka jest jak najbardziej wskazana :) uwielbiam ją wiec juz na pierwszej wizycie o nią pytalam.
    Oczywiście tak jak inne herbaty i napoje w normalnych ilościach :)

    201411191762.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ