X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało tego ja ją trochę poilam mm szpitalnym żebyśmy szybciej poszły do domu. Bo trochę słabo przybierała i żółtaczka nam wychodziła.
    Ale w domu 🔥 z latkatorem i leżonko z młoda przy cycu, aż nie zajarzyła na 100%.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz przez ten covid moze jest tez inaczej, bo ja malego dostałam od razu i on ze mna przez te 6 godzin leżał non stop przy cycu. No ale ja Brochowa nie polecam, chyba ze patologię.

    Verita mysle, ze raz ze końcówka ciężką i ta wielka niewiadoma plus zima robi swoje.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki tez nie wyrzekam się absolutnie mm w szpitalu bylebysmy wyszli jak najszybciej.

    Doktor Myszczyszyn powiedział mi że jeśli poproszę o dziecko to je dostanę ale fakt to zależy od położnych, oblężenia na oddziale itp.

    No nic zobaczymy ogolnie mam zbyt wiele niewiadomych na ten moment juz bym chyba wolała się konkretnie nastawić ze CC i już.

    Na Borowskiej jest bosko z CC bo tam dają blokadę i pionizuja po max 6h. Dziecko na sie caly czas przy sobie. Ale tam ciezko się dostać nie mając swojego lekarza.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita właśnie to jest to, ja wybrałam Brochów bo wtedy tylko tam miałam szanse rodzić z mężem, Gdybym wiedziala, ze bedzie cc tto bym tam nie poszla, bo samo to, ze po cc daja tylko paracetamol i ibuprom 🥴 opieka zerowa, naprawe kamieńskiego wypada dla mnie super pod tym względem. Ja wyszlam na własne zadanie, bo nie bylo sensu tam leżeć, jak musiałam sie nawet przypominać o leki przeciwzakrzepowe. A jak pytałam o blokade to mi powiedzieli nie ma czasu.
    Jesli masz swojego lekarza i on zdecyduje ostatecznie, ze cc to bym szła na kliniki powiem szczerze. Najważniejszy sam porod, no i kto przeprowadzi cc. Ja mam super blizne bo akurat dobrze trafilam. Po porodzie sobie poradzisz, masz wprawe. Byle poród dobrze przebiegł, cięcie i wiadomo zdrowie twoje i dziecka. Reszte sie 'przepeka'. A zawsze inaczej beda cie traktowac bo masz tam swojego lekarza.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 15 stycznia 2021, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, ja Cię dobrze rozumiem, odkąd mi ten brzuch tak spięło to już nie puściło. Normalnie funkcjonuję 2-3 h rano a później jak stoje 5 minut to brzuch twardy, boli i ciągnie do dołu. A do terminu jeszcze trochę, żeby ciąża była donoszona to potrzebujemy jeszcze 6 tygodni. Nawet na śnieg nie jestem w stanie małej zabrać na dłużej niż 10 minut. Mąż wszystko w domu ogarnia i jeszcze pracuje normalnie, ja już czasem mam dość bo czuję się jak inwalida na emeryturze ☹️

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 16 stycznia 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia ja jestem zdecydowana i na pewno juz pojade na kliniki. Teraz się boję ze mi dodatni covid wyjdzie i mnie przewiozą na brochow bo na klinikach test robią. Hahhaha. Ciagle cos.

    Kuwejtonka wspolczuje bardzo. Ja wczoraj Anie wzięłam na 1h na śnieg, na sanki. Była pezeszczesliwa. Dzisiaj ja mąż weźmie do lasu

    Dziewczyny kończę to narzekanie bo ostatnie 2 strony wątku to moje narzekania więc Was przepraszam. Dam znać oczywiście jak coś się będzie działo. Lepiej Napiszcie co u Waszych pociech bo moja taki ma teraz trudny wiek ze mam ochotę ja doslownie zabić czasami :) nie słucha się w ogóle. Krzyczy a raczej drze się o wszystko np o to że ja pierwsza weszlam do mieszkania a nie ona itp itd.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wrzaski są codziennością, czasem się wydrę "nie krzycz ja słyszę", częściej tłumaczę, że nie musi krzyczeć, wystarczy powiedzieć
    . Po weekendzie z nią w domu cieszę się, że mogę w pracy odpocząć.
    Sanki u nas są hitem, wczoraj mimo złego humoru zdecydowała się iść na dwór. Nauczyła się zjeżdżać z górki - na początku miałam strach, później już na luzie. Górka Mała, ona ani razu nie spadła.
    Dobrze, że jest śnieg to można trochę aktywności zażyć.

    Verita, a nie myślałaś jechać z akcją na Borowską? Czy nie chcesz ryzykować? Ja przy kolejnej ciąży będę od początku chodzić do lekarza z Borowskiej, bo faktycznie tam mi się wydaje najlepiej. Zresztą ogólnie lubię (na ile można lubić szpitale...) ten szpital.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas póki co nie ma dramatów, czasem zrobi aferkę, ale nie jakoś na wielką skalę. Jeszcze nie miałam okazji podnieść na nią głosu, no ale to różnie jest z cierpliwością u ludzi. Może mam jej sporo.

    O Borowskiej też słyszałam super opinie, jeśli chodzi i porodówkę :)

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 18 stycznia 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Następna ciaza (ale raczej u mnie następnej nie będzie bo kończymy produkcję mysle) to na pewno u lekarza z Borowskiej. Generalnie nawet w połowie ciazy chcialam zmienić z tego względu ale szkoda mi bo doktor Myszczyszyn jest świetnym położnikiem moim zdaniem. Więc zostałam.

    Nie odważę się tam chyba pojechać z akcją, niby wiem że lekarz się mało liczy przy porodzie ale jakoś ja się czuje bezpieczniej jadąc tam gdzie mój lekarz przyjmuje. Więc myślę że u mnie kliniki to podjęta decyzja chyba że naprawdę coś mi odpierniczy ^^

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita melduj nam się tu teraz codziennie żebyśmy mocniej zacisly kciuki jak się zacznie 🙂 wierze ze jest ci strasznie ciezko, moje dzieci miały 3160, 3095 i końcówka była tragiczna z małym ale i tak zakończyła się ciąża 38+1. I tak jak u ciebie mimo pierwszej książkowej gdzie byłam jak młoda sarenka na chodzie, druga to było pasmo niekończących się trudności.
    Już jest donoszona więc życzę szybkiego najlepszego dla Was rozwiazania.

    Jeśli chodzi o brzydkie słowa to mówi do siostry że jest głupia(pewnie od niej usłyszał) ale to w formie pytania jak się bawią, było też kuwa mać, bo któremuś z nas się wyrwało i załapał ale bez naszej reakcji na wypowiadanie szybko zapomniał 😉

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety trafiłam dzisiaj do szpitala z ciśnieniem prawie 170 na 110. Jestem już przyjęta i cisnienie ogarnięte. Myślę że zostanę tu już do porodu. Wspominają coś o indukcji czego boje się najbardziej ale cóż zrobić...
    najbardziej oczywiście martwie SIE O Anie i ta rozloka. Cała drogę płakałam do szpitala.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, najważniejsze, ze jesteś pod opieką. Jeśli chcą Cię zostawić do porodu to teraz wszystkie sposoby na wywołanie czas start ;) a tak poważnie, oby wszystko potoczyło się po Twojej myśli. Ania da sobie rade, jest pod dobra opieka. Wiem, ze to ciężka sytuacja, ale teraz skup się na sobie. Masz nowe życie do urodzenia! 🙂 Trzymam mocno kciuki żeby obyło się bez indukcji ✊
    Mówili skąd takie wysokie ciśnienie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2021, 19:19

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita to sie narobiło, najwaznjensze ze juz opanowane ciśnienie. A jak waga malego? Zdrowka dla was😚

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mówili. Incydent po prostu chyba. Troche zaluje ze pojechalam ale z drugiej strony nie ma żartów ponoć z wysokim ciśnieniem. Waga z dzisiaj 3970g więc stwierdzili ze dam radę i urodze. Jutro będę wiedzieć więcej bo mój prowadzacy o 7 przychodzi na dyżur. Mam nadzieję ze nie spędzę tu np 10 dni...
    Ania już płakała mi przez telefon ze mam przyjezdzac a ona czeka na mnie całą noc :(najgorsze ze to wszystko tak się szybko dzialo ze nawrt się z nią nie pożegnałam tak. Wiecie. Ech

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana kciuki masz tu od nas wszystkich. Za tatę i Anię też trzymam. Dacie radę.
    U mnie była podobna sytuacja dzień przed urodzeniem małego w przychodni ciśnienie 150/100. Z tym że ja miałam cukrzycę i brałam już w ciąży depegyt na nadciśnienie. Dostałam skierowanie i miałam wizję lezenia do rozwiązania albo próbę indukcji. Zgodziłam się bo ja nie odczuwałam tych skoków ciśnienia a bałam się odklejania łożyska.
    Mały nie zareagował źle na oxy o 10 zaczął się wlew a o 14.10 był z nami. Szybko wróciłam do córeczki do domu.
    Większość z nas wie jak rozerwane masz serce💜❤. Ale to tylko chwilowa rozłąka a yteraz jesteście najważniejsi Ty i synio. Dacie wszyscy radę. Powodzenia🍀

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie biore żadnych lekow, ale z tego co dziewczyny inne mowia to już do terminu mnie nie wypuszcza. I najprawdopodobniej będzie indukcja. Nie wiem koło 10 ma być lekarz I zobaczymy.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestwty zostaje do porodu :( na razie wskazan do indukcji nie ma żadnych, wszystkie badania wychodza ok. Mogę się wypisać na własne żądanie ale się boję przyznam szczerze.
    spełnia się chyba mój najgorszy scenariusz.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita, trzymamy wszystkie kciuki, oby wszystko poszło szybko i sprawnie! Mogę sobie tylko wyobrazić, jak bardzo Ci smutno :( Ściskam mocno :*

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2105 1802

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny synek od ponad 2h juz że mną. Przez skoki ciśnienia zdecydowano o CC. Synek 3780g i 58 cm. Tak miało być. Wygląda na to że jest zdrowy.

    ola_g89, kasia1518, kuwejtonka, p_tt lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymaj się Verita. Najważniejsze że jesteście w szpitalu pod opieką i nic złego wam nie grozi. I nie myśl o tym jak o najgorszym scenariuszu tylko wyższej konieczności dla zdrowia synka :) i twojego :)
    Edit:
    Gratulacje Kochana 😁 Tak miało być. Dobrze że byliście w szpitalu. Zdrówka dla Was oboje .Synio dorodny i długi 😍 Wiadomośc wczytala mi się po wysłaniu dopiero.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 21:00

    veritaa lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
‹‹ 1789 1790 1791 1792 1793 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ