X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny my dzisiaj byliśmy na pierwszej sesji fizjoterapeutycznej. Dowiedziałam się, że Hania ma wzmożone napięcie mięśniowe w okolicy barków i dlatego tak słabo wyciąga rączki i trzyma głowę. Po powrocie do domu od razu widać poprawę. Dostaliśmy specjalne ćwiczenia i od jutra zaczynamy ćwiczyć w domu a za tydzień kolejna wizyta.
    U nas właśnie Hania nie wyciągała rączek do zabawek tylko trzymała grzechotkę jak ja jej włożyłam w dłoń.

    Co do snu to moja też jest śpiochem. Śpi od 19 potem karmie ją o 21 i przekładam do łóżeczka potem wybudzam na karmienie o północy i Hania śpi tak do 4-5. Następnie ja się kładę i ok 8 wybudza mnie jej płacz karmię ją i ona zasypia i śpi tak do 10. W ciągu dnia ma krótkie drzemki po ok 30 min z 2-3 razy.

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 5 listopada 2018, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margoo super, że macie cwiczenia i wiecie co robić:) Mój spioch wlaśnei też usnął, czasami potrafi 7 godzin tak pospać;-)
    A ja wlasnie stresa dosałam- czytam jakiś tekst, w którym piszą że należy poza wit D podawać dzieciaczkom witaminę K. Matko, mi lekarz nic nie mówił, ja jest?

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Margoo super, że macie cwiczenia i wiecie co robić:) Mój spioch wlaśnei też usnął, czasami potrafi 7 godzin tak pospać;-)
    A ja wlasnie stresa dosałam- czytam jakiś tekst, w którym piszą że należy poza wit D podawać dzieciaczkom witaminę K. Matko, mi lekarz nic nie mówił, ja jest?

    Z tego co wiem jeśli dziecko dostało witaminę K w szpitalu to nie trzeba :)

    Amy333 lubi tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 5 listopada 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak pisze Margoo

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 5 listopada 2018, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ufff, dostała w szpitalu :-)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 6 listopada 2018, 04:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy to kiedyś się podawało Wit k, tak było przy mojej 4latce. Teraz sama się zdziwiłam, że szczepią w szpitalu.

    Amy333 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 6 listopada 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Jakby sie uprzeć to połowa specjalistow skrytykowalaby w ogole bujaczki jako szkodliwe dla kregoslupa. Ja nie widze nic złego w delikatnej wibracji. Jak jedziemy autem to silnik wytwarza podobny efekt wg mnie.

    U nas USG bioderek wypadło bardzo dobrze a mimo wszystko mamy na zaleceniach od lekarza napisane "noszenie w pozycji tzw. żabki, ułożenie zgięciowo-odwiedzeniowe-szeroko. nie stosować leżaczka, mata edukacyjno podłogowa, wózek głęboki."

    Dlatego też nie stosujemy leżaczków. Może ciężko w to uwierzyć ale wystarczy mata (albo rozłożony koc) i stojak gimnastyczny (np. https://allegro.pl/stojak-lezak-gimnastyczny-palak-mini-silownia-i7594768631.html). Dziecko jest w dobrej pozycji, nie jest niczym ograniczone więc ma swobodę ruchów i też potrafi się zainteresować zabawkami tak, że mam czas na zjedzenie śniadania ;)
    Naprawdę polecam.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy bujaczek, który się rozkłada na płasko.

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma któraś może namiar na sprawdzonego fizjoterapeute / osteopatę dziecięcego, gdzieś z okolic Wrocławia?

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Hej dziewczyny my dzisiaj byliśmy na pierwszej sesji fizjoterapeutycznej. Dowiedziałam się, że Hania ma wzmożone napięcie mięśniowe w okolicy barków i dlatego tak słabo wyciąga rączki i trzyma głowę. Po powrocie do domu od razu widać poprawę. Dostaliśmy specjalne ćwiczenia i od jutra zaczynamy ćwiczyć w domu a za tydzień kolejna wizyta.
    U nas właśnie Hania nie wyciągała rączek do zabawek tylko trzymała grzechotkę jak ja jej włożyłam w dłoń.

    Co do snu to moja też jest śpiochem. Śpi od 19 potem karmie ją o 21 i przekładam do łóżeczka potem wybudzam na karmienie o północy i Hania śpi tak do 4-5. Następnie ja się kładę i ok 8 wybudza mnie jej płacz karmię ją i ona zasypia i śpi tak do 10. W ciągu dnia ma krótkie drzemki po ok 30 min z 2-3 razy.

    My mamy wizytę 21 listopada- taka żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Znawca nie jestem ale też mi się wydaje że u nas jest wzmożone napięcie mięśni, jest strasznie ruchliwa. I ma ewidentnie problem z podnoszeniem głowy jak leży na brzuszku. Podnosi ale na krótko i strasznie nią miota .

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    U nas USG bioderek wypadło bardzo dobrze a mimo wszystko mamy na zaleceniach od lekarza napisane "noszenie w pozycji tzw. żabki, ułożenie zgięciowo-odwiedzeniowe-szeroko. nie stosować leżaczka, mata edukacyjno podłogowa, wózek głęboki."

    Dlatego też nie stosujemy leżaczków. Może ciężko w to uwierzyć ale wystarczy mata (albo rozłożony koc) i stojak gimnastyczny (np. https://allegro.pl/stojak-lezak-gimnastyczny-palak-mini-silownia-i7594768631.html). Dziecko jest w dobrej pozycji, nie jest niczym ograniczone więc ma swobodę ruchów i też potrafi się zainteresować zabawkami tak, że mam czas na zjedzenie śniadania ;)
    Naprawdę polecam.
    No moja wlasnie nie lubi maty:( od razu jak ja klade to zaczyna plakac i nir jest nia zainteresowana. A bujaczek uwielbia. Uspokaja sie na nim nawet przy silnym placzu i smieje od ucha do ucha. Pokazuje jej na nim zabawki, bujam, włączam piosenki i jest szczęśliwa. Mam tez wtedy czas pójść do łazienki czy kuchni

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 6 listopada 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    My mamy wizytę 21 listopada- taka żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Znawca nie jestem ale też mi się wydaje że u nas jest wzmożone napięcie mięśni, jest strasznie ruchliwa. I ma ewidentnie problem z podnoszeniem głowy jak leży na brzuszku. Podnosi ale na krótko i strasznie nią miota .
    Ja tez wlasnie chce pójść na konsultacje bo mam wrazenie, że Anielka za malo podnosi glowke. Jak kładziemy ją na brzuszku to jakby nie wiedziala co robic. Macha tylko nozkami w powietrzu, ale sie nie przesuwa i bardzo slabo podnosi glowke i prawie nie probuje. Rowniez slabo posluguje sie rekami. Jak jej wsadze cos do raczki to chwile potrzyma ale nie wiem czy w ogóle robi to swiadomie. A sama w ogole nimi nie operuje.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak długo w ciągu dnia wasze dzieciaczki są na brzuszku? Niby powinno się jak najwiecej, a Pola wytrzymuje dosłownie chwile. Podnosi ładnie głowę, ale za szybko się nudzi i jest płacz po chwili.

    Dzisiaj przegląd podwozia u gina. Marze o tym żeby pozwolił mi ćwiczyć i w końcu wziąć gorąca kąpiel <3 pojechałam dzisiaj na badanie krwi, które miałam zrobić dwa tygodnie temu. Mąż z mała spacerował wokół laboratorium, a w środku kolejka jak jasna cholera. Po calym czekaniu Pani w gabinecie mówi, ze jak karmie piersią to mam wchodzić do środka bez kolejki na przyszłość :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 11:22

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Dziewczyny, a jak długo w ciągu dnia wasze dzieciaczki są na brzuszku? Niby powinno się jak najwiecej, a Pola wytrzymuje dosłownie chwile. Podnosi ładnie głowę, ale za szybko się nudzi i jest płacz po chwili.

    Dzisiaj przegląd podwozia u gina. Marze o tym żeby pozwolił mi ćwiczyć i w końcu wziąć gorąca kąpiel <3 pojechałam dzisiaj na badanie krwi, które miałam zrobić dwa tygodnie temu. Mąż z mała spacerował wokół laboratorium, a w środku kolejka jak jasna cholera. Po calym czekaniu Pani w gabinecie mówi, ze jak karmie piersią to mam wchodzić do środka bez kolejki na przyszłość :D

    U nas mało leży na brzuchu - nie lubi tego i się denerwuje, posiłuje się troche i potem opad z sił i zasypia - myślę, że tak 30-60min w ciągu dnia, a są dni że wcale. Mocno macha nogami i tyłkiem i się przesuwa, albo kręci wokół własnej osi.

    Wczoraj sama przewróciła mi się z pleców na boczek - pierwszy raz.
    A dziś zostawiłam jej pieluszkę z prawej strony, poszłam wstawić pranie, wracam a ta ułożyła sobie pieluszkę dookoła całej buzi, jakby chciała zawiązać jak apaszkę - zastanawiałam się jak ona to sama zrobiła :)

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Jakby sie uprzeć to połowa specjalistow skrytykowalaby w ogole bujaczki jako szkodliwe dla kregoslupa. Ja nie widze nic złego w delikatnej wibracji. Jak jedziemy autem to silnik wytwarza podobny efekt wg mnie.
    Bujaczki sa szkodliwe dla tak małych niemowląt, jeśli nie leżą w nich na płasko, poza tym w niektórych jest naprawdę ciasno i mają ograniczone możliwości ruchowe. Co do wibracji to polecam zapytać jakiegokolwiek fizjo co na ten temat myśli. Wrzucę tylko parę zdań, do przemyślenia: "Wibracje oddziałują na układ czucia głebokiego ( ukł. proprioceptywny /receptory tego układu znajdują się w ścięgnach i mięśniach/). Generalnie ten układ jest odpowiedzialny za to jak czujemy nasze ciało. Stymulowanie tak małego dziecka wibracjami jest niebezpieczne. W teorii integracji sensorycznej bardzo ostrożnie stosuje się wibracje. Jest to najsilniejsza stymulacja układu proprioceptywnego".

    JustynaG, Aniajaa lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 6 listopada 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Dziewczyny, a jak długo w ciągu dnia wasze dzieciaczki są na brzuszku? Niby powinno się jak najwiecej, a Pola wytrzymuje dosłownie chwile. Podnosi ładnie głowę, ale za szybko się nudzi i jest płacz po chwili.
    Też się nad tym zastanawiałam i usłyszałam, że dla takich maluszków leżenie na brzuszku jest porównywalne do ćwiczenia DESKA dla nas. Dlatego na początku naprawdę wystarczy minutka, dwie. Z czasem będzie to coraz łatwiejsze i dłużej będą maluchy wytrzymywać. Tylko trzeba jednak je na brzuszku kłaść.
    kasia1518 wrote:
    U nas mało leży na brzuchu - nie lubi tego i się denerwuje, posiłuje się troche i potem opad z sił i zasypia - myślę, że tak 30-60min w ciągu dnia, a są dni że wcale. Mocno macha nogami i tyłkiem i się przesuwa, albo kręci wokół własnej osi.
    30 minut to moim zdaniem ładny wynik.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 11:58

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 6 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja leży bardzo długo, czasem nawet zaśnie sobie na brzuszku.

    U mnie krecha mało widoczna, brzuch już prawie znikł, trochę skóry zostało do ujedrnienia. Za to został mi wielki tyłek i uda. Na wiosnę kupię wózek do biegania i będziemy biegać z Pola.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 6 listopada 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Dziewczyny, a jak długo w ciągu dnia wasze dzieciaczki są na brzuszku? Niby powinno się jak najwiecej, a Pola wytrzymuje dosłownie chwile. Podnosi ładnie głowę, ale za szybko się nudzi i jest płacz po chwili.

    Dzisiaj przegląd podwozia u gina. Marze o tym żeby pozwolił mi ćwiczyć i w końcu wziąć gorąca kąpiel <3 pojechałam dzisiaj na badanie krwi, które miałam zrobić dwa tygodnie temu. Mąż z mała spacerował wokół laboratorium, a w środku kolejka jak jasna cholera. Po calym czekaniu Pani w gabinecie mówi, ze jak karmie piersią to mam wchodzić do środka bez kolejki na przyszłość :D
    Hania sporo leży w ciągu dnia u mnie na brzuchu. Sama leżeć bardzo nie lubi gdzieś na łóżku, od razu są nerwy.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja syna nie mogę położyć na kanapie czy łóżku żeby ćwiczył od razu wyje jak szalony. Ale jak sama kładę się na plecach na kanapie głowa do tarasu i wtedy syna układam sobie na brzuchu to pięknie podpiera się na raczkach, główka ciagle w górze i zadowolony patrzy w okno.

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, położna mi mówiła, że leżenie na naszym brzuchu się nie liczy.
    Dziecko musi leżeć na czymś twardym.
    Szczerze mówiąc miałam ten sam problem - mała bardzo szybko się denerwowała na brzuchu (nadal się denerwuje, ale wytrzymuje czasami 2 minuty a czasami z 8 minut).
    Ważne by każdego dnia probować choć z dwa razy na tym brzuszku położyć. Nawet jeśli ma to być 30 sekund.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
‹‹ 1292 1293 1294 1295 1296 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ