X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wysoka glukoza w I trymestrze
Odpowiedz

Wysoka glukoza w I trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 9 marca 2021, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc. Wyszła mi za wysoka glukoza na czczo. Wynik 93. Mam zrobić badanie po obciążeniu ale dopiero 17 marca. Czytałam o cukrzycy ciążowej i prawie wszystko co jem jest zakazane. Czy macie taki problem? Jjak sobie radzicie, co jecie? Boję się żeby nie zaszkodzić maleństwu.

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 10 marca 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja miałam taki wynik jak Ty w 6 tyg ciąży. Ginekolog stwierdził cukrzycę i kazał przejść na dietę bez jakis większych wskazówek.Z dietą w I trym miałam ogromny problem bo ciągle było mi niedobrze, wymiotowałam i prawie nic nie mogłam jeść. Ogólnie krzywą miałam dopiero w 19 tc a drugą w 26 tc. Obydwie wyszły w normie więc oficjalnie diabetolog wykluczył cukrzyce i nie muszę mierzyć cukrów ale nie szaleję z jedzeniem. Naczytałam się strasznych rzeczy o wysokim poziomie glukozy na początku ciąży, niepotrzebnie się tylko denerwowałam bo głównie te informacje dotyczą nieunormowanej cukrzycy typu 1, która była przed ciążą. Zrób badanie, jak wyjdzie ponad normę to zgłosisz się do diabetologa i wszystko Ci powie😊. Do tego czasu jedz regularnie, unikaj cukrów prostych (biała mąka, cukier i produkty o wysokim IG). Trzeba tez uważać na ketony w moczu, zazwyczaj pojawiają się gdy się za mało zje na ostatni posiłek.
    Możesz wejść na stronę slodkiemamy.edu.pl
    Co do jedzenia to są wątki cukrzycowe tutaj i pisałyśmy co jemy, jednak na każdy organizm różne rzeczy działają inaczej. Niektórym ziemniaki podnoszą cukier innym nie, wiec gdyby okazało się, że masz cukrzyce to będziesz sprawdzać glukometrem poziom cukru godzinę po jedzeniu i zobaczysz co jak działa. Życzę jednak żeby krzywa tak jak u mnie wyszla ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2021, 15:10

    Angelka93 lubi tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 10 marca 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Cześć. Ja miałam taki wynik jak Ty w 6 tyg ciąży. Ginekolog stwierdził cukrzycę i kazał przejść na dietę bez jakis większych wskazówek.Z dietą w I trym miałam ogromny problem bo ciągle było mi niedobrze, wymiotowałam i prawie nic nie mogłam jeść. Ogólnie krzywą miałam dopiero w 19 tc a drugą w 26 tc. Obydwie wyszły w normie więc oficjalnie diabetolog wykluczył cukrzyce i nie muszę mierzyć cukrów ale nie szaleję z jedzeniem. Naczytałam się strasznych rzeczy o wysokim poziomie glukozy na początku ciąży, niepotrzebnie się tylko denerwowałam. Zrób badanie, jak wyjdzie ponad normę to zgłosisz się do diabetologa i wszystko Ci powie😊. Do tego czasu jedz regularnie, unikaj cukrów prostych (biała mąka, cukier i produkty o wysokim IG). Trzeba tez uważać na ketony w moczu, zazwyczaj pojawiają się gdy się za mało zje na ostatni posiłek.
    Dziękuję że odpowiedziałaś 🙂 ja właśnie też się naczytalam i teraz się boję 😑 ale trochę mnie pocieszyłaś 😘 czytałam mnuej więcej co niby można jeść i wychodzi na to ze tylko pomidor ogórek i woda, a jestem ck chwilkę glodna. Mam nadzieję że u mnie cukrzyca też się nie potwierdzi, słodyczy nie muszę jeść, cukru też ale bez owoców sobie nie wyobrażam funkcjonować

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 10 marca 2021, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam pieczywo żytnie, różne kasze i pełnoziarniste makarony. Dużo warzyw, owoce tez można ale zależy które. Dobre są jabłka, gruszki, kiwi no ale najpierw musisz zrobić krzywą żeby potwierdzić bądź wykluczyć cukrzyce. A gdyby się okazało, że jednak trzeba mierzyć cukry to wtedy już sama zobaczysz co możesz jeść. Wcale nie jest tak źle i można jeść bardzo smacznie😊.

    Angelka93 lubi tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Angelka93 Autorytet
    Postów: 2026 1146

    Wysłany: 10 marca 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Polecam pieczywo żytnie, różne kasze i pełnoziarniste makarony. Dużo warzyw, owoce tez można ale zależy które. Dobre są jabłka, gruszki, kiwi no ale najpierw musisz zrobić krzywą żeby potwierdzić bądź wykluczyć cukrzyce. A gdyby się okazało, że jednak trzeba mierzyć cukry to wtedy już sama zobaczysz co możesz jeść. Wcale nie jest tak źle i można jeść bardzo smacznie😊.
    Bardzo dziekuje Ci za pomoc, za tydzień badanie 🙂

    💗🤍Roksanka🤍💗
    15.11.2023
    age.png
    🤎💙 Tobiś 💙🤎27.09.2021age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ