X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Zabobony!
Odpowiedz

Zabobony!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie na temat zabobonów o ciąży? Sla mnie to trochę drażliwy temat. Oparzyłam sobie palec gorącą wodą no i się dowiedziałam że dziecko będzie miało znamie.wierzycie w takie rzeczy?

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 16 lutego 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja absolutnie w takie rzeczy nie wierzę.
    Słyszałam o tym żeby nie nosić naszyjników bo dziecko pepowina będzie owiniete (ciekawe jak to miałoby mieć wpływ), oparzenie bedzie oznaczało znamię na ciele dziecka tylko ciekawe jak? Oparzenie przejdzie przez pepowine czy jak? Przecież oparzenie jest ciała z zewnątrz...
    Ale są też inne perełki :
    Jeśli mama:
    uczy się, studiuje, chodzi na kurs prawa jazdy – maleństwo będzie bardzo mądre;
    farbuje włosy – dziecko urodzi się rude;
    pogłaska barana – dziecko będzie miało kręcone włosy.
    I chyba najlepsze:
    siedzi tyłem do kierunku jazdy – dziecko ułoży się pośladkowo;
    przypina coś szpilkami do ubrania – pojawią się problemy z urodzeniem łożyska;
    krzyczy przy porodzie – będzie miała kolejne dzieci, ponieważ je w ten sposób przywołuje
    :D
    Także jeśli ktoś chce wierzyć w takie rzeczy coś-spoko. Tylko czy ma to sens :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 lutego 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt inteligentny nie wierzy w takie bzdury.

    Inesja, Ania0306, Szczesliwa ledwo zywa, Lavendova, Katy, Szczęśliwa Mamusia, ana167 lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 16 lutego 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również w takie rzeczy nie wierzę. Przykład mam nawet na sobie. Dziecko było owinięte pępowiną a ja w ciąży ani na sekundę nie założyłam naszyjnika ;)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też nie rozumiem ludzi co takie bzdury gadają ale czasami to daje do myślenia i tylko nie potrzebnie się denerwuje.

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 16 lutego 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Nie no, to jest hit :)
    Natomiast ja nosiłam całą ciążę łańcuszek i dziecko było owinięte pępowiną, w której na dodatek zrobił się skrzep. Ale jeśli ktoś uważa, że mogłoby to mieć jakikolwiek związek z tym łańcuszkiem, to mu współczuję.

    Też uznałam to za perełke jakich mało XD (specjalnie wyszukalam na potrzeby wątku :P)
    Kurka to ja już dzieci mieć nie będę XD podobno byłam jedna z cichszych rodzacych w szpitalu ;D a tak chciałam rodzeństwo dla małego... Nie wykrzyczalam ich XD XD

    Dzieci ogólnie często są jakoś tam poowijane pepowina więc prawdopodobieństwo i przy noszeniu albo braku łańcuszka generalnie dość spore :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 lutego 2019, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    To chyba obie już zostaniemy przez to bezdzietne, bo ja też byłam cicho :P

    O nieeee :D
    Na porodówce zmarnowalysmy szansę :D
    Gdybym tylko wiedziała wcześniej... XD XD XD
    Swoją drogą nawet fajnie poczytać takie rzeczy, od razu się humor poprawia :D

    edka85, joe anna lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 18 lutego 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogladalam sie za siebie przy toascie slubnym.
    Obcielam wlosy w ciazy, a mowia ze nie wolno.
    Wzielam na chrzestna mojej corki moja siostre w ciazy, CIEZARNA W CIAZY nie boisz sie? Tak slyszalam, nie nie boje sie bo nie wierze w zabobony. Tyle w temacie. Wszyscy zyja szczesliwie, zdrowo. Polecan zyc wg swoich zasad.

    event.png
    eve
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 18 lutego 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Ogladalam sie za siebie przy toascie slubnym.
    Obcielam wlosy w ciazy, a mowia ze nie wolno.
    Wzielam na chrzestna mojej corki moja siostre w ciazy, CIEZARNA W CIAZY nie boisz sie? Tak slyszalam, nie nie boje sie bo nie wierze w zabobony. Tyle w temacie. Wszyscy zyja szczesliwie, zdrowo. Polecan zyc wg swoich zasad.

    Ja jakby się wszystkie zabobony ślubne i ciążowe sprawdziły to byłabym daaaawno po rozwodzie już (chyba wszystko żeśmy złamali :D) no i z dzieckiem - o ile by było bo przecież bylibysmy po rozwodzie :P też byłoby coś nietak ;D

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po co w takie głupoty że tak powiem wierzyć , ja nie raz przechodzę pod takim rozdwojonym słupem elektrycznym i nie mam np łysych dzieci , jak urodziłam moją córeczkę to dwa razy była owinięta pępowiną wokół szyji a nie nosiłam żadnych naszyjników .

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ