X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 23 września 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i czy je łyżka też było pytanie. Mój rwie się do jedzenia ale bardziej to ciapanie w misce i rzucanie

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 września 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Żadna tajemnica. Chodzimy do fizjo od czerwca- dostaliśmy skierowanie w marcu jak nie robił obrotów. Uznaliśmy że skorzystamy pomimo że wiadomo ruszył ruchowo. Lekarka powiedziała, że co miesiąc chodzić bo chciałaby go zobaczyć na roczek. No i byliśmy u tej lekarki rehabilitacji. Ruchowo ok ale czy pokazuje palcem? Czy mówi pełnymi sylabami mama tata i bezpośrednio do osoby której dotyczy? Czy układa sortery? Czy pokazuje oko itp? Czy robi papa itp? Uznała że niby nic nie widzi złego ale jest ekstremalnie ruchliwy i nadpobudliwy to żebyśmy poszli do psychologa i logopedy.

    Ogólnie poczytałam i na wszytsko jeszcze ma trochę czasu. A mój gada jak najęty tylko gaworzy bardziej niż pełne słowa, robi brawo i przybija piątkę, pokazuje oko na misiu,podaje rzeczy ( ale nie tak jak ona chciała że Hubercie podaj czerwona piłeczkę ) podaje co trzyma w ręce .
    Monia serio powiedziała- Hubercie podaj czerwona piłeczkę? Chyba żadne ( albo mało które dziecko by jej podalo)
    Moja Zośka poda rzecz ale jak bym jej dodała kolor to nie wiem czy by się zorientowała. Nie muszę pokazywać jak coś chce, ale ona raczej rozumie takie stwierdzenia typu: podaj mamie piłkę, przynieś balona , gdzie jest piciu piciu itp.
    U nas też nie je łyżeczką- umie wsadzić do miseczki czy kubeczka ale jak wyciąga to jedzenie jest wszędzie- woli jeść rękoma A zupy to ja karmię 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 13:31

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 23 września 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja uważam że przez 15 minut wizyty nie ocenisz dziecka,pomijając fakt że roczne dziecko rozwija się dynamicznie i pewne umiejętności przychodzą wcześniej lub później

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 23 września 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia, 14:22

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 23 września 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog wrote:
    Dodatkowo dziecko może nie chcieć współpracowac z nową osoba.

    Moj też jest mega ruchliwy ale chyba rozumie że jest oceniany bo przy fizjo i lekarzu jakby go wmurowywało w ziemię. Fizjo pokazał jak raczkuje dopiero na prawie 10 miesięcy - a raczkuje odkad ma 5.5! Teraz pokazać jak chodzi też nie chce.

    Też wiem że nma na te rzeczy czas i że rozwój idzie dynamicznie np od kilku dni nie karmi.misi ale karmi mnie ;) ale nie lubię aż tak dużo razy mówić nie ;)

    U neurologopedy byliśmy już kiedyś i było ok wszystko wg niej. A psycholog .... Nie wiem co by mógł ocenić i jak.

    My wszytsko mamy na miejscu w Maz med. A pójdę z ciekawości

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 23 września 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia, 14:22

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 23 września 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh to ja tez nie wiem czy Anielka jest w normie wedlug specjalistow. A niczym sie nie przejmujemy i nigdzie nie chodzimy. Na dzien dzisiejszy Anielka chodzi trzymajac sie czegos, łyżeczka bawi sie w talerzyku, ale nią nie je. Wdrapuje sie sama na łóżka, kanapy i potrafi z nich tyłem bezpiecznie schodzic. Słowa jakie świadomie wypowiada to:
    Mama, tata, baba, dada ( dziadek), ne (nie), papa, da ( jak chce zeby cos jej dac), robi "oooo" jak sie dziwi. Duzo sylab tez powtarza za nami. Umie naśladować pieska. Bawi sie sorterami,ukladankami, jezdzi samochodzikami, ogląda ksiazeczki. Bawi sie w chowanego ( sama sie chowa pod kocykiem i czeka aż ją zawolamy i wtedy wychodzi). Potrafi tez rozmawiac przez telefon:)przyklada telefon do ucha i do niego "gada".

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 23 września 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa no i oko tez potrafi pokazac u zabawek i karmi nas, ale nie łyżeczką tylko podaje nam rączka kawałek chleba, jabłka itd. Brawo tez robi. Tak samo "kosi kosi"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 15:34

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 23 września 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Hej , ile dzieciaczkow już chodzi A ile już nie z ja ciągle szukam w Internecie, info na temat czy to normalne, że moja Natalka jeszcze stoi na paluszkami , zdarza jej się normalnie stać , , ale nie robi nic w kierunku żeby chodzić, tzn nie puszcza się sama, nie podejmuje prób chodzenia lecz jak ja chce za rączki prowadzić go odrazu siada ,trochę się martwię 😢
    Zosia dopiero wstała ;) nie myśli jeszcze o chodzenia. No stresssss ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 23 września 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ta lekarka lekko przesadziła. Hubert ma dopiero rok!!!! Dziecko ma prawo nie rozumieć poleceń,milionów słów którymi sie do niego zwracać. Monia,idź z czystej ciekawości jeśli chcesz,tylko nie daj sie zbytnio wkręcić.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 23 września 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Hej , ile dzieciaczkow już chodzi A ile już nie z ja ciągle szukam w Internecie, info na temat czy to normalne, że moja Natalka jeszcze stoi na paluszkami , zdarza jej się normalnie stać , , ale nie robi nic w kierunku żeby chodzić, tzn nie puszcza się sama, nie podejmuje prób chodzenia lecz jak ja chce za rączki prowadzić go odrazu siada ,trochę się martwię 😢
    To przestań denerwować siebie i córkę! Ma czas do 18 miesiąca. To, że stoi manowcach to też nic złego, jak skończy dwa lata i nadal będzie tak robić to wtedy będzie fizjoterapia, ale to nic strasznego. My kontrolnie odwiedzamy fizjo, teraz mamy poczekać aż sam zacznie robić więcej niż po 5-10 kroków.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 23 września 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Chyba ta lekarka lekko przesadziła. Hubert ma dopiero rok!!!! Dziecko ma prawo nie rozumieć poleceń,milionów słów którymi sie do niego zwracać. Monia,idź z czystej ciekawości jeśli chcesz,tylko nie daj sie zbytnio wkręcić.
    Nie. Nie wkręcam się już mi to minęło dawno. Pójdę z ciekawości bo koleżanka chodziła bo synowie wcześniaki i mieli skierowania. Mówiła że nikt nie oceniał a fajne rzeczy można było się dowiedzieć

  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 23 września 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    Doczepiła się za to innych rzeczy psychologopedycznych i mamy skierowanie do logopedy i psychologa ale nie przejmuje się.
    A co jej się nie podobało jeśli to nie tajemnica?

    Już doczytałam!
    Takie polecenie dla rocznego dziecka. Nasz tak samo jest mega ruchliwy i nadpobudliwy, wszystko też musi być tak jak on chce albo jest furia. Sam wchodzi i schodzi z kanapy, wchodzi po schodach, woła mama i tata, do kotkow robi koko, układa sortery, pokazuje gdzie chce isc jak trzymamy go na rękach. Mamy książeczkę z kształtami to jak otwiera na kole od razu bierze piłeczkę do rączki i się śmieje, prostokąt to od razu tv pokazuje. Łyżeczka to się bawi, miesza w garnku klocki, ale zeby jeść samodzielnie, bez szans, lubi jak mu się podaje, tylko pije sam A później chodzi cały mokry. Doskonale wie co to znaczy NIE, ale ma to w nosie, jak czegoś zarabiamy to jeszcze z większą determinacją robi to. Wydaje mi się, że teraz to od dzieci naprawdę wymaga się dużo za dużo. Znajoma zapisała syna na angielski, ma 10 miesięcy. Póki skończy 3 będzie musiał grać na skrzypcach i tańczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2019, 16:19

    Minns lubi tę wiadomość

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 23 września 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wporzadku , dziewczyny postaram , się wyluzować i czekać , na pierwszy krok Natali 😍😍😘

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    201809135365.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 23 września 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Wporzadku , dziewczyny postaram , się wyluzować i czekać , na pierwszy krok Natali 😍😍😘

    Moja też jeszcze nie chodzi sama, tylko za palec. Lekarka się śmiała, że wręcz biega ale jest ostrożna i boi się puścić. Szkoda bo bym wolała żeby już chodziła ale co zrobić nic na siłę.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 23 września 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jakby moją zdiagnozowano, oprócz standardowych papa, daj, paluszka kierowniczego puka się palcem po głowie :)

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 23 września 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina dzisiaj dopiero dołożyłam swoją cegielke, cieszę się że zbiórka dobrze idzie! Dużo zdrowia dla Zosi.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 23 września 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko tak sie zastanawiam,jakby którymkolwiek z naszych maluszków zabronić tego,czego chce aktualnie,to który by przeszedł do tego jakby tak.miało być,a ile by sie darło lub lamentowało na czym świat stoi ;) ?

    Zośka drze się jak criters,jak jej czegoś zabronić,aż widzę trzeci migdałek tak wyje ;) Musi być po jej. Jest bardzo żywa i ruchliwa.

    Starszy syn ma zaburzenia si i on dopiero jest wiercidupka,non stop w ruchu. Jak był mały,to az cały się trzasł,wymachiwał rączkami,napinał nóżki. Może tak być,ale jak te odruchy się nie integrują i nie mijają z czasem,to wtedy trzeba się tym zainteresować. Jak po 2 urodzinach chodzi na palcach i nie mówi. Wtedy to są niepokojące rzeczy i trzeba się za nie zabrać. Tak wam piszę,żebyście wiedziały,bo nam nikt nie pomógł kiedyś tylko gadanie,bo to normalne,bo minie,bo chłopiec.

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 23 września 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę to ja się ostatnio zastanawiam czy nie iść z małym do specjalisty bo też czasami jak mu się coś nie sposoba to trzepocze się, aż nie raz walnie gdzieś głową... wiem, że są różne dzieci, ale ogólnie ja z mężem jesteśmy spokojni a tu taki ananas się nam trafił 😀. Rozwaliło mnie to z czerwoną piłeczką haha serio? Bruno z sorterem coś próbuje ale na razie mu nie idzie. Jak mówimy nie nie nie to nas przedrzeznia i tak rączką śmiesznie macha. Jak widzie misia, lalkę to tak słodko mówi do nich, jak małe dziecko to też słodko woła dzidzi i się cieszy. Jak coś chce to robi eee eee i pokazuje. No i sporo innych rzeczy ogarnia, widać postępy mniej więcej widzę że nie odstaje od rówieśników. Byle te ataki furii się ogarnęły. Bo jak mu się coś nie podoba to potrafi pokazać dosadnie. Ale też potrafi się ładnie zabawić sam.

    A dzisiaj wspaniały dzień, zdobyliśmy Samotnię, trasa lajtowa, małemu podobało się w nosidle, z powrotem nawet zasnął. Jak wrócę do domu to wyślę zdj widoków, pięknie tu.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 24 września 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns moja też trzepocze głową na prawo i lewo jak się cieszy albo wścieka. Czasem myślę o specjaliście ale sama nie wiem.

    km5scwa1k0ojmmea.png
‹‹ 1608 1609 1610 1611 1612 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ