X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13973 20513

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 09:41

    age.png

    age.png
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Mój był wychowany na butelce więc nie pomogę. Ale też odstawilismy mleko i powiem tak: dużo cierpliwości i konsekwencja.
    Właśnie mam takie wyrzuty sumienia jak marudzi i płacze 😰

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kwestii odstawienia to też nie pomogę bo jesteśmy cały czas na mm.

    A co do wizyty to jeszcze się nie zapisywałam,ale już wiem,że będzie troszkę problem się dostać,niestety nawet prywatnie do tych lepszych lekarzy są u mnie mega kolejki ;/

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszę banał, czas leci niesamowicie!
    Spokojnych, nudnych ciąż życzę 😘.

    Mama wrzesień 2018 😉

    edka85, Luna92, Lolcia14 lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13973 20513

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 09:42

    age.png

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karmiąca wrote:
    Przedwczoraj moja młoda wisiała cała noc na piersi, postanowiłam, ze zaczynam odstawianie.... wczoraj był pierwszy dzień. W ciągu dnia jak prosiła o „cycy” to mówiłam, ze chory, ze boli i szybko zajmowałyśmy się czymś innym, wieczorem usypiał mąż i jakimś cudem zasnęła mu na rękach. W nocy oczywiście cycy cycy wiec dałam, żeby nie zabierać tak od razu każdego karmienia, zreszta najgorzej chyba odstawić te nocne karmienia. Teraz poszła na drzemkę, trochę było marudzenia, ale zasnęła na rękach u mnie. Boże jakie to ciężkie 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Może któraś z Was ma jakieś dodatkowe rady ?
    Na mnie nie licz. Ja nie planuję odstawiania w najbliższym czasie 😆

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja moge sie wypowiedziec jak udalo mi sie zredukowac do 2 na dobe - po przebudzeniu rano i wieczorem przed zasnieciem. Sama przestalam proponowac jej w ogole, pilnowalam aby dostawala normalne jedzenie co 3h najdalej i piers jej dawalam dopiero jak sama poprosila i juz byla po jedzeniu. To nam zredukowalo w ciagu dnia karmienia o jakies 2. Potem zaczelam zapisywac kiedy prosi o piers i okazalo sie ze jest dosc regularna w temacie. Wiec potem uprzedzajac jej prosbe wymyslalam jakies super ciekawe zabawy chwile przed tym czasem, albo spacer i tym sposobem przez kolejne 3 tygodnie po woli wyeliminowalam wszystkie dzienne. Jak prosila to mowilam jej ze pozniej bo najpierw musimy zrobic cos tam. Dostawala sporo przekasek, troche rozwalil nam sie rytm posilkow ale jego latwiej przywrocic niz odstawic od piersi wiec trudno. Nie eliminowalam karmien tych pod rzad tulko jedno z rana potem jedno z wieczora, tak aby nagle jej sie dluga przerwa nie zrobila z dnia na dzien tylko te odstepy sie wydluzaly.

    Okazalo sie ze jak dzienne wyeliminowalysmy to jak jej w nocy zaczelam mowic, ze teraz cycu spi i mozemy sie przytulic to zaakceptowala gen stan rzeczy i nam sie zredukowaly karmienia z miliona do 4 w nocy. Potem wlaczylam meza w proces i on zaczal do niej wstawac. Ja w nocy zaczelam spac w golfie, ze jak po śpiku probowala sie dostac to nie muala szans. Jak mielismy epizod chorobowo-zebowy to dalam looz w nocy, ale wrocic spowrotem juz bylo duzo latwiej, wiec dla mnie konsekwencja jest przereklamowana :)

    Teraz licze ze sie sama odstawi do polowkowego, a jak nie to ja ja odstawie bo nie chce tandemu.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyczytałam dzisiaj, że po 20 tygodniu ciąży zaczyna się produkcja mleka dla nowego Dziecia i część dzieciaków się odstawia, bo przestaje im mleko smakowac. Liczę na to!
    U mnie na razie nocne kp teraz to jakiś cyrk, bo chyba mu słabo mleko leci i się wkurwia. Dzisiaj całą noc cycał :/.

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powtórzyłam dziś betę 20 dpo 6590 (wcześniej 14 dpo było 467). Myślę, że umówię się na wizytę zaraz po nowym roku. Powinno być już widać coś więcej niż pęcherzyk.

    Luna92, karmiąca, Niesia91, tym_janek lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Niesia91 Koleżanka
    Postów: 31 11

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Powtórzyłam dziś betę 20 dpo 6590 (wcześniej 14 dpo było 467). Myślę, że umówię się na wizytę zaraz po nowym roku. Powinno być już widać coś więcej niż pęcherzyk.
    Piękna beta! Swoją drogą super, że masz możliwość zrobienia badań w niedzielę :)

    zrz620mm1lcb1yze.png
    p19uvfxmolqg2yyh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie,również zazdroszczę możliwości badań w niedzielę ;) Ja we wtorek pójdę na bętę i w czwartek żeby zobaczyć przyrost :)

  • Niesia91 Koleżanka
    Postów: 31 11

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym widzę, że większość z Was ma już dzieciaczki. Super! To moja pierwsza ciąża więc będę miała do kogo zgłaszać się po rady :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2019, 17:00

    zrz620mm1lcb1yze.png
    p19uvfxmolqg2yyh.png
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    Ja moge sie wypowiedziec jak udalo mi sie zredukowac do 2 na dobe - po przebudzeniu rano i wieczorem przed zasnieciem. Sama przestalam proponowac jej w ogole, pilnowalam aby dostawala normalne jedzenie co 3h najdalej i piers jej dawalam dopiero jak sama poprosila i juz byla po jedzeniu. To nam zredukowalo w ciagu dnia karmienia o jakies 2. Potem zaczelam zapisywac kiedy prosi o piers i okazalo sie ze jest dosc regularna w temacie. Wiec potem uprzedzajac jej prosbe wymyslalam jakies super ciekawe zabawy chwile przed tym czasem, albo spacer i tym sposobem przez kolejne 3 tygodnie po woli wyeliminowalam wszystkie dzienne. Jak prosila to mowilam jej ze pozniej bo najpierw musimy zrobic cos tam. Dostawala sporo przekasek, troche rozwalil nam sie rytm posilkow ale jego latwiej przywrocic niz odstawic od piersi wiec trudno. Nie eliminowalam karmien tych pod rzad tulko jedno z rana potem jedno z wieczora, tak aby nagle jej sie dluga przerwa nie zrobila z dnia na dzien tylko te odstepy sie wydluzaly.

    Okazalo sie ze jak dzienne wyeliminowalysmy to jak jej w nocy zaczelam mowic, ze teraz cycu spi i mozemy sie przytulic to zaakceptowala gen stan rzeczy i nam sie zredukowaly karmienia z miliona do 4 w nocy. Potem wlaczylam meza w proces i on zaczal do niej wstawac. Ja w nocy zaczelam spac w golfie, ze jak po śpiku probowala sie dostac to nie muala szans. Jak mielismy epizod chorobowo-zebowy to dalam looz w nocy, ale wrocic spowrotem juz bylo duzo latwiej, wiec dla mnie konsekwencja jest przereklamowana :)

    Teraz licze ze sie sama odstawi do polowkowego, a jak nie to ja ja odstawie bo nie chce tandemu.

    Dzięki za podpowiedzi ! A zdarzały Ci się płacze i histerie ? Nie wiem jak mówić w nocy ze cycy śpi , bo moja to szuka piersi przez sen😢

  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdarzaly sie w nocy, wtedy ja chustowalam albo tlumaczylam ze nie bedzie mlleczka i tata pobuja do spania i wtedy maz przejmowal paleczke. W dzien udalo sie bez histerii, ale tez do tematu podeszlam bardzo na spokojnie. Dalam sobie czas 3 mc aby zredukowac z ok. 12 karmien do 2. Finalnie udalo sie osiagnac efekt w niemal 2 mc. Wiec na prawde na spokojnie i to u nas bylo kluczem do sukcesu.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i my nie spimy razem, to tez wydaje mi sie, ze ulatwilo mi nocne odstawianie. No a jak byla noc bez meza to zakladalam golf aby nawet szukajac nie znalazla.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2019, 17:58

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tym_janek wrote:
    No i my nie spimy razem, to tez wydaje mi sie, ze ulatwilo mi nocne odstawianie. No a jak byla noc bez meza to zakladalam golf aby nawet szukajac nie znalazla.
    O widzisz a my śpimy razem i pewnie dlatego w nocy najgorzej bo mnie czuje obok jakby nie patrzeć. Na razie nastawiłam się na redukcje do 0 karmien w ciągu dnia i to się udaje bez problemu, zagadam zabawie i po sprawie, a jak jestem w pracy to tym bardziej nie ma problemu. Z tym nocnym karmieniem to sprobujemy z mężem teraz na ten długi weekend 4/5/6 stycznia, bo coś czuje, ze nocki będą nieprzespane. Dzięki bardzo za rady :)

    tym_janek lubi tę wiadomość

  • Ounai Autorytet
    Postów: 13973 20513

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 09:42

    age.png

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5317 6190

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też śpię z małym. Tzn.jego łóżeczko jest dostawione do naszego łoża i zdjęta barierka. Jak zaśnie na moim cycu, to go odkładam obok do jego łóżeczka. O ile się da. Bo czasami potrafi mimo wszystko wrócić i przytulić się do mnie. I tak śpimy. Z tym że wtedy ja muszę całą noc leżeć na plecach. A problem w tym, że po I trymestrze już tak spać nie można, tylko trzeba na boku.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka, nie trzeba na boku <3 w niepowiklanej ciazy mozesz spac tak jak jest ci po prostu wygodnie. Organizm nie pozwoli ci spac w pozycji ktora nie przysluzy sie dziecku. Jak ci tak dobrze to nawet na brzuchu mozna spac :) No chyba ze ciaza jest powiklana i masz problemy z przeplywami, niedomoge lozyska, problemy z cisnieniem lub cukrzyce ciazowa, to wtedy rzeczywiscie zaleca sie spanie na boku i to najlepiej na lewym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2019, 23:53

    Ounai, Krokodylica lubią tę wiadomość

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13973 20513

    Wysłany: 30 grudnia 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 09:42

    age.png

    age.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ