BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Wzmożone pragnienie
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

karolzaj
Nowa
0

Wysłany: 8 września, 16:03
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej. Jestem w 22 tyg ciąży. Od początku ciąży bardzo chce mi się pić, ale od jakichś 3 tygodni jest to strasznie uciążliwe. Piję w ciągu dnia ok. 3 l wody mineralnej, jednak gdybym nie wiedziała, że nadmiar wypijanej wody też może być szkodliwy to wypijałabym jej znacznie więcej. Już podczas odstawiania opróznionej szklanki po wodzie znów chce mi się pić. Uczucie jest takie jakbym zaraz miała uschnąc z pragnienia. Suchość w gardle jest przepotworna. Nigdy czegoś takiego nie miałam... Rozmawiałam o tym z lekarką ale nie podała żadnej konkretnej przyczyny . Wiem że nadmierne pragnienie może być oznaką cukrzycy, ale mój Cukier na czczo -(91) nie wskazywał na konieczność robienia krzywej, więc jestem jeszcze przed nią. Staram się stosować już zasady żywienia stosowane w cukrzycy ciążowej, mimo że nie mam diagnozy, czyli wykluczyłam słodycze, ograniczam Cukier i węglowodany proste, ale mam wrażenie że z dnia na dzień jest coraz gorzej... proszę, powiedzcie czy któraś z Was miała podobny problem i znalazła jego przyczynę ?
Przeczytałam już chyba cały internet, i to co znalazłam to właśnie :
*cukrzyca,
*nadmiar witaminy D-biorę prenatal duo w którym jest 2000jednostek więc raczej niemożliwe przedawnowanie
*Grzybica jamy ustnej
*Anemia - u mnie hemoglobina i w ogóle morfologia jest w porządku, Żelazo i ferytyna również w normie więc to nie anemia.
Oprócz prenatalu biorę jeszcze magne b6 forte na skurcze macicy. Bardzo dużo leżę i odpoczywam i już nawet w tym zaczęłam się doszukiwać przyczyny ale nooo... już chyba zwariowałam :D
Dziewczyny, ratunku, bo wyrwę sobie resztkę włosów z głowy jak mi to nie przejdzie :D

Evli
Autorytet
2386

Wysłany: 9 września, 20:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
W obu ciążach bardzo dużo piłam wody. Tez wiecznie mi się chciało pić. Krzywa wyszła ok. Przyczyna? Nie wiem? Po porodzie przeszło 🙂

2019 👧🏼 [*]6mż
2020 👧🏼🌈

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)