X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka dała mi dziś tak popalić,że nie wiem jak się nazywam. Wczoraj był cudny dzień,dziecko radosne i roześmiane. Dziś jakaś rzeźnia, nic nie pasuje. Teraz padła,a mi głowa pęka.

    Moja nie robi mostka,nie jest sztywna,teraz ma etap zwijania się w kulkę unosząc nóżki do góry i przewraca się na bok,robi też " brzuszki" leząc na moim brzuchu. Jak leży na swoim brzuchu to swobodnie robi z głową co chce, trzyma do góry lub kładzie. Jak była malutka,to lubiła spać na brzuszku,teraz nie ma na to szans ;)

    Dzieci bardzo różnie się rozwijają. Natomiast ja jestem zdania,że jeśli coś niepokoi,to należy to sprawdzić, bo tu o małego człowieka chodzi. Tego mnie nauczyło bycie mamą dziecka z problemami. Gdybym teraz mogła cofnąc czas.. I to ja niczego nie zaniedbałam,a sluchałam niekompetentnych doradców.

    100krotka30 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OctAngel wrote:
    Kładziemy na brzuszek jak zasypia mocno już, w nocy przekreca sobie główkę jak chce, obserwowałam na video niani, jeżeli nawet położy na wznak to ma zbyt twardy materac żeby zatkac sobie nosek. Włączamy też monitor oddechu. Nie wiem jak to robi, że odklada głowę, po prostu lubi taką pozycję, często na mnie tak zasypia.
    Ale to nie chodzi tylko o nosek, który może sobie przytkac. Chodzi tez o to, że ma bardziej ograbiczone ruchy, jest gorsza "wymiana cieplna", wieksze ryzyko zadlawienia pokarmem itp itd. Ja bym na brzuchu do snu nie kładka nigdy.

    jatoszka, Camilla13 lubią tę wiadomość

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Aniajaa Przyjaciółka
    Postów: 79 58

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas obroty wyglądają tak https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cd5a099e1ca7.jpg
    Od dawna wiemy,że brzuch słaby,barki napięte i ćwiczymy w domu,ale efekty coś marne. Jutro wizyta u fizjo.

    100krotka30 lubi tę wiadomość

    mhsvanli6vk4qi0e.png
    17u9ha00x68xc404.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Ale to nie chodzi tylko o nosek, który może sobie przytkac. Chodzi tez o to, że ma bardziej ograbiczone ruchy, jest gorsza "wymiana cieplna", wieksze ryzyko zadlawienia pokarmem itp itd. Ja bym na brzuchu do snu nie kładka nigdy.
    Jak nigdy ??? Moja starsza gdzies od pol roku tylko tak spala :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiele moich koleżanek mówi, że ich dzieci od 5-6 miesiąca dużo lepiej śpią na brzuchu właśnie...

    jatoszka, p_tt lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniajaa wrote:
    U nas obroty wyglądają tak https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cd5a099e1ca7.jpg
    Od dawna wiemy,że brzuch słaby,barki napięte i ćwiczymy w domu,ale efekty coś marne. Jutro wizyta u fizjo.

    U nas identycznie. Czasami głowa jeszcze bardziej odgięta. Wiem że to jest nieprawidłowe.u nas fizjo będzie w piatek bo mnie to zaniepokoiło trochę.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od wczoraj złote dziecko. Byliśmy dzisiaj odwiedzić kolege Boryska, a teraz mały szaleje pod karuzelą. Mam nadzieje, ze ładnie będzie spał :P.
    W ogóle to Bruno płacze jak inne dzieci płaczą. Chyba mu zacznę puszczać płacze z youtube żeby się przyzwyczaił.

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susełek,gabinet osteopatii 502 420 169, jest tam ich dwóch Stawczyk i Sikorski,obaj świetni. Z Zosią i ze sobą bylam ostatnio u Sikorskiego

    susełek lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Susełek,gabinet osteopatii 502 420 169, jest tam ich dwóch Stawczyk i Sikorski,obaj świetni. Z Zosią i ze sobą bylam ostatnio u Sikorskiego
    Dzięki za namiary.

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns moja też jak usłyszy płacz to zaraz podkowka się robi i płacze, to samo jak leci gdzieś smutna piosenka.

    Minns lubi tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc dziewczyny u nas wygląda to tak ze syn ma asymetrie o której nie miałam pojęcia a dziś jak mi to pokazano to nie wiem jak mogłam być tak ślepa. Nie będę opisywać szczegółów bo po co macie doszukiwać u swoich dzieci problemów, radzę jedynie jeśli Was coś niepokoi szukajcie kogoś zaufanego z polecenia i dzialajcie. U nas póki co profilaktyka za tydzień kontrola jeśli nie będzie poprawy to kolejne ćwiczenia i będziemy prowadzić rehabilitację już na NFZ bo akurat ten Pan pracuje w OWI u nas w miescinie. Śmiać mi się chce bo wiem że te asymetrie teraz takie modne i jeszcze niedawno się z tego nabijalam to mam i ja ;-)

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniajaa wrote:
    U nas obroty wyglądają tak https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cd5a099e1ca7.jpg
    Od dawna wiemy,że brzuch słaby,barki napięte i ćwiczymy w domu,ale efekty coś marne. Jutro wizyta u fizjo.
    Tak robi mój mały przy pielęgnacji i mam robić wszystko żeby takich akcji nie powielal.

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się tylko zastanawiam jakim cudem nasze pokolenie i wcześniejsze żyją, nie są jakieś powykrecane itp bez pomocy rehabilitantów, fizjo, osteopatow i całej reszty?

    Minns, kasia1518, OctAngel, Left_ie, Hedgehog, Amy333 lubią tę wiadomość

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Ale to nie chodzi tylko o nosek, który może sobie przytkac. Chodzi tez o to, że ma bardziej ograbiczone ruchy, jest gorsza "wymiana cieplna", wieksze ryzyko zadlawienia pokarmem itp itd. Ja bym na brzuchu do snu nie kładka nigdy.
    Nigdy w sensie teraz nigdy:P a zalecenie jest bodajże żeby do pierwszego roku życia dziecko spało na plecach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 01:02

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka tylko jak to hamowac ? Moja Ania też tak robi ciągle nawet jak w łóżeczku leży. W piątek będzie fizjo ale moze juz cos jej pomogę.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Nigdy w sensie teraz nigdy:P a zalecenie jest bodajże żeby do pierwszego roku życia dziecko spało na plecach.
    Zalecenie jest takie ze dopóki dziecko się swobodnie nie przemieszcza w sensie nie zmienia pozycji plecy brzuch. Bo potem już nie masz wpływu :-) będzie chciało to samo zmienia :-)

    jatoszka lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Zalecenie jest takie ze dopóki dziecko się swobodnie nie przemieszcza w sensie nie zmienia pozycji plecy brzuch. Bo potem już nie masz wpływu :-) będzie chciało to samo zmienia :-)
    Wiem. Czytałam, że zaleca sie kladzenie dziecko do snu na plecach do 1r.z., ale takie półroczne dziecko juz sobie powinno poradzić na brzuszku i jesli samo w nocy zmienilo pozycje na taka to nie obracac na siłe

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • OctAngel Ekspertka
    Postów: 237 370

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Ale to nie chodzi tylko o nosek, który może sobie przytkac. Chodzi tez o to, że ma bardziej ograbiczone ruchy, jest gorsza "wymiana cieplna", wieksze ryzyko zadlawienia pokarmem itp itd. Ja bym na brzuchu do snu nie kładka nigdy.


    Dlaczego zadlawienia? Dlaczego pierwszej pomocy dziecku przy zadlawieniu udziela się kładąc na brzuszek?

    3jvzwn15td2p4lbx.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    100krotka tylko jak to hamowac ? Moja Ania też tak robi ciągle nawet jak w łóżeczku leży. W piątek będzie fizjo ale moze juz cos jej pomogę.
    Ukladasz rękę na klatce piersiowej i wyciszasz dziecko prowokujesz przyjęcie prawidłowej prostej pozycji. Najlepsza wyciszajka pielucha moje dziecko uspokaja się w 15 sekund byłam oczarowana jak on uspokaja moje dziecko, takie zajęcia powinny być w pakiecie dla każdego rodzica noworodka.
    Najbardziej przerazilo mnie to że mały nie reaguje na jedna stronę, nie patrzy, zrywa wzrok na środku i głowa nie idzie dalej, jakby nie słyszał i nie widział na prawa stronę. Stresujące jest to ale mam nadzieję że szybko wyjdziemy z tych problemów. Teraz tylko działać pozostało.
    I ze leży na brzuszku to super, fajnie że długo tylko szkoda ze nieprawidłowo bo odgina kark do tyłu i nie angażuje tych mięśni co trzeba. Nad tym też będziemy pracować. Dobrze że córce nie trzeba pomagać bo wszystko u niej w porządku jedynie jedna stopkę musimy trochę wydłużyć bo ucieka do środka mamy 3 ćwiczenia nagrane i dziennie 10 minut nam one zajmą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 06:52

    veritaserum lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OctAngel wrote:
    Dlaczego zadlawienia? Dlaczego pierwszej pomocy dziecku przy zadlawieniu udziela się kładąc na brzuszek?
    Cytuje fachowe źródło (artykul był po angielsku dlatego trochę dziwnie brzmi):
    Utrudnione oddychanie ze względu na ewentualność: dzieje się tak, gdy gdy dziecko oddaje częściowo strawiony pokarm z żołądka zwykle wraz z bekaniem. Kiedy dziecko śpi na brzuchu, pokarm z przełyku, może zejść w dół z powodu grawitacji i zatamować tchawicę (4). Może prowadzić do ograniczonego oddychania, a nawet uduszenia. Z tego powodu dzieci z refluksem są szczególnie zalecane przez pediatrów do spania na plecach, a nie brzuchu, aby złagodzić ryzyko utrudnionego oddychania (5).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 06:58

    3i49df9hejgg7mjl.png
‹‹ 1354 1355 1356 1357 1358 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ