X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądałam dzisiaj na YouTube filmik dot. przewrotu krok po kroku i mówili że obroty powinny się pojawić 5-6 miesiąc, to w sumie mamy jeszcze czas. Moja z rana sobie ćwiczy a popołudniu jej się zupełnie nie chce.

    Izabelle, Mum2b, Camilla13 lubią tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny planuje któraś z Was iść (albo już była) na basen z maluszkiem? Ja gdyby nie szczepienia już bym pewnie poszła, ale na razie trochę się boję :P poczekam i po drugich pneumokokach pójdziemy.
    Orientujecie się jak to wygląda? W sensie czy woda musi być niechlorowana, jakaś odpowiednia temperatura? Polecanie jakieś kąpielówki? Ogólnie chciałam się zapisać do jakiejś szkoły, ale najpierw chcemy z małym iść na jakieś 20 min zobaczyć, czy w ogóle akceptuje taką formę rozrywki.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    A jak robisz i kiedy podajesz tego glutka? Gotujesz chwilę i podajesz ten żel czy zmielone zalewasz wrzątkiem? Mój jak go odloze czasem mi się jeszcze zdarzy szczególnie jak zjem np surowe jabłko bo pieczone czy duszone ok. I zazwyczaj jak dźwiga nogi zaraz po jedzeniu to tez.

    KatarzynaCarm Natalia jaki fajny okrągły bobasek :-). Mój to szczupak na buzi. W piątek ważył 7240 ale długi jest to wagi ne widać po nim wcale.
    No właśnie ja nie wiem ile moja waży zapewne 6kg lub 6100 ale nie więcej tylko jej poliki takie grube są bo tak to nie jesteś jakaś gruba. Tzn tak mi się wydaje tylko że ona jest koło 63 cm teraz więc nie jest też duża dlatego widać te poliki

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    201809135365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    Dziewczyny planuje któraś z Was iść (albo już była) na basen z maluszkiem? Ja gdyby nie szczepienia już bym pewnie poszła, ale na razie trochę się boję :P poczekam i po drugich pneumokokach pójdziemy.
    Orientujecie się jak to wygląda? W sensie czy woda musi być niechlorowana, jakaś odpowiednia temperatura? Polecanie jakieś kąpielówki? Ogólnie chciałam się zapisać do jakiejś szkoły, ale najpierw chcemy z małym iść na jakieś 20 min zobaczyć, czy w ogóle akceptuje taką formę rozrywki.
    Ja planuje. Wczoraj szczepilismy i tak samo na początek na test. Ja kupie pieluszki do basenu. Ja jadę na basen przystosowany do maluszków z woda ozonowana

    Minns lubi tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby lepiej nie chodzić z takim maluchem na chlorowane baseny. Ale jak czytałam oferty zajęć,to poziom chloru jest dostosowany dla niemowląt. Mam pod nosem pływalnię i ruszę może jak tyłek wjedzie w kostium ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też 6100 ale 67 cm długa :-)

    ola_g89, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie rozglądam się za pianka do pływania dla dzieci, takim strojem z pianki. My na początek chcemy jechać do jakiegoś hotelu z bardziej kameralnym basenem, przy okazji zobaczymy czy się małej spodoba i nie będziemy się martwić o wyjście na dwór po kąpieli.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Moja też 6100 ale 67 cm długa :-)
    Moja identycznie również 6100g i 67cm

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Meldujemy się po najgorszej nocy ever. Nie wiem, co się stało z naszym dzieckiem. Od kilku dni ma stałe pory drzemek w ciągu dnia i nie ma opcji żeby ktoras odpuścić, bo jest ryk. To jest dobra strona. Zła jest taka, ze od kilku dni również strasznie ciężko uśpić ja na noc, a pobudka ostateczna jest o godzinie 4:30 -5:00 rano. Tym sposobem od 2h jesteśmy na nogach, z bezsilności się popłakałam.

    Dziewczyny, których dzieci od początku lipnie śpią - podziwiam Was! Ciężko jest być matka roku po 4h snu...

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś z kolei noc marzenie zasnol o 19 pobudka po 20 bo poszedł spać głodny padł przy pełnej piersi ale też pociumkal i obudził się 22 na karmienie. Po 23 obudził się do ponownego odbicia i pobudka na karmienie o 5!!! Przy jego ostatnich nocach to naprawdę mega sen miałam. Czuje się jak młoda bogini ;-) no wyglądam jak wyglądam wiadomo :-P ściągnęłam z tej okazji 100ml i dziś sprawdzę czy potrafi jeszcze ładnie pić z butelki tylko smoka mam 0+ ale do testu będzie ok.
    Teraz jeszcze śpi a ja dziś mam plan odebrać wreszcie wyniki krzywej cukrowej i cytologii z października. Już widzę minę położnej hehe lepiej późno niż wcale.
    Zapomniałam dodać że wczoraj za dnia spał tylko raz 55minut ciągiem a pozostałe drzemki były turbo przy piersi w trakcie karmienia więc chyba to dało efekt ekstra nocy :-)

    Minns ponoć najlepszy basen dla dzieci w Pawłowicach. Ale to info od znajomych bo my nie korzystamy. Nie wiem jaki wy macie. Jak noc po szczepieniu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 07:17

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Hej. Meldujemy się po najgorszej nocy ever. Nie wiem, co się stało z naszym dzieckiem. Od kilku dni ma stałe pory drzemek w ciągu dnia i nie ma opcji żeby ktoras odpuścić, bo jest ryk. To jest dobra strona. Zła jest taka, ze od kilku dni również strasznie ciężko uśpić ja na noc, a pobudka ostateczna jest o godzinie 4:30 -5:00 rano. Tym sposobem od 2h jesteśmy na nogach, z bezsilności się popłakałam.

    Dziewczyny, których dzieci od początku lipnie śpią - podziwiam Was! Ciężko jest być matka roku po 4h snu...

    hehe po 4 h snu? mój od urodzenia nie spał dłużej niż 3h bez pobudki.Także nie jest u Ciebie tak źle.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Normalnie zalewam dwie lyzeczki gorąca woda i podaje dwie łyżeczki tej wody do mleka. Tylko ja nie przecieram gluta a podaje ta wode ona gestnieje po pewnym czasie.
    Dziękuję za informacje :-)

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha dokładnie 4h to ja się czuję wypoczęta że hej !

    Moja zasnęła o 21.30 obudziła sod jużo 23... Ale później zasnela do 2.30 ! I dla mnie to już bomba :p miała godzinę przerwy do prawie 4 no i pospala tylko do 5.30. w dodatku mąż ma gorączkę k ja właśnie idę go zarejestrować do LEKARZA bo w naszej przychodni dodzwonić się nie idzie... I też nie wiem co robić bo Ania zdrowa ale dzisiaj mamy szczepienie i nie wiem czy nie przełożyc.

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam Was, serio! :) ale chyba Wasze dzieci przesypiaja więcej niż 4h w ciągu nocy?

    Wiem, ze nie jest u nas zle. Tylko jak spała po 10h w nocy z 1 karmieniem i mogłam pospać z 1 przerwa chociaż te 6h, a teraz nagle 4h przerywanego milionem pobudek snu musza mi wystarczyć to to jest mega przeskok.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka u nas noc super, zasnął po 21, 1 karmienie po 3, odłożyłam go po 4 i obudził sie po 7 słodko gaworząc <3. Ogólnie wczoraj miał super humorek, taki słodki bobasek :). Także na razie jest okej.
    Właśnie zastanawiam sie nad Pawlowicami a Zorami Aquarion ale chyba faktycznie te Pawłowice będą lepsze bo i blizej i chyba mniek tłumów. Jest tam tez szkoła dla takich maluchow no ale najpierw sprawdzimy czy to ma sens :).
    Któraś z Was polecala książkę Kaszka z mlekiem. Powoli kończę czytac, całkiem fajna i zabawna, z wieloma sytuacjami już mogę się utożsamiać :D. Kupilam ją hurtowo jeszcze 2 koleżankom co mają urodziny, jedna w ciąży, druga sierpniowe bobo więc myślę że bedzie fajny prezent.
    A teraz zamierzam przeczytac książki ktore mi zostaly po rodzicach razem z meblami w mieszkaniu :P. Powiem Wam, ze jakis czas temu zaczęłam czytać książki podczas drzemek Bruna i calkiem sprawnie mi to idzie a ja sie czuje zrealizowana.
    I również współczuję tym których maluszki średnio śpią w nocy :(. Ja ostatnio miałam 2 cięższe noce i wstawalam z takim wku**em, ze masakra. "Niech go ktos zabierze" albo "niech sie sam zabawia w lozeczku jak nie chce spać a nam da spokój" to lajtowe teksty które puszczalam.

    ola_g89, 100krotka30 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heb dziewczyny
    U nas też ciężka noc jak nigdy Natalia budziła się co 2h i krzyczała tzn wolała, nie wiem czy to przez żeby że jej uda ale dawno nie spał tak dziwnie jak dzisiaj zawsze cała noc przesypiala i nigdy w nocuy się nie budziła no ale cóż dziecko się zmienia . Wczoraj położyłam ja na brzuchu, to zaczęła pelzac,
    I muszę się pochwalić że wczoraj zjadła marchewkę 2 łyżeczki bez odruchu wymiotnego, więc myślę że idziemy w dobrym kierunku

    Minns, Camilla13, Izabelle, 100krotka30, kasia1518, ola_g89 lubią tę wiadomość

    201809135365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Podziwiam Was, serio! :) ale chyba Wasze dzieci przesypiaja więcej niż 4h w ciągu nocy?

    Wiem, ze nie jest u nas zle. Tylko jak spała po 10h w nocy z 1 karmieniem i mogłam pospać z 1 przerwa chociaż te 6h, a teraz nagle 4h przerywanego milionem pobudek snu musza mi wystarczyć to to jest mega przeskok.

    Tak. Ale nie w ciągu tylko przerwane pobudkami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz bajlando. Zawsze go usypialam na rękach, ale jest bardzo ciężki i kręgosłup mnie boli. Więc kładę go w łóżeczku i leżę koło niego. Wieczorem to nawet dwie godziny. Teraz był mega śpiący i wpadł w histerię i musiałam na rękach. Ja ciężko przechodzę macierzyństwo. Ale powoli pogodzilam sie że takie mam dziecko i tyle. Zmęczona jestem przewlekle ale liczę że kiedyś to się skończy.

    Veritaserum

    Pytałam pediatry co nie tak że on nie śpi. Powiedziała mi że to normalne. Że pewnie są dzieci spiace już cała noc ale to rzadkość. Nawet żaliłam się mojemu ginekologowi to śmiał się, że jego syn ma 17 msc a potrafi wstać o 3 i się bawić a on na 7 do szpitala. Tylko fenomen jest taki że w wózku usypia i śpi długo na spacerze i w aucie. A w domu ma taki problem.

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja sie tez pochwale:) my dzisiaj spalysmy od 22ej do 6ej bez zadnej pobudki:)

    86Monia, KATARZYNACarm, Izabelle, 100krotka30, kasia1518, Kwiatosia, promyczek 39, p_tt, Aniajaa, ola_g89 lubią tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns ja polecałam. Cieszę się, ze się podobało :)

    I dzieki za Twój komentarz z tekstami rzucanymi do dziecka przy gorszych nocach. :) czułam się najgorsza matka świata od rana, bo jestem wkurzona na własne dziecko. Lepiej mi, ze to jednak się zdarza tez innym. :)

    Minns lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
‹‹ 1401 1402 1403 1404 1405 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ