X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, mieszkaliśmy razem przed ślubem właśnie na terenie nowej parafii, wiec musieliśmy mieć zaświadczenie, ze nowy proboszcz wyraża zgodę na ślub w mojej rodzinnej. Fakt faktem, ze się zgodził, wiec tez uwazam, ze jego komentarze są zbędne.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    U nas też brokol dostał najlepszym warzywkiem , ostatnio mala sobie urzadza zabawe damast jeść, :-)
    A kupujecie zwykle brokuły z warzywniaka teraz?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba dam 200 zł. Ale tylko dlatego bo ksiądz strasznie mnie zaskoczył po kolędzie. Jak zobaczył synka to powiedział żebym schowała datek bo przyda się na dzidziusia. To było miłe zaskoczenie. A za chrzest jest co łaska. Ja pochodzę z mniejszej miejscowości na Lubelszczyźnie i u nas to niedopomyslenia by ksiądz nie wziął koperty. A za pozwolenie na ślub w innej parafi było co łaska minimum 150 zł. A to tylko był maly kwitek.

    Asiaf, ola_g89 lubią tę wiadomość

  • Vlinder Autorytet
    Postów: 632 579

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dałabym księdzu za sakrament więcej niż 50 zł, to i tak dużo za ok godzinę posługi.
    W Holandii w kościołach chrześcijańskich jest bardziej czytelnie, jeśli chodzi o opłatę za sakramenty, nawet na stronie internetowej jest cennik, ale tutaj wierni utrzymują kościół, a księża w ciągu tygodnia normalnie pracują. Tutaj kościół rozlicza się z podatku, a wierni dostają rachunek.

    Camilla13, KATARZYNACarm, Kwiatosia lubią tę wiadomość

    bhywvcqgxdl0na75.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Fotograf na chrzcie ? Nieeee u nas to była bardzo skromna uroczystosc ( obiad i kawa ) dla najbliższych.
    Mieliśmy zdjecia z mszy. Chociaż fotograf podstawiony przez księdza.... Bylam swiadkiem jak osobiscie przed msza przyszedl dziadek drugiego chrzczonego dziecka, ze jest fotografem ma uprawnienia do zdjec w kosciele i chcialby wnuczce zdjecia zrobic... A ksiadz sie nie zgodzil :\ twierdzi, ze inni przeszkadzaja, wchodza na siebie, telefony wyciagaja, raban, zamieszanie nie i kropka musi byc jeden, ten od nich. Beznadziejne robi, nawet nie obrabia, ale chcialam pamiątkę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 21:17

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    A kupujecie zwykle brokuły z warzywniaka teraz?
    Nie. Podaje sloiczki, przynajmniej wiem, ze sprawdzone. Beda albo z ogródka, albo z miejscowego placu targowego albo słoiczki, na razie zadnych sklepowych.

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susełek wrote:
    Ja chyba dam 200 zł. Ale tylko dlatego bo ksiądz strasznie mnie zaskoczył po kolędzie. Jak zobaczył synka to powiedział żebym schowała datek bo przyda się na dzidziusia. To było miłe zaskoczenie. A za chrzest jest co łaska. Ja pochodzę z mniejszej miejscowości na Lubelszczyźnie i u nas to niedopomyslenia by ksiądz nie wziął koperty. A za pozwolenie na ślub w innej parafi było co łaska minimum 150 zł. A to tylko był maly kwitek.
    Po przeprowadzce tez na kolędzie trafil nam się taki ksiądz. Oby wiecej takich z prawdziwym powolaniem.

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatosia wrote:
    To u Was chrzestni muszą trzymać dziecko?;o U nas prawie całą mszę dziecko leżało w wózku a tylko na tą całą "ceremonię" na rękach trzymał ojciec ;)
    Jesteśmy wyznania prawosławnego, w trakcie chrztu rodzice chrzestni na zmianę trzymają dziecko w określonej kolejności. To będzie ciężka godzina :P U nas chrzest odbędzie się indywidualnie na plebanii w mojej rodzinnej parafii. Ten sam ksiądz który ochrzcil też mnie. Nie mieliśmy jakoś czasu od przeprowadzki zapisać się do parafii w naszym mieście. A w mojej rodzinnej miejscowości jest super, u księdza jak u ojca. Ogólnie to załatwienie tej sprawy zrzucilam na brata który mieszka na miejscu i będzie tatą chrzestnym. Co do ceny to nie ma takiej ustalonej, ale brat powiedział że da 200 zł. I kolejne 600-800 wyda na krzyżyk i łańcuszek. U nas bez imprezy, 8 osób, sami młodzi, bez dziadków itp, obiad w restauracji, tort, wino i do domku.

  • Aniajaa Przyjaciółka
    Postów: 79 58

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My księdzu pieniędzy nie dawaliśmy to on dał nam :P Msza tylko dla nas. Mamy wujka księdza, przyjechał jako gość i dał chrzest.... oraz prezent hihi. W sumie za wypożyczenie kościoła mogliśmy dać, ale obsługi kościelnego nie było i jakoś nie pomyśleliśmy.

    Asiaf, ola_g89, Vlinder, Camilla13 lubią tę wiadomość

    mhsvanli6vk4qi0e.png
    17u9ha00x68xc404.png
  • gosias Koleżanka
    Postów: 38 55

    Wysłany: 21 lutego 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Dr Kondracka też mi najpierw powiedziała że że rok , na co odpowiedziałam że wiem że tak piszą w książkach, a realnie ? I stanęło że po 6mc mamy zacząć starania - nikt się nie spodziewał że tak szybko pójdzie. Liczę że macica to wytrzyma.
    Na sali leżała ze mną dziewczyna ,która była po cc i zaszła w ciążę gdy córka miała 6 miesięcy. Nie dość że cała ciążę czuła się ok, zero problemów, które mogą towarzyszyć to jeszcze rodziła sn:)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    o8pzfos.png
    nfb945w.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosias wrote:
    Na sali leżała ze mną dziewczyna ,która była po cc i zaszła w ciążę gdy córka miała 6 miesięcy. Nie dość że cała ciążę czuła się ok, zero problemów, które mogą towarzyszyć to jeszcze rodziła sn:)
    Ooo to super wieści. Mam nadzieję że u mnie też tak będzie ☺ najważniejsze żebym tak nie wymiotowala - resztę zniose ☺

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 22 lutego 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    A kupujecie zwykle brokuły z warzywniaka teraz?
    Nie, ja kupuje sloiczki

    201809135365.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 lutego 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja generalnie też kupuje słoiczki. Czasmi jak gotuje nam czy to brokuł, marchewkę czy ziemniaki to blenduje jej, ale w większości to słoiczki.

    U nas brokuła nie lubi , dynia króluje ☺

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 22 lutego 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w weekend lub przyszlym tyg. chce podac owocka. Mam kilka sloiczkow, nie wiem od czego zaczac, ale chyba na pierwszy rzut pójdzie banan
    Edit: jednak ten banan z bobivity ma w skladzie zageszczony sok cytrynowy. Zaczniemy od czegos z hippa bo tam 100% owoców

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 09:43

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wasze dzieci leżąc na plecach podnoszą same głowę i barki do góry?

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Dziewczyny czy Wasze dzieci leżąc na plecach podnoszą same głowę i barki do góry?
    Tak, mój się tak napina od listopada :P. Ale mam wrażenie, że długo nic nowego się nie dzieje, w styczniu obroty się zaczęły i w sumie dalej to samo, obroty, czołganie się. Wszyscy mnie straszą tym raczkowaniem, a ja się nie mogę doczekać. I tak prawie cały czas jestem przy nim więc dużej różnicy nie będzie.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Dziewczyny czy Wasze dzieci leżąc na plecach podnoszą same głowę i barki do góry?
    tak non stop. Mnie to martwi bo obrotów nie robi tylko dzwiga głowę

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 22 lutego 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia, 12:39

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz tylko przy jedzeniu albo noszeniu sam do siedzenia się podnosi, ale nie robi tego leżąc na plecach, na co zwróciła dziś uwagę lekarka. Ale znowu przewraca sie ciagle, nawet nocą leci na brzuch. Na brzuchu pelza, sam wyciąga daleko rączki po zabawki i zaraz pakuje do buzi. Kazała nam synka 3 razy dziennie zachecac a nawet zmuszac do siadania przez podanie swoich rąk, jesli nie bedzie chciał to podciągnąć go. A z drugiej strony mówią że tak nie mozna. Juz zglupialam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Nasz tylko przy jedzeniu albo noszeniu sam do siedzenia się podnosi, ale nie robi tego leżąc na plecach, na co zwróciła dziś uwagę lekarka. Ale znowu przewraca sie ciagle, nawet nocą leci na brzuch. Na brzuchu pelza, sam wyciąga daleko rączki po zabawki i zaraz pakuje do buzi. Kazała nam synka 3 razy dziennie zachecac a nawet zmuszac do siadania przez podanie swoich rąk, jesli nie bedzie chciał to podciągnąć go. A z drugiej strony mówią że tak nie mozna. Juz zglupialam.
    To w tym momencie ja zgupiałam. Bo mój leży i ciągnie głowę i barki non stop i to podobno trzeba hamować. A do obrotow nie zbiera się. Zrób test. Złap go za łapki i podciągnij. Jeśli główka nie opada do tyłu a dzwiga sie razem z resztą to jest ok. Tak mi mówiła osteopatka.

    Aha i tylko test bo z tego co mi wiadomo nie można dziecka zachęcać do siadu w ten sposób podając rece. Dziecko ma samo dojść do wszystkiego bez pomagania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 11:13

    Asiaf, Minns, Camilla13 lubią tę wiadomość

‹‹ 1447 1448 1449 1450 1451 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ