X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne wyjazd będąc na L4
Odpowiedz

wyjazd będąc na L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie bo planujemy wyjechać z mężem na kilka dni nad morze w styczniu, termin mam na kwiecień. czytam o kontroli z zus w tym czasie np. i obawiam się o utratę świadczenia. jechać czy nie?

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • lostdestionation Koleżanka
    Postów: 43 41

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bez paniki, jedź :)

    34bws65ghpknfmup.png
  • appee Ekspertka
    Postów: 240 190

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie powinno się zgłosić do ZUSu, że będziesz przebywać w innym miejscu. Mam ten sam problem i będę do nich pisać w tej sprawie, żeby potem nie było jakiejś kontroli czy coś...

    Zosiuleńka:)
    https://www.maluchy.pl/li-72083.png

    ex2bvcqgf0ivz93s.png
  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mieszkam pod innym adresem niż mam podany wszędzie w papierach. wynajmuję mieszkanie (co prawda bardzo blisko miejsca zameldowania) ale nie wiem na ile ten adres jest stały i nie chce go podawać albo ciągle zmieniać. jak będzie kontrola to potem powiem ze przebywam pod innym adresem i z takich a nie innych powodów go nie podałam. myślę, że to nie będzie problem.

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja miałam kontrole, w mieszkaniu, w którym jestem zameldowana, a mieszkam w wynajetym. Oczywiście nie było mnie podczas kontroli. dostałam pismo, o wyjaśnienie mojej nieobecności. Wystarczy napisac, że bylo sie w aptece lub na spacerze, ktore sa zalecane w ciazy i tyle. Ja przezylam, nie bylo klopotu, tylko swiadczenie wyplacili mi pozniej.

    Jesli zmienia sie adres pobytu, powinno sie to zglosic do ZUSu - ja juz im wyslalam info, ze do rozwiazania jestem pod innym adresem i mam spokojna glowe.

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • EsterFlaming Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym na Twoim miejscu jechała bez stresu, oczywiście bez afiszowania się na portalach społ. zbytnio :) przecież w l4 masz, że możesz chodzić... A tak na marginesie niesłychane, że robią kontrole, w głowie mi się to nie mieści. Ja prowadzę ciążę w Niemczech, bo pracuję w Niemczech, ale mieszkam w Pl i korzystam z takiego indywidualnego zakazu wykonywania pracy wystawionego przez lekarza i do głowy by mi nie przyszło, że mogliby mnie skontrolować, bardziej by mi było głupio przed znajomymi z pracy, dlatego z afiszowaniem zdjęć z wyjazdów wstrzymam się do porodu ;)

  • lotka1990 Autorytet
    Postów: 694 340

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca wrote:
    Dziewczyny ja miałam kontrole, w mieszkaniu, w którym jestem zameldowana, a mieszkam w wynajetym. Oczywiście nie było mnie podczas kontroli. dostałam pismo, o wyjaśnienie mojej nieobecności. Wystarczy napisac, że bylo sie w aptece lub na spacerze, ktore sa zalecane w ciazy i tyle. Ja przezylam, nie bylo klopotu, tylko swiadczenie wyplacili mi pozniej.

    Jesli zmienia sie adres pobytu, powinno sie to zglosic do ZUSu - ja juz im wyslalam info, ze do rozwiazania jestem pod innym adresem i mam spokojna glowe.

    czyli informację o zmianie adresu podałaś dopiero po tej kontroli tak? i nie było problemu?

    3i49jw4zy14xtog4.png
    ex2bjw4zxo12w0aa.png
  • Majka90 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też bym pojechała na Twoim miejscu, tylko nie zamieszczaj zdjęć na portalach społecznościowych i zobacz czy nie masz na fb. ( jeżeli posiadasz) włączonej lokalizacji, bo niestety jeżeli masz to gdy jestes w podróży fejsbuk informuje o tym cały świat. Miłego wypoczynku :)

    PRAWIEMAMA
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 11 października 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli jeszcze ktoś zagląda na ten wątek.
    Mam podobny problem, jestem na L4 ale bardziej z tego względu że praca na nogach po 11h i szefowa mnie wykopała na zwolnienie, bo bala się że pracując sama na zmianie może mi się coś stać.
    Czuje się ok, szyjka długa zamknięta. Z dzieckiem też wszystko dobrze.
    Mamy wykupione wczasy za granicą i lot samolotem. Nie wiem co z tym zrobić, czy mogę lecieć? Tzn o sam lot się nie martwię bo lekarz nie widzi przeciwskazan.
    Tylko ewentualnie czy ZUS to widzi, czy tylko jak przyjdą na kontrol do domu? Wyjazd przez biuro podróży z pełnym ubezpieczeniem.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ