X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 5 listopada 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Kasia, po kropelce soli fizjologicznej do oka i masaż wewnętrznego kącika oka żeby pobudzić niedojrzałe kanaliki łzowe. Ewentualnie zakropić swoim mlekiem - chociaż tego nie próbowałam :) u nas przeszło po 2 dniach. Moze i u Was zadziała.

    Dzięki Ola , ale chyba jednak nie obejdzie się bez wizyty u lekarza bo oczko już mocno ropieje

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Dzięki Ola , ale chyba jednak nie obejdzie się bez wizyty u lekarza bo oczko już mocno ropieje
    U nas też mocno ropiało. Masowalam kanalik patyczkiem do uszu bo palec za duży i solą. Walka trwała około 2 tygodnie ale już zagojone wszystko.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Dzięki Ola , ale chyba jednak nie obejdzie się bez wizyty u lekarza bo oczko już mocno ropieje
    Moje dzieci miały zatkane kanaliki i pomógł masaż. Małym palcem masujesz od wrwnętrznego kacika oka wzdłuż lini noska 3 razy dziennie po 10 razy. Jeśki masz pokarm,to przetrzyj oko,ja tak robiłam Zosi podczas przrziębienia i świetnie działało,jak nie to sól fizjologiczna. Piszesz o zielonej ropce. U nas byla tylko żółta. Ja bym poszła do lekarza, ale masaz bym robiła tak jak Ci napisałam,najszybciej udrażnia kanalik.

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Boże kochany jakim cudem dajesz jeszcze rade! Twoja mała też urodziła się 13 tak? Nasz synek wstaje w nocy raz na karmienie a ja i tak czuję się zmęczona, ale w dzień śpi na raty 3 godziny i to wszystko. Nasz się cieszy jak bąki idą. Podczas snu to aż nogami macha jak puści pierda, a w dzień robi czasem taką minę zdziwiona jak wyjdzie głośne bączydlo :P
    Dochodzi do tego, że dziecko w nocy leży w poprzek łóżka i ssie moją rękę bo ja nie jestem się w stanie obudzić :( W czwartek mała kończy 8 tygodni. Dzisiaj w nocy miałam straszny kryzys. Ból głowy ze zmęczenia nie do opisania.
    Kiedy to się zmieni? Ile można nie spać? :(
    Wczoraj Hania spała cały dzień. A od godz 15 do UWAGA 20.30 spała na mnie. Przez 5,5 godz ;) 3 razy jadła na śnie i dalej spała. Wstała o 20.30, umyłam ją i za godzinę poszła spać na noc.
    Idę w sobotę do swojego gina na wizytę. Coś kupowałyście lekarzom po porodzie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 09:29

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Dochodzi do tego, że dziecko w nocy leży w poprzek łóżka i ssie moją rękę bo ja nie jestem się w stanie obudzić :( W czwartek mała kończy 8 tygodni. Dzisiaj w nocy miałam straszny kryzys. Ból głowy ze zmęczenia nie do opisania.
    Kiedy to się zmieni? Ile można nie spać? :(
    Wczoraj Hania spała cały dzień. A od godz 15 do UWAGA 20.30 spała na mnie. Przez 5,5 godz ;) 3 razy jadła na śnie i dalej spała. Wstała o 20.30, umyłam ją i za godzinę poszła spać na noc.
    Idę w sobotę do swojego gina na wizytę. Coś kupowałyście lekarzom po porodzie?

    Naprawdę się omeczysz Natalia. Podziwiam wytrzymać 5.5 h żeby dziecko spało na Tobie .

    Ja kupiłam pudełko śliwki nałeczowskiej i likier sheridan's - w czasie kiedy byłam w szpitalu moja doktor miała urlop, dzwoniła do lekarza żeby mnie nie wypisywal w piątek (bo chciał to zrobić) tylko żebym została do jej powrotu ... No a w sobotę Zosia traciła tętno ... nie chce myśleć co by było gdybym wyszła w ten piątek do domu, dodatkowo kontaktowała się ze mną cały czas , a była na urlopie- dlatego ja jej coś kupiłam

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Dochodzi do tego, że dziecko w nocy leży w poprzek łóżka i ssie moją rękę bo ja nie jestem się w stanie obudzić :( W czwartek mała kończy 8 tygodni. Dzisiaj w nocy miałam straszny kryzys. Ból głowy ze zmęczenia nie do opisania.
    Kiedy to się zmieni? Ile można nie spać? :(
    Wczoraj Hania spała cały dzień. A od godz 15 do UWAGA 20.30 spała na mnie. Przez 5,5 godz ;) 3 razy jadła na śnie i dalej spała. Wstała o 20.30, umyłam ją i za godzinę poszła spać na noc.
    Idę w sobotę do swojego gina na wizytę. Coś kupowałyście lekarzom po porodzie?
    To tak jak nasz, w czwartek kończy 8 tygodni, ale on w nocy je tylko raz i przesypia od kilku dni po 6 godzin w ciągu nocy. Ja nic nie kupuje, to jego praca, kasę za to dostaje. Czy Ty jak super przeprowadzisz jakąś interwencję, postępowanie itp to od osoby której dotyczyła dostajesz prezenty? Uważam, że trzeba zwalczać te nalecialosci sprzed lat, no później ciężko jest cokolwiek załatwić bo każdy patrzy czy da mu to jakąś korzyść.

    Minns, KATARZYNACarm, Natalia1984 lubią tę wiadomość

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, pewnie. Zawsze lepiej sprawdzić :) tez chciałam iść, bo u nas tez było pełno i była zielona. Aż zaklejało jej się oko. Ale akurat była położna i doradziła to, co napisałam i pomogło. Na pewno nie zaszkodzi jak zrobisz, a lekarz swoją droga dobrze żeby sprawdził :)

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam merci i Jim Bema z cygarem ;-)czy Jack Daniels nie wiem bo mój mąż kupował też chciałam podziękować bo mnie dogladal przy robieniu rozwarcia i był wspierał przy akcji partej. Nie chciał nic wziąść ale zostawil mu to mąż jak odbierał opiekę na mnie bo też wypisal bez problemu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 10:33

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 5 listopada 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Dochodzi do tego, że dziecko w nocy leży w poprzek łóżka i ssie moją rękę bo ja nie jestem się w stanie obudzić :( W czwartek mała kończy 8 tygodni. Dzisiaj w nocy miałam straszny kryzys. Ból głowy ze zmęczenia nie do opisania.
    Kiedy to się zmieni? Ile można nie spać? :(
    Wczoraj Hania spała cały dzień. A od godz 15 do UWAGA 20.30 spała na mnie. Przez 5,5 godz ;) 3 razy jadła na śnie i dalej spała. Wstała o 20.30, umyłam ją i za godzinę poszła spać na noc.
    Idę w sobotę do swojego gina na wizytę. Coś kupowałyście lekarzom po porodzie?
    Podziwiam Cię kobieto, ze dajesz radę. A Hania ogólnie daje się odłożyć do łóżeczka czy wcale nie chce tam spać? Próbowałaś kłaść między Was pieluchę żeby była ciepła i pachniała Tobą i odkładać Hanię razem z nią do łóżeczka? Przecież się wykończysz jak tak dalej pójdzie...

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez budza gazy :-( podaje jej espumisan i nie wiem czy za malo czy za duzo skoro baczki ja budza :-( pozniej juz baczki ida normalnie i spi ale jak mysz pod miotla

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nad ranem to już niestety snem nie można nazwać mimo że Ania ma zamknięte oczy. Nie wiem juZ co z tym zrobić. Czy to po prostu samo przejdzie bo mam wrażenie że po tych wszystkich kropelkach jeszcze gorzej jest :/ ale nie wierzę że jej się dobrze śpi jak tak się szamocze w tym łóżeczko, drapie po głowie, kweka, stęka itp.

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnosze takie samo wrazenie .Moja sie wierci od 4 steka kweka sapie oczy ma zamkniete ale pewnie nie spi jej sie dobrze a mi tym bardziej bo mam bardzo plytki sen i mnie to budzi :-( mam nadzieje ze to przejdzie :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatoszka u nas identyko. Ja też nie potrafię spac wtedy. Denerwuje się że nie potrafię jej pomóc dlatego dziś mnie tak boli głowa że szok :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 12:41

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Kasia, pewnie. Zawsze lepiej sprawdzić :) tez chciałam iść, bo u nas tez było pełno i była zielona. Aż zaklejało jej się oko. Ale akurat była położna i doradziła to, co napisałam i pomogło. Na pewno nie zaszkodzi jak zrobisz, a lekarz swoją droga dobrze żeby sprawdził :)

    Przepisał nam krople Floxal i kazał masować. Ogólnie teraz panuje jakis wirus- w przychodni mówili że dużo dzieci teraz przychodzi z zaropialymi oczkami, takze uważajcie na swoje maleństwa. Mówi że 3-4 dni i powinno przejść, zresztą w czwartek kazał nam się przyjść normalnie szczepic.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Odnosze takie samo wrazenie .Moja sie wierci od 4 steka kweka sapie oczy ma zamkniete ale pewnie nie spi jej sie dobrze a mi tym bardziej bo mam bardzo plytki sen i mnie to budzi :-( mam nadzieje ze to przejdzie :-)

    U nas też tak jest. Nad ranem się wierci, macha rękami na prawo i lewo A oczy zamknięte- często idę zrobić mleko, wracam A ona śpi sobie w najlepsze.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dwa dni ropiało oko bardzo mocno akurat przez weekend, masowała i sola fizjologiczna płukałam, a w poniedziałek przestało.

    Ja nie ściągam w nocy, czasem się zdarzy że córka wstanie koło 3 ale zazwyczaj po 5. Widzę, że w nocy ta laktacja powoli się stabilizuje ale za to w dzień po 3 godzinach piersi są pełne.

    U nas od wczoraj takie kupy że wszystko wypływa. Nie wiem od czego to zależy.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja nie moge narzekac. Mala spi idealnie. Zasypia ok. 19-20, budzi sie na jedzenie ok. 23-24. Zasypia sama w trakcie jedzenia i odkladam ja do lozeczka. Wiec całość trwa może 10min. Potem budzi sie znowu ok. 3-4, znowu zjada w 10minut i spinie do ok. 6.30. W ciagu dnia to roznie, czasem jest senna i duzo spi a czasem prawie wcale.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy takie wyplywajace kupy po probiotyku. Mąż jej zawsze go dodaje do mlela o tej 4 rano, wiec zawsze ok. 7 wiem, że bede miala do prania cały strój. Jak zapomniał dac jej probiotyku to albo wcale nie bylo kupki albo bardziej zwarta.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Paulla89 Koleżanka
    Postów: 58 122

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kupy nie ma znowu od 7 dni...czy któraś pociecha tez ma taki problem? Nie wiem co robić czy czekać czy iść do lekarza (roche mi się nie uśmiecha iść do przychodni w tym okresie grypowym)
    A tak przy okazji jakie macie maty edukacyjne dla swoich maluchów, bo muszę wreszcie Marysi kupić

    l22ncbxmmqrb6qzk.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulla89 wrote:
    U nas kupy nie ma znowu od 7 dni...czy któraś pociecha tez ma taki problem? Nie wiem co robić czy czekać czy iść do lekarza (roche mi się nie uśmiecha iść do przychodni w tym okresie grypowym)
    A tak przy okazji jakie macie maty edukacyjne dla swoich maluchów, bo muszę wreszcie Marysi kupić
    A podajesz probiotyk? U nas kupa jest wrecz pd razu po nim. My mamy mate lamaze, ale na razie nie zdaje egzaminu. Kladlam kilka razy Anielke na niej,ale była malo zainteresowana bo nie umie jeszcze chwytac ani bawic sie tymi wiszacymi elememtami. Za to hitem jest, kupiłam na olx za 50zl bujaczek fisher price z wibracjami. Mała uwielbia w nim lezec, a jak włączę jej jeszcze piosenki to juz w ogole, nawet godzine potrafi sluchac piosenek i ogladac zabawki, ktore jej pokazuje.
    A czy Wasze dzieci ( pytam glownie tych blizej 3miesiaca) potrafia juz chwytac zabawki?

    3i49df9hejgg7mjl.png
‹‹ 1290 1291 1292 1293 1294 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ