X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla

    No właśnie nie. Dawniej jeździł na patrole i to mu się podobało, teraz na przejście graniczne,nawet nie wiem , które jest otwarte z Ukrainą. Pewnie i to by mu się podobało jako odmiana , ale nie a takiej sytuacji. No ale nic nie zrobimy taka praca :).

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas noc całkiem ok. Zasnął przed 20, obudził się o północy, wzięłam go do lozka, tuliłam, dałam trochę mleka z butelki, ale nie chciał pić, w sumie to szybko zasnął. Odłożyłam go do lozeczka i za 10 min się obudził, to już wziełam go na całą noc. Mega się wiercił i chyba nie wyspał bo już jest na drzemce. Ogólnie jest dobrze, bez dramatów, myślę że to odpowiedni czas na to. Ja cyce z kamienia dzisiaj rano troszkę odciągałam.

    Powiedzcie mi mają Wasze maluchy rowerki biegowe? Planujemy kupić, może macie coś do polecenia?

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy rowerek biegowy z lionelo, ale jaki model to nie powiem, bo Zosia dostała na roczek. Jeździ póki co po domu, jak już zrobi się cieplej to wezmę jej na podwórko.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rowerem mamy firmy kettler ( dostaliśKmy). Gdybym miala sama kupić kupiłabym z firmy puky. Nasza jeszcze nie jezdzila. Myślę, że nie ogarnelaby jeszcze tego.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Camilla

    No właśnie nie. Dawniej jeździł na patrole i to mu się podobało, teraz na przejście graniczne,nawet nie wiem , które jest otwarte z Ukrainą. Pewnie i to by mu się podobało jako odmiana , ale nie a takiej sytuacji. No ale nic nie zrobimy taka praca :).
    Może mimo wszystko będzie w terenie, na "moim" przejściu część składu została zeby obsługiwać ruch ciezarowych aut, a duża część wysłana w teren. Zostało nam to przetrwać i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

    A jak synek dziś? Lepiej już?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 17:24

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Dziękuję że pytasz. Ale robi kwaśne kupki i dalej pupa odparzona. Cały czas palec w buzi. Dziwne trójki się przebiły chyba że jeszcze są objawy zanim wyjdzie całkiem ? Przy drugim dziecku człowiek na pewno mądrzejszy 😁

    Camilla33 lubi tę wiadomość

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się waham co z rowerkiem. Znajome co kupiły przed drugimi urodzinami to dzieci dopiero przed trzecimi załapały. A to też jako rowerek zależy jaki dziec duży pomimo regulacji bo np wielkość kół ma znaczenie.

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns,fajnie że udaje się odstawienie bez większych dramatów,oby tak dalej :)

    Mamy rowerek biegowy no name od znajomych w spadku. Zofia sie wścieka,bo chce jechać,wie o co z tym chodzi,ale nie do końca sięga całą stopą do podłoża,ze 2 cm urośnie i bedzie akurat ;) Syn z kolei zaskoczył na biegowy po 2 roku życia.

    Monia,a moze alergia na jedzenie lub nietolerancja na coś i kupy takie brzydkie. Ewidentnie cos nie tak w tym kierunku. Spróbuj wyeliminować poszczególne alergeny stopniowo i sprawdź czy nie ma aft lub plesniawek w buzi,skoro tak paluszek ciągle w buzi trzyma.

    Dziś z sąsiadami trochę pośpiewaliśmy. Mieszkamy w szeregowcu. Maz grał na gitarze a ludzie w ogródkach śpiewali. Głownie piosenki Hey,bo chyba każdy zna. Aż mi łzy w oczach stanęły. Żal mi tych,co umierają,bo gdyby nie pieprzona zaraza to jeszcze by pożyli.

    Minns, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Minns,fajnie że udaje się odstawienie bez większych dramatów,oby tak dalej :)

    Mamy rowerek biegowy no name od znajomych w spadku. Zofia sie wścieka,bo chce jechać,wie o co z tym chodzi,ale nie do końca sięga całą stopą do podłoża,ze 2 cm urośnie i bedzie akurat ;) Syn z kolei zaskoczył na biegowy po 2 roku życia.

    Monia,a moze alergia na jedzenie lub nietolerancja na coś i kupy takie brzydkie. Ewidentnie cos nie tak w tym kierunku. Spróbuj wyeliminować poszczególne alergeny stopniowo i sprawdź czy nie ma aft lub plesniawek w buzi,skoro tak paluszek ciągle w buzi trzyma.

    Dziś z sąsiadami trochę pośpiewaliśmy. Mieszkamy w szeregowcu. Maz grał na gitarze a ludzie w ogródkach śpiewali. Głownie piosenki Hey,bo chyba każdy zna. Aż mi łzy w oczach stanęły. Żal mi tych,co umierają,bo gdyby nie pieprzona zaraza to jeszcze by pożyli.
    Aft i pleśniawek nie ma.

    Nie wiem jak z jedzeniem, nic nowego nie wprowadziłam chyba że to tak późno się pojawi ta nietolerancja? Nawet nie wiem jak to eliminować bo nigdy nie robiłam tego eh

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Tak. Dziękuję że pytasz. Ale robi kwaśne kupki i dalej pupa odparzona. Cały czas palec w buzi. Dziwne trójki się przebiły chyba że jeszcze są objawy zanim wyjdzie całkiem ? Przy drugim dziecku człowiek na pewno mądrzejszy 😁
    Monia, Piotruś zaczyna robić brzydkie kupy zanim ząb się pojawi i kończy dopiero jak już dobrze go widać, jak jest praktycznie cały na zewnątrz. Potrafi w ciągu dnia walnąć 4-5 takich kup że wszystko wyplywa, dupke ratujemy maka bo nic innego nie wyrabia, a śmierdzą takim kwasem że na pawia ciągnie. Została nam ostatnia 3. Jeśli nie ma smoczka w buzi to paluchy non stop i gryzie co popadnie. Mnie dziś tak ugryzl w udo że się poplakalam.
    Hehe a człowiek o tyle mądrzejszy, że nie leci na każdy jek jak na sraczke 🤣 Nie ma lulania non stop, pije ciepłą kawę 😋 Nie kończę prysznica z szampanem na włosach bo kawaler się znudził i marudzi, poczeka 10 minut, nic mu nie będzie. Oczywiście mam go z sobą w łazience.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 23:17

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    Monia, Piotruś zaczyna robić brzydkie kupy zanim ząb się pojawi i kończy dopiero jak już dobrze go widać, jak jest praktycznie cały na zewnątrz. Potrafi w ciągu dnia walnąć 4-5 takich kup że wszystko wyplywa, dupke ratujemy maka bo nic innego nie wyrabia, a śmierdzą takim kwasem że na pawia ciągnie. Została nam ostatnia 3. Jeśli nie ma smoczka w buzi to paluchy non stop i gryzie co popadnie. Mnie dziś tak ugryzl w udo że się poplakalam.
    Hehe a człowiek o tyle mądrzejszy, że nie leci na każdy jek jak na sraczke 🤣 Nie ma lulania non stop, pije ciepłą kawę 😋 Nie kończę prysznica z szampanem na włosach bo kawaler się znudził i marudzi, poczeka 10 minut, nic mu nie będzie. Oczywiście mam go z sobą w łazience.

    Właśnie dokładnie to samo z tymi kupami. Jedna trójka jest cała, dwie są przebite kolce i czwarta chyba jeszcze nie wyszła. Tez gryzie. Oby to od zębów.

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy hulajnoga scoot and ride, ona ma siedzisko jak rowerek takie dwa w jednym. Mała od nie dawna jeździ sama, trochę na początku nie umiała skręcać, teraz doszlifowala to.

    Camilla mogę na priv? Potrzebuje coś się dopytać odnośnie przekraczania granic obecnie.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Właśnie dokładnie to samo z tymi kupami. Jedna trójka jest cała, dwie są przebite kolce i czwarta chyba jeszcze nie wyszła. Tez gryzie. Oby to od zębów.
    Chłopcy są na tym samym etapie z tymi trojkami. Myślę, że za tydzień dwa będzie po sprawie 😊

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia pewnie zęby czasami to taki ból, że nie wiadomo czy ucho czy buzia boli i może z tego właśnie tak jest. U nas przy czwórkach kupy były okropne i probiotyki nam pomogły.
    Wiki nie ma ani jednej trójki, także najgorsze przed nami.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas trójki przez tydzień dawaly o sobie znać, było ciężko. Teraz widać je pod dziąsłami, ale są uśpione i czekają żeby znowu zaatakować :P.
    P_tt scootandride ma 2 kółka z przodu, a mi chodzi o to żeby miał tylko 2 i uczył się równowagi. Znalazłam rowerek movino i chyba się na niego zdecydujemy.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My czekamy jeszcze na jedną trójkę, myślę że lada dzień się pojawi , bo dziąsło purpurowe , spuchnięta, nocka wczoraj gorsza - cały czas musiała mieć butelkę w buzi , jak tylko wypadła to od razu był płacz, także myślę że za chwilę się pojawi.

    W ogóle moja Zosia gada przez sen - mama, tata , Ania i nieee- nawet z intonacja to nie 😉

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajrzałam mu do paszczy jakoś przy zabawie i ta ostatnia trójka już się przebiła, ale dalej się ślini. Piątek to już chyba nie dojrze. Chyba że w lecie patent mojej koleżanki na huśtawce że podnosiła siedzisko z dzieckiem pod kątem i go rozśmieszała

    Camilla33 lubi tę wiadomość

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się pochwalę ze u nas od 3 dni zasypianie samej w łóżeczku. Ja jestem tylko w pokoju, zazwyczaj siedzę na fotelu a ona zasypia sama. Nie sądziłam że tego doczekam. Noce z jedną pobudka 2 minuty na wodę. :D jest cudownie.

    Camilla33, kuwejtonka, JustynaG, Izabelle lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    A ja się pochwalę ze u nas od 3 dni zasypianie samej w łóżeczku. Ja jestem tylko w pokoju, zazwyczaj siedzę na fotelu a ona zasypia sama. Nie sądziłam że tego doczekam. Noce z jedną pobudka 2 minuty na wodę. :D jest cudownie.
    Veritaa, no to super 😉 a powiedz mi, wcześniej usypiałas Anię przez lulanie?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawniej przy piersi zasypiała wiadomo, od miesiąca jak już nie karmie to trochę bujania i taka pół śpiąca odkładałam do łóżeczka gdzie zasypiała. Teraz kąpiel, kolacja, bajki 2 na fotelu gasimy wszędzie światło mówię że pora spać zresztą ona sama powtarza spać spać spać i ja wkładam do łóżeczka i siadam na fotelu. Różnie to trwa czasami 10 minut czasami 40 (najdłużej) ale zasypia sama bez płaczu.

    kuwejtonka, JustynaG lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
‹‹ 1755 1756 1757 1758 1759 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ