X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Za niskie TSH
Odpowiedz

Za niskie TSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 10 maja 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    30.04
    TSH 0,236 (norma 0,27 - 4,20)
    Z tego powodu zlecono powtórzenie TSH + FT4 +FT3.
    09.05
    TSH 0,136 (norma 0,27 - 4,20)
    FT4 1,51 (norma 0,93 - 1,70)
    FT3 3,63 (norma 2,00 - 4,40)

    W necie czytam, że jak TSH poniżej normy, ale FT4 w normie to wszystko ok i nie ma się co martwić, ale już sama nie wiem. :/
    Zapisać się do endokrynologa-ginekologa? Co zrobiłybyście na moim miejscu?

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 10 maja 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zapytała ginekologa lub lekarza u którego będziesz przy najbliższej okazji. u mnie TSH było podwyższone, dlatego ginekolog zapisał mi euthyrox (od niego miałam wcześniej skierowanie na TSH).Teraz mam już w normie. Przestraszyłam się czytając w necie o problemach z niedoczynnością tarczycy i miałam iść do endokrynologa, ale będąc u lekarza rodzinnego zapytałam przy okazji o te wyniki, bo bardzo go sobie cenie a on mnie uspokoił, że było podwyższone nieznacznie i jeśli już wyniki są w normie to mogę być spokojna. U mnie pojawiło się to w ciąży, bo przed ciążą robiłam badanie i wynik był ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2018, 11:49

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 10 maja 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Ja bym zapytała ginekologa lub lekarza u którego będziesz przy najbliższej okazji. u mnie TSH było podwyższone

    Tylko lekarza mam dopiero 30.05... Więc kupa czasu.
    Chyba, że położną na czacie w LuxMedzie zapytam. Niedługo mi zablokują do nich dostęp. :P
    Czytam, że nadczynność to mniejszy problem, ale mimo wszystko...

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • PixiDixi Autorytet
    Postów: 2466 1525

    Wysłany: 11 maja 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie ciaza obnizyla TSH w pierwszym trymestrze do 0.12 i gin nic z tym nie robila ,nazwala to fizjologicznym stanem. Ostatnio robilam TSH i bylo 1.26 takze samo wrocilo do normy. Leczy sie podwyzszone TSH w ciazy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 21:24

    ziuta.w lubi tę wiadomość

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 maja 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to nie są normy dla ciężarnych tylko normalne. Wydaje mi się, że w tych dla ciężarnych wypadasz w normie :) dla 1 trymestru norma sie zaczyna chyba od 0,01 w ogole ;)

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 12 maja 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu wklejam normy TSH dla ciężarnych w Diagnostyce:
    Kobiety ciężarne:
    I trymestr: 0,01-2,32 uIU/ml
    II trymestr: 0,1-2,35 uIU/ml
    III trymestr: 0,1-2,65 uIU/ml

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ