X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To takie maluchy już mogą się przemieszczać? Jestem w szoku :D myślałam, że moja mała jest silna, bo tak mocno dźwiga główkę. Nawet leżąc na brzuszku przekręca się na bok. Ale mowy o przemieszczaniu jeszcze nie ma :)

    U nas skoki chyba jakoś dziwnie idą. Po pierwszym w 5tyg zaczęła wodzić wzrokiem. A po tygodniu znowu ciągły ryk, po czym zaczęła reagować na dźwięki i pięknie się uśmiechać. Także nie wiem, czy i kiedy był skok. Chyba, że nasza "skacze" co tydzień :D

    Ale muszę Wam napisać, że Pola robi ogromne postęp. Dzisiaj byliśmy na bioderkach i w ogóle nie płakała. Generalnie strach do tej pory bylo z nią wyjść z domu - obojetnie czy do kogos, czy na spacer, bo jak zaczął się płacz to nie pomagał nawet cycek. My zestresowani wtedy, ona zestresowana i tyle mieliśmy z wyjscia. Teraz już możemy wychodzić do ludzi (póki co do rodziny :D), zaakceptowała wózek, polubiła nawet jazdę w foteliku i lezy SAMA w bujaczku <3

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Macie nadal tą ciemną linię na brzuchu?
    Ja nie :)

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Macie nadal tą ciemną linię na brzuchu?
    Ja nadal ciemna i wyraźną mam

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Moja od urodzenia cały czas podnosi głowę i sztywno trzyma, teraz już podpiera się na przedramionach i kręci głową na wszystkie strony.
    Dziś pierwszy dzień motania za nami. Była taka szczęśliwa, uśmiechała się kiedy wychodziłyśmy w chuście na spacer. Czas bez chusty to jeden wielki wrzask i nieludzki płacz. Koszmar, to chyba skok. Wkładam w chustę i anioł, wyjmuję wrzask i tak cały dzień a ja umieram z bólu pleców już.
    Kupiłam dziś i podaję Kolzym. Może akurat pomoże na ulewanie? Próbuję już wszystkiego.
    Na ulewanie od wtorku stosujemy Debridat i jest meeega poprawa, tylko to na receptę ;)

    3i499vvjgx57zohf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podałam gastrotuus i to była tragedia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Nie masz kochana podanego wieku maluszka, ja kontaktowalam się z fizjoterapeuta którego znamy bo męża po zabiegu na kolano rehabilitowal i powiedział że dobrze pokazać dziecko specjaliście takiemu w pierwszym roku życia wiec spokojnie do wizyty szczepiennej możesz poczekać jak byliśmy w 7 tygodniu to doktor stwierdziła że za szybko stwierdzac asymetrie bo jeszcze dzieci mogą naśladować ułożenie płodowe czy coś takiego.
    A Twój maluszek jeszcze jest dużo młodszy niż mój. Dziś mu się przyjrzalam to nie zaciska już tych pięści ale to chyba kwestia ostatnich kilku dni :-)
    Moja córka późno wszystko robiła, słabo dzwigala główkę bo nie lubiła leżeć na brzuszku darla się jak tylko ja położyłam i co z tego że leżała jak nie ćwiczyla
    Dziś ma równo 7 tygodni i 2 dni więc tak jak piszesz spokojnie poczekamy jeszcze tydzień do szczepienia i zobaczymy co pediatra powie i co się zmieni przez te dni.

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal mam ciemną krechę na brzuchu ;)

    Zosia leząc na brzuszku pięknie trzyma główkę,rozgląda się i przewraca na dowolny bok.

    Syn ma asymetrię i to dlatego, ze każdy powtarzał,ze to normalne. Kiedy przestaje byc normalne? Gdyby pediatra w odpowiednim nomencie wysłała nas do fizjoterapeuty nie miałby teraz lekko asymetrycznej glowy.

    Wizyta u osteopaty to najlepsze co mogliśmy zrobić. Nikt nas nie naciągał,bo to znajomy kolega i to co Wam zawsze pisałam, to to co on mówił. Sam miał problemy ze,swoją córeczką,która spać nie chciała. Wystarczyła jedna wizyta i dziecko jak odmienione. To go zafascynowało i wybrał się na kurs pediatryczny.

    Każde dziecko rozwija się we własnym tempie i nalezy mu na to pozwolić. Natomiast, jesli coś jest niepokojące,to trzeba sprawdzić. Ja już nauczyłam się na własnych błedach. W kilku przypadkach bardzo bym chciala cofnąć czas.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez nadal mam kreskę.

    Dziewczyny po cc - czy ktoras ma nad blizna zgrubienie? Położna mówiła, ze to normalne i samo zniknie. Rozmawiałam z fizjo i podobno trzeba taka bliznę „rehabilitować”. I pytanie nr 2 - czy wasze brzuchy to nadal takie flaki? Ja niestety nadal chodzę w spodniach ciążowych. Spodnie sprzed ciąży zatrzymują się na udach...

    Mum2b lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój się nadal nie przemieszcza i nawet wystawiona pierś go do tego nie nakloni ale myślę że za jakieś 15 lat będzie wariowal na widok młodych jedrnych piersi, śnił o nich i porzadal :-P a póki co myślę jest w normie hehe ;)

    ola_g89, kasia1518, Camilla13, Izabelle lubią tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 3 listopada 2018, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Tez nadal mam kreskę.

    Dziewczyny po cc - czy ktoras ma nad blizna zgrubienie? Położna mówiła, ze to normalne i samo zniknie. Rozmawiałam z fizjo i podobno trzeba taka bliznę „rehabilitować”. I pytanie nr 2 - czy wasze brzuchy to nadal takie flaki? Ja niestety nadal chodzę w spodniach ciążowych. Spodnie sprzed ciąży zatrzymują się na udach...
    Ja tez długo miałam zgrubuenia- na pewno z 8tyg, codziennie masowalam podczas kąpieli i mylam szarym mydłem- dziś już nie mam tych zgrubien. Brzuch też jest ok, ale ja od 6tyg noszę pas poporodowy po kilka godzin dziennie no i moja waga to minus 10kg (od wagi sprzed ciąży)- spadła tak przez 6tyg jak sciagalam mleko laktatorem.

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 3 listopada 2018, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Zosia tez jeszcze zaciska pięści- najczęściej to robi jak je ☺ zabawek sama nie lapie , jak jej wsadze taka grzechotke na kółeczku w rękę to trzyma długo i nią trzepocze. Jeszcze ciąga za uszy swoją ulubioną zabawkę królika Baksia ☺

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli to normalne, że ta krecha tak szybko nie znika. Urodziłam sn i brzuch jest juz twardy, mięśnie dały radę, tylko pępek się zmienił, był wąski i głęboki a teraz jest szerszy i płytszy. Przed ciążą miałam w nim kolczyk i jestem w szoku bo dziurka po nim zarosla na amen w ciągu 6 miesięcy, s nosiłam kolczyk przez 16 lat.

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 4 listopada 2018, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Tez nadal mam kreskę.

    Dziewczyny po cc - czy ktoras ma nad blizna zgrubienie? Położna mówiła, ze to normalne i samo zniknie. Rozmawiałam z fizjo i podobno trzeba taka bliznę „rehabilitować”. I pytanie nr 2 - czy wasze brzuchy to nadal takie flaki? Ja niestety nadal chodzę w spodniach ciążowych. Spodnie sprzed ciąży zatrzymują się na udach...
    Blizne rehabilituje u fizjoterapeuty i sama w domu. Mam zgrubienie w lewym rogu gdzie byly wyjmowane szwy. Ginekolog mowila ze ma czas na zniknięcie

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    U nas zależy od dnia z tą głowa... czasami podnosi czasami nie- mi się wydaje że jak na ten wiek to powinna trzymać dłużej w górze- tyle że wcześniak, za to tyłkiem i nogami to rzuca do góry, nóżkami bardzo przebiera i przesuwa się delikatnie- najlepiej jakby mogła się o coś zaprzec to wtedy się odbija tymi nogami i wysuwa w górę.

    U nas dokladnie to samo raz trzyma pewnie a czasami dziubie jak kurka dozo tez zalezy od podloza na miekkim idzie jej gorzej. Dla cwiczen czesto ukladam ja na poduszce do karmienia, wtedy jest jakby w skosie i pieknie trzyma. Co do piastek to hania tez jeszcze zaciska moze juz nie caly czas ale jednak. Czytalam, ze moze byc tak nawet do 4 miesiaca wazne zeby w czasie snu dlonie byly otwarte :)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 4 listopada 2018, 04:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam ortopeda poleciła robić wałeczek z kocyka i podkładać pod ramiona jak dziecku nie chce się podnosić główkę czy po prostu leżeć na brzuchu. Zrobiłam tak raz i mała taka zadowolona była, bardzo długo leżała w takiej pozycji.
    U mnie też jeszcze zaciska pięści.
    U nas chyba był skok rozwojowy, mała przez ostatni tydzień była strasznie marudna, aż nie poznawałam mojego dziecka. A wczoraj już spokojna, potrafiłam rozpoznać jej potrzeby bo już charakterystycznie potrafi okazać, że glodna :)
    Dziewczyny ile wasze dzieci jedzą? Moja bardzo krótko, muszę karmić z aplikacją i kontrolować czas karmienia z pierwszej piersi bo jak zbyt 'długo' czyli dłużej niż 6 minut to drugiej piersi już nie ruszy. A i tak zdarza się ostatnio, że po 2,5 godz zje 3 minuty i ona zadowolona, a następny posiłek za 3 godziny bo wcześniej gardzi cycem. Nie wiem czy to przez skok czy naprawdę tak mało jej wystarcza.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 4 listopada 2018, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój je średnio z piersi 10-15 min i cały czas przelyka z przerwami na odpoczynek po kilka,kilkanaście sekund. Je co 2,5-3 godz. Może u Ciebie jest dobry, szybki wyplyw, mała nadąża i szybko się najada :-) Mój je tylko z jednej piersi, drugiej już nie podaję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 05:51

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas karmienie trwa około 10-15 minut. Podaje tyko jedna piers. Chyba ze ewidentnie nie dojadła - wtedy podaje druga i zazwyczaj jedzenie kończy się po 3 minutach, a później zaczyna się wisicycek :D

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 4 listopada 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Tez nadal mam kreskę.

    Dziewczyny po cc - czy ktoras ma nad blizna zgrubienie? Położna mówiła, ze to normalne i samo zniknie. Rozmawiałam z fizjo i podobno trzeba taka bliznę „rehabilitować”. I pytanie nr 2 - czy wasze brzuchy to nadal takie flaki? Ja niestety nadal chodzę w spodniach ciążowych. Spodnie sprzed ciąży zatrzymują się na udach...
    Ja się nie mieszczę w żadne ubrania sprzed ciąży :( Teraz mama kupiła mi w ciuchu jeansy to w nich chodzę i w legginsach. Mam 9 kg wciąż ponad program niestety. Brzuch tłusty, zawsze miałam ładny płaski i twardy brzuch, teraz tragedia. Mój facet chce być chyba fajny i pokazać jak go akceptuje i ciągle mnie po nim dotyka i całuje a mnie to wur*** bardzo bo wygląda po prostu brzydko. Do tego czarny, płaski pępek i ta krecha. Eh no ale mam zdrowe dziecko :)
    Moja Hanka od wczoraj już się regularnie uśmiecha i 3 razy na głos. Niesamowite. Zmienibłam pieluszkę o 3 rano to takie mi słała uśmiechy, że bym ją zjadła po prostu.
    Drugi raz mam zastój chyba w piersi. Twarda jak kamień i strasznie boli. Kilka dni temu Hanka mi wszystko ściągnęła, masowała brodą, ja płakałam z bólu ale gdy skończyła jeść to bólu już nie było i pierś cała miękka. Niebywałe, mój mały lekarz ;)

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każde karmienie zaczynaj od tej bolacej, przed dobrze jakbyś ja rozgrzala np ciepła pielucha lub termoforem, po kapucha :-) ale pewnie to wszystko wiesz :-)

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola mój brzuch to nadal flak ale inny nie nie będzie. Przed ciąża wazylam 58, dzięki cukrzycy doszłam tylko do 66. Obecnie waże 55 nogi jak patyki A brzuch płaski w miarę rano potem co posiłek to gorzej wieczorem 5 miesiąc ciąży. U mnie ten problem że mam figurę jabłko i brzuch spada na końcu po cyckach. Karmiąc córkę też mocno schudlam potem ćwiczenia i się ogarnął brzuch

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 03:28

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
‹‹ 1288 1289 1290 1291 1292 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ