X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Karola9316 Autorytet
    Postów: 331 252

    Wysłany: 21 lipca 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem też że dziecko na rota napewno zaszczepie. Chociaż jedyne dziecko z jakim teraz miałam styczność jest właśnie zaszczepione, a prawdopodobnie od niego się zarazilam tym cholerstwem :/

    Czekamy na Anię <3

    8599dqk389wp0sv2.png
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 21 lipca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka- moja tesciowa miała tak samo, jak się dowiedziała, że będzie wnuk. Potem jeszcze wiele razy dopytywała jakie jest prawdopodobieństwo, że lekarz się pomylił i po każdej wizycie czy płeć potwierdzona. Na początku było mi przykro, ale potem to trochę odwróciłam i zaczęłam jej robić ironiczne przytyki. Że płeć bez zmian, więc pewnie ją to i tamto nie interesuje i takie tam. Chyba pomyślała i zrobiło jej się głupio. Przestała.

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tu najważniejsze ze zdrowe! Niektórym to niestety trzeba powtarzać jak mantrę. Moja córka uwielbia kopać piłkę i na różowa lalkę nie zamierzam jej wychowywać.

    Mańka lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola9316 wrote:
    Wiem też że dziecko na rota napewno zaszczepie. Chociaż jedyne dziecko z jakim teraz miałam styczność jest właśnie zaszczepione, a prawdopodobnie od niego się zarazilam tym cholerstwem :/

    A dawno było szczepione? Bo to żywa szczepionka i przy braku zachowania higieny można się zarazić szczepionka.

    Ja córkę szczepilam na Rota a druga już nie dostanie. Czytałam w necie ze nie tylko u nas, właśnie po tej szczepionce wyszła alergia na bmk i bj. Niby lekarze twierdzą ze to bzdura, nikt tego nie udowodnił. Ale ta szczepionka trawi jelitka, może moja mała to słabszy egzemplarz i tak faktucznie wypadło. Zamierzam sprawdzić na drugiej i tego Rota jej odpuszczę albo zaszczepie później.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 21 lipca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Dziękuję wszystkim za miłe słowa, uśmiałam się z bliźniaka na plecach. ;)
    Współczuję problemów z puchnieciem, u mnie na razie brak. Czekam też na koleżankę zgagę i resztę ciążowej ekipy ;)
    Jestem zła na moją klinikę, bo przełożyli mi wizytę z wtorku na czwartek. Co prawda z wieczora na rano, więc tak naprawdę 1,5 dnia, ale i tak... W ogóle ciągle jestem poirytowana, wszyscy mnie wkurzają. Masakra, taki babol wredny się że mnie zrobił ostatnio. Nie mogę nad tym zapanować, mam nadzieję że moje dzieci nie odziedziczą tej wredności :P

    Generalnie ciągle bym spała, wstawiam Wam mojego towarzysza w tej czynności ;)
    Miłego dnia!
    c941835198da.jpg[/url

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 11:30

    Mańka, pola0909 lubią tę wiadomość

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 21 lipca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co, jak co, ale fochami starego pryka nie zamierzam się przejmować. Koleżanka również spodziewa się dziecka i jej teść na wieść (uu nie czuję, że rymuję), że będzie chłopak skiwtował oschle "jeśli byłaby to dziewucha, to ja dziadkiem zostałbym dopiero, gdy będzie wnuk". Za to durniem jest już teraz. 🤦‍♀️

    Ostatnio, gdy się budzę, strasznie bolą mnie dłonie. Każdy staw, czy któraś też tak ma? Po chwili dochodzę do siebie, ale zastanawiam się, czy może w nocy nie przekręcam się tak, że uciskam (lub młoda) na jakiś nerw.

    A dzisiaj taka piękna pogoda a mąż w pracy. Wyleguję się więc w ogródku a Mała tak się kręci, że szok. Bardzo podbudowuje mnie, że w tej maliźnie tyle siły ❤️

    Pom-pon, ostatnio zostałam okrzyknięta Człowiekiem-Skurw*elem 😂 A ja myślę, że wszyscy się przyzwyczaili, że jestem taka milusia i potulna. Tymczasem faktem jest, że z okazji ciąży nie tracę energii na wyrozumiałość dla głupich sytuacji i mówię, to co myślę. Wszyscy przypisują to hormonom a to czyste wyrahowanie, ot moja słodka tajemnica 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 12:56

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wam zdarzyło się wykorzystywać ciążę w niecnych planach? 😁

    Ja czasami wbijam do rodziców na obiadki, żeby mama coś dobrego mi ugotowała 🙈 Mówię wtedy, że mam na coś ochotę, chociaż z ręką na sercu, przez całą ciążę nie miałam ani jednej zachcianki 😂

    Aster4n, stayaway, marchev, andziaxs, Annie80, manda21 lubią tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka, wokół mnie wszyscy chodzą na paluszkach. Mama przywozi mi co jakiś czas coś dobrego do jedzenia, ostatni raz sprzątałam w grudniu, teraz tylko mąż :D no i wystarczy, ze wspomnę, ze mam na coś ochotę to leci do sklepu :D ale żeby nie było tak różowo to jednak do urządzenia pokoju dziecięcego zmusić go nie mogę. Najwyżej będzie to robił sam :)

    Mańka lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • marchev Autorytet
    Postów: 379 223

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha u mnie tez dbaja bardzo, najmniej maz:) Ale tez wszyscy mowia korzystaj poki w ciazy jestes bo pozniej juz tak nie bedzie :)))

    Mańka, k878 lubią tę wiadomość

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 21 lipca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze korzystam z faktu, ze rodzice, teściowie i mąż mi powtarzają, ze mam sobie wybrać prezenty „za urodzenie dziecka”. Wiec wybieram :D

    Mańka, marchev, k878 lubią tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry! Witam sie w koncu z magiczna 3 z przodu!

    Manka uwielbiam Twoje poczucie humoru i ciete riposty! Ale serio jak bym cos takiego uslyszala od kogokolwiek to bym w morde strzelila durnego jelopa! 😡

    Dziekuje za gratulacje i zyczenia. Bardzo fajnie spedzilismy wczorajsze popoludnie i wieczor. Zalaczam zdjecie mojego dania, ktore zamowilam w restauracji - oto legendarne amerykanskie porcje (1/3 i tak juz zjedzona z talerza).

    e014a4e2417a.jpg


    Mnie nikt nie rozpieszcza, ale maz jakis bardziej dla mnie wyrozumialy w tej ciazy niz w przeszlosci.
    Korzystajcie, poki mozecie, bo jak sie juz jest mama malego dziecka, to rzadko kiedy mozna wyczarowac nawet chwile dla siebie.

    miczitanka, Mańka lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • stayaway Autorytet
    Postów: 336 451

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka ale super, mi nikt nie proponował prezentów "za urodzenie dziecka" :( A powinno się należeć każdej prawda ? :P

    Laski powiedzcie mi czy ją mogę się jeszcze zapisać do szkoły rodzenia czy za późno się obudziłam ? Cała ja, haha 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2019, 14:42

    3jgx3e3koyqms61s.png
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 21 lipca 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, halo! Trzeba korzystać, bo teraz wszyscy pytają sie, jak się czujemy, czy nie pomóc itd. A jak pojawią się maluchy, to brutalnie zostaniemy zdegradowane do roli służących naszym książątkom i królewnom 😁 Oczywiście wszystko będzie nam wynagradzał uśmiech "bombelków" 🙈😂

    Stayaway, my szkołę rodzenia zaczynamy od 1 sierpnia i przy zapisie nikt nic nie mówił, że za późno. Najważniejsze, że nie ma przeciwwskazań 😉

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Wam zazdroszczę. U mnie odległość robi swoje. Byłam na trochę u rodziców to skakali wokół nas i tyle. Wykorzystywać mogę tylko męża ale staram się tego nie robić bo zwykłej pracy na która nie mam siły jest tyle ze on i tak się narobi. Czasami tylko hipetbolizuje ze mnie boli noga i żeby wstał zamiast mnie i coś zrobił wokół dziecka...

    A prezenty. Po porodzie teść zapytał co bym chciała ale między Pieluchą a cycem nie wiedziałam nawet co powiedzieć. Dostałam złota bransoletkę a małej kupili łańcuszek. A np przepuszczanie w kolejce to się bardziej przydaje przy maluchu, bo w tej ciazy - oczywiście nie zawsze - ale jakos się człowiek kula. A jak małe ryczy w wózku albo próbuje z niego zwiać i pozrzucac wszystko z półek to jest naprawdę ciężko.

    Schowaliśmy aI przed ulewa w lodziarni a tu sala zabaw... młoda szaleje w kulkach xD

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas prezent tylko od męża dla mnie. Przy Oli dostałam piękny komplet biżuterii zlotej. Teraz mu już mówiłam żeby nie wydawał kasy,kwiatek mi wystarczy i jego miłość i opieka są dla.mnie najlepszym prezentem:D

    201512131765.png

    201909081765.png
  • andziaxs Przyjaciółka
    Postów: 109 124

    Wysłany: 21 lipca 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stayaway u mnie są dwie opcje od 25 tyg i jest 13 spotkań, albo przyspieszony 6 spotkań na tygodniu i na weekendzie, ale każde miasto ma inaczej 😀

    w4sqsek2g9u4d7mg.png
  • Kaska Autorytet
    Postów: 602 238

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola super, że już wychodzisz. Już lepiej się czujesz?

    Stayaway jak znajdziesz miejsce w jakiejś szkole to czemu nie :) w niektórych nawet nie chcą przyjmować przed 30 tygodnia

    Laurka co to za danie? No porcja spora :)
    A po suwaczku widzę, że niedługo impreza się szykuje? Jakieś Kinder party :D
    No i 30 tydzień. Ile tym razem jeszcze obstawiasz? :d

    Cieszcie się, że Wam tak dogadzają. Może później też wezmą wnuczka a Wy odpoczniecie :) czasem się przydaje

    U mnie mama spoko, zawsze pomoże jak ją poproszę, sama zapyta co tam pomóc. O teściach już Wam pisałam... Nawet nie chcę żeby mi pomogli, robili coś za mnie, ale żeby starszaka czymś zająć. Pójść z nim na plac. Szkoda mi dziecka bo ma wakacje a tak na prawdę nudzi się w domu. Jak pyta babcię, czy wyjdzie z nim na plac, która ma np na 13 do pracy to nigdy nie ma czasu. Bo zawsze jest coś. Teraz jest już tydzień na urlopie i pojechała sobie na (naszą) działkę. Wzięła go aż w piątek. No i np jak w sobotę moja mama go bierze do kulek to ona do niego z tekstem że ma fajnie i w końcu ktoś się nad nim zlitował ... Nawet mi się nie chce denerwować na samą myśl ;)

    Dziewczyny gdzie się reszta podziewa? Szpitalne, szyjkowe, z plamieniami. Jak sytuacja u Was?

    m3sxebkmtz1qzq0y.png
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My oboje jesteśmy jedynakami, wiec to pierwsza wnuczka, w dodatku bardzo wyczekana - już 2 razy się szykowali i niestety, wiec teraz sobie odbijają.

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas druga enuczkau teściów a dla mojej mamy 5 wnuk. Teściowa widziałam.ze trochę liczyła na chłopca ale szybko się zamkla bo widziała moja minę na jej gadanie. Teraz cały czas mnie wnerwia gadaniem że na pewno mała będzie długa bo przecież my wysocy i opowiada jak to wnuki znajomych są male....no i u nas jest bardzo ciężki temat chrzestnych.... Tzn dla nas z mężem nie ma.problemu ale ona ma problem w swojej głowie. Choć już ostatnio przestała przy każdej okazji o tym gadać...
    Kompletnie nie obchodzi jej wyprawka,czy coś potrzeba,jak przy oli nic nie mogłam zrobić bo leżałam to i tak miała to gdzieś i nawet nie zapytała czy coś pomoc. Mój mąż wszystko ogarnął z moją mamą i siostrą. Generalnie mój mąż uwielbia się z moją mamą natomiast że swoja mama nie za bardzo ma kontakt i wogole ma niezbyt dobre zdanie o niej niestety:(

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Karola9316 Autorytet
    Postów: 331 252

    Wysłany: 21 lipca 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się lepiej, wladowali we mnie tyle elektrolitow, że nie ma prawa być inaczej. Teraz jeszcze powrót do domu nas czeka ale to środa, albo czwartek

    k878 lubi tę wiadomość

    Czekamy na Anię <3

    8599dqk389wp0sv2.png
‹‹ 883 884 885 886 887 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ