X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Speaky, wyczytałam, że u ciężarnych często występuje białko w moczu, norma do 30. Więc nie martw się :)

    speakyourmind93, Mamadwojki lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    speakyourmind93 wrote:
    Tak, 11 dpo zaledwie 15, dziś czyli 6 dni poźniej już 25 ng/ml, wiec troche się uspokoiłam :)


    Ja robiłam w tym miesiącu monitoring hormonów i 7 dni po owulacji, czyli 21 dzień cyklu miałam progesteron równy 18. Uznałam, ze to całkiem dobre wyniki, ale w życiu nie myślałam, że w tym cyklu coś się "stanie".
    Chce już poniedziałek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 20:46

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • Nagietek Ekspertka
    Postów: 203 207

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z przyjemnością chciałabym do Was dołączyć :) Ostatnia miesiączka wypadła 25 listopada i kalkulator wylicza poród na 1 września. Ale wiem, że owulacja nastąpiła 18dc, więc termin raczej wypadnie na 4 września.

    Krótko o mnie. Pierwszą ciążę poroniłam ale z drugiej mam cudownego synka. Jeżeli teraz się uda to różnica między nimi będzie wynosiła niecałe dwa lata. Na pierwszą wizytę idę już 4 stycznia, chociaż nie będzie jeszcze serduszka. Muszę dostać l4, aby po macierzyńskim nie wracać do pracy, tylko od razu pójść na zwolnienie. Tylko zamieszania bym narobiła, wracając tam na kilka tygodni. Szefowa o wszystkim wie i trzyma za mnie kciuki :) Pierwsza moja beta w 15dpo wynosiła 480 a progesteron 43. W poniedziałek zrobię powtórkę.

    Trzymam kciuki za nas wszystkie, abyśmy szczęśliwie dotrwały do porodu :)

    Lami, Ann.., zwichrowana, speakyourmind93, Inka90 lubią tę wiadomość


    1kk020mm6bs2x578.png
    1kk0wn15qxgck3u0.png
  • Nagietek Ekspertka
    Postów: 203 207

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    Czyli umawiać się na pierwsze USG miesiąc po owulacji, w takim razie u mnie na połowę stycznia.
    Bierzecie kwas foliowy bez recepty czy jesteście zabezpieczone wyższą dawką od ginekologa?
    Biorę zwykły kwas foliowy bez recepty.


    1kk020mm6bs2x578.png
    1kk0wn15qxgck3u0.png
  • Gosa Przyjaciółka
    Postów: 61 99

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam z przyjemnością, aczkolwiek jeszcze trochę nieśmiało. Wynik bety dzisiaj 36,5, w 14 dpo. Termin szanowany na 10 września. 2-go stycznia zapewne będę szybko umawiać się na wizyty do ginekologa i endokrynologa. Zobaczymy kiedy się doczekam na terminy...


    Coś jeszcze o mnie... Mam już synka, który ma prawie 5 lat i jest moim oczkiem. W głowie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 23:25

    Lami, speakyourmind93, Nagietek lubią tę wiadomość

    uann3e3kzktf09v2.png
  • Nagietek Ekspertka
    Postów: 203 207

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Gosa:)

    Dlaczego musisz iść do endokrynologa? Obecnie według ustawy ciężarne mają być przyjmowane do specjalistów poza kolejką, więc jak będą kazali Ci długo czekać to powołaj się na obecne prawo ;)

    Gosa lubi tę wiadomość


    1kk020mm6bs2x578.png
    1kk0wn15qxgck3u0.png
  • Gosa Przyjaciółka
    Postów: 61 99

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do endokrynologa wybieram się bo jeszcze miesiąc temu miałam Tsh 4.96 i dostałam Euthyrox, teraz mam 3.46, ale wiem że to ciągle za dużo... Zeby było ciekawiej, przez cały okres od poprzedniej ciąży mialam idealne (pomiędzy 1,5-2), więc trochę się tym stresuję... Ale miejmy nadzieję wszystko będzie ok.
    Jeśli chodzi o kolejki to będę walczyć :D bo z ginem mi się nie spieszy (żeby nie być za wcześnie), ale, endokrynologiem, właśnie przez te wyniki, już tak.

    Nagietek lubi tę wiadomość

    uann3e3kzktf09v2.png
  • Ann.. Autorytet
    Postów: 286 390

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nagietek wrote:
    Witaj Gosa:)

    Dlaczego musisz iść do endokrynologa? Obecnie według ustawy ciężarne mają być przyjmowane do specjalistów poza kolejką, więc jak będą kazali Ci długo czekać to powołaj się na obecne prawo ;)

    Tylko żeby móc dostać się poza kolejnością na wizytę NFZ trzeba mieć założoną kartę ciąży/ zaświadczenie ginekologa. Więc i tak chyba pierwsza wizyta u ginekologa a potem u endokrynologa.

    Karolina_Karola lubi tę wiadomość

    Miłosz 30.07.2019 cc
    48cm 2700 gram szczęścia 💙
    zem3i09ksajtfi0a.png
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę Ann. Karta ciąży zakładana jest dopiero gdy widać gdzie znajduje się pecherzyk, a często dopiero po pojawieniu się serduszka. Ale zawsze można wspomnieć przy rejestracji że się ma źle wyniki tsh a jest się we wczesnej ciąży, może wtedy coś to przyspieszyć :)

    Nagietek lubi tę wiadomość

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dołączam i ja. W piątek beta 169. Wizyta u ginki w nadchodzący piątek. Wg OM wychodziłby termin na 4 września, ale owu było ze 3-4 dni później, więc wychodzi 7-8.09 :)

    Miałam jeszcze poczekać z pisaniem na fiolecie, ale mnie, Gosia, skłoniłaś ta tarczycą. Przed wizytą u Endo zbadaj koniecznie tsh razem z fT4. Tarczyca w ciazy potrafi szaleć, wiem po sobie. W poprzedniej ciazy na początku tsh poszybowało a fT4 miałam powyżej normy. Teraz tsh mi spadło w tydzień z 2,6 do 2,4 a fT4 poleciało z 1,5 na 1,1. (A normalnie jak jedno rośnie to drugie spada). Udało mi się zdzwonic z Endo w piątek ale wtedy miałam tylko tsh i mi sporo kazała podwyższyć. Tyle w temacie „motylka”.

    O mnie: jestem po jednej stracie, mam cudowną roczną córeczkę. Karmię jeszcze piersią i trochę mam wątpliwości czy to dobry pomysł, tym bardziej ze mała ma alergie i jestem na diecie eliminacyjnej.
    Oprocz tarczycy mam problemy z krzepliwością i biorę Clexane. W ciazy miałam cukrzyce, zobaczymy czy już mnie dopadła w tej ciazy. Jestem strasznie zestresowana tym wszystkim, czekam tylko na problemy i latam z byle czym do lekarza. Niestety, w wielu przypadkach okazuje się, że słusznie.

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie, a czy macie jakieś wyraźne objawy już? Bo ja oprócz spania 11,12,13 dpo i częstego oddawania moczu, to nic.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Gosa Przyjaciółka
    Postów: 61 99

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann, to bardzo cenna informacja, zobaczę co uda mi się załatwić po Nowym Roku :)

    uann3e3kzktf09v2.png
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    Moje drogie, a czy macie jakieś wyraźne objawy już? Bo ja oprócz spania 11,12,13 dpo i częstego oddawania moczu, to nic.

    Ja w sumie też nie :-) Metaliczny posmak w ustach 10,11,12 dpo. Czasem pobolewa podbrzusze ale to tak delikatnie. I takie dziwne uczucie w przelyku, ani to zgaga, ani mdlosci,sama nie wiem co to:) Juz sie nakrecalam ze moze zle ze nie mam objawow, ale chyba nie ma co panikowac :-)

    eikts65gz0i70ci6.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciągnie trochę i mdli jak na @.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Ann.. Autorytet
    Postów: 286 390

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina_Karola wrote:
    Też tak myślę Ann. Karta ciąży zakładana jest dopiero gdy widać gdzie znajduje się pecherzyk, a często dopiero po pojawieniu się serduszka. Ale zawsze można wspomnieć przy rejestracji że się ma źle wyniki tsh a jest się we wczesnej ciąży, może wtedy coś to przyspieszyć :)

    Wiesz, ja mam znajomą która rozlicza NFZ i nie ma podstaw do przyjęcia poza kolejnością, ale jak już chodzisz do endokrynologa, to może będzie miejsce i gdzieś Cię dopiszą :)

    Miłosz 30.07.2019 cc
    48cm 2700 gram szczęścia 💙
    zem3i09ksajtfi0a.png
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K878 widzę, że masz podobną sytuację do mojej... Ja też jestem po jedynym poronieniu. Do tego mam toczeń i zespół antyfosfolipidowy. Również biorę clexane, a oprócz tego acard i encorton plus wiadomo witaminy które wypłukuje clexane czyli wapno i D3, kwas foliowy (femibion 1), wit K2. OMEGA 3, magnez z B6 i koenzym Q10.
    Ja już mam cały brzuch pokuty a to dopiero 5,5 tygodnia pod koniec 9mc to pewnie nie będzie miejsca bez dziurki :)

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do objawów: ciągnięcie w brzuchu (macicy), wcześniej jedynie po lewej stronie teraz już cała się rozciąga, senność i dziwny posmak w ustach ale jakby bardzie rybi może lekko metaliczny, powiększony brzuch u dołu, bolesność piersi (zwłaszcza skutków). Jestem bardzo szczupła dlatego w obu ciążach pierwszym objawem były właśnie nabrzmiałe i bolesne piersi oraz ten powiększony brzuch u dołu, którego nie da się wciągnąć :)
    A co do braku objawów to również jest to normalne w ciąży! Moja koleżanka już jest w 4mc i gdyby nie fakt że na usg jest już ciąża, to by się pewnie nie zorientowała bo nawet schudła parę kilo. Także to też jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2018, 11:46

    Lami lubi tę wiadomość

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, w tamtej ciazy zastrzyki robił mi mąż i po krótkim czasie nabrał takiej wprawy, ze śladu nie było. Nie mówiąc o tym, ze brzuszek rośnie i stopniowo przesuwa sie zastrzyki w boczki. Ja biorę zastrzyki dopiero od pozytywnego testu.

    Nie wiedziałam, ze clexane coś wypłukuje. Wapno czy wapń?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Ewela1234 Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja także jestem po pierwszym poronieniu poronilam 2miesiące temu .Mam nadzieję ze teraz bedzie dobrze ale jest strach a lekarz dopiero 8stycznia

  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K878 tak wapno trzeba dodatkowo brać, bo przy długotrwałym stosowaniu może dochodzić nawet do złamań kości. Mi kazała lekarka od razu wapno, D3 i K2 żeby właśnie uzupełnić to co wypłukuje clexane. Także dobrze jakbyś suplementowała to, a najlepiej zapytaj swojego lekarza. :)
    Ciąża po stracie jest trudniejsza, chodzę jak na szpilkach i wciąż się martwię... No cóż tego się raczej nie da obejść. Dlatego też na usg idę dopiero w 7tyg ciąży żeby się dodatkowo nie stresować jakby nie było czegoś widać. Do tego czasu mam leki i opr z tego i próby myślenie pozytywnie nic więcej zrobić się nie da. Trzymam za Was kciuki!

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ