X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Ola gratulacje !!!
    My dzisiaj skonczylismy 10 miesiecy , Camilla gratulacje również dla synka ❤❤ jeszcze w miesiące i roczek 😱😱😱😍po 6 miesiacu mi zaczęło szybko lecieć czas .
    Bardzo szybko czas leci 😊 Samych wspaniałości dla Natalki 🥰
    My już zarezerwowalismy termin na sesję zdjęciową na roczek. Wcześniej żadnej nie robiliśmy. Ja dziś kończę 33 lata, moja mama to dopiero jest w szoku haha

    KATARZYNACarm, Mari92 lubią tę wiadomość

  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 13 lipca 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Osobiście uważam że nawet jeśli to będzie dotyczyć to małego odsetka, w innym wypadku większość nas, urodzonych w latach 80 miałoby ten sam problem, ho wtedy było nie do pomyślenia żeby 2latek nadal latał z pielucha. Doceniajmy wiedzę zdobytą przez dekady ale nie demonizujmy tego co było kiedyś. Trzeba mieć trochę dystansu do tego wszystkiego.
    Nie zgadzam się z Tobą. Uważam, że dobrze jest aktualizować wiedzę, a nie robić coś, bo przez lata tak robili i było dobrze. Na tej zasadzie to świat chyba by stanął w miejscu ze wszystkimi odkryciami, nie tylko w dziedzinie medycyny. Wg mnie to nie jest demonizowanie tylko korzystanie z dostępnej, powszechnej wiedzy.

    veritaserum lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renjak wrote:
    Nie zgadzam się z Tobą. Uważam, że dobrze jest aktualizować wiedzę, a nie robić coś, bo przez lata tak robili i było dobrze. Na tej zasadzie to świat chyba by stanął w miejscu ze wszystkimi odkryciami, nie tylko w dziedzinie medycyny. Wg mnie to nie jest demonizowanie tylko korzystanie z dostępnej, powszechnej wiedzy.
    No ale zastanów się, ilu Twoich znajomych cierpi na takie problemy? Zwłaszcza jeśli dziecko samo chce korzystać z nocnika wcześniej niż inne, nie mówię tu o sadzaniu na siłę i trzymaniu godzinami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 15:34

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 13 lipca 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Bardzo szybko czas leci 😊 Samych wspaniałości dla Natalki 🥰
    My już zarezerwowalismy termin na sesję zdjęciową na roczek. Wcześniej żadnej nie robiliśmy. Ja dziś kończę 33 lata, moja mama to dopiero jest w szoku haha
    Najlepsze zyczenia również dla Ciebie kochana 😍❤🎉🍰🎂🥳🥳🎉🎉🎉🎉🎉🥳🥳

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    201809135365.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 13 lipca 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dalej dwa zabki na dole i jeden na górze tzn widać go lecz nie czuc jeszcze , za to mi wczoraj wyrwali 8 i 7 miałam mega stan zapalny , a juz nie mowie jaki bol byl przy tym, chodzilam po scianach także 30-stke skoncze za kilka dni a juz 2 zęby poszly A jak u Was żeby po ciąży? Ja zawsze miałam zdrowe i chodziłam do dentysty przynajmniej 2 razy w roku

    p_tt lubi tę wiadomość

    201809135365.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 13 lipca 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam świetne zęby zanim nie zaczęłam brać leków przewlekle. Do tego straciłam 7 przy wyrywaniu 8- była dłutowana i 7 straciła oparcie. Po ciąży zęby bez zmian. Włosy rosną jak szalone baby hair ale siwe eh.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo że byłam podobno odpieluchowana jak mialam rok i zakładana pieluchę tylko na noc to zgadzam sie z renjak. Generalnie najwcześniej dziecko jest w ogóle zdolne do świadomego oddawania moczu w okolicach 18 miesiąca ale to i tak jest bardzo bardzo wcześnie. Moja mama oczywiście już chciała Ani nocnik kupić. Nie zgodziłam sie. Dopuszcza sis wysadzanie nawet noworodków na nocnik ( tak ) ale to jest głębszy temat. Generalnie warto zaznajomić sie z naturalna higiena niemowląt bo to nie tylko sadzanie na nocnik tylko wiele wiele innych kwestii. Ja trochę za późno sie o tym dowiedziałam może przy drugim dziecku sie zdecyduje. Póki co sadzaniem na nocnik mam zamiar sie zająć na przyszla wiosnę / lato.

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 13 lipca 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Mimo że byłam podobno odpieluchowana jak mialam rok i zakładana pieluchę tylko na noc to zgadzam sie z renjak. Generalnie najwcześniej dziecko jest w ogóle zdolne do świadomego oddawania moczu w okolicach 18 miesiąca ale to i tak jest bardzo bardzo wcześnie. Moja mama oczywiście już chciała Ani nocnik kupić. Nie zgodziłam sie. Dopuszcza sis wysadzanie nawet noworodków na nocnik ( tak ) ale to jest głębszy temat. Generalnie warto zaznajomić sie z naturalna higiena niemowląt bo to nie tylko sadzanie na nocnik tylko wiele wiele innych kwestii. Ja trochę za późno sie o tym dowiedziałam może przy drugim dziecku sie zdecyduje. Póki co sadzaniem na nocnik mam zamiar sie zająć na przyszla wiosnę / lato.
    Ja tak samo. Podejmę próby późna wiosną chyba że synek mnie zaskoczy w jakiś sposób ale nie sądzę.

    veritaserum lubi tę wiadomość

  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 14 lipca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    No ale zastanów się, ilu Twoich znajomych cierpi na takie problemy? Zwłaszcza jeśli dziecko samo chce korzystać z nocnika wcześniej niż inne, nie mówię tu o sadzaniu na siłę i trzymaniu godzinami.
    Raczej by się ze mną znajomi nie podzielili info, że mają problem z niettzymaniem moczu albo przedwczesnym wytryskiem.

    veritaserum, JustynaG, Hedgehog, p_tt lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 14 lipca 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susełek wrote:
    Super ze już lepiej
    A ja dziś zaserwowała rybe łososia z piekarnika. Była tylko jedna ość. Także pierwsze koty za płoty
    Suselek podziel sie przepisem. Jaki losos i jak robisz?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 14 lipca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna,współczuję bólu zęba. U.mnie sypią sie przez karmienie. W ciąży bardzo dbałam o zęby,a teraz chodzę bardzo często do dentysty. Dopiero dodatkowa suplementacja calcium pomogła i jest lepiej. Zęby i starość się Panu Bogu nie udały ;)

    Co do wysadzania na nocnik,to pewnie nie przyszłoby mi to do głowy jeszcze. Ale Zosia np ma kłopoty ze,zrobieniem kupki. Niby nie zaparcia,bo robi codziennie lub co 2 dzień,ale z wysiłkiem. Pomaga jak ją podtrzymuję z podkurczonymi nóżkami czyli w zasadzie jakby siedziała na toalecie ;) Nie ukrywam,ze przeszło mi przez myśl,żeby posadzić ją na nocnik ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 15 lipca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas w końcu pojawił się pierwszy ząbek! No nareszcie :) i raczej poszło bezobjawowo, może troszkę był marudniejszy ostatnio, ale to może być masa powodów.
    Wczoraj wróciliśmy do domu, mały podróż przespał, a ja się cieszę bo jestem typem "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" :).

    veritaserum, Vlinder, kasia1518, susełek, Camilla13, ola_g89, KATARZYNACarm, Izabelle, p_tt lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Suselek podziel sie przepisem. Jaki losos i jak robisz?
    Kochana nic szczególnego z nią nie robiłam bo dla mnie łosoś jest mega aromatyczny. Trochę popieprzylam skropilam cytryna i ciut położyłam masła. Tyle. Dla siebie położyłabym więcej masła i posoliła. Upiekłam na 180 przez około 25 minut. Widziałam fajne przepisy na zapiekanie ale ja i tak każdy kawałeczek pokruszylaby, bo sprawdzałam te ości.
    Mały jadł chętnie.

    Dziewczyny czy maluchy mogą masło? Bo zawsze się zastanawiam

    Mum2b lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogą. Generalnie naprawdę bardzo mało rzeczy nie mogą. Aczkolwiek są lepsze źródła tłuszczu niż masło. Ale ja swojej normalnie daje.

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 16 lipca 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minnis gratulacje pierwszego ząbka, wkoncu się doczekałaś 😍

    Izabelle muszę też włączyć do diety więcej kalcium , bo ostatnio zapomniałam o sobie , mnie nigdy żeby nie bolały A teraz je mega odczuwam. A całe życie dbalam.
    My jeszcze miesiąc i znowu krótkie wakacje j zastanawiamy się gdzie by tu pojechać ja mam półtora tyg wolnego
    Jak myślicie czy może tym razem nad morze się wybrać. Bo już w górach byłam i za bardzo nie zwiedziłam nic A zresztą fajnie byłoby zobaczyć coś innego, szczerze nie byłam jeszcze nad polskim morzem.

    Vlinder lubi tę wiadomość

    201809135365.png
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 16 lipca 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Minnis gratulacje pierwszego ząbka, wkoncu się doczekałaś 😍

    Izabelle muszę też włączyć do diety więcej kalcium , bo ostatnio zapomniałam o sobie , mnie nigdy żeby nie bolały A teraz je mega odczuwam. A całe życie dbalam.
    My jeszcze miesiąc i znowu krótkie wakacje j zastanawiamy się gdzie by tu pojechać ja mam półtora tyg wolnego
    Jak myślicie czy może tym razem nad morze się wybrać. Bo już w górach byłam i za bardzo nie zwiedziłam nic A zresztą fajnie byłoby zobaczyć coś innego, szczerze nie byłam jeszcze nad polskim morzem.

    Zależy kiedy chcesz aktualnie nad polskim morzem jest mega zimno

    Edit. Doczytałam że na miesiąc. Na pewno warto dla jodu :) końcem sierpnia może być ładnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2019, 16:09

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 16 lipca 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pozdrawiamy aktualnie znad polskiego morza. Świeci słonko,jest rześko,pierwsze plażowanie zaliczone :)

    86monia, Vlinder, ola_g89, susełek, Camilla13, Mari92, Minns, p_tt, kuwejtonka, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 lipca 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja siedzę 3 tydzień nad morzem i w końcu jest słońce, choć temperatury ok 20-22 stopni. Mówią że od niedzieli ma być duże ocieplenie , tyle że my już w czwartek wracamy na Lubelszczyźne.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 16 lipca 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susełek wrote:
    Kochana nic szczególnego z nią nie robiłam bo dla mnie łosoś jest mega aromatyczny. Trochę popieprzylam skropilam cytryna i ciut położyłam masła. Tyle. Dla siebie położyłabym więcej masła i posoliła. Upiekłam na 180 przez około 25 minut. Widziałam fajne przepisy na zapiekanie ale ja i tak każdy kawałeczek pokruszylaby, bo sprawdzałam te ości.
    Mały jadł chętnie.

    Dziewczyny czy maluchy mogą masło? Bo zawsze się zastanawiam
    I lososia zawijasz w folie? Losos zwykły surowy, niewedzony?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Mari92 Autorytet
    Postów: 2067 670

    Wysłany: 17 lipca 2019, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dawno mnie tu nie było 😉. Mój Mareczek ma skończone 9 miesięcy i ma 8 zębów 😁.
    Mi się zęby po ciąży posypały strasznie .
    A jak Wasze dzieciaczki, bo mój już nawet chodzić próbuje i nawet mu wychodzi 🙃. Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia 😉

    Minns, ola_g89, Camilla13, kasia1518, kuwejtonka, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/201810011778.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marek💙
    <a href="http://suwaczki.achtedzieciaki.pl/202206044980.html" title="Suwaczek dziecięcy" target="_blank">Mój suwaczek w portalu AchTeDzieciaki.pl</a>
    Marta 💓
‹‹ 1562 1563 1564 1565 1566 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ