X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 29 czerwca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielen wrote:
    Manka chyba tak sie to skonczy. Weekend bedzie latwiej ogarnac z maluchem. Chociaz maz do polowy lipca jeszcze zdalnie pracuje z uwagi na pandemie, wiec dopoki jest w domu to urlopu nie bedzie bral. Moze we wrześniu skoczymy gdzies.

    Ja mam takie dni, ze chcialabym szybko nastepnego szkraba, ale zaraz przychodzi dzien, ze sobie mysle ze Filip bedzie jedynakiem 😀 Chyba musimy z tych bezsennych nocy wyjsc calkowicie, choc (nie zapeszajac) kilka nocy było calkiem dobrych jak u Laurki. Oby tak juz zostalo 😉

    Oj tam, oj tam! Ja nie spie od 6 lat i zyje 😉 Mam sie calkiem niezle bym powiedziala. Jak sie jest zdrowym i w sile wieku, to mozna sie do wszystkiego przystosowac.

    k878, Mańka lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Oj tam, oj tam! Ja nie spie od 6 lat i zyje 😉 Mam sie calkiem niezle bym powiedziala. Jak sie jest zdrowym i w sile wieku, to mozna sie do wszystkiego przystosowac.
    Ja to sie nigdy nie pogodze z niewyspaniem. Uwielbialam i uwielbiam spac. Ale co... nie wygrasz z dzieckiem.
    Chociaz slyszalam ze sa przypadki ze jak dziecko widzi ze rodzic spi czy udaje ze spi, to dzieccko tez spi dalej😏

    Zielen lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka!! Dziewczyny u nas prawie 3 tygodniowy pobyt u moich rodziców dobiegl konca. I w koncu w domu. Teraz tydzie odpoczynku i dwa tygodnie u tesciow :) jak mi sir nie chce 😁 no ale trudno.

    Jeśli chodzi o jedzonko to ja gotuje ale zawsze mam słoiczek w domu w razie lenistwa. Moj mlody najchetniej jadlby brokulowa czy kalafiorowa w kolko. Probuje przetestowac tez wekowanie. Ale musze kupic sloiki odpowiednie. A sloiczki zawsze trzymalam sie dat czyli max dwa dni. Ale moj mlody zjada caly taki duzy sloik.

    Zebow u nas nadal brak. Oleczka te historie slysze od mojej babci za każdym razem jak pyta czy mlody ma juz jakkes zabki. Takze mam wrazenie ze to jakas jednorazowa historia sprzed lat ktora nasza wiekowe babcie powtarzają :)

    My nadal walczymy z piciem, rozcienczona woda smakowa przynajmniej nie jest wypluwana ale i tak tylkk z lyzeczki. Zaden kubek mu nie pasuje.

    Jesli chodzi o sol to hmmm czasem troche dosypie czasem nie. Wczoraj zrobilam zupke i byla tak ochydna ze wylalam wszystko a dalam sloiczek. Dzis juz dalam do bulionu piramidki smaku i odrobine soli.

    Bedziemy testowa tez jogurty kokosowe bo jednak bialko krowie odrzuca.

    Gratulacje dla brzuchatek!! Vian! Trzymam mocno kciuki! Uwazaj na siebie.

    U nas nocki rozne zazwyczaj jedna pobudka. Ale usypianie masakra. Teraz przed spaniem bujamy sie w lozeczku turystycznym. I przekladam do lozeczka zwyklego lub do mnie do lozka.

    Oleczka a husta??

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Hejka!! Dziewczyny u nas prawie 3 tygodniowy pobyt u moich rodziców dobiegl konca. I w koncu w domu. Teraz tydzie odpoczynku i dwa tygodnie u tesciow :) jak mi sir nie chce 😁 no ale trudno.

    Jeśli chodzi o jedzonko to ja gotuje ale zawsze mam słoiczek w domu w razie lenistwa. Moj mlody najchetniej jadlby brokulowa czy kalafiorowa w kolko. Probuje przetestowac tez wekowanie. Ale musze kupic sloiki odpowiednie. A sloiczki zawsze trzymalam sie dat czyli max dwa dni. Ale moj mlody zjada caly taki duzy sloik.

    Zebow u nas nadal brak. Oleczka te historie slysze od mojej babci za każdym razem jak pyta czy mlody ma juz jakkes zabki. Takze mam wrazenie ze to jakas jednorazowa historia sprzed lat ktora nasza wiekowe babcie powtarzają :)

    My nadal walczymy z piciem, rozcienczona woda smakowa przynajmniej nie jest wypluwana ale i tak tylkk z lyzeczki. Zaden kubek mu nie pasuje.

    Jesli chodzi o sol to hmmm czasem troche dosypie czasem nie. Wczoraj zrobilam zupke i byla tak ochydna ze wylalam wszystko a dalam sloiczek. Dzis juz dalam do bulionu piramidki smaku i odrobine soli.

    Bedziemy testowa tez jogurty kokosowe bo jednak bialko krowie odrzuca.

    Gratulacje dla brzuchatek!! Vian! Trzymam mocno kciuki! Uwazaj na siebie.

    U nas nocki rozne zazwyczaj jedna pobudka. Ale usypianie masakra. Teraz przed spaniem bujamy sie w lozeczku turystycznym. I przekladam do lozeczka zwyklego lub do mnie do lozka.

    Oleczka a husta??
    Ogolnie moja babcia nie nalezy do osob ktore gadaja cos zeby gadac. Baaardzo dlugo sie wstrzymywala z ta historia. Ale oczywiscie podkreslila ze bylo to ok. 70lat temu i ze teraz wszystko sie zmienilo.

    U nas jogurty biszkoptowe jedzone sa ze smakiem. Maly dobrze toleruje.😏


    Testowalam nosidlo kolezanki. Maly nawet nie dal sie tam wsadzic. Super . Jestem udupiona w domu az nie zacznie chodzic. Wtedy wkraczaja szelki ze smycza😏 coz....
    I tu ponaglam pytanie dziewczyny, polecacie cos? Czy to juz nie ma takiego znaczenia jak wybor nosidla?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2020, 13:34

    10.09.2019 Marcel
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka ja ostatnio probowalam mlodego włożyć do chusty i darl sie jak go wsadzalam. Ale jak juz w niej siedzial to spoko bylo 😁😁

    A z tymi zebami. Mysle ze do roku cos sie pojawi :) Mamy jeszcze trochę czasu 😁

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Aster4n Ekspertka
    Postów: 168 206

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaaaaa gratulacje nowych ciąż dziewczyny! Dbajcie o siebie:)
    Ja mam nosidło Tule i młoda mi w nim nawet usypia.
    Oli dostała się do żłobka, więc jedno zmartwienie z głowy!
    Dalej jesteśmy w teamie niespiacych😴

    k878, Mańka lubią tę wiadomość

    bl9cvcqg409ts1dr.png

    gg649vvjf2u85q5u.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 30 czerwca 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Oleczka ja ostatnio probowalam mlodego włożyć do chusty i darl sie jak go wsadzalam. Ale jak juz w niej siedzial to spoko bylo 😁😁

    A z tymi zebami. Mysle ze do roku cos sie pojawi :) Mamy jeszcze trochę czasu 😁
    Dzis moj M. Zauwazyl ze ida dwie gorne 1! Ale sie jaram!😁😁 a zarazem mysle jak to bedzie przy kp.... ehhh.

    Tzn. Ja go wlozylam w te nossislo. To przez 15min marszu byly moze 2min spokojne gdy sie na cos zapatrzyl. Tak to wiercenie placz.
    Jeszcze sprobuje za kilka dni.

    10.09.2019 Marcel
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 1 lipca 2020, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła, Vian, gratulacje, trzymam kciuki!!!

    Pandemia już mnie wykańcza. Mam dosyć. Mam nadzieje ze się uda nam wyjazd nad morze, planowany od ... chyba stycznia.
    Oleczka, to zależy od gada, moja starsza w ogóle mnie nie ruszała ząbkami, ssała jak wcześniej. Młoda już od dawna mnie szarpie i przygryza, nie potrzebowała zębów.

    Laurka, Ty jesteś robocop, rambo i Dalajlama w jednym

    VianEthel2, Oleczka94, Mila, Zielen, Mańka lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Zielen Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 1 lipca 2020, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka a moze jak siedzi Ci juz super stabilnie to sa takie...nie wiem jak to nazwac...rowerki trzykolowe z dluga raczka z tylu zeby rodzic mogl pchac ten rowerek. Dziecko siedzi stabilnie i dookola jest otoczone barierka. Jak sie wpisze w google rowerek do pchania i wejdzie w grafike - to o to mi chodzi. No bo w domu caly czas to fiknac mozna...


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2020, 16:03

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 lipca 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielen wrote:
    Oleczka a moze jak siedzi Ci juz super stabilnie to sa takie...nie wiem jak to nazwac...rowerki trzykolowe z dluga raczka z tylu zeby rodzic mogl pchac ten rowerek. Dziecko siedzi stabilnie i dookola jest otoczone barierka. Jak sie wpisze w google rowerek do pchania i wejdzie w grafike - to o to mi chodzi. No bo w domu caly czas to fiknac mozna...
    Ja wiem co to jest. Ale skoro w wozku nie chce siedziec to tam raczej tez nie. To jest chyba rowerek biegowy z tego co kojaze.😏

    10.09.2019 Marcel
  • Sylwiu Autorytet
    Postów: 430 280

    Wysłany: 2 lipca 2020, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Mila i Vian!! Oby do szczęśliwego finału :-)
    Vian, bierzesz jakieś leki, coś Ci wyszlo w badaniach? Pozdrawiam

  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 2 lipca 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiu wrote:
    Gratulacje Mila i Vian!! Oby do szczęśliwego finału :-)
    Vian, bierzesz jakieś leki, coś Ci wyszlo w badaniach? Pozdrawiam
    Nie, nic szczególnego. Mam tylko większą dawkę euthyroxu chyba od kwietnia. Idę na wizytę 8.07 to zobaczymy co się dowiem. Nawet witamin noe łykam tylko sam kwas foliowy.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 2 lipca 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Pyza chętnie wcina kaszki -gotowce od hippa a takie gotowane prawdziwe nie chce. Co za dziecko, ja się staram a ta plujka pluje.
    Zieleń, ja bym się chętnie z tobą zobaczyła, tylko my prawie od początku pandemii siedzimy pod Poznaniem w domku z ogródkiem. W bloku bym zwariowała z moja dwójka. Ty mamy prywatny płac zabaw. Jak wrócimy to się odezwę!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2020, 13:54

    Oleczka94, Zielen lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 lipca 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Moja Pyza chętnie wcina kaszki -gotowce od hippa a takie gotowane prawdziwe nie chce. Co za dziecko, ja się staram a ta plujka pluje.
    Zieleń, ja bym się chętnie z tobą zobaczyła, tylko my prawie od początku pandemii siedzimy pod Poznaniem w domku z ogródkiem. W bloku bym zwariowała z moja dwójka. Ty mamy prywatny płac zabaw. Jak wrócimy to się odezwę!
    A orientujesz sie moze czy sa kaszki bez mm? Bo moj tego nie toleruje😏

    10.09.2019 Marcel
  • Zielen Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 2 lipca 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Moja Pyza chętnie wcina kaszki -gotowce od hippa a takie gotowane prawdziwe nie chce. Co za dziecko, ja się staram a ta plujka pluje.
    Zieleń, ja bym się chętnie z tobą zobaczyła, tylko my prawie od początku pandemii siedzimy pod Poznaniem w domku z ogródkiem. W bloku bym zwariowała z moja dwójka. Ty mamy prywatny płac zabaw. Jak wrócimy to się odezwę!
    Fajowo 😊

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 2 lipca 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    A orientujesz sie moze czy sa kaszki bez mm? Bo moj tego nie toleruje😏
    Oczywiście ze są, sama takie robię, na mleku owsianym albo wodzie, bo ma alergie

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 lipca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Booooze jak ja uwielbiammmm moja tesciowa. Normalnie... nikt nie dziala mi na nerwy tak jak ona...
    Siedzi juz 4h u mnie. Maz w pracy. Maly spal 2h, przyszla z niespodzianka, niezapowiedziana. A co tam. Pukac tez nie, bo po co. Siedzi i siedzi. Pier.oli nie wiadomo o czym matko.. nie dociera do niej ze maly nie lubi siedziec na kolanach a ona potrafi go wziac od zabawy zeby tylko u niej siedzial. Kij z tym ze on placze i sie wije ale co tam.... pomimo zwracania jej uwagi ona dalej swoje. Maly nie moze isc na przedpokoj bo ona juz za nim leci i na rece go bierze. No zesz.... szlak mni trafia.

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 lipca 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Oczywiście ze są, sama takie robię, na mleku owsianym albo wodzie, bo ma alergie
    Bede musiala poszperac w sklepach zatem. Ale jeszcze sprobuje z mm ostatni raz.😏

    10.09.2019 Marcel
  • Leksi Autorytet
    Postów: 271 178

    Wysłany: 2 lipca 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka, moja mała ma już 7 zębów i czasami jak się naje już, to zaczyna podgryzać, ale tak to wszystko spoko :) Co do kaszek bez mm, to są jeszcze fajne -> Czary Mamy, szybkie i bez mleka.

    Muszę się pochwalić, po ciężkim skoku rozwojowym, mega kryzysie, moja malutka zaczęła w końcu raczkować! :D Wszędzie jej teraz pełno.





    Oleczka94, Mila, k878 lubią tę wiadomość

    iv096iyewk8s7le5.png

    iv096iyewivbyvps.png

    Lena <3 : 18.04 -> 205g / 08.05 -> 362g / 19.06 -> 966g / 15.07. -> 1595g / 24.07. -> 1803g / 12.08. -> 2260g / 22.08. -> 2700g / 04.09. -> 2850g / 19.09. -> 3442g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 08:10

‹‹ 1229 1230 1231 1232 1233 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ