X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne witaminy centrum materna oa do z czy lepiej inne ?
Odpowiedz

witaminy centrum materna oa do z czy lepiej inne ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do was pytanko ciężaróweczki ;-)
    Jaie witaminy stosujecie, bylam dzisiaj w aptece i farmaceuta poradzil mi witaminy centrum materna od a do z , no dobra tu na cyprze to jedyne witaminy ktore wystapuja tez w polsce wiec zakupilam i wzielam dzisiaj pirwsza tabletke .Powiedzcie prosze czy slyszalyscie jakies opinie waszych lekarzy badz kolezanek na ten temat , co o nich sadzicie . Ja po kilku minutach czytania opini w necie cakowicie zglupialam, ze niby dzieci giganty sie po nich rodza ??? oczywiscie ni chce mi sie w to wierzyc ale wole dmuchac na zimne, poradzcie cos, i piszcze jakie witaminy bierzecie ....

    atdci09k18tcna0b.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa jest caly duzy temat witaminki dla mamy i kruszynki to tam sobie poczytaj bo sporo tego jest.ja osobiscie nie bralam zadnych witamin bo wyniki mialam dobre i nie potrzebowalaam sie dodatkowo faszerowac.jedyne co kwas foliowy.synus moj zdrowy i moja morfologie do samego porodu a nawet po byla ok.

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz i znajomy farmaceuta polecił Femibion Natal

  • kaaasiaczek_ Autorytet
    Postów: 1286 1430

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia0312 wrote:
    Mi lekarz i znajomy farmaceuta polecił Femibion Natal

    ja podobnie jak Marysia0312, stosuje Femibion Natal 1, a od 13 tygodnia Femibion Natal 2 (do końca ciąży).

    qb3ci09kgez1zp78.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    Lisa jest caly duzy temat witaminki dla mamy i kruszynki to tam sobie poczytaj bo sporo tego jest.ja osobiscie nie bralam zadnych witamin bo wyniki mialam dobre i nie potrzebowalaam sie dodatkowo faszerowac.jedyne co kwas foliowy.synus moj zdrowy i moja morfologie do samego porodu a nawet po byla ok.


    Dzieki, moze faktycznie poczekam do pierwszej wizyty u lekarza i zoaczymy jak on sie do tego odniesie :-)
    a widze ze zadna nie brala centum materna

    atdci09k18tcna0b.png
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobry jest Fembion ,ale drogi.
    Ja używam Mama Plus Olimp

    http://www.bangla.pl/zdjecia/olimp-labs-vita-min-plus-mama-d13278_7_3432.jpg Tu masz skład:)

    Ale ja biorę co co kilka dni:) żeby uzupełniać niedobory.
    Skupiam się na jedzeniu:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2013, 15:24

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od femibionu miałam jeszcze gorsze mdłości niż mam lekarz kazał zażywać zwykły kwas foliowy + dotego asmag forte (magnez)

  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Centrum Materna od A do Z plus DHA. Za opakowanie (30 tabletek + 30 kapsułek) płacę ok. 70 pln. Biorę je po konsultacji z lekarzem od 8 tygdonia ciąży. Wcześniej kazał brać mi tylko kwas foliowy,bo wyniki laboratoryjne miałam dobre, więc stwierdził, że nie ma sensu brać suplementów witaminowych. A, że leże non stop i nie mam w ogóle ruchu, to m.in dlatego wprowadził mi witaminy (wcześniej musiałam też zrobić badania krwi) i centrum maternę biorę ze względu na kilka witamin, które są w składzie, a potrzebne są w zwiększonej ilości kobietom, które leżą w ciąży i są narażone na wolniejszy przepływ krwi.

    Ja podobnie jak Miriam po Femibionie nie czułam się najlepiej, a mój lekarz uznał, że wyrzucam kaskę w błoto, bo nie są dostosowane do mojej sytuacji.

    Także Lissa, ja zdecydowanie branie zestawu witamin polecam po konsultacji z lekarzem. Jeśli jesteś zdrowa, odżywiasz sie dobrze, tak jak to Lalita napisała, uważam, że nie ma sensu brać czegoś więcej niż kwas foliowy, przynajmniej na początku i przynajmniej po zrobieniu badań z krwi.

    Lissa, pasia27 lubią tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Iwo123 Autorytet
    Postów: 272 234

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia0312 wrote:
    Mi lekarz i znajomy farmaceuta polecił Femibion Natal
    mi rowniez:)

    relg3e5ejn8hl19k.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez pierwszy trymestr ciąży zażywałam tylko kwas foliowy, dopiero później lekarka powiedziała, żebym przeszła na suplementy dla kobiet w ciąży, wymieniła kilka nazw, ale nie chciała żadnych sugerować.
    U mnie ogólnie stanęło na doppel herz mama.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam Pharmaton Matruella z kwasami . Poleciło mi ją dwóch lekarzy więc używam są to witaminy również dla kobiet karmiących. Mają fajny skład. Póki co mam je brać cały czas.

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • Elektroda Znajoma
    Postów: 27 27

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też brałam Pharmaton Matruelle. Robiłam nawet porównanie różnych witamin i te mają najlepszy skład wg mnie

  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez biore Femibion Natal 1 :) Ginekolog mi je poradzil ale zanim bylam u ginekologa to pani w aptece tez je poradzila :) Czuje sie po nich dobrze :)

    Krysti lubi tę wiadomość

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi lekarz przepisal tylko kwas foliowy i nic wiecej dlatego tez materne odstawilam , lece do Polski we wrzesniu i tam u "swojego" ginekologa zaciagne porady :-)

    A tak swoją drogą rozgladam sie dookoła hmmm strasznie sie zaniedbałam przez te meczace dolegliwosci . Wlosy w koltunach nie umyte i przetluszczone, to kubek pusty po herbacie to jakis karton z sokiem hmmmm
    Oj nie ładnie to wygląda !
    Przyszła ciąża przeszła ochota na sex , i na wszytsko inne :-(
    A moze znacie jakies witaminki ktore mozna brac w ciazy i ktore pobudzaja organizm do zycia dodaja energi etc ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2013, 20:54

    atdci09k18tcna0b.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa widzę, że Ty koniecznie musisz jakieś witaminy łykać, ha ha :-) Pomarańcze i pomidory wcinaj Kochana, a nie za tabletki się bierzesz :-D

    Co do bałaganu wokół i na sobie to mi to też doskwiera. Bardziej to, że ja leżę cały czas, więc mnóstwo rzeczy mam wokół łóżka, aby tylko ręką po nie sięgnąć, kubki stoją 3, bo w jednym herbata, w drugim soczek, w trzecim inna mieszanka, butelka z wodą, eh. No i w dresach cały czas jestem, a przed ciążą nie znosiłam dresów, no ale w żakiecie czy sukience nie leży się tak wygodnie jak w dresie :-) Włosy, niby myję, ale zawsze potargane od tego leżenia, eh.
    Witamin na bałagan nie znajdę, więc trzeba przetrwać te kilka miesięcy :-D

    Lissa lubi tę wiadomość

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano masz rację jak do tej pory to zawsze unikalam specyfikow tzn jak glowa bolała to mowilam nie wytrzymam nie ma co sie faszerowac , aale jakies cud tabletki na odchudzanie to wcinalam bez opamietania :-D
    Juz taka pokrecona ta moja natura . Wiesz bo ja bym tak bardzo chciala znow miec ta energie do robienia wszystkiego a nie ciagle lezec ( pol lezec bo pracuje jeszcze :D )
    Po tej ciazy zostane lekomanem cos czuje , moze jak zjem jakies witaminki enrgetyzujace to mimo ze pewnie nic nie daja to podzialaja chociaz na podswiadomocs i rusze sie z wyra :-/
    Naprawde kurde jest mi zle :-(

    A TY lala , czemu leżysz ??

    atdci09k18tcna0b.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżę prawie od samego początku, bo mam ciążę zagrożoną ze względu na ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu.
    Moja macica jest tak wymagająca, że musi mieć luz i komfort bez wstrząsów, przygniatania itp., a najlepiej jej w pozycji poziomej, no i muszę się do tego dostosować :-)

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda36 wrote:
    Leżę prawie od samego początku, bo mam ciążę zagrożoną ze względu na ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu.
    Moja macica jest tak wymagająca, że musi mieć luz i komfort bez wstrząsów, przygniatania itp., a najlepiej jej w pozycji poziomej, no i muszę się do tego dostosować :-)

    Rozumiem, no szkoda ze nie mieszkasz "bliżej " bo bysmy zorganizowaly nalot na Twoj dom ;-)
    Odpoczywaj kochana :-)

    atdci09k18tcna0b.png
  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha ha, oj spragniona jestem ludzi w świecie rzeczywistym, więc wszyscy co mnie odwiedzają są mile widziani. Fakt, jak jest mąż czy ktoś z rodziny to obsłuży, a tak to teraz u mnie nawet samemu trzeba sobie kawę czy herbatę zrobić, taka się gościnna zrobiłam :-D
    Ale jak tak jeszcze ze dwa miesiące poleżę, to dzikusek się ze mnie zrobi, a jak pójdę do centrum handlowego w jakiś weekend po tylu miesiącach, to w jakąś ludziofobię wpadnę :-)

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • Lissa Autorytet
    Postów: 606 458

    Wysłany: 22 sierpnia 2013, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha i nawet to sobie wyobraziłam ... a wyobraznie mam to Cie zapewniam :D
    Czego to sie nie robi dla naczych pociech , powiem Ci ze teraz jak rozmawiam z mama a zaczelam rozmawiac bardzo duzo na temat ciazy i jak ona to znosila to zaczynam to bardzo docenic i o ile to mozliwe kochac ja jeszcze bardziej .
    Tyle poswiecen miesiace , lata . tego sie nie widzi w mlodych latach dopiero jak same zostaniemy matkami badz przechodzimy ciaze w taki czy inny sposob .
    Być kobietą być kobietą ... ;-)

    Matylda36 lubi tę wiadomość

    atdci09k18tcna0b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ