X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 349 357

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Witam nowe koleżanki:)

    U mnie bez objawów co trochę mnie martwi. Jedynie mam bardzo bolące i nabrzmiałe piersi. Bolą nawet podczas schodzenia po schodach:/

    Bardzo dłuży mi się do kolejnej wizyty w środę. Już chciałabym wiedzieć czy wszystko jest ok. Jestem bardzo niecierpliwa, a to czekanie jest mega stresujące.

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki badań i jest dramat z progesteronem ;( na szczęście jutro wizyta i może uda się szybko zainterweniować ;(

    Wyniki:
    beta: 2286,0 mIU/ml
    progesteron: 9,87 ng/ml

    age.png
  • Magda603 Ekspertka
    Postów: 238 104

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeffcia wrote:
    Ja też jeszcze karmie. Młody ma 2 lata 8 mscy, mam nadzieję że w końcu sam się odstawi 🙈 podobno w ciąży w pewnym momencie nie a mleka i wtedy to jest dobry moment.
    Też czytałam, że około 20 tygodnia zmienia się mleko i często dzieci same się odstawiają. Cieszę się, że nie jestem sama bo wstydzę się mówić, że karmię takiego dużego chłopa :D

  • Sulcia Przyjaciółka
    Postów: 89 131

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    Dziewczyny a takie pytanie jeszcze macie już kartę ciąży założoną? Kiedy się ją wyrabia?
    Kartę ciąży założył mi lekarz na pierwszej wizycie, jak było widać serduszko.
    Spuromix wrote:
    Odebrałam wyniki badań i jest dramat z progesteronem ;( na szczęście jutro wizyta i może uda się szybko zainterweniować ;(

    Wyniki:
    beta: 2286,0 mIU/ml
    progesteron: 9,87 ng/ml
    Rzeczywiście niski progesteron. Koniecznie lekarz przepisze progesteron, im szybciej, tym lepiej.


    Nie wiem jak odstawić dziecko od piersi kiedy jest się w ciąży ;) ale ja swoją córkę odstawiłam jak miała 15 miesięcy. Też na końcu karmiłam ją w nocy. Odstawiłam, bo przestałam usypiać córkę do snu karmiąc. Karmiłam przed kąpielą, potem szalała w łóżku, aż zaśnie. Noce zaczęła przesypiać 😁I tak się odstawiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2023, 16:46

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czes dziewczyny nie wiem sama czy już się witać czy jeszcz nie i czy tu czy na sierpniowych😕 ostatnia @ miałam 19 listopada cykle nieregularne. Przed świętami zrobiłam test i wyszedł pozytywnie 3 stycznia byłam potwierdzić ciążę u ginekologa miał być 7 tydzień a wg USG okazało się że 5 i kazał przyjęć za 3 tygodnie bo było tylko pęcherzyk i ciałko żółte bez zarodka. Powiedział że za te 3 tygodnie się okaże czy ciąża się rozwija czy nie 50/50. Mam 2 dzieci w wieku 9 i 7 lat 3 lata temu przeszłam poronienie zatrzymane w 13 tygodniu. Teraz jestem przerażona tym czekaniem 2 tygodnie minęły w miarę ok ale ten tydzień zaczął się strasznie nerwowy nie wiem jak ja wytrzymam do poniedziałku

    event.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    Odebrałam wyniki badań i jest dramat z progesteronem ;( na szczęście jutro wizyta i może uda się szybko zainterweniować ;(

    Wyniki:
    beta: 2286,0 mIU/ml
    progesteron: 9,87 ng/ml


    Niziutko :( na pewno dostaniesz konkretną suplementację, nie martw się :( który dzień ciąży?

    Dziewczyny, jeśli przyjmuje duphaston i progesteron dopochwowo to mogę badac sobie progesteron czy wynik wyjdzie zaburzony?

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann2224 przykro mi że tyle nerwów musisz znieść w tych początkowych tygodniach 😥 te czekanie jest najgorsze, ale mimo wszystko musisz myśleć pozytywnie 😘 trzymam mocno kciuki żeby wszystko było dobrze ✊🍀

    Supromix progesteron faktycznie niski, pewnie lekarz coś Ci przepisze jutro :)

    ann2224 lubi tę wiadomość

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Sulcia Przyjaciółka
    Postów: 89 131

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka1 wrote:
    Dziewczyny, jeśli przyjmuje duphaston i progesteron dopochwowo to mogę badac sobie progesteron czy wynik wyjdzie zaburzony?

    Wynik wyjdzie taki, jaki jest faktycznie po lekach. Leki podniosą wynik, to jest normalne.

  • Magda603 Ekspertka
    Postów: 238 104

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann2224 wrote:
    Czes dziewczyny nie wiem sama czy już się witać czy jeszcz nie i czy tu czy na sierpniowych😕 ostatnia @ miałam 19 listopada cykle nieregularne. Przed świętami zrobiłam test i wyszedł pozytywnie 3 stycznia byłam potwierdzić ciążę u ginekologa miał być 7 tydzień a wg USG okazało się że 5 i kazał przyjęć za 3 tygodnie bo było tylko pęcherzyk i ciałko żółte bez zarodka. Powiedział że za te 3 tygodnie się okaże czy ciąża się rozwija czy nie 50/50. Mam 2 dzieci w wieku 9 i 7 lat 3 lata temu przeszłam poronienie zatrzymane w 13 tygodniu. Teraz jestem przerażona tym czekaniem 2 tygodnie minęły w miarę ok ale ten tydzień zaczął się strasznie nerwowy nie wiem jak ja wytrzymam do poniedziałku
    trzymam mocno kciuki żeby wszystko było dobrze.

    ann2224 lubi tę wiadomość

  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sulcia wrote:
    Wynik wyjdzie taki, jaki jest faktycznie po lekach. Leki podniosą wynik, to jest normalne.

    Duphaston podobno nie podnosi wyniku progesteronu we krwi bo to inna substancja, nie wiem jak cyclogest bo tu jest już progesteron, za to inna droga podania i nie wiem czy to się wchłania do krwi ;) zapytam jutro lekarza

    age.png
  • heyysissi Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, któraś z Was też na początku miała niskie (według kalkulatora w normie) ale jednak dość niskie przyrosty i było okej?

    9.01. (31 dc.) beta 99,20

    11.01 (33dc.) beta 169

  • Winnica Znajoma
    Postów: 16 7

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,ja mam przyrosty między 60 a 70%, nawet podobne wartości miałam w tych dniach co Ty. Jutro USG, 6+3, jestem dobrej myśli 😊

    heyysissi lubi tę wiadomość


  • heyysissi Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Winnica wrote:
    Hej,ja mam przyrosty między 60 a 70%, nawet podobne wartości miałam w tych dniach co Ty. Jutro USG, 6+3, jestem dobrej myśli 😊

    ooo dziękuję za odpowiedź, trochę spokojniejsza jestem :) byłam u ginekologa 12.01, wiem, że za szybko ale ta niecierpliwość :P powiedział, że objawy, macica na usg wszystko wygląda jakby organizm się szykował do ciąży - i na dniach pojawi się pęcherzyk. 20.01 kolejna wizyta, no zobaczymy :)

    Winnica lubi tę wiadomość

  • heyysissi Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heyysissi wrote:
    ooo dziękuję za odpowiedź, trochę spokojniejsza jestem :) byłam u ginekologa 12.01, wiem, że za szybko ale ta niecierpliwość :P powiedział, że objawy, macica na usg wszystko wygląda jakby organizm się szykował do ciąży - i na dniach pojawi się pęcherzyk. 20.01 kolejna wizyta, no zobaczymy :)

    Zastanawiam się czy jeszcze raz przed wizytą sprawdzić betę czy już zdać się na samo usg :)

  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzaj jak masz możliwość co 2 dzień jak te przyrosty. Mi gin kazał sprawdzać co 2 dni czy nie spowalnia 🙃

    heyysissi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :D grono wrześniowych mamusiek się powiększa :D Super :D

    a ja zaczynam panikować i to bardzo.... czuję się jakbym szła dzisiaj na wyrok a do 15:30 jeszcze masa czasu który niemiłosiernie się dłuży....

    a jeszcze mąż mnie w kulki zrobił i nie dotrze na wizytę więc idę sama ehhhh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2023, 11:44

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    :D grono wrześniowych mamusiek się powiększa :D Super :D

    a ja zaczynam panikować i to bardzo.... czuję się jakbym szła dzisiaj na wyrok a do 15:30 jeszcze masa czasu który niemiłosiernie się dłuży....

    a jeszcze mąż mnie w kulki zrobił i nie dotrze na wizytę więc idę sama ehhhh
    Rozumiem cię zaczynam tez tak czuć ze czekam jak na wyrok 😔 trzymaj się będzie dobrze 😘

    preg.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    :D grono wrześniowych mamusiek się powiększa :D Super :D

    a ja zaczynam panikować i to bardzo.... czuję się jakbym szła dzisiaj na wyrok a do 15:30 jeszcze masa czasu który niemiłosiernie się dłuży....

    a jeszcze mąż mnie w kulki zrobił i nie dotrze na wizytę więc idę sama ehhhh

    Trzymam mocno kciuki ✊ daj znać co i jak po wizycie 🍀

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny a pobolewa was podbrzusze i plecy ?

    preg.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 17 stycznia 2023, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    Hej dziewczyny a pobolewa was podbrzusze i plecy ?

    Mnie tak, czasami jest to taki ból jakby w brzuszku rósł balon i rozpierał a czasami jakbym miała zaraz dostać miesiączkę, a jeszcze czasami jest takie delikatnie pikanie jajników, plecy znowu bolą tak jakbym nosiła coś ciężkiego cały dzień, albo siedziała bez ruchu w jednej pozycji....

    Dam znać jak tylko będę miała jakieś informacje :)

    age.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ