X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czyszczę patyczkiem tylko zewnętrzną część uszka, czyli to co wypłynie.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj z małym byłam na spacerze z półtorej godziny, wróciliśmy do domku i jak się zawsze wybudzał to teraz dalej śpi już 4 godziny łącznie. Mam nadzieję, że mu się nic nie przestawiło. Te ostatnie dni marudne to chyba był skok rozwojowy, bo teraz więcej się śmieje i gaworzy fajnie. Kupki niestety dalej mega rzadkie, nie wiem czy espumisan może mieć na to wpływ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 18:44

    wrzesień 2018 - synek <3
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 2 listopada 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Dziewczyny, moja Hania znów 4 dni bez kupy była. Kolega mi polecił naturalny specyfik na problemy z kupą. Trudno go dostać więc dał mi jeden aplikator. Wpuściłam pół, zgodnie z zaleceniem, założyłam pieluszkę i po chwili zrobiła kupkę. Gdy otworzyłam po chwili pieluszkę to aż zaniemówiłam. Nigdy nie widziałam takiej ilości kupy. Gigantyczna! Mała miała taką ulgę na buzi i uśmiech podczas mycia pod zlewem
    A możesz napisać co to za specyfik? :)

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My uszki czyścimy po kąpieli samym patyczkiem, ale mamy też już zakupiony spray do czyszczenia. Nasz synek miał 4 dni okropne jazdy, spanie i jedzenie rozregulowane na maxa. A dziś w nocy spał 5,5 godziny, później 40 minut przerwy na karmienie z cycusia i znowu padł na 3 godziny. Cały dzień się cieszy, łapie rączkami kota :P i gapi się na książeczkę kontrastowa jak zaczarowany. I jak tu nie wierzyć w te skoki rozwojowe.

  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    A możesz napisać co to za specyfik? :)
    Faktycznie nie napisałam :D To Melilax Pediatric. Dodam, że kupa pojawiła się po ok 5 minutach. Nadal jestem w szoku :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 20:27

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Warto pójść? Przypomnij proszę, z jakim problemem byliście u niego. U nas ulewanie.
    Z żadnym problemem w zasadzie nie byliśmy. Byliśmy dwukrotnie na wizycie i pierwsza byla jak Zosia miała 6 dni,po to by zapobiec kolkom i problemom brzuszkowym. Zosia ich nie ma. Na dodatek osteopata ją ustawił,że nie układa się w C,co zapobiega asymetrii. Pracował nad jej układem pokarmowym.
    Natomiast Natalka,jest to człowiek,którego znam i wiem co potrafi,że ma kurs pediatryczny i ma doświadczenie w pracy z dziećmi.
    Idę do niego w poniedziałek i jeśli chcesz,to zapytam czy w problemach z ulewaniem też potrafią pomóc.
    On też wspomnę,przed porodem nieco mi pomógł i po kilku dniach Zosia była na świecie ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia1984 wrote:
    Warto pójść? Przypomnij proszę, z jakim problemem byliście u niego. U nas ulewanie.

    U nas ulewanie dalej masakra. Mały po jedzeniu płacze bo go męczy refluks.

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia zrobiła sobie dzis zabawkę z brata :) Traktowała jego nos jak biedronkę z maty edukacyjnej,gadała do niego i trącała rączką,a ten jeszcze za każdym razem mówił "ojk ojk". Młoda zachwycona,oczy jak półksiężyce i gruchała jak gołąbek. Uwielbia gi,a on ją. Muszę na niego uważać,bo przedsiębiorczy siedmiolatek chciałby ją nisić,przewijać itp... Oczy dookoła głowy ;)

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 2 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Z żadnym problemem w zasadzie nie byliśmy. Byliśmy dwukrotnie na wizycie i pierwsza byla jak Zosia miała 6 dni,po to by zapobiec kolkom i problemom brzuszkowym. Zosia ich nie ma. Na dodatek osteopata ją ustawił,że nie układa się w C,co zapobiega asymetrii. Pracował nad jej układem pokarmowym.
    Natomiast Natalka,jest to człowiek,którego znam i wiem co potrafi,że ma kurs pediatryczny i ma doświadczenie w pracy z dziećmi.
    Idę do niego w poniedziałek i jeśli chcesz,to zapytam czy w problemach z ulewaniem też potrafią pomóc.
    On też wspomnę,przed porodem nieco mi pomógł i po kilku dniach Zosia była na świecie ;)
    Czekaj, czekaj. Jak to nie układa się w C? Myślałam, że tak właśnie trzeba układać dziecko w wieku 0-3.
    Przyszła dziś nasza pierwsza chusta kółkowa Little Frog. Na szybko i byle jak ją zamotałam, włożyłam dla jaj małą a ona po chwili zasnęła... Szok! Suszy się właśnie nasza chusta uprana w dzidziusiu i od jutra nosimy i oswajamy się.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns wrote:
    Ja dzisiaj z małym byłam na spacerze z półtorej godziny, wróciliśmy do domku i jak się zawsze wybudzał to teraz dalej śpi już 4 godziny łącznie. Mam nadzieję, że mu się nic nie przestawiło. Te ostatnie dni marudne to chyba był skok rozwojowy, bo teraz więcej się śmieje i gaworzy fajnie. Kupki niestety dalej mega rzadkie, nie wiem czy espumisan może mieć na to wpływ?

    Minns my mamy dzieci w podobnym wieku ( mój suwaczek jest 2 dni do tyłu ) i u nas to samo. Byłam na spacerze niecałe dwie godziny, wróciliśmy i Ania kolejne dwie spala na balkonie co nigdy się nie zdarzało bo jak tylko przekroczylam próg domu to się budzila!! poNiej wstala na godzinkę i dalej spala 1,5h do 18.20. znowu się pobawilismy, kąpiel, karmienie i śpi :)

    Ja nie wiem już czy miała skok czy nie, śmieje się przepięknie , coś gaworY do siebie ale nie wie chyba że rączki należą do niej i też jeszcze z nich nie korzysta ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 21:06

    Minns lubi tę wiadomość

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak polozysz małą na pleckach,to ona ucieka pupą w jedną stronę? Tak jakby układała się w brzuszku? W literę C.
    Mój syn ma asymetrię,która mu niestety została trochę. Wolę nie ryzykować i Zosia od razu odwracała główkęvw obie strony i nie było walki,że np uparcie odwraca główkę tylko w prawo.
    Syn też bardzo mi ulewał,Młoda prawie wcale. Ale to też może być czysty przypadek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 21:10

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Jak polozysz małą na pleckach,to ona ucieka pupą w jedną stronę? Tak jakby układała się w brzuszku? W literę C.
    Mój syn ma asymetrię,która mu niestety została trochę. Wolę nie ryzykować i Zosia od razu odwracała główkęvw obie strony i nie było walki,że np uparcie odwraca główkę tylko w prawo.
    Syn też bardzo mi ulewał,Młoda prawie wcale. Ale to też może być czysty przypadek.
    Wiesz, że nie zwróciłam na te nawet uwagi? Czasem rozkłada nóżki jak żabka, teraz śpi ale jakoś trudno mi ocenić
    Moja mała coraz mniej płacze, też jeszcze nie wie że rączki i nóżki należą do niej, a macha nimi strasznie na wszystkie strony. Ten jej cudny uśmiech z otwartą szeroko buzią, aż się rozpływam. Gdy podaję jej na łyżeczce bobotic, to pije go z niej języczkiem jak kotek :) No cudo.

    Camilla13, Izabelle lubią tę wiadomość

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatosia wrote:
    Matko jak ja Ci zazdroszczę,że Twoja mała potrafi tyle tak spokojnie poleżeć xd ja to się cieszę jak mój mały urwis chociaż na 10 minut się zainteresuje karuzelą wtedy ja na szybko coś staram się zjeść czy iść do toalety bo potem jest wrzask niesamowity xd

    Dziewczyny jak czyścicie uszka swoim maluszkom? Samym patyczkiem czy patyczek jeszcze nasączacie np. solą fizjologiczną?

    My raz w tyg wpuszczany Vaxol, pediatra poleciła. I dodatkowo patyczkiem

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Jak polozysz małą na pleckach,to ona ucieka pupą w jedną stronę? Tak jakby układała się w brzuszku? W literę C.
    Mój syn ma asymetrię,która mu niestety została trochę. Wolę nie ryzykować i Zosia od razu odwracała główkęvw obie strony i nie było walki,że np uparcie odwraca główkę tylko w prawo.
    Syn też bardzo mi ulewał,Młoda prawie wcale. Ale to też może być czysty przypadek.

    Ale jak robi to sporadycznie to chyba jest ok ? I do kogo się udać z takim problemem- fizjoterapeuta czy osteopata?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 3 listopada 2018, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Z tym mlekiem jeszcze poczekam ale jesli będę zmieniać to spróbuje Bebilon :)
    Bo tak jak pisze Kasia waga jeszcze jest w normie ale wczesniej potrafila przybrać nawet 400g tygodniowo.
    Prawda Hania tez potrafi lezec spokojnie przez dłuższy czas. Np jak nie spi już od 4 rano to wlaczam jej karuzele a sama się kładę spać dalej a Hanka potrafi w ciszy siedziec przez 3 godziny ;)

    Niestety od dwoch dni wieczorem mamy jazdy mala wyje w nieboglosy i nagle pada. Spi do 21 potem karmienie, spi do 12 znowu karmienie i spi tak do 4-5. Mam nadzieję, ze ten ryk to jakiś skok...

    3 godziny!!?? wooooow;-))))))

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 3 listopada 2018, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniajaa wrote:
    Przerażona jestem, mój waży 5800. W poniedziałek do lekarza lecimy.
    ale to chłop:) Spokojnie, na pewno nic złego sie nie dzieje. Moja dzisiaj przytyla, juz jest 4950;-)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 04:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam dość intymne pytanie głównie do dziewczyn rodzących sn i nacietych. Jak u Was ze wspolzyciem ? Ja przyznam że u nas było kilka prób ale jestem załamana póki co bo strasznie mnie boli. Normalnie czuję się jak dziewica :( byłam u lekarza na kontroli jest ginekologiczne wszystko okej. Rana po cięciu wygląda dobrze i to raczej ona mnie nie boli tylko coś głębiej. Nie potrafię stwierdzić.

  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 3 listopada 2018, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Dziewczyny a ja mam dość intymne pytanie głównie do dziewczyn rodzących sn i nacietych. Jak u Was ze wspolzyciem ? Ja przyznam że u nas było kilka prób ale jestem załamana póki co bo strasznie mnie boli. Normalnie czuję się jak dziewica :( byłam u lekarza na kontroli jest ginekologiczne wszystko okej. Rana po cięciu wygląda dobrze i to raczej ona mnie nie boli tylko coś głębiej. Nie potrafię stwierdzić.
    Może infekcja, o której nawet nie wiesz? Ja jestem po cc a czuję się w środku zupełnie inna niż przed porodem. Za pierwszym razem bolało bo miałam infekcje, a nie wiedziałam o niej i ciasno było tak że był duży problem. Wyleczyłam infekcję i już nie piekło ale kochaliśmy się od cc 3 razy i za każdym razem dziewica dosłownie. Coś się w środku zmieniło. Ale co najlepsze to za każdym razem miałam orgazm. Zdarza mi się to, dodam, raz na kilka lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 05:52

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Dziewczyny a ja mam dość intymne pytanie głównie do dziewczyn rodzących sn i nacietych. Jak u Was ze wspolzyciem ? Ja przyznam że u nas było kilka prób ale jestem załamana póki co bo strasznie mnie boli. Normalnie czuję się jak dziewica :( byłam u lekarza na kontroli jest ginekologiczne wszystko okej. Rana po cięciu wygląda dobrze i to raczej ona mnie nie boli tylko coś głębiej. Nie potrafię stwierdzić.

    U mnie też pierwszy raz trwał minutę bo tak mnie bolało.
    Teraz mija 8 tydzień od porodu, gin mi polecił mucovagin, dopochwowo, fajnie nawilża i regeneruje śluzówkę. Więc już jest ok, ale trzeba dobrego nawilżenia i dłuższej gry wstępnej ;)

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 3 listopada 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Dziewczyny a ja mam dość intymne pytanie głównie do dziewczyn rodzących sn i nacietych. Jak u Was ze wspolzyciem ? Ja przyznam że u nas było kilka prób ale jestem załamana póki co bo strasznie mnie boli. Normalnie czuję się jak dziewica :( byłam u lekarza na kontroli jest ginekologiczne wszystko okej. Rana po cięciu wygląda dobrze i to raczej ona mnie nie boli tylko coś głębiej. Nie potrafię stwierdzić.
    No u nas też szału nie było, kilka minut i zrezygnowaliśmy. Ja też nie byłam zrelaksowana bo się stresowałam więc to też miało ogromny wpływ. Tym bardziej, że przed ciążą na początku też trzeba było się napracować żebym się rozluźniła. Mam małą nadżerkę, ginekolog poleciła mi globulki Cicatridina, 5 teraz i 5 za miesiąc. Zauważyłam też, że częściej "purkam" pochwą ;/. Też tak macie?
    Bałam się, że będzie 'rozklapiocha' na dole, ale mąż mówi, że jest ok więc chociaż tyle :P.

    wrzesień 2018 - synek <3
‹‹ 1286 1287 1288 1289 1290 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ