X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde czyli ewidentnie coś wisi w powietrzu... Ja po dwóch takich nocach jestem jak zombie. Szczerze mówiąc nie wiem ile dzisiaj spałam lacznie może z 4h :/ w ogóle mimo intensywnego smarowania filtrem 50 Ani się strasznie opaliła skora na nosie i pod oczami. Ma bardzo czerwone i nie wiem czy jej to nie piecze. Tym bardziej że ma bardzo jasną karnację po mnie . Ja się strasznie ciężko opalam bo mam taki typ urody zimowy czyli ciemne włosy oczy a jasna cera. Koszmar.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 14 czerwca 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja o dziwo też się przyzwyczaiłam do takiego beznadziejnego snu, ale moje brodawki bolą jak na początku przygody z kp ;/. Dzisiaj mały usnął na szczęście fajnie, ale w nocy na pewno będą częste pobudki.
    A tak ogólnie to mały dużo klaszcze ostatnio, zaczyna coś tam powtarzać jak się do niego mówi, a jak gotuje to szybko leci, wstaje i zakręca mi pokrętła... serio :P.
    A my z mężem żyjemy budową, zaczynamy dopiero za rok, a już tyle kwestii do przemyślenia... Ochota na drugie dziecko nam przeszła, poczekamy aż się przeprowadzimy na spokojnie :).

    kasia1518, Izabelle lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Jejku chwilę mnie tutaj nie było A tutaj takie zmiany Camilla serdecznie gratuluję i życzę cudownej i wspaniałej ciąży, teraz to wiem że to było coś najpiękniejszego w moim życiu nosić moje serduszko 9 miesięcy i 5 dni , więc ciesz się chwilami . Gratulacje oczywiście 9 miesięcy Miskowi ma już tyle ząbków A moja Natalka ani jednego dosłownie szok A już tyle razy mówiłam że może zęby A do dnia dzisiejszego ani jednego.
    Porobiło się 😋 Ząbkami się nie martw, znajomych córka ma 13 miesięcy i dopiero urosły jej dolne jedynki. Jak tam własny biznes?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Camilla klimatyzacja firmy COOPER&HUNTER Alpha (jakieś modele IW09AA oraz IW12AA) - pewnie trzeba by mieć ich katalogi żeby zobaczyć - średnio się orientuje w temacie bo mąż się tym zajmował
    Dziękuję za informację. Był u nas wczoraj facet od klimy. My nie mamy przygotowanej żadnej instalacji pod klime, ale to żaden problem, mówił że teraz masowo montuja w mieszkaniach, starych kamienicach itp. Jest tylko jedno ale, najbliższy termin to prawie koniec sierpnia. Chyba w tym roku zostaniemy bez klimy tylko z wentylatorami, no nic. Będziemy się chodzić w basenie. Zamówiłam też tamten z empiku, ale uszkodzony, odeslalismy wczoraj. Synek kocha kąpać się w naszym ale tam muszę z nim wchodzić za każdym razem.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Dziękuję za informację. Był u nas wczoraj facet od klimy. My nie mamy przygotowanej żadnej instalacji pod klime, ale to żaden problem, mówił że teraz masowo montuja w mieszkaniach, starych kamienicach itp. Jest tylko jedno ale, najbliższy termin to prawie koniec sierpnia. Chyba w tym roku zostaniemy bez klimy tylko z wentylatorami, no nic. Będziemy się chodzić w basenie. Zamówiłam też tamten z empiku, ale uszkodzony, odeslalismy wczoraj. Synek kocha kąpać się w naszym ale tam muszę z nim wchodzić za każdym razem.
    To prawda teraz sezon i terminy montażu są długie. U nas dziś dzwonił że ma być w przyszłym tyg , w poniedziałek zadzwoni i powie dokładnie kiedy- mam nadzieję że to nie było powiedziane po to żeby mąż dał mu spokój i do niego przestał wydzwaniac ☺

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 15 czerwca 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptt,Zosia miała taki moment,ze mnie gryzła i musiałam smarować sutki lanoliną ;) mam nadzieję,ze jej to nie wróci,bo bolało okrutnie.

    U nas tez ciężkie noce,ale oprócz upałów idą górne jedynki.

    justa1509, kasia1518 lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    My pozdrawiamy z Dźwirzyna, fakt ludzi pełno. Chcieliśmy do jechać do Mielenka, jednak dawno nie byliśmy po tej "drugiej" stronie wybrzeża. I w sumie trochę żałuję bo mamy dość daleko do plaży i musimy się przebijać przez wydmę.

    Na montaż klimy musimy czekać 4 tygodnie, taki ruch w interesie teraz, a już rok temu chciałam montować i w sumie nie wiem dlaczego nie zrobiłam tego.

    Mamy nową formę rozrywki - jeździmy rowerem, Polka przeszczęśliwa, robi papa wszystkim ;) Ma okularki, kas i gwiazdorzy na rowerze. Muszę zdjęcie zrobić następnym razem.

    U nas noce paskudne, płacze przez sen, krzyczy, rzuca się, zwalałam winę na temperaturę i wrażenia, ale to może faktycznie jakiś skok.

    Mamy KP gryzą Was dzieci? Moja póki co nie ale ma tylko dolne jedynki, wszyscy straszą tym gryzieniem.

    My mamy dwie górne jedynki, dwie dolne i jedną dwójkę i ugryzła mnie ze dwa razy, tak że aż mi łzy w oczach stanęły, a mała się przestraszyła mojego pisku.
    Ale dwa razy to chyba nie tak tragicznie ;)

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie gryzła ale przestała. RaZ też trochę krzyknęłam a ona tak zaczęła spazmatycznie płakać że nigdy więcej.

    Taka ciekawostka w kwestii okularów. Dziecko nie powinno mieć okularów przeciwsłonecznych do 1 roku życia. Oko musi nauczyć się akomodacji. Mam w rodzinie okulistę więc potwierdzone :)

    Camilla13, Izabelle, susełek, kasia1518 lubią tę wiadomość

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Dawno mnie tu nie bylo. Dalej u mnie pokomplikowane tematy zdrowotne. U Anielki wszystko ok, pełza, czworakuje, siada, klęczy u podnosi się przy meblach. Mamy 2 dolne ząbki. Nadal jest super grzeczna, śpi bez żadnej pobudki od 20 do 6 rano. Z jedzeniem niewybredna, chociaz przestały juz jej smakowac sloiczkii papki. Woli dostac warzywa, owoce do raczki i jesc sama. Uwielbia chleby,chrupki kukurydziane, truskawki, maliny. Waży 8 kg i ma 80cm. Wczoraj spedzalismy czas na dzialce w baseniku.
    9760kk.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 07:04

    Camilla13, Izabelle, JustynaG, ola_g89, kasia1518 lubią tę wiadomość

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczna Anielka :)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Ptt,Zosia miała taki moment,ze mnie gryzła i musiałam smarować sutki lanoliną ;) mam nadzieję,ze jej to nie wróci,bo bolało okrutnie.

    U nas tez ciężkie noce,ale oprócz upałów idą górne jedynki.
    U nas to samo , górne jedynki idą- dziś nawet już takie kiełki wystające lekko zobaczyłam, a ostatnio bardziej marudna, chociaż te upały jej też bardzo dokuczaja

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie mówcie. Nam idzie 5 zębów jednocześnie. Ogólnie nie jest zle jak na zębowy atak, powiedziałabym ze nawet jest bosko. Ale są tez takie momenty, ze boje się, ze sasiedzi wezwą policję przez płacz Poli. 🙈 i to niestety nie jest żart.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia też ma momenty,ze krzyczy. Na szczęście dość mała,dzieciata społeczność i większość problem zna ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnio dość że noce fatalne to jeszcze idzie spać stosunkowo późno bo o 20.30 a budzi się już od kilku dni 5.30. czytałam że sen nocny powinien się wydłużać a nie kurde skracać. Jestem wyczerpana dzisiaj chyba z 8 razy się obudziła. :/

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję fatalnej nocki. Póki co nie zauważyłam,zeby u nas sen nocny się wydłużał. Póki co jest bałagan z drzemkami i marudzenie. Zrzucam na zęby i nowe umiejętności,bo zaczyna się wspinać ;) I tak do 2 lat,potem bunty wszelakie się ponoć zaczynają he he i tak bez końca ;) :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 06:12

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez sen sie skrocil. Kiedys spala 19'30-6, jadła mleko i jeszcze spała do 8. A teraz idzie spac 20-21 i śpi do 6 i juz koniec. Za dnia ma zazwyczaj 2 drzemki.

    Jestem w szoku nad jej apetytem i chęcia probowania nowych rzeczy. Znudzily juz jej sie dzieciece papki i sloiczki, a z "doroslych" rzeczy je wszystko. Nawet kwasne owoce takie jakie kiwi. Fasole, kasze, kapustę. Wczoraj skradla nam z talerza ogórka kiszonego i połowę zjadła. Aż sprawdzalam potem czy takie małe dzieci moga to wyczytalam ze niby od 10miesiaca mozna tylko nie za czesto, bo jednak duzo soli.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez ostatnio bardziej marudny. Ale ze spaniem nie ma problemu. Choć tez sen mu się skrócił bo zasypia między 20 a 21 a wstaje około 6. Kiedyś budził zwykle się o 7 czasami trochę później.
    Dziewczyny testuje te pieluchy wielorazowe a właściwie jedna kupiłam i jest ok. Ale ostatnio odkryłam Amerykę pieluchy jednorazowe bambusowe z rosmana bambiboo. Co o nich myślicie ? Znacie? Myśle ze fajna opcja na upały.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z tym snem różnie, tzn w nocy mam pobudki od 3 do 8 ☺ - 2 razy mleko podaje. Jak zje butlę ok 4.30-5n to potem śpi do 7-8 - także tu lepiej bo wcześniej były pobudki ok 6 i koniec, ale za to później chodzi spać- zawsze brałam już ok 19.30 do kąpania A teraz biorę godzinę później, kilka dni przyszło mi się zmagać z tym że zasypiala po 21 więc sama jej przesunelam to o godzinę później, także zasypia 21.15-21.45. A w dzień ciągle to samo dwie drzemki po 30 min ( czasmi szczególnie jak są upały to jedna z drzemek potrafi się wydłużyć do godziny). A teraz marudzi i jęczy bez powodu w dzień, zaczyna płakać i nic jej nie pasuje- ale to zganiam na zęby

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja je znam i kilka razy zakładałam :) ale poki co jedziemy na wielorazowkach a na noc używam dade fioletowa. Nie ma opcji przewinac Ani w nocy bo by było po śnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedzialyscie że jest obowiązkowy bilans w 9 miesiącu życia? My dziś byliśmy h lekarza bo zauważyłam na wardze czerwona plamke, a na wewnętrznej stronie policzka kilka białych plamek, plesniawki od intensywnego ząbkowania.

‹‹ 1547 1548 1549 1550 1551 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ