X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 20 października 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna no ja też nie mieszkam w małym, 350 tyś mieszkancow to chyba dość dużo. Z tego co się dowiedziałam to inną kwotę chce osoba w wieku 40 lat a inną osoba w wieku 60. Temu też zapytałam Kasię ile zaproponowali swojej niani. Nasza ma już emeryturę. A starszy poszedłby i tak na "pół etatu" do przedszkola, żeby się nie nudził i poznawal inne dzieci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2019, 22:40

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 21 października 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Paplak jak obrona?

    U nas koty, psy to od zawsze.
    Teraz jest faza na kaczki i gołębie - dokarmiamy je regularnie starymi chrupkami albo kaszą. A wczoraj byliśmy na torze wyścigów konnych i jest nowe love.
    A obrona nie bylo źle, jakoś poszlo:) cieszę się, że mam juz to wszystko za sobą, pozbylam sie tych wszytskich papierów, ankiet, wyników badań, które mi zalegaly. Do nieczego mi sie te studia nie przydadzą, bo ten zawód nie dla mnie więc tym bardziej dobrze, że wreszcie to skonczylam

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 21 października 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi znajomi z Wrocławia długo szukali niani i znaleźli fajną, po 40, chciała 2000 zł na rękę na umowę zlecenie za cały etat (jest po 8 h od pn do piątku a jak czasem potrzebują sobotę to w zamian za dzień wolny albo dodatkowo płatne). Więc ich to kosztuje razem z z ZUSem 2700 miesięcznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 12:10

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 21 października 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jest jakaś szczególna różnica między nietolerancja laktozy a kolka ?
    Zastanawiam się co dolega tej mojej małej on już każda opcję biorę pod uwagę.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 21 października 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Dziewczyny czy jest jakaś szczególna różnica między nietolerancja laktozy a kolka ?
    Zastanawiam się co dolega tej mojej małej on już każda opcję biorę pod uwagę.

    Kolki są o stałych porach zazwyczaj wieczornych ale nie ma reguły

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 21 października 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Kolki są o stałych porach zazwyczaj wieczornych ale nie ma reguły
    U nas z reguły łapie ja wieczór/noc choć raz zdarzyło się w dzień. No i w ciągu dnia dużo się pręży. Ale nie ma tak że drze się 1.5h i nie można jej uspokoić. Trwa to kilka minut ... Tak jakby złapał ha skurcz i puszczal i tak kilka razy

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu myślę że to po prostu niedojrzałość układu pokarmowego i bóle brzuszka . Z tego co opisujesz wykluczyłabym kolkę

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 875 257

    Wysłany: 21 października 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Mój wczoraj spał 20 minut. Co ciekawsze,nie wykazywał wybitnej senności no cóż...

    Jestem wściekła na męża- fakt wkurzały mnie włosy małego,bo ma długie i lecą na oczy, podcielam mu grzywkę i zrobiłam mu rondel to mój mąż zrobił z niego rekruta - opitolil maszynka na swój wzór i podobieństwo. Jeszcze bym przełknęła to bo nie za zero tylko ustawił na 8 mm, ale chciał zaszaleć po bokach i niechcący zrobił łyse placki 😭 wygląda moje dzieciątko jak dziecko z obozu ogolone 😭
    Monia odrosną! A teraz zakryj lekka czapeczką ;) ja bym chciała mojego właśnie opitolic na rekruta ale ta glizda tak się wije ze boję się żeby mu nie zgolić brwi,uciąć ucha i jeszcze coś zrobić....

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 21 października 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Kasiu myślę że to po prostu niedojrzałość układu pokarmowego i bóle brzuszka . Z tego co opisujesz wykluczyłabym kolkę
    Mogę jej jakoś pomóc/ ulżyć albo zrobić coś żeby się to szybciej skończyło? Podaję probiotyk dicoflor i espumisan 4-5 razy dziennie.

    Jejku jestem zielona w temacie... normalnie jakby to było moje pierwsze dziecko. Z Zosia wszystko nas minęło, nawet bardzo mało plakala, a Gabrysia nadrabia drze się tak głośno, a mi jej szkoda. Dziś całą noc spałam z nią na rękach ( ja w pozycji siedzącej) bo każda próba odlozenia to płacz- generalnie problem jest jak ja biorę po jedzeniu do odbicia, bo jak położę id razu po zjedzeniu to potrafi spać.

    I jestem przeszczesliwa że kp bo to jest super wygodne, jakby mi przyszło randkowac z laktatorem to bym nie dała rady

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 21 października 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog wrote:
    Monia odrosną! A teraz zakryj lekka czapeczką ;) ja bym chciała mojego właśnie opitolic na rekruta ale ta glizda tak się wije ze boję się żeby mu nie zgolić brwi,uciąć ucha i jeszcze coś zrobić....

    Już trochę odrosły- mój tato na przykład zachwycony. Z daleka tak nie widać- z bliska niedoskonałości. Moj go wsadził do krzesełka i dał nasza szczoteczka elektryczną to się nią zajął. Ale też lekko nie było

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 21 października 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Mogę jej jakoś pomóc/ ulżyć albo zrobić coś żeby się to szybciej skończyło? Podaję probiotyk dicoflor i espumisan 4-5 razy dziennie.

    Jejku jestem zielona w temacie... normalnie jakby to było moje pierwsze dziecko. Z Zosia wszystko nas minęło, nawet bardzo mało plakala, a Gabrysia nadrabia drze się tak głośno, a mi jej szkoda. Dziś całą noc spałam z nią na rękach ( ja w pozycji siedzącej) bo każda próba odlozenia to płacz- generalnie problem jest jak ja biorę po jedzeniu do odbicia, bo jak położę id razu po zjedzeniu to potrafi spać.

    I jestem przeszczesliwa że kp bo to jest super wygodne, jakby mi przyszło randkowac z laktatorem to bym nie dała rady

    Przy kolkach jest raczej nieutulony płacz. Ale pewnie niedojrzałość. Nasz nie miał kolek ale z brzuszkiem były problemy. Masowałam go, kładłam termofor z pestek wiśni probiotyk i Espumisan.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 21 października 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy dziś wizytę kontrolną po szpitalu i pediatra powiedziała że to przez antybiotyk który miała w szpitalu na infekcje moczowa i niestety taki stan może się utrzymać 4tyg - oby szybko minęło 😊

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 21 października 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia trzymam kciuki zeby szybko minęło ,😊🥰

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    201809135365.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 21 października 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Mieliśmy dziś wizytę kontrolną po szpitalu i pediatra powiedziała że to przez antybiotyk który miała w szpitalu na infekcje moczowa i niestety taki stan może się utrzymać 4tyg - oby szybko minęło 😊
    Dorosły nie raz ciężko znosi antybiotyki A co dopiero takie maleństwo. Trzymam kciuki żeby szybko wszystko wróciło do normy 😊

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 21 października 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ale ślicznotka z Natalki 😘 Super zdjęcie 😊

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 21 października 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś nad ranem temperatura 38,5 😥 Całą noc się rzucał i jeczal przez sen, nosek pełny. Byliśmy u lekarza, ale tylko gardło lekko czerwone. I kupy brzydkie. Lekarz obstawia ząbkowanie. Za 3 dni do kontroli tak na wszelki.
    Młodszy Miś daje popalić w brzuszku. Dziś tak sobie siedziałam z mężem i rozmawialiśmy o tym co się będzie działo w domu za rok i później, przy okazji oglądaliśmy jak wszystko leci z szuflad w kuchni 😋

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 20:56

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 21 października 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu,rzeczywiście antybiotyk mógł Gabrysi "pojechać" pojechać po jelitach. Ale pamiętam że Zosia też sie prężyła i stękała,ze spać nie mogłam. Dawaliśmy probiotyk,ale ostatecznie pomógł osteopata,albo samo z czasem minęło.

    Po kp nie odbijałam Zosi,tzn po cycu,bo po butli tez bym odbijała. Nie bylo u nas takiej potrzeby,ale bałam sie bo syn butelkowy i ulewał i monitor oddechu był ;)

    Katarzyna,śliczna Natalka .

    Paplak,gratuluję obrony.

    U nas znów choroba. Od wczoraj był katar,a dziś juz ma stan podgorączkowy. Czy to byc po szczepieniu na Pneumokoki? W piątek miała...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2019, 21:03

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 października 2019, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isabelle i w jaki sposób osteopata Wam pomógł?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu na pewno będzie wszystko dobrze. Ja do osteopatia mam uraz ale wiem że wielu ludziom pomaga. Jak oni dokładnie działają to nie wiem.

    Dziewczyny życie mocno zaskakuje. U mnie wczoraj dwie kreski. Boję się jak diabli bo przecież się mocno karmimy. Za dwa tyg powrót do pracy...

    Proszę nie cytujcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 06:32

    aLunia, Minns, Kas_ia, Camilla33, kuwejtonka, ola_g89, kasia1518 lubią tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 października 2019, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zdrowia dla Waszych maluszków. Niech szybko mijają te gorączki i choroby.

    Izabelle, Camilla33, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 1643 1644 1645 1646 1647 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ