X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Najlepsze na katar to nasz pokarm...serio. Udrażnia i nawilża aż glutki same płyną jak choruszka leży na brzuszku.
    Gdybyscie kiedyś szukały pomocy,czego nie życzę.
    To prawda jak mialame swoje mleko a Hania miala swiszczacy oddech to zakrapialam jej nosek moim mlekiem i zaraz było okej. Wylewalam zawartosc soli fizjologicznej i tym opakowaniem nabieralam mojego mleka :)

    Izabelle lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze dwa dni nie mogłam wejsc na forum :/ katarzynaCarmen ja myslalam zeby pojsc do lekarza z tymi kropeczkami/krostkami ale nie wybieram sie bo teraz sezon grypowy to boje sie ze jeszcze mi sie gdzies tam zarazi. wizyte mamy za 2 tyg w consultatiebureau to wtedy powiem.

    a co do kolek to mielismy ogromy problem przez pierwsze 3 tyg, probowalismy espumisan, sab simplex, infacol masaze i wszystko inne. zmienilismy mleko z bebiko na bebiko comfort ono jest na kolki i po 3 dnbiach jak reka odjął. teraz tylko sporadycznie podaje espumisan jak ma problem z gazami - 5 kropelek a nie 20 jak którejs lekarz radził i bąki idą delikatnie a ona nawet tego nie odczuwa.

    mleko jakie uzywam to nutrilon omneo comfort- w polsce jest to bebiko comfort :) firma ta sama nazwy inne w holandii :)

  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 31 października 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Espumisan macie zwykły dla niemowląt czy ten Espumisan 100? Też używamy, ale mamy zwykły i odkąd używamy bardzo ulewa. Podobno ten 100 jest lepszy. Dicofloru też używamy.

    Paulinda, mój mąż robi dokładnie to samo i bąki idą aż miło ;) ogólnie polecam też ciasne otulenie na kolki - bardzo pomaga. Aż zastanawiam się nad kupnem otulacza na zamek. Będzie szybciej i wygodniej do przebrania chociażby.
    Espumisan mamy ten zwykły, 40. Zastanawiam się właśnie czy nie zmienić na 100 i nie zmniejszyć dawki. Zosia ulewała wcześniej, ale fakt że ostatnio jakby bardziej, nie skojarzylam tego z espumisanem, także dobrze wiedzieć ;) Na ulewanie dostaliśmy też Debridat więc zobaczymy jak się sprawdzi.
    Co do otulania - nasza Zofia dostaje dzikiego szału jak ma skrępowane ręce i nogi :D

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    3i499vvjgx57zohf.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 1 listopada 2018, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Espumisan macie zwykły dla niemowląt czy ten Espumisan 100? Też używamy, ale mamy zwykły i odkąd używamy bardzo ulewa. Podobno ten 100 jest lepszy. Dicofloru też używamy.

    Paulinda, mój mąż robi dokładnie to samo i bąki idą aż miło ;) ogólnie polecam też ciasne otulenie na kolki - bardzo pomaga. Aż zastanawiam się nad kupnem otulacza na zamek. Będzie szybciej i wygodniej do przebrania chociażby.

    Nam położna środowiskowa poradziła Espumisan 100. Ona pracuje w szpitalu,zajmuje się wcześniaczkami i mówiła, że tym makuszkom dają co 3 h po 15 kropelek tego Espumisanu 100.

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 1 listopada 2018, 01:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgo, ciężko poradzić w Twojej sytuacji. Jednak Hania jest wcześniaczkiem i jeśli dobrze liczę to wg wieku skorygowanego miałaby nieco ponad miesiąc.
    Ile teraz waży? Czy masz zaufanego pediatrę czy nie jesteś przekonana?
    A może warto jeszcze poobserwować Hanię zanim zafunduje się jej zmianę mleka? Szczególnie jeśli obawiasz się tego.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 1 listopada 2018, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaafabka wrote:
    kurcze dwa dni nie mogłam wejsc na forum :/ katarzynaCarmen ja myslalam zeby pojsc do lekarza z tymi kropeczkami/krostkami ale nie wybieram sie bo teraz sezon grypowy to boje sie ze jeszcze mi sie gdzies tam zarazi. wizyte mamy za 2 tyg w consultatiebureau to wtedy powiem.

    a co do kolek to mielismy ogromy problem przez pierwsze 3 tyg, probowalismy espumisan, sab simplex, infacol masaze i wszystko inne. zmienilismy mleko z bebiko na bebiko comfort ono jest na kolki i po 3 dnbiach jak reka odjął. teraz tylko sporadycznie podaje espumisan jak ma problem z gazami - 5 kropelek a nie 20 jak którejs lekarz radził i bąki idą delikatnie a ona nawet tego nie odczuwa.

    mleko jakie uzywam to nutrilon omneo comfort- w polsce jest to bebiko comfort :) firma ta sama nazwy inne w holandii :)
    Bebiko to inne mleko niż nutrilon , bebilon to jest
    Nutrilon , napisz jak będziesz wiedzieć. Ja używam nutrilon 1 narazie kolek nie miałyśmy. . Tylko ta kaszke

    201809135365.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 1 listopada 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj się rano wynarzekalam, a potem Brunio był cały dzień w miarę grzeczny :) i usmiecha się coraz więcej :). Byłam juz w kościele i po południu jedziemy do teściów. A wieczorem na cmentarz.

    Asiaf, ola_g89 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 1 listopada 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    To prawda jak mialame swoje mleko a Hania miala swiszczacy oddech to zakrapialam jej nosek moim mlekiem i zaraz było okej. Wylewalam zawartosc soli fizjologicznej i tym opakowaniem nabieralam mojego mleka :)
    Dokladnie robię tak samo ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Bebiko to inne mleko niż nutrilon , bebilon to jest
    Nutrilon , napisz jak będziesz wiedzieć. Ja używam nutrilon 1 narazie kolek nie miałyśmy. . Tylko ta kaszke
    dokładnie bebilon=nutrilon. widze ze słownik mi zamienił nazwy :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my mieliśmy kolki bo karmilismy piersią plus mm. moze jakby samo mm od startu weszło to by zołądek małej od razu sie przyzwyczail

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Espumisan macie zwykły dla niemowląt czy ten Espumisan 100? Też używamy, ale mamy zwykły i odkąd używamy bardzo ulewa. Podobno ten 100 jest lepszy. Dicofloru też używamy.

    Paulinda, mój mąż robi dokładnie to samo i bąki idą aż miło ;) ogólnie polecam też ciasne otulenie na kolki - bardzo pomaga. Aż zastanawiam się nad kupnem otulacza na zamek. Będzie szybciej i wygodniej do przebrania chociażby.


    My używamy Espumisan 100 i właśnie widzę,że po nim mały mniej i rzadziej ulewa bo wcześniej potrafił co karmienie i od czasu do czasu zdarzały się "fontanny" , a teraz jest dużo lepiej :)

    Paulinda, ola_g89 lubią tę wiadomość

  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 1 listopada 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatosia wrote:
    My używamy Espumisan 100 i właśnie widzę,że po nim mały mniej i rzadziej ulewa bo wcześniej potrafił co karmienie i od czasu do czasu zdarzały się "fontanny" , a teraz jest dużo lepiej :)
    To zmieniam na 100 :D przeoknałyście mnie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 11:05

    3i499vvjgx57zohf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Marrgo, ciężko poradzić w Twojej sytuacji. Jednak Hania jest wcześniaczkiem i jeśli dobrze liczę to wg wieku skorygowanego miałaby nieco ponad miesiąc.
    Ile teraz waży? Czy masz zaufanego pediatrę czy nie jesteś przekonana?
    A może warto jeszcze poobserwować Hanię zanim zafunduje się jej zmianę mleka? Szczególnie jeśli obawiasz się tego.

    Wczoraj wazyla 4770. Pediatra ciężko powiedzieć jak na nasze miasto chyba najlepsza... moja mama sugeruje zmiane smoczka na ten 3+ ale wg mnie jeszcze za wczesnie. Poczekamy zobaczymy eh

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 1 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margoo, nie wiem jakie powinny być przyrosty u wczesniaków ale...
    u Ciebie przez te 3 miesiące Hania przybrała ponad 3kg co daje około 30g dziennie.

    Jeśli mała je spokojnie i nie denerwuje ją jedzenie to możesz zostać przy obecnym smoczku.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 1 listopada 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj pierwszy dzień bez jazdy wieczorem <3 plus pierwszy świadomy uśmiech. Dostałam przez to takiej energii, ze szok :) za to dzisiaj Pola marudna. Ale od rana byłam z nią u rodziców, później na chwile u teściów. Moze już było za dużo wrażeń dla niej.

    A Espumisan daje małej doraźnie od kilku dni - jak widzę, ze coś nie gra i skończyło się ulewanie. Muszę spróbować z Espumisanem100. Dajecie go wtedy przy każdym karmieniu? Nawet jak mały ssak je po 12x dziennie?

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 1 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    U nas wczoraj pierwszy dzień bez jazdy wieczorem <3 plus pierwszy świadomy uśmiech. Dostałam przez to takiej energii, ze szok :) za to dzisiaj Pola marudna. Ale od rana byłam z nią u rodziców, później na chwile u teściów. Moze już było za dużo wrażeń dla niej.

    A Espumisan daje małej doraźnie od kilku dni - jak widzę, ze coś nie gra i skończyło się ulewanie. Muszę spróbować z Espumisanem100. Dajecie go wtedy przy każdym karmieniu? Nawet jak mały ssak je po 12x dziennie?
    My dajemy do każdej butli, czyli 6-7 razy dziennie.
    Dziś nawet niezły dzień, mała nie płakała dużo, a jeśli już to po to żeby matkę zagonić do noszenia królewny po całym mieszkaniu, świat taki ciekawy :D Mam nadzieję że zalecenia pediatry przyniosły pożądany efekt i powoli wyjdziemy z tych kolek...

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    3i499vvjgx57zohf.png
  • Aniajaa Przyjaciółka
    Postów: 79 58

    Wysłany: 1 listopada 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Hej dziewczyny, my mamy problem z przybieraniem na masie... od ok miesiąca hania przybiera tylko 150 g tygodniowo a dodam, że jest na mm Hipp. Pediatra kazała zmienić mleko, ale ja mam mieszane uczucia bo byliśmy juz na Nan optipro i byly okropne problemy brzuszkowe. Odkąd jestesmy na tym mleku mała robi piekne kupki co najmniej raz dziennie i nie meczy sie po jedzeniu. Nie wiem co robić...
    Hmm... to chyba nie kwestia mleka bo mój na Hipp HA + ostatnie podrygi kp przybiera strasznie szybko, zważyć lecę go jutro. Normalnie niedługo będzie szerszy niż dłuższy. Zaczynałam martwić się, że mm do zmiany, ale piszesz Margoo, że u ciebie odwrotnie więc już nie wiem. A ile Twoja zjada na dobę bo mój chce 135ml co około 3 godziny a to daje 7-8 posiłków na dobę czyli więcej niż na opakowaniu rekomendują czyli 6. Dodam, że o dziwo nie przeszkadzają mu problemy z jedzeniem bo jak dowiedzieliśmy się niedawno, ma zwiększone napięcie w barkach i dlatego brzydko ssał pierś, źle chwytał, szamotał się, a z butli krztuszenie. Czy możliwe jest przekarmić dziecko mm?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2018, 22:27

    mhsvanli6vk4qi0e.png
    17u9ha00x68xc404.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 1 listopada 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Moja też lubi z tatusiem zwiedzać mieszkanie i też dzisiaj przespala 8h o myślę że nie ma sensu wzbudzać niemowlaka sam się musi budzić jak zglodnieje , moja w ciągu doby zjada 700-800ml mleka więc jest wystarczająco i nie ma potrzeby jej budzić skoro lubi spać o jej nic nie dolega to tylko się cieszy.
    Pewnie, ja też nie wybudzam. Poza tym takie sesje 8godzinne to niestety jeszcze nie codzienność;-) A ile dobowo zjada, to nie mam pojecia, bo jesteśmy na samym cycku no i jeym z piersi, bez ściągania, wiec naprawde nie mam bladego pojęcia. Ale wazy prawie 5 kg, wiec nie jest zle:)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 1 listopada 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    Nasza jeszcze nie ogarnia maty. Bujaczek dzisiaj pierwszy raz się spodobał :) wiec jest coraz lepiej :) ostatnio Natalia pisała o metkowcach. W życiu o tym nie słyszałam, ale sprawdziłam w necie i się zakochałam. Muszę kupić koniecznie. Moze zainteresują Pole. Jakie zabawki się u Was sprawdzają? Bo widzę, ze mała coraz więcej ogarnia, wiec muszę pokupować :)
    U nas hitem są książeczki z serii czarne-biale. Smiejemy sie, że młoda leży i czyta, a ona naprawde potafi 5 minut patrzec na jedną stronę;-)
    I ostatnio karuzela sie spodobala, nie sięga jeszcze rączkami po zabawki, ale bardzo uważnie ogląda:)

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 1 listopada 2018, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Dziewczyny a kiedy zaczelyscie używać poduszek dla dzieci do spania. Jesli tak to jakie?
    Ja kupilam klin jak miala 3 tygodnie, ale po pierwszej nocy wywalilam. Dziecko pokrzywione , zturlało sie na pol łózka:/ Młoda miala katar jakis taki przewlekly i wydawalo mi sie ze zle jej sie oddycha tak na plasko wiec podlozylam po nogi lozeczka grube książki i tak juz do teraz mamy taki lekki spad i chyba dobrze sie jej spi. A pod samą główkę nic nie daje.

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
‹‹ 1284 1285 1286 1287 1288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ