X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 3 listopada 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Ale jak robi to sporadycznie to chyba jest ok ? I do kogo się udać z takim problemem- fizjoterapeuta czy osteopata?
    Osteopata to fizjoterapeuta, tylko pracuje innymi metodami ;)

    Eszkilu lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Osteopata to fizjoterapeuta, tylko pracuje innymi metodami ;)

    Nigdy nie chodziłam po takich specjalistach więc nawet nie wiedziałam.

    U nas jak leży na plecach jest ok - nogi ma w żabke albo jak wyprostowane to lekko rozkraczona. Czasami zdarza jej się że podnosi do góry i daje na jeden bok j układa się w C, ale to raczej sporadycznie. Z tym też trzeba się zgłaszać do lekarza czy odpuścić temat póki co ?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • promyczek 39 Autorytet
    Postów: 1848 1741

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakbym chciala isc z mala ,zeby po prostu zobaczyl czy wszystko jest ok w rozwoju ,to lepszy fizjo czy osteopata?
    Malutka jeszcze slabo podnosi glowke lezac na brzuszku,a jak wasze dzieciatka?

    Mum2b lubi tę wiadomość

    2017r-IVF-wrzesień-nieudane
    2018r-naturalny Cud♥
    5b09h371owxjb82f.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja skończyła 6 tygodni i mam wrażenie, że się mieszają skoki. Wodzie wzrokiem, ogląda paluszki, uwielbia leżeć na brzuszku i wtedy podnosi głowę na wiele, wiele minut. Uśmiecha się cudnie i śmiesznie się przesuwa do przedmiotów, steka, warczy i jakoś przesuwa się do mojej twarzy jak śpi koło mnie lub do warkocza który ma na jednym boku łóżeczka. Wasze też już się tak przemieszczają?

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja boje wie zostawić syna na pół minuty na kanapie bo tak się wierci. A jak idzie spać to oczywiście w pionie a budzi się w poziomie :P dziś spał 6,5 godziny! Obudził się zadowolony, pierwszy raz bez krzyku że ma zasikana pieluche ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie nadal tą ciemną linię na brzuchu?

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Macie nadal tą ciemną linię na brzuchu?
    Tak

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    promyczek 39 wrote:
    A jakbym chciala isc z mala ,zeby po prostu zobaczyl czy wszystko jest ok w rozwoju ,to lepszy fizjo czy osteopata?
    Malutka jeszcze slabo podnosi glowke lezac na brzuszku,a jak wasze dzieciatka?
    Moja podnosi trochę, fizjoterapeuta kazal zeby długo na brzuchu lezala w pozycji sfinksa. Ona glownie spala na brzuchu a dziecko powinno aktywnie lezec, wtedy uczy sie podnoszenia glowy

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zależy od dnia z tą głowa... czasami podnosi czasami nie- mi się wydaje że jak na ten wiek to powinna trzymać dłużej w górze- tyle że wcześniak, za to tyłkiem i nogami to rzuca do góry, nóżkami bardzo przebiera i przesuwa się delikatnie- najlepiej jakby mogła się o coś zaprzec to wtedy się odbija tymi nogami i wysuwa w górę.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja podnosi ale też zależy od dnia. Są dni kiedy długo wytrzymuje a są takie co ledwie podniesie. Z obecności swoich rąk na pewno nie zdaje sobie jeszcze sprawy i też po nic nie chwyta. Ogólnie ma cały czas piąstki zaciśnięte ( no chyba że śpi to ma luźno ) i zastanawiam się czy to normalne jest.

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 3 listopada 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Moja podnosi ale też zależy od dnia. Są dni kiedy długo wytrzymuje a są takie co ledwie podniesie. Z obecności swoich rąk na pewno nie zdaje sobie jeszcze sprawy i też po nic nie chwyta. Ogólnie ma cały czas piąstki zaciśnięte ( no chyba że śpi to ma luźno ) i zastanawiam się czy to normalne jest.
    U mnie też zaciska pięści dużo

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To samo u Nas, mąż śmieje się że syn wyglada jak bokser zwłaszcza gdy dodatkowo się złości.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój chyba jeden ze starszych dzieci na forum,póki co nie chwyta nawet jak wsadze mu grzechotki to zaraz puszcza coraz częściej ma luźno piastki jak czuwa ale bez szału. Na brzuszku lubi długo leżeć i pięknie trzyma główkę czasem nawet dźwignie się na piastkach. Za to namiętnie ssie pięści przed i po jedzeniu, jak nie umie zasnąć a smoki go nie interesują

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha dziewczyny nie wytrzymam! Teść właśnie wyszedł obrażony i to śmiertelnie. Odkrył jakiś nowy sklep z wyrobami miesnymi, przyniósł różności a w tym uwaga pasztetowa i mówi "no jeszcze miesiąc i będę co tydzień dla wnuczka przynosić bo taka dobra" Ja w śmiech, próbowałam wytłumaczyć że chyba mu się cos pomyliło, s ten twardo że jego syn jadł regularnie mięso jak skończył 3 miesiące. Aż zadzwoniłam do teściowej zapytać czy to prawda, okrutnie się śmiała z eks męża :P

    ola_g89 lubi tę wiadomość

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem z czego to wynika ale my jako matki najlepiej żebyśmy nic nie robiły tylko od małego po specjalistach biegała, czasem mam wrażenie że ten dostęp do Internetu i jego wiedzy nam nie służy. Doszukujemy się, porównujemy a to nic dobrego. Taki fizjoterapeuta prywatnie też zawsze coś znajdzie żeby klienta pozyskać. Wszystko z głową Mamusie

    Camilla13, JustynaG, Minns, Natalia1984, ola_g89, veritaserum, aLunia lubią tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 nasz synek tez nadal zaciska piastki i trochę odchyla główkę podczas odbijania, uważasz że powinnam spokojnie zaczekać do wizyty szczepiennej i wtedy porozmawiać o tym z pediatra? Potrzebuje porady kogoś kto jiz2 ma starsze dzieci i ma zdrowe podejście do tych spraw.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz kochana podanego wieku maluszka, ja kontaktowalam się z fizjoterapeuta którego znamy bo męża po zabiegu na kolano rehabilitowal i powiedział że dobrze pokazać dziecko specjaliście takiemu w pierwszym roku życia wiec spokojnie do wizyty szczepiennej możesz poczekać jak byliśmy w 7 tygodniu to doktor stwierdziła że za szybko stwierdzac asymetrie bo jeszcze dzieci mogą naśladować ułożenie płodowe czy coś takiego.
    A Twój maluszek jeszcze jest dużo młodszy niż mój. Dziś mu się przyjrzalam to nie zaciska już tych pięści ale to chyba kwestia ostatnich kilku dni :-)
    Moja córka późno wszystko robiła, słabo dzwigala główkę bo nie lubiła leżeć na brzuszku darla się jak tylko ja położyłam i co z tego że leżała jak nie ćwiczyla

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez odchylal główkę przy odbijaniu A teraz trzyma ją sztywno a jak się zmęczy to kładzie się na ramieniu, więc nie wiem czy to coś strasznego

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    promyczek 39 wrote:
    A jakbym chciala isc z mala ,zeby po prostu zobaczyl czy wszystko jest ok w rozwoju ,to lepszy fizjo czy osteopata?
    Malutka jeszcze slabo podnosi glowke lezac na brzuszku,a jak wasze dzieciatka?
    Moja od urodzenia cały czas podnosi głowę i sztywno trzyma, teraz już podpiera się na przedramionach i kręci głową na wszystkie strony.
    Dziś pierwszy dzień motania za nami. Była taka szczęśliwa, uśmiechała się kiedy wychodziłyśmy w chuście na spacer. Czas bez chusty to jeden wielki wrzask i nieludzki płacz. Koszmar, to chyba skok. Wkładam w chustę i anioł, wyjmuję wrzask i tak cały dzień a ja umieram z bólu pleców już.
    Kupiłam dziś i podaję Kolzym. Może akurat pomoże na ulewanie? Próbuję już wszystkiego.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    p_tt wrote:
    Moja skończyła 6 tygodni i mam wrażenie, że się mieszają skoki. Wodzie wzrokiem, ogląda paluszki, uwielbia leżeć na brzuszku i wtedy podnosi głowę na wiele, wiele minut. Uśmiecha się cudnie i śmiesznie się przesuwa do przedmiotów, steka, warczy i jakoś przesuwa się do mojej twarzy jak śpi koło mnie lub do warkocza który ma na jednym boku łóżeczka. Wasze też już się tak przemieszczają?
    Mała w nocy kiedy jeśli głodna pełznie do mnie, w ogóle tak się przemieszcza, że tylko ciągam ją w nocy po łóżku na miejsce :D

    klz9df9hvltz8vcc.png
‹‹ 1287 1288 1289 1290 1291 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ