X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wzmożone pragnienie
Odpowiedz

Wzmożone pragnienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolzaj Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 września 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem w 22 tyg ciąży. Od początku ciąży bardzo chce mi się pić, ale od jakichś 3 tygodni jest to strasznie uciążliwe. Piję w ciągu dnia ok. 3 l wody mineralnej, jednak gdybym nie wiedziała, że nadmiar wypijanej wody też może być szkodliwy to wypijałabym jej znacznie więcej. Już podczas odstawiania opróznionej szklanki po wodzie znów chce mi się pić. Uczucie jest takie jakbym zaraz miała uschnąc z pragnienia. Suchość w gardle jest przepotworna. Nigdy czegoś takiego nie miałam... Rozmawiałam o tym z lekarką ale nie podała żadnej konkretnej przyczyny . Wiem że nadmierne pragnienie może być oznaką cukrzycy, ale mój Cukier na czczo -(91) nie wskazywał na konieczność robienia krzywej, więc jestem jeszcze przed nią. Staram się stosować już zasady żywienia stosowane w cukrzycy ciążowej, mimo że nie mam diagnozy, czyli wykluczyłam słodycze, ograniczam Cukier i węglowodany proste, ale mam wrażenie że z dnia na dzień jest coraz gorzej... proszę, powiedzcie czy któraś z Was miała podobny problem i znalazła jego przyczynę ?
    Przeczytałam już chyba cały internet, i to co znalazłam to właśnie :
    *cukrzyca,
    *nadmiar witaminy D-biorę prenatal duo w którym jest 2000jednostek więc raczej niemożliwe przedawnowanie
    *Grzybica jamy ustnej
    *Anemia - u mnie hemoglobina i w ogóle morfologia jest w porządku, Żelazo i ferytyna również w normie więc to nie anemia.
    Oprócz prenatalu biorę jeszcze magne b6 forte na skurcze macicy. Bardzo dużo leżę i odpoczywam i już nawet w tym zaczęłam się doszukiwać przyczyny ale nooo... już chyba zwariowałam :D
    Dziewczyny, ratunku, bo wyrwę sobie resztkę włosów z głowy jak mi to nie przejdzie :D

  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 9 września 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W obu ciążach bardzo dużo piłam wody. Tez wiecznie mi się chciało pić. Krzywa wyszła ok. Przyczyna? Nie wiem? Po porodzie przeszło 🙂

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Nicka Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 29 marca 2022, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to naprawdę bardzo dużo.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ