X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was wszystkie serdecznie na wątku mam wrześniowych 2023 ❤️


    👶🏼🌻🌻 Na świecie są już z nami: 🌻🌻👶🏼

    🌻1. Tkpom 💙
    Synek, 27.07.2023/2470g/48cm/CC
    🌻2. Sulcia 💙
    Synek, 23.08.2023/4150g/55cm/CC
    🌻3. Ann2224 💙
    Synek, 28.08.2023/3350g/54cm/SN
    🌻4. Katia89 💙
    Synek, 28.08.2023/3680g/56cm/CC
    🌻5. Martini92 💙
    Synek, 29.08.2023/3850g/56cm/CC
    🌻6. Muszka1 🩷
    Córcia, 31.08.2023/3150g/54cm/CC
    🌻7. Karola1688 💙
    Synek, 31.08.2023/3390g/53cm/SN
    🌻8. Kaśik 💙
    Synek, 31.08.2023/3540g/53cm/CC
    🌻9. Kiarka 💙
    Synek, 4.09.2023/3050g/52cm/CC
    🌻10.Zosiasamosia🩷
    Córcia, 5.09.2023 /3370g/53cm/SN
    🌻11.Lila_33 🩷
    Córcia, 7.09.2023/3850g/56cm/CC
    🌻12.Magda603 💙
    Synek, 8.09.2023/2930g/53cm/CC
    🌻13.Juchacha94🩷
    Córcia 23.08.2023/3440g/54cm/CC
    🌻14. Nika647💙
    Synek 11.09.2023/3650g/54cm/SN
    🌻15.Spuromix 🩷
    Córcia 12.09.2023/2750g/56cm/CC
    🌻16.Niezapominajk_aa🩷
    Córcia 14.09.2023/3600g/54cm/SN
    🌻17.Mad.zia 💙
    Synek, 17.09.2023/3200g/SN
    🌻18.Bebag 🩷
    Córcia, 19.09.2023/3910g/56cm/SN
    🌻19.Papatkii💙
    Synek, 21.09.2023/3050g/52cm/SN
    🌻20.Natka95🩷
    Córcia, 22.09.2023/3940g/58cm/SN
    🌻21.KasiaAnna🩷
    Córcia, 22.09.2023/3074g/52cm/CC
    🌻 22. Jeffcia 🩷
    Córcia, 22.09.2023/3970g/57cm/SN
    🌻23. Sysia1991🩷
    Córcia, 19.09.2023 2880g/ cm / SN
    🌻24.Umka🩷
    Córcia, 26.09.2023 3510g/CC
    🌻25.Nadziejka 🩷
    Córcia, 1.10.2023/3700g/60cm/SN









    🍀🤰🏼Nasze terminy:🍀🤰🏼:

    🍀22.08
    Tkpom 💙

    🍀31.08
    ann223 💙
    Juchacha94 🩷 Weronika

    🍀01.09
    LILA_33 🩷
    Sulcia 💙

    🍀02.09

    🍀03.09

    🍀04.09

    Kaśik 💙
    Nika647 💙 Bruno
    Zosiasamosia 🩷

    🍀05.09

    🍀06.09

    Katia89 💙 Aleksander

    🍀07.09

    🍀08.09

    🍀09.09

    Muszka1🩷

    🍀10.09

    🍀11.09

    🍀12.09

    Kiarka 💙

    🍀13.09

    🍀14.09

    🍀15.09

    Magda603 💙

    🍀16.09

    Niezapominajk_aa 🩷 Laura

    🍀17.09

    Acmyj 💙 Leon

    🍀18.09

    Spuromix 🩷 Tomira

    🍀19.09

    🍀20.09

    🍀21.09

    Jeffcia 🩷
    Strigo🩷 Felicja

    🍀22.09

    Bebag 🩷

    🍀23.09

    🍀24.09

    Natka95 🩷

    🍀25.09

    🍀26.09

    Mad.zia 💙

    🍀27.09

    KasiaAnna 🩷

    🍀28.09

    🍀29.09

    Umka 🩷
    Papatkiii, płeć?

    🍀30.09

    Nadziejka30 🩷

    📚KSIĄŻKI:⬅️

    - "O ciąży" Mama Ginekolog
    - "Twoje dziecko mądre, zdolne, szczęśliwe"
    - "Bobas instrukcja obsługi"
    - "Mamo tato co ty na to"
    - "Mamy Mamom"
    - "Mamy dla mamy, tom I ciąża, Jak się przygotować na życiową rewolucję?"
    - "Dziecko z bliska" Agnieszka Stein i cała seria

    💻PROFILE NA IG/FB ⬅️

    -fizjomommy
    -kobieca fizjoterapia
    -położna Izabela Dembińska
    -zaufajpoloznej
    -dr_strus
    -matka_zona_ginekolog
    -mamologia
    -alaantkowe (rozszerzanie diety)
    -tata stomatolog
    -zabawkowa_siesta
    -hafija matka karmiącą
    -Laktaceuta
    -Mama u stetoskop
    -mamaginekolog.news
    -rozwojowa mama

    🧘‍♀️ĆWICZENIA ⬅️

    - aplikacja dietandtraingbyann
    - treningi na Youtube z Majka Mariaba
    - joga na YouTube z Madalenajoga
    - joga na YouTube z Gosia Mostowska
    -aplikacją woman up
    Rozszerzanie diety by Nika 🥰
    Rozszerzenie diety - ogólne zasady:
    - po 6 miesiącu + oznaki gotowości (dziecko siedzi stabilnie i prosto z ewent. podparciem (krzesełko + poduszka), jest zainteresowane jedzeniem, odruch wypychania jedzenia zanika lub zaniknął, umie chwytać)
    - jeśli po 6 miesiącu dziecko jeszcze nie siedzi ładnie (nie mylić z samodzielnym siadaniem bo to później) to możemy karmić na swoich kolankach sadzając dziecko oparte plecakami o nasz brzuch z podwinięta miednicą. Możemy wtedy zacząć od karmienia łyżeczka a do blw (samodzielnego jedzenia rączkami) przejść później. Ale można w tej pozycji też podawać kawałki, tylko będziemy brudne🙂
    - jedzenie podajemy po karmieniu mlekiem, ale nie od razu, tak żeby jednak trochę zgłodniali, u nas to było tak około godziny po kp
    - przy blw jest trochę syfu bo dziecko bawi się jedzeniem i ma do tego prawo, to dla niego nauka i dodatkowy rozwój, ale przy karmieniu łyżeczka też jest brudno, dzieci wyrywają łyżeczki, strzelają papkami, plują więc trzeba się tym bałaganem na poczatku oswoic
    - krzesełko najlepiej z prostym blatem, takie które łatwo można opłukać pod prysznicem (polecam antilop ikea lub podobne)
    - konieczne jest podparcie w krzesełku pod nozki ( to kwestia bezpieczeństwa, bo podparcie nóżek jest potrzebne przy ewentualnym odkrztuszaniu), w antilopach nie ma ale można dokupić
    - do jedzenia rozbieralam dziecko do body i na to fartuszek z ikea
    - pod krzesełko ewentualnie cerata ( miałam kilka sztuk które oplukiwalam pod prysznicem), dobrze sprawdza się też rozdarty worek który po jedzeniu wyrzucamy to śmieci
    - odradzam sprzątanie resztek odkurzaczem bo będzie śmierdział 🤪

    Posiłki: ogólnie
    - na początku zaczynamy od jednego posiłku dziennie ( obojętnie czy śniadanie czy obiadek lub kolacja, kiedy nam pasuje, kiedy najłatwiej jest podać dziecku coś co gotujemy też dla nas)
    - dajemy na blat krzesełka 2-3 rzeczy
    - kroimy najlepiej w słupki, ćwiartki , osemki, na kształt, rozmiar naszego palca - takie łatwiej dziecku chwycić
    - nie solimy, nie słodzimy ( ja nie solilam do około roku, cukru w ogole nie używamy, po roku zdrowsze zamienniki cukru okazjonalnie)
    - do roku nie podajemy miodu
    - do 12 rż nie podajemy grzybów leśnych
    - nic surowego ( jajka, ryby, mięso)
    - rzeczy powinny być w miarę miękkie żeby dziecko bez ząbków sobie poradziło, ale nie zbyt rozgotowane, żeby się nie rozciapcialy w rękach,
    - dzieci radzą sobie swoimi dziaselkami nawet z jabłkiem ( jabłko dalemy w całości, bez skórki, żeby dziecko sobie ścierało dziąsłami)
    - nie podajemy mleka krowiego do picia, ale można na nim robić dla dziecka posiłki, np owsiankę, placuszki, kaszke
    - po 6 miesiącu można podać dziecku naprawdę prawie wszystko ( oprócz tych wymienionych wyżej i szkodliwych rzeczy) tylko dostosować to trzeba do dziecka umiejętności. Ale to już przez własną obserwacje: coś się tam będzie wyślizgiwało z raczek, czegos innego dziecko nie ugryzie. Ale tu chodzi o naukę, a nie o najadanie się.
    - podstawą jest to że dziecko pije mleko ( mamy lub mm) a posiłki stałe na początku są tylko dodatkiem, zabawa, nauka
    - nie spieszymy się z tym rozszerzeniem, nie ma do czego. Lepiej poczekać do tego 6 miesięca niż podawać papki na leżąco w lezaczku. Jeśli dziecko ma miec anemię to tu i tak startą marchewka nie pomoze
    - trzeba pamiętać że dziecko nie musi wszystkiego zjeść , może porzuć, pociumkac, chodzi o zaznajomienie z kształtem kolorem, smakiem, zapachem
    - nie liczymy po resztkach ile dziecko zjadło, jeśli zje to będzie widać kawałki w kupie ( na początku dziecko nie strawi tego całkowicie)
    - po miesiącu możemy przejść do dwóch- trzech posiłków.
    - oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby dziecko dostawało od razu dwa trzy razy bo przeważnie i tak za dużo nie zje
    - u mnie po 6 miesiącu był 1 posiłek, na 6.5 - 2 posilki
    - gdzies od 7 miesiaca już sadzalam córkę do trzech posiłków, ale to dlatego że nie zawsze zjadła, a ja chciałam zjeść sobie w spokoju bez niej na rękach
    - trzeba obserwować czy przy rozszerzeniu diety dziecko nie odstawia się od mleka, nie zmniejsza jakoś bardzo karmien, bo tego tak od razu nie chcemy, dopiero koło 9 miesiąca chcemy stopniowo redukować, tak aby móc ( jeżeli chcemy) po roku już nie karmić piersią czy mm,
    - na początku staramy się podawać pojedyncze produkty ale ja dość szybko w okolicy 7 miesiaca podawałam córce placuszki, nalesniczki, takie proste, bez soli, cukru, np placki bananowe ( jajko, banan, odrobina mąki), bo robiłam je też dla starszego syna

    Przykładowe śniadanko na poczatek:
    - pasek chlebka
    - plaster awokado
    - troszkę ściętej jajecznicy
    Albo:
    - plaster (ósemka) pomidora
    - trochę owsianki (płatki owsiane na wodzie lub dobrej jakości mleku roślinnym)
    Albo
    - jajko na twardo (ósemka) jakieś warzywo
    - kaszka za wodzie, kawałek banana, miękkiej gruszki

    Obiad:
    - jeśli mamy na obiad zupkę to możemy z niej wyłowić rozgotowane, miękkie mięsko
    - możemy wyłowić warzywa, najlepiej wrzucić kilka większych kawałków ziemniaka, marchewki, pietruszki i to podajemy dziecku, wtedy w zupie te większe się tak nie rozgotuja
    - ale możemy też wyłowić trochę zupki i zblendowac dziecku i podać lyzeczka. Z czasem możemy spróbować dać dziecku zjeść samemu, wtedy blendujemy z mniejszą ilością wody lub zagęszczamy jakąś kaszka, ale na początku raczej sobie nie poradzi, wsadzili rączki, wyleje, więc tu pytanie co wolimy sprzątać
    - na obiady super sprawdzają się dla dzieci od początku makarony: u nas najlepiej wchodziły świderki z jakimś sosem, najczęściej coś typu bolognese albo szpinak z piersią, makaron gotowałam trochę bardziej miękko ( zostawiałam dłużej w garnku) a sos blendowalam i mieszkałam z makaronem, w te świderki fajnie sos wchodzi i dziecko sobie zlizuje, wysysa

    Jak to u mnie wyglądało:
    - na śniadanie robiłam sobie naprzemiennie albo jakaś owsianke z owocami albo coś z jajek, jak miałam owsianke to gotowałam ja na początku na wodzie, później na mleku owsianym, bez słodziw i dawałam małej trochę do miseczki, do tego kawałek banana, ( można podać z naciętą skórka żeby się nie wyslizgiwal), gruszka - bo są najbardziej miekkie
    - Do każdego posiłku dajemy trochę wody, wodę podawałam w kubeczku doidy ale podawałam na początku sama.
    - jeśli były jajka to odkładałam trochę jajecznicy lub pasek omleta dla małej, do tego jakieś warzywko ( awokado, pomidorek, ogórek, papryka)
    - robiłam też kaszki z samodzielnie zmielonych ziaren (kasza jaglana, jęczmienna, gryczana biała, amarantus, ryż, płatki owsiane) gotowałam na wodzie lub mleku owsianymi, ale po 7 miesiącu przeszłam na gotowanie nie zmielonych ziaren tylko dłużej żeby były miększe, bardziej rozgotowane
    - polecam pomielic sobie trochę różnych ziaren ⬆️ i stosowac tez zamiennie zamiast mąki pszennej do różnych placków, naleśników, ja mielilam po 100gr ( woreczek) i przesypywalam do małych słoiczków,
    - mielilam też orzechy i dodawałam do owsianek i kaszek
    - do mielenia suchych produktów używałam młynka elektrycznego do kawy
    - jadłam z córką to samo, tylko w innej czasem formie, np u mnie to przeważnie było połaczone a dla małej oddzielnie
    - jadłam jednocześnie z dzieckiem, obserwując kątem oka jak sobie radzi, to ważne, dziecko musi widzieć, że my jemy,
    -na stole zawsze ręcznik papierowy, chusteczki nawilżane
    - do smażenia/duszenia zamiennie olej rzepakowy, oliwa z oliwek, masło klarowane ( polecam zrobić samemu masło klarowane i przelać do słoiczka)
    - raz dziennie ( jak już mamy wprowadzone te dwa - trzy posiłki) do jakiegoś posiłku dobrze dodać 0,5-1 łyżeczkę dobrego tłuszczu: oleju lub masla
    - Co do słoiczków to moja córka nie była fanką, ale zawsze miałam kilka w zapasie w domu, coś na słodko jako dodatek do kaszki (musiki owocowe), placków, owsianki, ale też warzywne, warzywno-miesne na wynos, jak gdzieś szliśmy czy jechalismy
    - blendera używałam wówczas ręcznego i małej miski, ale małą ilość trochę ciężko tak zblendowac, teraz mam fajny kielichowy z 3 dodatkowymi pojemnikami na koktajle (takie nakładane do góry nogami) i 1 jest takim malutkim młynkiem w którym można zmielić suche produkty i zblendowac też odrobinę sosu czy zupki
    - jako że rozszerzanie zaczynac będziemy jeszcze końcówka zimy, wczesną wiosną to z warzywami będzie słabo, w te bio jakoś za bardzo nie wierzę, zresztą wyglądają często nie za ciekawie w dyskontach
    - można moczyć warzywa w wodzie z soda żeby pozbyć się szkodliwych substancji
    - ja polecam kupować mrożonki, zawsze mieć w zapasie w zamrażarce (różne owoce, warzywa, mieszanki), owoce przydadza się do kaszek/owsianek, a z warzyw można na szybko wyczarować dziecku zupkę na wodzie z dodatkiem łyżeczki jakiegos oleju. Ponoć warzywa do mrożonek nie są tak pryskane/konserwowane przed transportem🤔
    - koniecznie kupić kilka małych rondelkow ( ja przy dzieciakach mam ze 4)
    - ja bałam się anemii u córki, bo starszy syn miał niskie poziomy żelaza od poczatku, więc łączyłam blw z karmieniem łyżeczka, czasem chciałam po prostu żeby córka zjadla "porządniej" i robiłam jej jakąś zupkę z mięskiem
    - miałam pokrojone malutkie kawałki cielecinki lub indyka zamrożone w woreczkach z Ikei
    - mi w rozszerzeniu diety bardzo pomagała aplikacja z dietą ( ja miałam i mam apke Lewej, ale jakakolwiek ktora pomaga planować posiłki, ma listę zakupów i ma różnorodne diety będzie pomocna, żeby nie musieć zastanawiać się na zakupach co kupic)
    https://www.tickerfactory.com/

    📸 Na koniec prosta rzecz - jeśli chcecie żeby zdjęcie, które wrzuciliście na ➡️zapodaj ⬅️ pojawiło się bezpośrednio w poście (było widoczne jako zdjecie):

    1. Wybierz opcje "Na forum"
    2. Wybierz trzeci (ostatni) link, który podadzą (oznaczony jako BB Code) i po prostu wklej do postu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia, 20:51

    Karola1688, LILA_33, Lia., strigo, makuffka, nika647, eweljina, Palcia lubią tę wiadomość

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem w 5t3d byłam już u ginekologa był pęcherzyk w macicy 0,43cm teraz mam wizytę 19, czekam z niecierpliwością i strasznie się martwię bo w zeszłym roku poroniłam zarodek zatrzymał się w 6t4d zabieg miałam w 9 tygodniu. W dniu wizyty miałam betę 1339 drugiej nie robiłam

    preg.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊 ja też się nieśmiało przywitam, u mnie dziś 6+2 według OM. Staramy się o pierwsze dziecko od 2020 r., jestem już po jednym poronieniu. Od tamtego momentu próbowaliśmy stymulacji, nawet inseminacji które nie przyniosły efektów. We wrześniu miałam wykonaną histeroskopie z usunięciem polipa,już w październiku coś się zadziało bo beta drgnęła do 5, a w grudniu przed świętami zobaczyliśmy dwie kreseczki 🥰 byłam u lekarza już w 4+6 był pęcherzyk ciazowy no i następną wizytę mam 13 stycznia.
    Teraz musimy się uzbroić w cierpliwość i dotrwać do naszych wizyt ✊🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2023, 13:19

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko z ta cierpliwością ciężko 😂😂😂😂

    preg.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj i to bardzo 🙈 strasznie się stresuje tą wizyta

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez. nie wiem jak wytrzymam do tego 19 chyba oszaleje 😉

    preg.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️ Jak się cieszę że jest ktoś z kim można się podzielić obawami, jesteśmy na podobnym etapie. U mnie dopiero 5+1... jutro mam pierwsze USG. To moja pierwsza i wystarana ciąża od 2021 i wiadomo że też mi serce staje na myśl że coś mogłoby pójść nie tak :( pozdrawiam was mocno i dawajcie znać co u Was !!

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę 😘. Niestety to czekanie jest najgorsze bo każda z nas chce już wiedzieć czy wszystko dobrze 😉. A tak po za tym macie już jakieś objawy ciążowe ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2023, 10:08

    LILA_33 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak: u mnie test wyszedł dodatni już 27 cnia cyklu- słaba kreska po 30 minutach od zrobienia. Byłam pewna że to resztki ovitrelle, ale gdy następnego dnia test znów wyszedł słabo dodatni pojechałam na betę i wynosiła 9 😅 potem stopniowo zaczela rosnąć i już przed terminem okresu wiedziałam że nie przyjdzie- pierwsze to straszna zgaga!! Drugie - ból piersi ( w cyklach stymulowanych NIGDY piersi mnie nie bolały!), ból brzucha jak na okres od razu ustąpił gdy zaczęłam brać duphaston i cyclogest (progesteron dopochwowy), 1x potworny bol głowy no i senność, senność, senność. A no i nie dam rady myć zębów tych tyłu bo mam odruch wymiotny.. ale na razie na szczęście wymiotów brak. A jakie objawy są u Was ?

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki jutro za usg ✊ odrazu dawaj znać co i jak 🍀🍀 co do objawów to bola mnie piersi w sumie już przed testem zaczęły i tak bolą raz mniej raz bardziej cały czas aż do teraz, jestem senna no i mnie męczą mdłości i wymioty rano, plus mam wstręt do jedzenia 🙈

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie test wyszedł 24dc delikatna kreska następnego dnia już wyraźna jeszcze nie tak intensywna ale już widoczna. Z tym ze ja miałam szybko owulacje prawdo podobnie w 12dc według testów i temperatury. W 4t3d miałam objawy zapalenia pęcherza napisałam do mojej pani doktor kazała zrobić badanie moczu i betę i przyjść wieczorem na wizytę. Mocz wyszedł o.k a betta 1335 wiec w sumie sporo. Na wizycie byli już widać pęcherzyk i dostałam duphaston ze względu na wcześniejsze poronienie. Teraz mam właśnie zgagę i lekkie mdłości ale myśle ze to po lekach. Głowa tez mnie pobolewa 😒

    preg.png
  • Magda603 Ekspertka
    Postów: 238 104

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, to moja druga ciąża. W tym momencie jej nie planowałam więc jest póki co szok. Ostatnia miesiączka 9.12. Dzisiaj robiłam betę wyszła 935.

  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 349 357

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    To moja trzecia ciąża, dwie poprzednie straciłam w 8 i 6 tygodniu. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze ale obawy, że kolejną ciążę stracę są duże.

    26.12 pozytywny test
    04.01 Beta 7356,00 mIU/mL. USG: pęcherzyk 7 mm bez zarodka
    07.01 Beta 17134,00 mIU/mL

    Kolejna wizyta 18.01

    Wszystkim Wam gratuluje i mam nadzieje że będzie wszystko dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2023, 17:05

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiasamosia wrote:
    Cześć dziewczyny!
    To moja trzecia ciąża, dwie poprzednie straciłam w 8 i 6 tygodniu. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze ale obawy, że kolejną ciążę stracę są duże.

    26.12 pozytywny test
    04.01 Beta 7356,00 mIU/mL. USG: pęcherzyk 7 mm bez zarodka
    07.01 Beta 17134,00 mIU/mL

    Kolejna wizyta 18.01

    Wszystkim Wam gratuluje i mam nadzieje że będzie wszystko dobrze
    Betę nasz ładna trzymam mocno kciuki i czekam na dobre wieści z wizyty

    preg.png
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 349 357

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    Betę nasz ładna trzymam mocno kciuki i czekam na dobre wieści z wizyty

    Dzięki. Staram się myśleć pozytywnie. Zobaczymy co pokaże USG za tydzień.

    Pisaliście o objawach. U mnie tylko senność i nabrzmiałe piersi z widocznymi żyłkami. Jeden dzień miałam lekka zgagę i poza tym nic. Już bym wolała kumulację objawów, chyba byłabym wtedy bardziej spokojna.

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam jakieś mdłości i zgagę ale biorę dupka i myśle ze to on powoduje. Piersi tez mnie bolą od samej owulacji , w straconej ciąży zaczęły dopiero po terminie miesiączki dlatego mam mała nadzieje ze tym razem się uda

    preg.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy wam też wywaliło taki straszny trądzik? Normalnie mam cerę mieszaną, wszystko było w miarę ustabilizowane, czasem jakiś wyprysk. Od czasu zrobienia testu coraz gorzej mnie obsypuje, szczególnie okolice ust, brody i policzków. To raczej nie duphaston bo w wielu nieudanych cyklach już go brałam i nie było takich akcji :( może dodam ze nie zaczęłam jeść syfów, słodyczy itp, wręcz przeciwnie! Od słodkiego mnie odrzuca, mąż mi zdrowo gotuje 🥰 jestem zdezorientowana tym wysypem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2023, 21:32

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi nic takiego się nie dzieje ,wiec nie pomogę ale czytałam wlasnie ze w ciąży może się coś takiego zdążyć 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2023, 22:11

    preg.png
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 349 357

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, @Muszka1 jak wizyta?

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam na 19 🙃 chociaż sądząc po kolejce przed 21 nie wejdę... trzymajcie kciuki :)

    age.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ