X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 listopada 2019, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to u nas dalej lux ze spaniem nocnym. Zasypia bez problemu w swoim lozku i spi bez przerwy do rana. Nic jej nie budzi. Mozna w tym czasie nawet odkurzac.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 13 listopada 2019, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla,żłobek wydaje sie bardzo fajny :) Zwłaszcza,ze jest mało dzieci w grupach. Piotrusiowi bedzie tam dobrze ;)

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 13 listopada 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla zapowiada się dużo lepiej niż u nas 😉 Pola cały czas szukała nas jak byliśmy na godzine.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 13 listopada 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CAMILA SUPER że Wam się podoba , fajne podejście że dzieci są odsylane do domu jak są chore, lecz u nas tak nie jest , ale w sumie nie wyobrażam sobie siedzieć z każdym.katarem małej w domu, dopóki dziecko nie goraczkuje i nie ma żadnych objawów choroby , może zostać , u nas nawet antybiotyk podają jak trzeba . Dzisiaj znowu mała się obudziła z zaropialym oczkiem, które przechodzilismy 2 tyg temu . Zobaczę jak będzie jutro , inaczej będą znowu czekały nas krople , niestety ten sezon zaczął się nie najlepiej już od początku października toczą się wieczne infekcje. Zaczęłam teraz podawać syrop febricold. Może wzmocni cos moja córka, zresztą sama już nie umiem się wyleczyć od dobrych 2 miesięcy to co dopiero moja mała istotka , w niedzielę skończyliśmy antybiotyk, a dzisiaj jest środa i oko zaropiale 😱🙏 modlę się żeby bylo ttlko lepiej i mniej tych chorób.

    201809135365.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracowalam w przedszkolu prywatnym, do którego bylo bardzo duzo chętnych i zapisy na 5lat w przód i tez nie bylo cackania. Od razu dzwonilysmy po rodzicow jak dziecko mialo goraczke albo zle sie czuło. A oni potrafili robic tak ze jednego dnia dzwonilysmy ze dziecko ma 39 stopni goraczki, a następnego dnia je orzyprowadzali do przedszkola bo rano je nafaszerowali ibuprofenem a potem temperatura zaczynala wzrastać i znowu dzwonilysmy.
    Lekow żadnych nie mialysmy prawa podawac. Tylko plaster przykleic, woda utleniona przemyc ranke itp.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camila to super.

    U nas dzisiaj też lepiej, płakała jak ja zostawiłam i odebrałam, ale na sali wcale. Mieli angielski i dużo śpiewali więc się podobało. Jutro zostanie 1.5 godz, kamień z serca.

    kuwejtonka, p_tt, Camilla33 lubią tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla super, możesz być spokojna :)

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 13 listopada 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Ja pracowalam w przedszkolu prywatnym, do którego bylo bardzo duzo chętnych i zapisy na 5lat w przód i tez nie bylo cackania. Od razu dzwonilysmy po rodzicow jak dziecko mialo goraczke albo zle sie czuło. A oni potrafili robic tak ze jednego dnia dzwonilysmy ze dziecko ma 39 stopni goraczki, a następnego dnia je orzyprowadzali do przedszkola bo rano je nafaszerowali ibuprofenem a potem temperatura zaczynala wzrastać i znowu dzwonilysmy.
    Lekow żadnych nie mialysmy prawa podawac. Tylko plaster przykleic, woda utleniona przemyc ranke itp.
    Paplak, sytuacja z poprzedniego miesiąca. Odbieram małą ze żłobka, Pani zgłasza, że ma temperaturę 38stopni. W domu urosła do 38,9.Podałam paracetamol i gorączka minęła. Drugiego dnia zostawiłam ją w domu na wszelki wypadek - ale gorączka już się nie pojawiła. Dziecko pogodne, wszystko w porządku więc kolejnego dnia normalnie posłałam do żłobka. Takie sytuacje też mogą mieć miejsce.

    Camilla33, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 13 listopada 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla33 wrote:
    A co się stało?
    Szwagierki synek zmarł na sepse meingokokową w wieku 7mcy.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Szwagierki synek zmarł na sepse meingokokową w wieku 7mcy.
    Kasiu już pamiętam, pisałaś o tym wcześniej. Koszmar. Szkoda, że tak mało osób szczepi na to dzieci, chociaż z drugiej str nie dziwię sie, koszt jest dla wielu bardzo duży.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 13 listopada 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy jak będzie w styczniu jak zacznie regularnie chodzić do żłobka. Póki co jestem dobrej myśli. Co do zostawiania dziecka w domu z "byle" katarem. Paniom w żłobku chodziło o dzieci, które już kilka dni było widać że nie czują się dobrze. Wychowawcy są z nimi cały dzień, rodzice nie powinni ignorować sygnałów od nich. Bardzo mi pasuje takie podejście do sprawy. Jak słyszę od znajomych co się wyprawia w dużych placówkach to naprawdę strach oddawać dziecko.
    Dziś Piotruś wstal o 5 rano! Nijak nie dał się na nowo położyć spać. Włączyłam mu disco gramy w tv, tańczył sobie a ja ledwo siedziałam na kanapie. Mąż na nocy więc bez snu, ja w domu z synem i też bez minuty snu, za nic nie mogę przy nim zasnąć 😥 Oboje dziś wyglądamy jak zombie, tylko mały Gremlinek szaleje bez opamietania.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pobudka była o 6, ja poszlam spać po północy bo tak świetną książkę czytałam, że musiałam skończyć 😋. I o dziwo nie jestem jakaś śpiąca.
    Ostatnio chyba o tym pisałyście, macie jakieś zabawki hity Waszych dzieci? Myślimy o prezentach na gwiazdkę o mikołaja. Na gwiazdkę od dziadków ma dostać kuchnię, zamówimy mu z Lidla. A na Mikołaja musimy coś wymyśleć bo z pracy od męża będzie dofinansowanie do prezentu 😀.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia szaleje za pieskami. Zabawek ma aż nadto,myślałam o drobiazgu pod choinkę,takie pieski,co sie nosi w torebce (zabawkę oczywiście ;) )

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 listopada 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo ja też myślę o piesku, ale taki który chodzi i szczeka. U nas jest wielki szał na pieski.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    U nas pobudka była o 6, ja poszlam spać po północy bo tak świetną książkę czytałam, że musiałam skończyć 😋. I o dziwo nie jestem jakaś śpiąca.
    Ostatnio chyba o tym pisałyście, macie jakieś zabawki hity Waszych dzieci? Myślimy o prezentach na gwiazdkę o mikołaja. Na gwiazdkę od dziadków ma dostać kuchnię, zamówimy mu z Lidla. A na Mikołaja musimy coś wymyśleć bo z pracy od męża będzie dofinansowanie do prezentu 😀.

    Też myślałam o tej kuchni, ale tam jest napisane, że dla dzieci 3+. I się zastanawiam czy nie będzie się kurzyć tylko...

    Też się zastanawiam nad prezentami. Ale bardziej jak wszystkich dziadków i ciotki przekonać, że dziecko nie musi dostawać na każdą okazję worka prezentów. I że np mogą jedna rzecz porządną kupić od wszystkich. Bo tych okazji w roku jest kilka. I nie wiem, jak to rozegrać 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 21:23

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały był w figloraju i fajnie bawił się kuchnią, otwierał drzwiczki, wkładał i wyciągał rzeczy. Na pewno po czasie się trochę znudzi, najwyżej schowamy i wyciągniemy za jakiś czas. Był jeszcze taki drewniany warsztat z gwoździami, młotkiem itp. ale zauważyłam,że mały woli naśladować to co robimy, a jeszcze nie widział jak tata coś naprawia itp. więcej w kuchni widzi co się dzieje. Ogólnie to uwielbia odkurzacz, a ostatnio jak złapie ścierkę to wyciera kurze wszędzie, na meblach, podłodze i ścianach :D. Jak pranie się skończy to niesie miskę z ubraniami razem ze mną. Także na razie mega pomocnik, zobaczymy ja to będzie za parę lat haha.

    U nas rodzice nasi i moja siostra pytają co kupić, niektórzy dają pieniądze, a jak ktoś da zabawkę to zazwyczaj nic wielkiego także fajnie. Uważam, że nie ma co mieć za dużo zabawek, zresztą młody woli prawdziwy świat.

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mins moja starsza córka dostala kuchnię jak miała 10 miesięcy i dużo się nią bawiła. Ogólnie nawet na przestrzeni lat. Wiki narazie jakoś nie jest zainteresowana.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 13 listopada 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra! Namówiłyście mnie 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 21:51

    Minns lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 13 listopada 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poprosilam o zrzutke na kuchnię, chyba kupimy kidkraft taką narożna jest duża i bardzo ładna. A jak ktoś będzie chciał coś kupić drobnego to będzieny zbierać zastawe i inne gadżety do kuchni.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 13 listopada 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byliśmy ostatnio u znajomych i Pola się super bawiła kuchenka. Dostaliśmy na roczek, ale nie skręciliśmy jeszcze, bo właśnie miałam obawy, ze jest za mała. Ale na dniach naprawiamy ten błąd ;)

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
‹‹ 1671 1672 1673 1674 1675 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ