X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 30 maja 2023, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tkpom wrote:
    Mnie dzisiaj też się brzuch stawia i już się boję ze będę musiała jechać na szpital chociaż na kontrolę ale samo to że stresu się najem tam. Muszę jeszcze 3 tygodnie wytrzymać aby na oddziale się znalesc tam już troszkę bezpieczniej bedzie chociaż dla mnie wkoncu mam dzieci które są już i też mnie potrzebują.

    trzymaj się słońce będzie dobrze :)
    wysłałam ci zapraszajkę kliknij ją w wolnej chwili to ci zajmę 4 sekundki na priv ;)


    miłego dnia kochane :D

    Muszka1 lubi tę wiadomość

    age.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1039 743

    Wysłany: 30 maja 2023, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papatkiiii wrote:
    Robiła może któraś mamusia w ciąży usg Dopplera ?
    I jak to jest z czasem oczekiwnia bo na wizytę lekarz musi przyjąć kobietę w ciąży do 7 dni , a jak jest z takimi badaniami ?
    Bo pewnie okaże sie , ze będą chcieli mnie zapisać na nie wiadomo który rok :-D
    Oczywiście , mogę zrobić prywatnie ale nie po to człowiek pracuje , żeby w ogóle nie skorzystać z świadczeń :-D

    Ja robiłam usg doppler kończyn dolnych już dwa razy w ciąży :) miałam zakrzepicę wiec skierowanie dostałam na cito. Ja akurat robiłam prywatnie, ale tak jest że dla kobiety w ciąży jest obowiązek umówienia wizyty na NFZ u każdego specjalisty w maks 7 dni od daty zgłoszenia do rejestracji. Jeśli byś się spotkała z odmową to prosisz o odmowę na piśmie i dzwonisz z tym do regionalnego NFZ. Ale myślę że jak poprosisz o odmowę na piśmie to termin cudownym trafem się znajdzie :D

    age.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1039 743

    Wysłany: 30 maja 2023, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiarka, dobrze że jesteś w szpitalu, wiadomo, to jest trudny czas ale jesteś pod dobrą opieką i wszystko będzie dobrze :)
    Tkpom, Ty też już niedługo trafisz do szpitala i już ciąża bardziej zaawansowana więc w razie czego lekarze podejmą decyzję o wcześniejszym rozwiązaniu - będzie dobrze! Dzieciaki w domu na pewno Cię potrzebują ale jestem pewna że w takiej sytuacji poradzą sobie bez Ciebie kilka tygodni :)

    nika647 jak po sesji? Udało się ogarnąć? Ja make up to jeszcze sobie umiem porządny zrobić, paznokcie też ogarnę, ale włosy to mój koszmar :D

    Też mam wahania nastrojów i bardzo szybko się denerwuję. Zdecydowanie szybciej też się męczę, od połowy czerwca idę na zwolnienie. Teraz jestem na urlopie jeszcze dziś i jutro i chętnie już bym w ogóle nie wracała do roboty :/

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 30 maja 2023, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja siedzę na krzywej cukrowej. Okropność. Niedobrze mi, słabo i w ogóle tragedia ...

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 30 maja 2023, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka1 wrote:
    Ja siedzę na krzywej cukrowej. Okropność. Niedobrze mi, słabo i w ogóle tragedia ...
    to powinno się nazywać tortura cukrowa a nie krzywa XD

    Muszka1 lubi tę wiadomość

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1777 1015

    Wysłany: 30 maja 2023, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tkpom - odliczamy razem z Tobą te 3 tygodnie żeby już było bezpiecznie dla Ciebie, a potem kolejne do bezpiecznego rozwiązania i tulenia maluszka❤️
    Bebag - udało się zrobić ten makeup choć miałam chwilę zwątpienia jak malowałam kreski eyelinerem 🙈 no i wyzwaniem było zaszplachlowanie wysypanej brody. Fotografka będzie miała trochę roboty z obróbką 🤪 ale zdjęcia, stylizacje, pozy myślę że będą super. Miałam aż 5 stylizacji, będzie z czego wybierac🙂
    Muszka - powodzenia, oddychaj głęboko, wyjdź przed przychodnie żeby zaczerpnąć powietrza i możesz popijac wodę po troche

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 30 maja 2023, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika647 wrote:
    Tkpom - odliczamy razem z Tobą te 3 tygodnie żeby już było bezpiecznie dla Ciebie, a potem kolejne do bezpiecznego rozwiązania i tulenia maluszka❤️
    Bebag - udało się zrobić ten makeup choć miałam chwilę zwątpienia jak malowałam kreski eyelinerem 🙈 no i wyzwaniem było zaszplachlowanie wysypanej brody. Fotografka będzie miała trochę roboty z obróbką 🤪 ale zdjęcia, stylizacje, pozy myślę że będą super. Miałam aż 5 stylizacji, będzie z czego wybierac🙂
    Muszka - powodzenia, oddychaj głęboko, wyjdź przed przychodnie żeby zaczerpnąć powietrza i możesz popijac wodę po troche

    ale wstawisz jakąś fotkę? pochwalisz się? :D

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 30 maja 2023, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nam wszystkim życzę takich super mocy :P

    fff843418e92.jpg

    Muszka1, Mad.zia, Kiarka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 742 530

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    trzymaj się słońce będzie dobrze :)
    wysłałam ci zapraszajkę kliknij ją w wolnej chwili to ci zajmę 4 sekundki na priv ;)


    miłego dnia kochane :D
    Zaakceptowane :)


    Wogole mój brzuch sam mi przypomina kiedy czas wziasc tabletkę godzina 8:30 nagle kamień 14:00 kamień i 20 też kamień jak nie wezmę bo się zapatrze np na film

    Zazdroszczę sesji też miałam mieć ale kicha nie da się mojego dyrektora żona jest Panią Fotograf ma swoje studio i dostałam od nich zaproszenie na sesję jak się dowiedzieli ze nie mogę chodzić to zaproponowali że wymienia na sesję noworodkową te zaproszenie. Dobry człowiek z tego Dyrektora.

    Kiarka weź się przenieś do Gdańska albo od Torunia to będziemy razem na sali kwitnąć :)
    W piątek idę na krew więc znowu mini wychodne na które zawsze się cieszę bo to chociaż godzinka poza domem. Wogole i Was też trzeba się zapisywać na termin?? U nas kiedyś się szło i przyjmowali z kolejki a teraz muszę się umawiać na dany dzien i dana godzinę.

    Kiarka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Papatkiiii Autorytet
    Postów: 889 902

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebag wrote:
    Ja robiłam usg doppler kończyn dolnych już dwa razy w ciąży :) miałam zakrzepicę wiec skierowanie dostałam na cito. Ja akurat robiłam prywatnie, ale tak jest że dla kobiety w ciąży jest obowiązek umówienia wizyty na NFZ u każdego specjalisty w maks 7 dni od daty zgłoszenia do rejestracji. Jeśli byś się spotkała z odmową to prosisz o odmowę na piśmie i dzwonisz z tym do regionalnego NFZ. Ale myślę że jak poprosisz o odmowę na piśmie to termin cudownym trafem się znajdzie :D


    Zapisałam się do rodzinnego lekarza po skierowanie o ile mi je da bo robi wiecznie łaskę o każde jedno skierowanie na badanie jak by to ona płaciła za to ...

    Ciekawe jak długo będę czekać na usg bo termin okaże się taki , ze już dawno mogę być po porodzie 😂😂

    👩 '94 / IO,hiperprolaktynemia,jajowod niedrożny/
    👨 '93 wszystko ok 👍
    👱‍♀️ '13 naturalsik
    I stymulacja pazdziernik 2021
    💉 Gonal 150 , Mensinorm,Fostimon , Encorton .
    🥚 - 6 . Wszystkie zdegradowały , transfer sie nie odbył 😪
    II stymulacja grudzień 2021
    💉 Gonal 150 , Mensinorm, Fostimon, Encorton .
    🥚 10 zapłodnionych
    3 x 4AA❄️❄️❄️

    18.02.22 transfer ❄️(Acard,Encorton,Utrogestan,Neoparin )

    5dpt cień ⏸️6dpt beta5.75 prog. 14.79.8 dpt beta 6.84
    (inne labo) .Prog 11.10dpt 5.54 biochem:-(

    21.04. transfer ❄️
    5dpt cień ⏸️
    Beta 5dpt 1.25
    Beta 6dpt 0.44

    11.01.23 transfer 😍😍
    4dpt ⏸️
    5dpt beta 23,09 mIU/ml , progesteron 8,39 ng/ml.
    7dpt beta 72,25 mIU/ml , Progesteron 29,92 ng/ml
    12dpt beta 798,3 mIU/ml ,progesteron 12,27 ng/ml
    27dpt mamy ❤️


    preg.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tkpom wrote:
    Zaakceptowane :)


    Wogole mój brzuch sam mi przypomina kiedy czas wziasc tabletkę godzina 8:30 nagle kamień 14:00 kamień i 20 też kamień jak nie wezmę bo się zapatrze np na film

    Zazdroszczę sesji też miałam mieć ale kicha nie da się mojego dyrektora żona jest Panią Fotograf ma swoje studio i dostałam od nich zaproszenie na sesję jak się dowiedzieli ze nie mogę chodzić to zaproponowali że wymienia na sesję noworodkową te zaproszenie. Dobry człowiek z tego Dyrektora.

    Kiarka weź się przenieś do Gdańska albo od Torunia to będziemy razem na sali kwitnąć :)
    W piątek idę na krew więc znowu mini wychodne na które zawsze się cieszę bo to chociaż godzinka poza domem. Wogole i Was też trzeba się zapisywać na termin?? U nas kiedyś się szło i przyjmowali z kolejki a teraz muszę się umawiać na dany dzien i dana godzinę.

    może u ciebie tak jest ze względu na twój stan? u mnie idę pobierają i nara.... ale nie raz w kolejce trzeba wystać choć ostatnio kożystam z tego że jestem w ciąży i mam prawo mijać kolejki :P

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wystarczy przyjść w godzinach pobrania. Najwyżej odstać w kolejce. Ja już mam widoczny brzuszek ale oczywiście wśród ludzi zapanował niewidomizm 😅 w kolejce do sklepu się nie upominam ale na krzywa już musze bo przecież pobrania mam o konkretnych godzinach, niech wywalają gałami 😅

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio po szpitalu jak wyszłam po zastrzyku taki mnie głód chwycił że musiałam na szybko coś zjeść, poszłam do biedronki po jakąś bułkę ja patrzę a tam kolejki na pół sklepu otwarta 1 kasa i wszyscy pełne kosze.... pytam grzecznie czy mogę przejść bo jestem strasznie głodna a jestem w ciąży że ja tylko z bułeczką.... jak stara baba na mnie wyskoczyła, że jej w kolejkach nie puszczali jak była w ciąży, że teraz guwnażeria to by tylko przepustki chciała i nic ich nie obchodzi że starszy człowiek stoi..... ja stałam jak wryta i zamórowana a kasjerka wycofała wszystko od tej babki i wołała mnie żebym zapłaciła tą bułkę to dopiero się jeszcze kasjerce oberwało, że tak postąpiła....

    dramat.... no ale niestety ludzie już tacy są

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę napisać brzydko, ale właśnie najgorsze są stare baby 😱 Tutaj za pierwszym pobraniem przepuściły mnie młode dziewczyny, przy drugim były panie 50+, 60+ i było sarkanie 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2023, 10:22

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1777 1015

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tkpom - u mnie też trzeba się umawiać na pobranie w przychodni gin. i jest tak od czasu pandemii. W laboratorium diagnostyki można iść be umawiania w godzinach pobierania ale w moje przychodni pacjentkom lekarzy tam przyjmujących pobierają polozne i zanosza do laboratorium piętro wyżej. Więc w sumie to wygodne.
    Co do sesji to noworodkowe są super, nie robiłam moim dzieciom i też mnie trochę korci, ale chyba czas zacząć trochę oszczędzać 🤪 a sesje zdjęciowe takie kobiece, ciążowe są potwornie męczące, utrzymanie pozycji, pilnowanie nóg, prostych pleców, ciała miny uśmiechu o masakra, moja trwała wczoraj godzinkę a byłam wykończona.

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam tylko nadzieję że ja takim starym mocherem nie będę XD

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1777 1015

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    ale wstawisz jakąś fotkę? pochwalisz się? :D
    Wygwiazdkuje twarz i wrzucę, ale to gdzieś dopiero za 3 tygodnie🙂

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1777 1015

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w kolejkach jak czuje że muszę szybko załatwić sprawę to informuje krzycząc głośno że jestem w ciąży i korzystam z pierwszenstwa. I tyle, nie pytam, nie czekam na pozwolenie, po prostu informuje. To moja trzecia ciąża a zdarzyło mi się w tych trzech tylko 2 razy że ktoś przepuścił mnie z własnej woli: młoda kobieta która była kasjerka w tym sklepie a wtedy była na zakupach po pracy i straszą Pani na oko 80 lat która kupowała chleb i mleko ( ja miałam wtedy chleb i wodę), chyba wtedy nawet nie skorzystałam bo było mi głupio. Moim zdaniem najgorsi są faceci tacy 50+ oni to już totalnie nic nie widzą

    Muszka1, Umka lubią tę wiadomość

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1777 1015

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale kolejki w sklepach to dopiero początek, ja teraz najbardziej ubolewam na egoizmem kierowców na ulicach. Nie przepuszczają na przejściach dla pieszych, potrafią trabic że przechodzę z dziećmi przez skrzyżowanie na którym nie ma przejscia (ciekawe jak mam przejść, przeskoczyć?) Albo że zatrzymuje się przed wysokim krawężnikiem żeby podbić wózek na tylnych kołach a taki już rusza z impetem prawie po moich piętach... Najgorsi są taksówkarze🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2023, 11:02

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 941 722

    Wysłany: 30 maja 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja nie mówię bo jak widzę że ludzie w kolejce mało mają to czekam ale wtedy w sklepie no masakra jakaś każdy pełny kosz a ja czułam że odpływam

    age.png
‹‹ 208 209 210 211 212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ