X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 26 lutego 2019, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Dobrego dnia i samych udanych wizyt. Ja zaczynam drugi najcięższy dzień w tygodniu (zaraz po poniedziałku). Kończę prace dopiero wieczorem :(
    Pocieszam się, że jutro nareszcie wizyta i zobaczę moją kruszynkę (równo w pierwszym dniu drugiego trymestru).
    Zbliża się też sądny dzień, bo planuję porozmawiać z szefową, że jestem w ciąży. Mam nadzieję, że przyjmie to dobrze.

    Pozdrawiam i czekam na informacje o wizytach ;)

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 26 lutego 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje wczorajszych wizyt i trzymam kciuki za dzisiejsze, miłego dnia!

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 26 lutego 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane. Udanych wizyt dzis.
    My wczoraj zaczelismy 13 tc :) za tydzien juz II trymesyr :D
    Ale czas leci.
    Ja mam reszte winikow i sa w normie takze ok. Tylko ten mocz ale tak jak jedna z Was pisala to zanieczyszczenia z pochwy. Podmylam sie przed oddaniem moczu ale nie przyslonilam pochwy. Nastepnym razem przyslonie.
    Dwa dni do prenatalnych. Moze poznam plec :) chociaz czuje ze to bedzie dziewczynka :D

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam mocno kciuki za Wasze wizyty i maluszki! Czekam dzisiaj na dobre wieści i zdjęcia z usg!

    Zwichrowana- trzymam kciuki żeby dzień szybko minął i żeby nadchodząca rozmowa z szefowa była łatwa!

    Agusia_pia- intuicja matki dużo mówi :) ja w ciąży z synem od razu czułam ze chłopak nawet lekarz mógł na usg nie sprawdzać bo wiedziałam co będzie, a teraz czułam podskórnie dziewczynę no i jest :) także duża szansa

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie :) u mnie wróciły mdłości więc średnio tu zaglądam od kilku dni :/ dziś również mam wizytę a w piątek badania genetyczne.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny udanych wizyt, trzymam kciuki za wszystkie mamy i maluszki, czekamy na nowe piękne zdjęcia i dobre wiadomości :)

    mOnika nie zazdroszczę sytuacji ale wiesz, że nerwy i stres nie są nam teraz wskazane. Także trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy z sąsiadami.

    Ja wczoraj miałam powiedzieć w pracy, ale miałam okropny dzień, nie dość że mam od groma obowiązków to jeszcze chcą dołożyć następnych, bardzo się zdenerwowałam i potem przez godzinę uspokajałam. Teraz chodze już wiecznie zmęczona i to nie z powodu ciąży. Nie byłam więc w nastroju chwalić się maleństwem i chyba poczekam do przyszłego tygodnia. W każdym razie chciałam pracować jak najdłużej się da ale firmy nie mają żadnej litości, więc rozważam wcześniejsze zwolnienie lekarskie.
    Kurcze człowiek się poświęca i nie docenią tylko chcą więcej więcej i więcej, a myślę że nawet wiadomość o ciąży nie zmniejszy ilości obowiązków.

    No się wyżaliłam ;)

    Miłego dnia dziewczyny !!!

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola0909 wrote:
    Dziewczyny udanych wizyt, trzymam kciuki za wszystkie mamy i maluszki, czekamy na nowe piękne zdjęcia i dobre wiadomości :)

    mOnika nie zazdroszczę sytuacji ale wiesz, że nerwy i stres nie są nam teraz wskazane. Także trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie sprawy z sąsiadami.

    Ja wczoraj miałam powiedzieć w pracy, ale miałam okropny dzień, nie dość że mam od groma obowiązków to jeszcze chcą dołożyć następnych, bardzo się zdenerwowałam i potem przez godzinę uspokajałam. Teraz chodze już wiecznie zmęczona i to nie z powodu ciąży. Nie byłam więc w nastroju chwalić się maleństwem i chyba poczekam do przyszłego tygodnia. W każdym razie chciałam pracować jak najdłużej się da ale firmy nie mają żadnej litości, więc rozważam wcześniejsze zwolnienie lekarskie.
    Kurcze człowiek się poświęca i nie docenią tylko chcą więcej więcej i więcej, a myślę że nawet wiadomość o ciąży nie zmniejszy ilości obowiązków.

    No się wyżaliłam ;)

    Miłego dnia dziewczyny !!!
    Pola nie ma co chyba mieć sentymentów. ja jestem 3 tydzień na l4 bo krwawiłam i dziś chciałabym je przedłużyć zwłaszcza, że te mdłości. nikt się nad nami nie zlituje. moja firma już jak sępy wypytuje kiedy wracam. zawsze dawałam z siebie wszystko ponad normę i widzę, że nikt tego nie docenia i nie pamięta o tym. jak to się mówi daj palec wezmą całą rękę, pracownik wydajny to trzeba to wykorzystać ponad normę :/ żal...

    zem3i09k945lhtw9.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko dobrze na wizycie, maleństwo ma 34 mm i jest dwa dni starsze niz OM. Za dwa tyg mam przyjść z badaniami i będziemy się umawiać na prenatalne.
    Dostałam l4 i bez sentymentow zadzwonilam do bezpośredniego szefa. Bardzo dobrze przyjął i pogratulował i obiecał że porozmawia z główną szefową:)

    Lami, pola0909, m0nika, Mama_Zuzia, monkle, Ann.., Agusia_pia lubią tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Looka91 Przyjaciółka
    Postów: 97 63

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/a332d3d640218.jpg.html

    Mam nadzieje ze udało mi się przemycić zdjęcie synka :) Dzieki Wam oczywiście! :*

    pola0909, Komunikacja24, Bunia86 lubią tę wiadomość

    p19u43r8cpj0frfl.png
    w5wqdf9hn1832kxf.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już słyszałam takie opinie, że jak prosto z pracy nie pojedziesz na porodówkę, to i tak będą mówić, że poszło się szybciej na zwolnienienie żeby się pobyczyć. Nie ważne czy w trzecim czy w siódmym miesiacu. Gra nie warta świeczki. Chyba że ma się regulowane godziny pracy. Moja znajoma sprzedawała mieszkania deweloperskie miała normalną pensję plus za każdą sprzedaż prowizja. Więc rano jechała podpisać umowę przedwstępną, a wieczorem do szpitala bo zaczął się poród. Podejrzewam, że gdyby nie grube tysiące za każdą umowę w życiu tak by nie pracowała :) Ale taka prawda że początku ciąży siedziała w domu i pracowała zdalnie, a do firmy podjeżdżała raz w tygodniu no i plus mieszkania tak jak się umówiła z klientem. Więc to zupełnie inna praca niż wstawanie o 6, pędzenie na 8 do roboty i siedzenie bitych godzin.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, trzymam kciuki :)

    Dziewczyny, w kopiowaniu linka na zapodaj net jak wezmiecie ten ostatni BBcode to wyświetli się od razu miniaturka :) i po kliknięciu od razu przeniesie nas do fotki :) Bo ciężko na telefonie kopiuje się całe adresy html :)

    Looka91 lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Looka91 Przyjaciółka
    Postów: 97 63

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola ja też uważam ze nie powinnaś mieć skrupułów. Czasem w naszym życiu zdarzają się momenty w których uznanie szefa przestaje mieć znaczenie... firma zawsze próbuje wykorzystać pracownika maksymalnie nie specjalnie zważając na jego dobro...
    A teraz to Ty i Twoja córcia jesteście najważniejsze. Niby banalne ale czasem odpuścić znaczy więcej... :*

    p19u43r8cpj0frfl.png
    w5wqdf9hn1832kxf.png
  • m0nika Autorytet
    Postów: 452 374

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Monika, a może sie uda w ramach tzw bezpośredniej likwidacji szkód i niech twój ubezpieczyciel się pałuje? Zapytaj

    Lami, bezpośrednio wskazań nie mam. Jedno poronienie, cukrzyca ciążowa, nic więcej. Ale jakos to badanie jest dużo bardziej wiarygodne i to do mnie przemawia. Nic, zobaczymy...
    Niestety nie, bo babka nie miała sowjje polisy i nie mają gdzie wystąpić z regresem. Jedynie mogę ja wystąpić na drodze cywilnej ale to min 2 lata przepychania :/

    ckaidqk31r0w29jw.png
    4.03. 6,67 cm szczęścia, 175u/min <3
    BhCG:
    31.12.2018 | 12 dpo 179,50
    02.01.2019 | 14 dpo 693,20
    04.01.2019 | 16 dpo 2028,00
    08.01.2019 | 20 dpo 11931,00
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem Wam szczerze że jestem na zwolnieniu od 8-9 tygodnia Jakoś tak przez zle samopoczucie i gdyby nie to, to pracowałabym max do końca 3 miesiąca. I możecie mnie za to zlinczowac ale ja właśnie zrobiłbym to żeby się poboczyc :) Może to będzie moja jedyna ciąża może nie. Przyda się odpoczynek i zajęcie się sobą. Do emerytury zostało jeszcze masę czasu i zdążę busie napracować więc trzeba korzystać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2019, 08:45

    Lami, magda.g85, Looka91 lubią tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • m0nika Autorytet
    Postów: 452 374

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola również uważam kochana że nie powinnaś mieć żadnych skrupułów, bo jak widać firma ich nie ma. Trzeba pomyśleć o sobie i maleństwie :) Firma zawsze sobie jakoś poradzi a Ty potrzebujesz teraz spokoju i odpoczynku. Na Twoim miejscu bym się nie zastanawiała tylko poinformowała szefa jak najszybciej. Niech sobie nie myśli pfff... :p

    ckaidqk31r0w29jw.png
    4.03. 6,67 cm szczęścia, 175u/min <3
    BhCG:
    31.12.2018 | 12 dpo 179,50
    02.01.2019 | 14 dpo 693,20
    04.01.2019 | 16 dpo 2028,00
    08.01.2019 | 20 dpo 11931,00
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Looka91 gratuluję przepiękny maluszek :)

    Czekam teraz na wizytę u mojego lekarza prowadzącego w przyszłym tygodniu i wspomnę mu o zwolnieniu. Macie rację, zdrowie maluszka jest teraz najważniejsze a niepotrzebne są dodatkowe i bezsensowne stresy. Tylko tak cholernie po ludzku przykro, że taki wyzysk. Jednak to prawda, że jak człowiek chce być w porządku to i tak wychodzi jak zawsze. Eh szkoda już słów i nie ma nad czym się zastanawiać.
    Dziękuję za wsparcie!

    Looka91, Karola9316 lubią tę wiadomość

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 26 lutego 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola, moim zdaniem zastanów się nad zwolnieniem. Ale z drugiej strony,nie powinnaś mieć żalu do pracodawcy o ilość pracy skoro oni nie wiedzą o ciąży. Myślę że powinnaś podejść i porozmawiać- kto wie może ich zachowanie się zmieni całkowicie i Cie odciaza. A jesli nie to wtedy bez żadnych skrupułów daj im zwolnienie :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 26 lutego 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieję, że wszystkie mamy normalnych lekarzy, którzy nie będą na siłę twierdzić, że nie widzą powodów do zwolnienia lekarskiego, bo zdarzają się i tacy

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 26 lutego 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam na grupie związanej z Wrocławiem, że w ostatnich dniach ZUS notorycznie wysyła paniom w ciąży wezwania do stawienia się na komisji ginekologicznej, a na następny dzień udanie się do Zusu w celu ustalenia zasadności zwolnienia lekarskiego.
    Tylko taką ciekawostkę podaję, bo ja jedynie spotkałam się z tym, że to lekarz był proszony o uzasadnienie wystawienia zwolnienia.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Ane_ta Przyjaciółka
    Postów: 91 120

    Wysłany: 26 lutego 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na zwolnieniu lekarskim praktycznie od początku ciąży , a ZUS mi ciagle nie wypłaca zasiłku chorobowego . Jakoś długo to trwa . Zastanawiam się czy właśnie nie szykują mi kontroli.

‹‹ 282 283 284 285 286 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ