X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was wszystkie serdecznie na wątku mam wrześniowych 2023 ❤️


    👶🏼🌻🌻 Na świecie są już z nami: 🌻🌻👶🏼

    🌻1. Tkpom 💙
    Synek, 27.07.2023/2470g/48cm/CC
    🌻2. Sulcia 💙
    Synek, 23.08.2023/4150g/55cm/CC
    🌻3. Ann2224 💙
    Synek, 28.08.2023/3350g/54cm/SN
    🌻4. Katia89 💙
    Synek, 28.08.2023/3680g/56cm/CC
    🌻5. Martini92 💙
    Synek, 29.08.2023/3850g/56cm/CC
    🌻6. Muszka1 🩷
    Córcia, 31.08.2023/3150g/54cm/CC
    🌻7. Karola1688 💙
    Synek, 31.08.2023/3390g/53cm/SN
    🌻8. Kaśik 💙
    Synek, 31.08.2023/3540g/53cm/CC
    🌻9. Kiarka 💙
    Synek, 4.09.2023/3050g/52cm/CC
    🌻10.Zosiasamosia🩷
    Córcia, 5.09.2023 /3370g/53cm/SN
    🌻11.Lila_33 🩷
    Córcia, 7.09.2023/3850g/56cm/CC
    🌻12.Magda603 💙
    Synek, 8.09.2023/2930g/53cm/CC
    🌻13.Juchacha94🩷
    Córcia 23.08.2023/3440g/54cm/CC
    🌻14. Nika647💙
    Synek 11.09.2023/3650g/54cm/SN
    🌻15.Spuromix 🩷
    Córcia 12.09.2023/2750g/56cm/CC
    🌻16.Niezapominajk_aa🩷
    Córcia 14.09.2023/3600g/54cm/SN
    🌻17.Mad.zia 💙
    Synek, 17.09.2023/3200g/SN
    🌻18.Bebag 🩷
    Córcia, 19.09.2023/3910g/56cm/SN
    🌻19.Papatkii💙
    Synek, 21.09.2023/3050g/52cm/SN
    🌻20.Natka95🩷
    Córcia, 22.09.2023/3940g/58cm/SN
    🌻21.KasiaAnna🩷
    Córcia, 22.09.2023/3074g/52cm/CC
    🌻 22. Jeffcia 🩷
    Córcia, 22.09.2023/3970g/57cm/SN
    🌻23. Sysia1991🩷
    Córcia, 19.09.2023 2880g/ cm / SN
    🌻24.Umka🩷
    Córcia, 26.09.2023 3510g/CC
    🌻25.Nadziejka 🩷
    Córcia, 1.10.2023/3700g/60cm/SN









    🍀🤰🏼Nasze terminy:🍀🤰🏼:

    🍀22.08
    Tkpom 💙

    🍀31.08
    ann223 💙
    Juchacha94 🩷 Weronika

    🍀01.09
    LILA_33 🩷
    Sulcia 💙

    🍀02.09

    🍀03.09

    🍀04.09

    Kaśik 💙
    Nika647 💙 Bruno
    Zosiasamosia 🩷

    🍀05.09

    🍀06.09

    Katia89 💙 Aleksander

    🍀07.09

    🍀08.09

    🍀09.09

    Muszka1🩷

    🍀10.09

    🍀11.09

    🍀12.09

    Kiarka 💙

    🍀13.09

    🍀14.09

    🍀15.09

    Magda603 💙

    🍀16.09

    Niezapominajk_aa 🩷 Laura

    🍀17.09

    Acmyj 💙 Leon

    🍀18.09

    Spuromix 🩷 Tomira

    🍀19.09

    🍀20.09

    🍀21.09

    Jeffcia 🩷
    Strigo🩷 Felicja

    🍀22.09

    Bebag 🩷

    🍀23.09

    🍀24.09

    Natka95 🩷

    🍀25.09

    🍀26.09

    Mad.zia 💙

    🍀27.09

    KasiaAnna 🩷

    🍀28.09

    🍀29.09

    Umka 🩷
    Papatkiii, płeć?

    🍀30.09

    Nadziejka30 🩷

    📚KSIĄŻKI:⬅️

    - "O ciąży" Mama Ginekolog
    - "Twoje dziecko mądre, zdolne, szczęśliwe"
    - "Bobas instrukcja obsługi"
    - "Mamo tato co ty na to"
    - "Mamy Mamom"
    - "Mamy dla mamy, tom I ciąża, Jak się przygotować na życiową rewolucję?"
    - "Dziecko z bliska" Agnieszka Stein i cała seria

    💻PROFILE NA IG/FB ⬅️

    -fizjomommy
    -kobieca fizjoterapia
    -położna Izabela Dembińska
    -zaufajpoloznej
    -dr_strus
    -matka_zona_ginekolog
    -mamologia
    -alaantkowe (rozszerzanie diety)
    -tata stomatolog
    -zabawkowa_siesta
    -hafija matka karmiącą
    -Laktaceuta
    -Mama u stetoskop
    -mamaginekolog.news
    -rozwojowa mama

    🧘‍♀️ĆWICZENIA ⬅️

    - aplikacja dietandtraingbyann
    - treningi na Youtube z Majka Mariaba
    - joga na YouTube z Madalenajoga
    - joga na YouTube z Gosia Mostowska
    -aplikacją woman up
    Rozszerzanie diety by Nika 🥰
    Rozszerzenie diety - ogólne zasady:
    - po 6 miesiącu + oznaki gotowości (dziecko siedzi stabilnie i prosto z ewent. podparciem (krzesełko + poduszka), jest zainteresowane jedzeniem, odruch wypychania jedzenia zanika lub zaniknął, umie chwytać)
    - jeśli po 6 miesiącu dziecko jeszcze nie siedzi ładnie (nie mylić z samodzielnym siadaniem bo to później) to możemy karmić na swoich kolankach sadzając dziecko oparte plecakami o nasz brzuch z podwinięta miednicą. Możemy wtedy zacząć od karmienia łyżeczka a do blw (samodzielnego jedzenia rączkami) przejść później. Ale można w tej pozycji też podawać kawałki, tylko będziemy brudne🙂
    - jedzenie podajemy po karmieniu mlekiem, ale nie od razu, tak żeby jednak trochę zgłodniali, u nas to było tak około godziny po kp
    - przy blw jest trochę syfu bo dziecko bawi się jedzeniem i ma do tego prawo, to dla niego nauka i dodatkowy rozwój, ale przy karmieniu łyżeczka też jest brudno, dzieci wyrywają łyżeczki, strzelają papkami, plują więc trzeba się tym bałaganem na poczatku oswoic
    - krzesełko najlepiej z prostym blatem, takie które łatwo można opłukać pod prysznicem (polecam antilop ikea lub podobne)
    - konieczne jest podparcie w krzesełku pod nozki ( to kwestia bezpieczeństwa, bo podparcie nóżek jest potrzebne przy ewentualnym odkrztuszaniu), w antilopach nie ma ale można dokupić
    - do jedzenia rozbieralam dziecko do body i na to fartuszek z ikea
    - pod krzesełko ewentualnie cerata ( miałam kilka sztuk które oplukiwalam pod prysznicem), dobrze sprawdza się też rozdarty worek który po jedzeniu wyrzucamy to śmieci
    - odradzam sprzątanie resztek odkurzaczem bo będzie śmierdział 🤪

    Posiłki: ogólnie
    - na początku zaczynamy od jednego posiłku dziennie ( obojętnie czy śniadanie czy obiadek lub kolacja, kiedy nam pasuje, kiedy najłatwiej jest podać dziecku coś co gotujemy też dla nas)
    - dajemy na blat krzesełka 2-3 rzeczy
    - kroimy najlepiej w słupki, ćwiartki , osemki, na kształt, rozmiar naszego palca - takie łatwiej dziecku chwycić
    - nie solimy, nie słodzimy ( ja nie solilam do około roku, cukru w ogole nie używamy, po roku zdrowsze zamienniki cukru okazjonalnie)
    - do roku nie podajemy miodu
    - do 12 rż nie podajemy grzybów leśnych
    - nic surowego ( jajka, ryby, mięso)
    - rzeczy powinny być w miarę miękkie żeby dziecko bez ząbków sobie poradziło, ale nie zbyt rozgotowane, żeby się nie rozciapcialy w rękach,
    - dzieci radzą sobie swoimi dziaselkami nawet z jabłkiem ( jabłko dalemy w całości, bez skórki, żeby dziecko sobie ścierało dziąsłami)
    - nie podajemy mleka krowiego do picia, ale można na nim robić dla dziecka posiłki, np owsiankę, placuszki, kaszke
    - po 6 miesiącu można podać dziecku naprawdę prawie wszystko ( oprócz tych wymienionych wyżej i szkodliwych rzeczy) tylko dostosować to trzeba do dziecka umiejętności. Ale to już przez własną obserwacje: coś się tam będzie wyślizgiwało z raczek, czegos innego dziecko nie ugryzie. Ale tu chodzi o naukę, a nie o najadanie się.
    - podstawą jest to że dziecko pije mleko ( mamy lub mm) a posiłki stałe na początku są tylko dodatkiem, zabawa, nauka
    - nie spieszymy się z tym rozszerzeniem, nie ma do czego. Lepiej poczekać do tego 6 miesięca niż podawać papki na leżąco w lezaczku. Jeśli dziecko ma miec anemię to tu i tak startą marchewka nie pomoze
    - trzeba pamiętać że dziecko nie musi wszystkiego zjeść , może porzuć, pociumkac, chodzi o zaznajomienie z kształtem kolorem, smakiem, zapachem
    - nie liczymy po resztkach ile dziecko zjadło, jeśli zje to będzie widać kawałki w kupie ( na początku dziecko nie strawi tego całkowicie)
    - po miesiącu możemy przejść do dwóch- trzech posiłków.
    - oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby dziecko dostawało od razu dwa trzy razy bo przeważnie i tak za dużo nie zje
    - u mnie po 6 miesiącu był 1 posiłek, na 6.5 - 2 posilki
    - gdzies od 7 miesiaca już sadzalam córkę do trzech posiłków, ale to dlatego że nie zawsze zjadła, a ja chciałam zjeść sobie w spokoju bez niej na rękach
    - trzeba obserwować czy przy rozszerzeniu diety dziecko nie odstawia się od mleka, nie zmniejsza jakoś bardzo karmien, bo tego tak od razu nie chcemy, dopiero koło 9 miesiąca chcemy stopniowo redukować, tak aby móc ( jeżeli chcemy) po roku już nie karmić piersią czy mm,
    - na początku staramy się podawać pojedyncze produkty ale ja dość szybko w okolicy 7 miesiaca podawałam córce placuszki, nalesniczki, takie proste, bez soli, cukru, np placki bananowe ( jajko, banan, odrobina mąki), bo robiłam je też dla starszego syna

    Przykładowe śniadanko na poczatek:
    - pasek chlebka
    - plaster awokado
    - troszkę ściętej jajecznicy
    Albo:
    - plaster (ósemka) pomidora
    - trochę owsianki (płatki owsiane na wodzie lub dobrej jakości mleku roślinnym)
    Albo
    - jajko na twardo (ósemka) jakieś warzywo
    - kaszka za wodzie, kawałek banana, miękkiej gruszki

    Obiad:
    - jeśli mamy na obiad zupkę to możemy z niej wyłowić rozgotowane, miękkie mięsko
    - możemy wyłowić warzywa, najlepiej wrzucić kilka większych kawałków ziemniaka, marchewki, pietruszki i to podajemy dziecku, wtedy w zupie te większe się tak nie rozgotuja
    - ale możemy też wyłowić trochę zupki i zblendowac dziecku i podać lyzeczka. Z czasem możemy spróbować dać dziecku zjeść samemu, wtedy blendujemy z mniejszą ilością wody lub zagęszczamy jakąś kaszka, ale na początku raczej sobie nie poradzi, wsadzili rączki, wyleje, więc tu pytanie co wolimy sprzątać
    - na obiady super sprawdzają się dla dzieci od początku makarony: u nas najlepiej wchodziły świderki z jakimś sosem, najczęściej coś typu bolognese albo szpinak z piersią, makaron gotowałam trochę bardziej miękko ( zostawiałam dłużej w garnku) a sos blendowalam i mieszkałam z makaronem, w te świderki fajnie sos wchodzi i dziecko sobie zlizuje, wysysa

    Jak to u mnie wyglądało:
    - na śniadanie robiłam sobie naprzemiennie albo jakaś owsianke z owocami albo coś z jajek, jak miałam owsianke to gotowałam ja na początku na wodzie, później na mleku owsianym, bez słodziw i dawałam małej trochę do miseczki, do tego kawałek banana, ( można podać z naciętą skórka żeby się nie wyslizgiwal), gruszka - bo są najbardziej miekkie
    - Do każdego posiłku dajemy trochę wody, wodę podawałam w kubeczku doidy ale podawałam na początku sama.
    - jeśli były jajka to odkładałam trochę jajecznicy lub pasek omleta dla małej, do tego jakieś warzywko ( awokado, pomidorek, ogórek, papryka)
    - robiłam też kaszki z samodzielnie zmielonych ziaren (kasza jaglana, jęczmienna, gryczana biała, amarantus, ryż, płatki owsiane) gotowałam na wodzie lub mleku owsianymi, ale po 7 miesiącu przeszłam na gotowanie nie zmielonych ziaren tylko dłużej żeby były miększe, bardziej rozgotowane
    - polecam pomielic sobie trochę różnych ziaren ⬆️ i stosowac tez zamiennie zamiast mąki pszennej do różnych placków, naleśników, ja mielilam po 100gr ( woreczek) i przesypywalam do małych słoiczków,
    - mielilam też orzechy i dodawałam do owsianek i kaszek
    - do mielenia suchych produktów używałam młynka elektrycznego do kawy
    - jadłam z córką to samo, tylko w innej czasem formie, np u mnie to przeważnie było połaczone a dla małej oddzielnie
    - jadłam jednocześnie z dzieckiem, obserwując kątem oka jak sobie radzi, to ważne, dziecko musi widzieć, że my jemy,
    -na stole zawsze ręcznik papierowy, chusteczki nawilżane
    - do smażenia/duszenia zamiennie olej rzepakowy, oliwa z oliwek, masło klarowane ( polecam zrobić samemu masło klarowane i przelać do słoiczka)
    - raz dziennie ( jak już mamy wprowadzone te dwa - trzy posiłki) do jakiegoś posiłku dobrze dodać 0,5-1 łyżeczkę dobrego tłuszczu: oleju lub masla
    - Co do słoiczków to moja córka nie była fanką, ale zawsze miałam kilka w zapasie w domu, coś na słodko jako dodatek do kaszki (musiki owocowe), placków, owsianki, ale też warzywne, warzywno-miesne na wynos, jak gdzieś szliśmy czy jechalismy
    - blendera używałam wówczas ręcznego i małej miski, ale małą ilość trochę ciężko tak zblendowac, teraz mam fajny kielichowy z 3 dodatkowymi pojemnikami na koktajle (takie nakładane do góry nogami) i 1 jest takim malutkim młynkiem w którym można zmielić suche produkty i zblendowac też odrobinę sosu czy zupki
    - jako że rozszerzanie zaczynac będziemy jeszcze końcówka zimy, wczesną wiosną to z warzywami będzie słabo, w te bio jakoś za bardzo nie wierzę, zresztą wyglądają często nie za ciekawie w dyskontach
    - można moczyć warzywa w wodzie z soda żeby pozbyć się szkodliwych substancji
    - ja polecam kupować mrożonki, zawsze mieć w zapasie w zamrażarce (różne owoce, warzywa, mieszanki), owoce przydadza się do kaszek/owsianek, a z warzyw można na szybko wyczarować dziecku zupkę na wodzie z dodatkiem łyżeczki jakiegos oleju. Ponoć warzywa do mrożonek nie są tak pryskane/konserwowane przed transportem🤔
    - koniecznie kupić kilka małych rondelkow ( ja przy dzieciakach mam ze 4)
    - ja bałam się anemii u córki, bo starszy syn miał niskie poziomy żelaza od poczatku, więc łączyłam blw z karmieniem łyżeczka, czasem chciałam po prostu żeby córka zjadla "porządniej" i robiłam jej jakąś zupkę z mięskiem
    - miałam pokrojone malutkie kawałki cielecinki lub indyka zamrożone w woreczkach z Ikei
    - mi w rozszerzeniu diety bardzo pomagała aplikacja z dietą ( ja miałam i mam apke Lewej, ale jakakolwiek ktora pomaga planować posiłki, ma listę zakupów i ma różnorodne diety będzie pomocna, żeby nie musieć zastanawiać się na zakupach co kupic)
    https://www.tickerfactory.com/

    📸 Na koniec prosta rzecz - jeśli chcecie żeby zdjęcie, które wrzuciliście na ➡️zapodaj ⬅️ pojawiło się bezpośrednio w poście (było widoczne jako zdjecie):

    1. Wybierz opcje "Na forum"
    2. Wybierz trzeci (ostatni) link, który podadzą (oznaczony jako BB Code) i po prostu wklej do postu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia, 20:51

    Karola1688, LILA_33, Lia., strigo, makuffka, nika647, eweljina, Palcia lubią tę wiadomość

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem w 5t3d byłam już u ginekologa był pęcherzyk w macicy 0,43cm teraz mam wizytę 19, czekam z niecierpliwością i strasznie się martwię bo w zeszłym roku poroniłam zarodek zatrzymał się w 6t4d zabieg miałam w 9 tygodniu. W dniu wizyty miałam betę 1339 drugiej nie robiłam

    preg.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊 ja też się nieśmiało przywitam, u mnie dziś 6+2 według OM. Staramy się o pierwsze dziecko od 2020 r., jestem już po jednym poronieniu. Od tamtego momentu próbowaliśmy stymulacji, nawet inseminacji które nie przyniosły efektów. We wrześniu miałam wykonaną histeroskopie z usunięciem polipa,już w październiku coś się zadziało bo beta drgnęła do 5, a w grudniu przed świętami zobaczyliśmy dwie kreseczki 🥰 byłam u lekarza już w 4+6 był pęcherzyk ciazowy no i następną wizytę mam 13 stycznia.
    Teraz musimy się uzbroić w cierpliwość i dotrwać do naszych wizyt ✊🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2023, 13:19

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko z ta cierpliwością ciężko 😂😂😂😂

    preg.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj i to bardzo 🙈 strasznie się stresuje tą wizyta

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez. nie wiem jak wytrzymam do tego 19 chyba oszaleje 😉

    preg.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️ Jak się cieszę że jest ktoś z kim można się podzielić obawami, jesteśmy na podobnym etapie. U mnie dopiero 5+1... jutro mam pierwsze USG. To moja pierwsza i wystarana ciąża od 2021 i wiadomo że też mi serce staje na myśl że coś mogłoby pójść nie tak :( pozdrawiam was mocno i dawajcie znać co u Was !!

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę 😘. Niestety to czekanie jest najgorsze bo każda z nas chce już wiedzieć czy wszystko dobrze 😉. A tak po za tym macie już jakieś objawy ciążowe ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2023, 10:08

    LILA_33 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak: u mnie test wyszedł dodatni już 27 cnia cyklu- słaba kreska po 30 minutach od zrobienia. Byłam pewna że to resztki ovitrelle, ale gdy następnego dnia test znów wyszedł słabo dodatni pojechałam na betę i wynosiła 9 😅 potem stopniowo zaczela rosnąć i już przed terminem okresu wiedziałam że nie przyjdzie- pierwsze to straszna zgaga!! Drugie - ból piersi ( w cyklach stymulowanych NIGDY piersi mnie nie bolały!), ból brzucha jak na okres od razu ustąpił gdy zaczęłam brać duphaston i cyclogest (progesteron dopochwowy), 1x potworny bol głowy no i senność, senność, senność. A no i nie dam rady myć zębów tych tyłu bo mam odruch wymiotny.. ale na razie na szczęście wymiotów brak. A jakie objawy są u Was ?

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki jutro za usg ✊ odrazu dawaj znać co i jak 🍀🍀 co do objawów to bola mnie piersi w sumie już przed testem zaczęły i tak bolą raz mniej raz bardziej cały czas aż do teraz, jestem senna no i mnie męczą mdłości i wymioty rano, plus mam wstręt do jedzenia 🙈

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie test wyszedł 24dc delikatna kreska następnego dnia już wyraźna jeszcze nie tak intensywna ale już widoczna. Z tym ze ja miałam szybko owulacje prawdo podobnie w 12dc według testów i temperatury. W 4t3d miałam objawy zapalenia pęcherza napisałam do mojej pani doktor kazała zrobić badanie moczu i betę i przyjść wieczorem na wizytę. Mocz wyszedł o.k a betta 1335 wiec w sumie sporo. Na wizycie byli już widać pęcherzyk i dostałam duphaston ze względu na wcześniejsze poronienie. Teraz mam właśnie zgagę i lekkie mdłości ale myśle ze to po lekach. Głowa tez mnie pobolewa 😒

    preg.png
  • Magda603 Ekspertka
    Postów: 244 104

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, to moja druga ciąża. W tym momencie jej nie planowałam więc jest póki co szok. Ostatnia miesiączka 9.12. Dzisiaj robiłam betę wyszła 935.

  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 350 359

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    To moja trzecia ciąża, dwie poprzednie straciłam w 8 i 6 tygodniu. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze ale obawy, że kolejną ciążę stracę są duże.

    26.12 pozytywny test
    04.01 Beta 7356,00 mIU/mL. USG: pęcherzyk 7 mm bez zarodka
    07.01 Beta 17134,00 mIU/mL

    Kolejna wizyta 18.01

    Wszystkim Wam gratuluje i mam nadzieje że będzie wszystko dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2023, 17:05

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiasamosia wrote:
    Cześć dziewczyny!
    To moja trzecia ciąża, dwie poprzednie straciłam w 8 i 6 tygodniu. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze ale obawy, że kolejną ciążę stracę są duże.

    26.12 pozytywny test
    04.01 Beta 7356,00 mIU/mL. USG: pęcherzyk 7 mm bez zarodka
    07.01 Beta 17134,00 mIU/mL

    Kolejna wizyta 18.01

    Wszystkim Wam gratuluje i mam nadzieje że będzie wszystko dobrze
    Betę nasz ładna trzymam mocno kciuki i czekam na dobre wieści z wizyty

    preg.png
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 350 359

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    Betę nasz ładna trzymam mocno kciuki i czekam na dobre wieści z wizyty

    Dzięki. Staram się myśleć pozytywnie. Zobaczymy co pokaże USG za tydzień.

    Pisaliście o objawach. U mnie tylko senność i nabrzmiałe piersi z widocznymi żyłkami. Jeden dzień miałam lekka zgagę i poza tym nic. Już bym wolała kumulację objawów, chyba byłabym wtedy bardziej spokojna.

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam jakieś mdłości i zgagę ale biorę dupka i myśle ze to on powoduje. Piersi tez mnie bolą od samej owulacji , w straconej ciąży zaczęły dopiero po terminie miesiączki dlatego mam mała nadzieje ze tym razem się uda

    preg.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy wam też wywaliło taki straszny trądzik? Normalnie mam cerę mieszaną, wszystko było w miarę ustabilizowane, czasem jakiś wyprysk. Od czasu zrobienia testu coraz gorzej mnie obsypuje, szczególnie okolice ust, brody i policzków. To raczej nie duphaston bo w wielu nieudanych cyklach już go brałam i nie było takich akcji :( może dodam ze nie zaczęłam jeść syfów, słodyczy itp, wręcz przeciwnie! Od słodkiego mnie odrzuca, mąż mi zdrowo gotuje 🥰 jestem zdezorientowana tym wysypem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2023, 21:32

    age.png
  • Karola1688 Autorytet
    Postów: 254 146

    Wysłany: 10 stycznia 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi nic takiego się nie dzieje ,wiec nie pomogę ale czytałam wlasnie ze w ciąży może się coś takiego zdążyć 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2023, 22:11

    preg.png
  • zosiasamosia Autorytet
    Postów: 350 359

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, @Muszka1 jak wizyta?

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 11 stycznia 2023, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam na 19 🙃 chociaż sądząc po kolejce przed 21 nie wejdę... trzymajcie kciuki :)

    age.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ