X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 28 października 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka gratulacje 🙂👍💐🎉 super
    Moja dwulatka ma nieprzerwaną fazę na Cocomelon z niewielkimi przerwami na Świnkę Peppe. ogólnie to mamy bunt dwulatka. Najgorzej jest gdy oboje rodzice są w domu czyli weekendy. Płacz o wszystko wymuszanie inne dziecko normalnie. Poza tym jesień i też problem bo ona by tylko na dworzu z dziećmi siedziała. I bunt. Zagonić jej do domu nie można.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 1 listopada 2021, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerko, gratuluję najmocniej ❤
    Laurko, pięknie wyglądacie. Dziewczynki są już takie duże 🤩

    Dawno mnie tu nie było, dużo się u nas działo.

    Młoda skończyła dwa latka pod koniec września i nie mogę uwierzyć, że tak szybko to zleciało. Nasza córka jest bardzo rezolutna i rozgadana. Czasami zaskakuje mnie, gdy uda jej się złożyć jakieś bardziej złożone zdanie a ja nawet nie wiedziałam, że zna pewne słowa. Żeby nie było tak ideolo, to za nic nie chce korzystać z nocnika. Nie zmuszam, czekam i cierpliwie reaguję na wszystkie dzidziusiowania, które pojawiają się przy młodszym bracie.

    A młodszy brat, to nadal najpogodniejsze dziecko, jakie znam. Za kilka dni kończy pół roku, ma juz jednego zęba i strasznie rwie się do raczkowania i siedzenia.

    Relacja między nimi jest poprawna. Ostatnio M. powiedziała, że nie lubi brata, ale gdy nie patrzę kradnie mu buziaki ku uciesze Malucha :) U nas też bunt dwulatka na pokładzie, ale myślę, że całkiem dobrze sobie radzimy. M. ma charakter po mnie, ewidentnie i chyba dlatego tak dobrze się docieramy. Syn- cały tata.

    Posypało sie nam trochę zdrowie.
    U M. szmery w sercu, ale sytuacja opanowana. Ostatnio narzeka na ból brzuszka, ale gdy podaję miód, jako syropek, to czasami przechodzi. Ona to jest mały lekoman, kocha syropki a te podawałam Ostatnio Małemu na ząbkowanie, więc prwne przypuszczenia mam. Ale sama nie wiem, co o tym myśleć i jeśli to jeszcze chwilę potrwa czeka nas wizyta u lekarza.

    U Malucha mamy problem z nerkami. Poszerzone miedniczki nerkowej, które zostały wykryte przy badaniach prenatalnych są chyba jednak poważniejszą sprawą. Szczęśliwie zero infekcji, ale za kilka dni mamy wizytę u nefrologa. Martwię się, bo ciężar moczu jest niski a to może oznaczać niewydolność nerek. Zobaczymy.

    Ja ostatnio również się rozsypałam, ale już ogarniam. Ostatnia ciąża trochę zrujnowała mi zdrowie 🙈

    Kala lubi tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 1 listopada 2021, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka - super, pocieszasz, że ta relacja może być poprawna. U nas od pierwszego dnia niestety przeboje, bo wyszliśmy ze szpitala a córka wróciła od lekarza z podejrzeniem rsv 🙈także musimy ich izolować, siła rzeczy ja spędzam więcej czasu z maluchem i serce mi pęka, bo widzę, ze ona się czuje z tym zle. Mam nadzieje, ze za tydz dwa wszystko wróci do normy i będziemy mogli spędzać czas wszyscy razem.

    Mańka lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 7 listopada 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerko gratulacje :)
    Mi został jeszcze miesiąc. Juz nie mogę sir doczekac. Szczerze mam juz po kokardke bycia w ciazy. Moj syn z tak grzecznego kochanego chlopca zmienił sie w jakiegos malego potwora. Doslownie otwiera oczy rano i juz jest wkurzony, wszystkim rzuca piszczy i sie denerwuje. Rece juz mi opadają. Dosłownie wstyd gdzies wyjsc.
    Ogolnie bardzo duzo mowi, w ogole jest bardzo madry. Czasem mnie zadziwia. Kibelek mielismy prawie opanowany... ale zachorowal i po prostu szlag wszystko trafił, teraz to nawet z pieluchom mamy problem. Ja nie wiem juz co robić, kiedy to minie ? :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 19 lutego 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo Dziewczęta! Co tu tak cicho? Co słychać? Szykują się jakies nowe maluchy? 😁

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 21 marca 2022, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej,co u Was slychac.? Straszna cisza tutaj jest.

    10.09.2019 Marcel
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 23 marca 2022, 05:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w porządku, życie w 4 jakoś się toczy. Maluchy kochane, chociaż starsza ma nieustający bunt2 latka 🤣

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 18 czerwca 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak dawno tutaj nie zaglądałam 😱

    U nas wszystko w porządku. Nie mogę wyjść z podziwu, jak z takiego oseska M. zrobiła się tak rezolutną dziewczynką 🙃 Na wszystko ma odpowiedź i chłonie, jak gąbka. Od września zaczynamy przygodę z przedszkolem. I chociaż bardzo się boję puścić w świat moją małą dziewczynkę, to jestem pewna, że jest gotowa i świetnie sobie poradzi. Zdrówko, odpukać dopisuje, chociaż w ostatnim czasie zaczęliśmy przygodę z logopedą. Nie jest jednak gotowa wykonywać ćwiczeń, logopeda uspokaja, że mamy czas, ale no na pewno nie obejdzie się bez pomocy. Czekam, więc na ten moment.

    Synek chwilę temu skończył rok i postanowiliśmy, że jeszcze z nim zostanę w domu. On to jest, jak burza w maju. Gdy się uśmiecha, rozpogadza się wszystko wokół, ale gdy nadejdzie burza, oj to lecą gromy. Nie potrafię tak do niego dotrzeć, jak do M. Mam z nim zupełnie inną więź, chociaż też jest takim synusiem mamusi. U M. jednak nieustannie trwa mamoza i zaczyna mnie to martwić, bo widzę, że cierpi na tym relacja z tatą. Ale to już osobna historia.

    Myśleliśmy o trzecim dziecku, ale... Ale finansowo byśmy tego nie dźwignęli. Już teraz jest ciężko. Poza tym wciąż ogarniam tarczycę. Trochę mi smutno, że taki najlepszy czas mi mija, po 35rż raczej nie zdecyduję się na bobasa. A więc produkcja chyba zamknięta.

    A co u was dziewczyny? Jak tam wasze maluchy? Trzy lata temu odliczałyśmy tygodnie 🙃

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 5 lipca 2022, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest taka cisza już niestety… ale co się dziwić, nasze maluchy to już niebawem przedszkolaki! Ja codziennie jestem pod wrażeniem, jaka mądra jest ta moja mała dziewczynka ❤️ I o ile łatwiejsze jest życie z 2-3 latkiem niż z niemowlakiem… jednak dziecko, które umie mówić to jest niebo a ziemia. Swoją drogą - czy Wasze maluchy tez są takie charakterne? Z potrafi wybuchnąć taką furią, że strach podejść. A 15 min później jest słoneczkiem. Nie powiem, ze nie jest to męczące 😬

    Mańka lubi tę wiadomość

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

‹‹ 1257 1258 1259 1260 1261
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ