X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Paulla89 Koleżanka
    Postów: 58 122

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    A podajesz probiotyk? U nas kupa jest wrecz pd razu po nim. My mamy mate lamaze, ale na razie nie zdaje egzaminu. Kladlam kilka razy Anielke na niej,ale była malo zainteresowana bo nie umie jeszcze chwytac ani bawic sie tymi wiszacymi elememtami. Za to hitem jest, kupiłam na olx za 50zl bujaczek fisher price z wibracjami. Mała uwielbia w nim lezec, a jak włączę jej jeszcze piosenki to juz w ogole, nawet godzine potrafi sluchac piosenek i ogladac zabawki, ktore jej pokazuje.
    A czy Wasze dzieci ( pytam glownie tych blizej 3miesiaca) potrafia juz chwytac zabawki?

    Karmię ją piersią i nic jej nie podaje. Moja trąca zabawki, ale jeszcze nie chwyta.

    l22ncbxmmqrb6qzk.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropelki można tez podawac bezposrednio do buzi. Mozesz zapytac lekarza, bo nie wiem czy mozna na wlasna reke je wlaczac. My podajemy od urodzenia i nie mamy w ogole problemow z kupka, sa codziennie.
    Moja nawet nie traca zabawek, jakby nie umiała sie poslugiwac raczkami. Wklada je tylko do buzi.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    A podajesz probiotyk? U nas kupa jest wrecz pd razu po nim. My mamy mate lamaze, ale na razie nie zdaje egzaminu. Kladlam kilka razy Anielke na niej,ale była malo zainteresowana bo nie umie jeszcze chwytac ani bawic sie tymi wiszacymi elememtami. Za to hitem jest, kupiłam na olx za 50zl bujaczek fisher price z wibracjami. Mała uwielbia w nim lezec, a jak włączę jej jeszcze piosenki to juz w ogole, nawet godzine potrafi sluchac piosenek i ogladac zabawki, ktore jej pokazuje.
    A czy Wasze dzieci ( pytam glownie tych blizej 3miesiaca) potrafia juz chwytac zabawki?
    U nas jak pomogę włożyć w raczke grzechotke kółeczko to trzyma i nią macha- sama nie weźmie. Łapie królika za uszy i nim ciąga.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulla89 wrote:
    U nas kupy nie ma znowu od 7 dni...czy któraś pociecha tez ma taki problem? Nie wiem co robić czy czekać czy iść do lekarza (roche mi się nie uśmiecha iść do przychodni w tym okresie grypowym)
    A tak przy okazji jakie macie maty edukacyjne dla swoich maluchów, bo muszę wreszcie Marysi kupić

    My mamy matę TinyLove (nazywa sie mata edukacyjna z pałąkami zabawa na łące) i bardzo podpasowala Zosi- może leżeć ba niej 2 godziny i się bawić. Jedynie kwęczy jak jej melodyjka przestanie grać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 14:00

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały wczoraj skończył 2 miesiące :). Nie chwyta jeszcze i raczej nie jest świadom swoich rączek. Ale mamę za włosy lubi pociągnąć. Nie chcę zapeszać, ale chyba jest coraz lepiej. Coraz więcej się uśmiecha, mniej marudzi i mniej męczy brzuszek. Dzisiaj się obudził i uśmiechami zaczął strzelać. No nic mi więcej nie potrzeba.
    Wczoraj spał od 20 do 2 w nocy i go wybudzałam. Zdarza się u Was, że śpią więcej niż 6 godzin? Wybudzacie?
    W dzień ogólnie mało śpi. Teraz zaskoczenie bo odłożyłam go do gondoli i śpi dalej, a ja czekam aż się obudzi bo chcę zdążyć ze spacerkiem zanim słońce zajdzie.
    I też od 4/5 rano zaczyna przez sen stękać, skrzypieć i się szamotać. Zaczynamy się do tego przyzwyczajać :P.
    Ja mam dalej krechę na brzuchu, a brzuch ogólnie w dobrym stanie mimo, że dalej +7 cm w talii mam. Wieczorem po całodniowym jedzeniu mam wydęty dość. Już nie mogę się doczekać jak będę mieć czas na ćwiczenia. Zazwyczaj ćwiczyłam z Chodakowską, ale teraz to za ciężkie pewnie muszę zacząć od czegoś łatwiejszego.
    Jeszcze taki wstydliwy mam problem... miałyście może problem z hemoroidami? Ja u siebie podejrzewam i nie wiem do jakiego lekarza iść. Do rodzinnego żeby wypisał skierowanie do proktologa? A może sama mogę coś zaradzić? Średnio mi się uśmiecha latać po lekarzach teraz.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    Mały wczoraj skończył 2 miesiące :). Nie chwyta jeszcze i raczej nie jest świadom swoich rączek. Ale mamę za włosy lubi pociągnąć. Nie chcę zapeszać, ale chyba jest coraz lepiej. Coraz więcej się uśmiecha, mniej marudzi i mniej męczy brzuszek. Dzisiaj się obudził i uśmiechami zaczął strzelać. No nic mi więcej nie potrzeba.
    Wczoraj spał od 20 do 2 w nocy i go wybudzałam. Zdarza się u Was, że śpią więcej niż 6 godzin? Wybudzacie?
    W dzień ogólnie mało śpi. Teraz zaskoczenie bo odłożyłam go do gondoli i śpi dalej, a ja czekam aż się obudzi bo chcę zdążyć ze spacerkiem zanim słońce zajdzie.
    I też od 4/5 rano zaczyna przez sen stękać, skrzypieć i się szamotać. Zaczynamy się do tego przyzwyczajać :P.
    Ja mam dalej krechę na brzuchu, a brzuch ogólnie w dobrym stanie mimo, że dalej +7 cm w talii mam. Wieczorem po całodniowym jedzeniu mam wydęty dość. Już nie mogę się doczekać jak będę mieć czas na ćwiczenia. Zazwyczaj ćwiczyłam z Chodakowską, ale teraz to za ciężkie pewnie muszę zacząć od czegoś łatwiejszego.
    Jeszcze taki wstydliwy mam problem... miałyście może problem z hemoroidami? Ja u siebie podejrzewam i nie wiem do jakiego lekarza iść. Do rodzinnego żeby wypisał skierowanie do proktologa? A może sama mogę coś zaradzić? Średnio mi się uśmiecha latać po lekarzach teraz.
    Nasz syneczek też ciaga mnie za włosy, uczę sie je spinac. Co do ćwiczeń polecam Mel B bo treningi są po 10 minut i można robić wybrane partie ciała plus orbitrek. Mam ten sam problem, żylaki pojawiły mi się już w połowie ciąży, efekt ciągłych zaparc. Póki co biorę diosmimex i używam maści, jesli to nie zda egzaminu idę na zabieg. Moja kuzynka była na serii zabiegów, 3 z tego co pamiętam. Zapytam na czym polegał, bo przyniósł oczekiwany efekt, a dodam że korzystała z kilku różnych metod i to była strata pieniędzy, niepotrzebny ból.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Synek w czwartek kończy 8 tygodni i nie wybudzamy go, cieszymy się gdy w nocy śpi od 5 do 7 godzin bo w dzień jak śpi 3 godziny to wszystko.

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja w porowaniu z Waszymi śpi duzo w ciągu dnia. Kilka godzin na pewno. Myślę, że na dobę śpi ok.17 godzin.w ciagu nocy 12,a potem w ciagu dnia kilka godzin z przerwami aktywna
    Mi sie zrobił hemoroid. Zauwazylam krew po wyproznieniu. Poszlam do jednego proktologa, zbadal mnie palcem i nic nie wyczuł wiec juz sie niezle wystraszyłam skad ta krew. Dopiero poszlam do innego gdzie zbadal mnie wziernikiem i mam jednego hemoroida dosc gleboko.
    Wlosy moja tez uwielbia trzymac, zawsze gdy mam kucyk to sie go trzyma:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 15:05

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    U nas nad ranem to już niestety snem nie można nazwać mimo że Ania ma zamknięte oczy. Nie wiem juZ co z tym zrobić. Czy to po prostu samo przejdzie bo mam wrażenie że po tych wszystkich kropelkach jeszcze gorzej jest :/ ale nie wierzę że jej się dobrze śpi jak tak się szamocze w tym łóżeczko, drapie po głowie, kweka, stęka itp.

    U nas jest dokładnie to samo. Wszystko dzieje się u mojej Kingi przez sen. Machanie rączkami, jęczenia, machanie głową, nogami, ogólnie głośna jest. Ona potrafi tak 3 godziny spać i to właśnie po ostatnim karmieniu „w nocy”, czyli po godzinie 6 rano. Ja oczywiście miałam wtedy słaby sen, w dodatku jak świta to o śnie mogę pomarzyć. Zaczęłam zakładać sobie opaskę na oczy do spania i jest o niebo lepiej- zasypiam głębszym snem i nie słyszę wtedy aż tak małej. I tylko ta jedna drzemka w ciągu doby jest taka męcząca dla mnie i dla niej.



    Edit: Minns, ja tez nie wybudzam, tzn wybudzam- ale wtedy, kiedy już nie mogę wytrzymać z bólu piersi. Kinga zasypia na noc między 21 a 23 i śpi do 6 rano. Pewnie spałaby ciut dłużej, może max pół godziny, ale ja już zalewam wszystko mlekiem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 15:47

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum - my odstawiliśmy Espumisan. Ciągle po nim ulewała, płakała przy puszczaniu bąków i przy kupce. Generalnie był wtedy dramat. Daję tylko Dicoflor i dziecko nie do poznania. Może przypadek, a może nie.

    Pola potrafi przespać w nocy nawet 7-8h. Najczęściej śpi 5-6h. Nie wybudzam jej, bo ona gardzi wtedy piersią i nie je, więc mija się to z celem. Przybiera w dolnej granicy normy przez to, ale co mogę zrobić... Była dzisiaj położna - mówiła, że jeśli piersi wytrzymują to nie trzeba ściągać w nocy. Tym bardziej, że ja mam naprawdę pełno mleka. Także mówiła, że nie mam ściągać, bo jeszcze bardziej sobie rozkręcę laktację.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Odnosze takie samo wrazenie .Moja sie wierci od 4 steka kweka sapie oczy ma zamkniete ale pewnie nie spi jej sie dobrze a mi tym bardziej bo mam bardzo plytki sen i mnie to budzi :-( mam nadzieje ze to przejdzie :-)
    Nasza też zaczęła ostatnio mruczeć przez sen. Ale właśnie zauważyłam, że robi tak jak dobrze jej się śpi. Jak ma duży odjazd to sobie pomrukuje. Już się do tego przyzwyczailiśmy. Też czasami zdarza się, że otwiera oczy, ja zaczynam sobie szykować pieluszkę itd., odwracam się, a ona oczy zamknięte i śpi w najlepsze :D także teraz czekam aż naprawdę zacznie marudzić, inaczej nie wstaję :D

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bujaczka z wibracjami to polecam poczytać opinie specjalistów, np. Pawła Zawitkowskiego. Ja ze swojego od razu wyjęłam baterie.

    JustynaG lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na zatkane kanaliki zdecydpwnie masaż. Moj syn mial zatlane przrz jakies 3 miesiace. Nie chcoalam robić tego barbar,yńskiego zabiegu i okazało się że udało się i przeszło a miał mocno zatkany w obu oczach.

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    Mały wczoraj skończył 2 miesiące :). Nie chwyta jeszcze i raczej nie jest świadom swoich rączek. Ale mamę za włosy lubi pociągnąć. Nie chcę zapeszać, ale chyba jest coraz lepiej. Coraz więcej się uśmiecha, mniej marudzi i mniej męczy brzuszek. Dzisiaj się obudził i uśmiechami zaczął strzelać. No nic mi więcej nie potrzeba.
    Wczoraj spał od 20 do 2 w nocy i go wybudzałam. Zdarza się u Was, że śpią więcej niż 6 godzin? Wybudzacie?
    W dzień ogólnie mało śpi. Teraz zaskoczenie bo odłożyłam go do gondoli i śpi dalej, a ja czekam aż się obudzi bo chcę zdążyć ze spacerkiem zanim słońce zajdzie.
    I też od 4/5 rano zaczyna przez sen stękać, skrzypieć i się szamotać. Zaczynamy się do tego przyzwyczajać :P.
    Ja mam dalej krechę na brzuchu, a brzuch ogólnie w dobrym stanie mimo, że dalej +7 cm w talii mam. Wieczorem po całodniowym jedzeniu mam wydęty dość. Już nie mogę się doczekać jak będę mieć czas na ćwiczenia. Zazwyczaj ćwiczyłam z Chodakowską, ale teraz to za ciężkie pewnie muszę zacząć od czegoś łatwiejszego.
    Jeszcze taki wstydliwy mam problem... miałyście może problem z hemoroidami? Ja u siebie podejrzewam i nie wiem do jakiego lekarza iść. Do rodzinnego żeby wypisał skierowanie do proktologa? A może sama mogę coś zaradzić? Średnio mi się uśmiecha latać po lekarzach teraz.
    Hejka ja też już sama nie wiem czy wzbudzać czy nie, moja mała wczoraj spała 6h i ja wybudzilam , ale dalej nie wiem czy powinnam to robić, moja mała to w ogóle lubi spać w ciągu Dnia śpi 3h ciągiem później wstaje na jedzenie i po 1.5 H idzie spać i znowu śpi 2h i tak ja okrągło. I też nad ranem strasznie stała i się szamota i nie wiem czemu tak jest tylko nad ranem , mam też linie na brzuchu i 5 kg na wadze i n ie mam pojęcia jak się pozbyć tych kg. Miałam hemoroidy ale chyba znikl był mały smarowalam maścia i jadłam tabletki .

    201809135365.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    To moja w porowaniu z Waszymi śpi duzo w ciągu dnia. Kilka godzin na pewno. Myślę, że na dobę śpi ok.17 godzin.w ciagu nocy 12,a potem w ciagu dnia kilka godzin z przerwami aktywna
    Mi sie zrobił hemoroid. Zauwazylam krew po wyproznieniu. Poszlam do jednego proktologa, zbadal mnie palcem i nic nie wyczuł wiec juz sie niezle wystraszyłam skad ta krew. Dopiero poszlam do innego gdzie zbadal mnie wziernikiem i mam jednego hemoroida dosc gleboko.
    Wlosy moja tez uwielbia trzymac, zawsze gdy mam kucyk to sie go trzyma:-)
    Moja też uwielbia spać i śpi w ciągu doby koło 16h

    201809135365.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Podziwiam Cię kobieto, ze dajesz radę. A Hania ogólnie daje się odłożyć do łóżeczka czy wcale nie chce tam spać? Próbowałaś kłaść między Was pieluchę żeby była ciepła i pachniała Tobą i odkładać Hanię razem z nią do łóżeczka? Przecież się wykończysz jak tak dalej pójdzie...
    Odkładam ją do wózka, budzi się po 10 minutach. Albo odkładam obok na łóżku, ta sama historia. Mała śpi ze mną. Jesteśmy u mojej mamy od 5 tyg, więc wszystko tu teoretycznie powinno jej pachnieć mną. Całe szczęście, że mama bierze ją zawsze do siebie rano i śpię jeszcze z godzinę.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renjak wrote:
    Co do bujaczka z wibracjami to polecam poczytać opinie specjalistów, np. Pawła Zawitkowskiego. Ja ze swojego od razu wyjęłam baterie.
    Jakby sie uprzeć to połowa specjalistow skrytykowalaby w ogole bujaczki jako szkodliwe dla kregoslupa. Ja nie widze nic złego w delikatnej wibracji. Jak jedziemy autem to silnik wytwarza podobny efekt wg mnie.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia jeszcze niczego sama nie chwyta rączkami,trąca tylko zabawki na macie i to jak jej się uda ;)

    Cos jest na rzeczy z tym stękaniem po ostatnim karmieniu w nocy ;) Ale jak wezmę ją do siebie, to jakos mniej stęka i się wierci :)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam mate yookidoo mato-leżaczek, mała póki co bardziej się przygląda jak bawi, dopiero delikatnie zaczyna się rękami posługiwać. Próbuję coś chwytać ale nie zawsze umie sobie rękę tak ustawić. Najlepiej się "dogaduje" z kotami jakie są wzorem na poduszce do karmienia. Nie mając świadomości o kontrastach kupiłam w biało czarne kotki z czerwonymi dodatkami. Patrzy w nie jak zaczarowana i powoli wydaje do nich dźwięki. Lubi też sobie paluszkiem coś dotknąć i tak trzymać. W środę kończymy 7 tygodni.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany, mam nadzieję że u nas koniec kolek, czy cokolwiek to jest! Nasza Zofia od dwóch tygodni drze się przez cały czas jak akurat nie śpi lub nie je, już powoli w paranoję wpadam, kładę się spać i cały czas słyszę jej płacz. Od wczoraj zmieniliśmy jej mleko na bebilon pepti i dzisiaj w końcu wróciło moje dziecko <3 przed chwilą przez 20 minut leżała sama w swoim łóżeczku i śmiała się i gadała do króliczków na ochraniaczu. Aż z mężem zaglądaliśmy do niej co chwilę żeby nacieszyć oczy takim widokiem, bo być może to tylko jakiś lepszy dzień... Jeśli miną te dolegliwości to będę naszego pediatrę po stopach całować :P

    Moja brzydka krecha też cały czas widnieje na brzuchu, który zresztą mnie nie zadowala i mam nadzieję że będę mogła niedługo za zgodą gina, fizjo i mojej córeczki wrócić do aktywności fizycznej :)

    KATARZYNACarm, ola_g89 lubią tę wiadomość

    3i499vvjgx57zohf.png
‹‹ 1291 1292 1293 1294 1295 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ