X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wczesna ciąża, objawy, temperatura
Odpowiedz

Wczesna ciąża, objawy, temperatura

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Viki12987 Debiutantka
    Postów: 13 30

    Wysłany: 19 grudnia 2022, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, z góry będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.



    Z partnerem za specjalnie się nie staraliśmy, uznaliśmy, że jak się uda to się uda widocznie tak miało być. Po stosunku (byłam w trakcie owulacji) przez około 2 tygodnie do 3, zauważyłam u siebie dość duże zmęczenie, bóle głowy nasilone, drobne wahania nastroju i tkliwość piersi (pojawiły się na nich niebieskie żyłki, co dotychczas mi się nie zdarzało), temperatura pochwy mierzona codziennie wskazywała 37,02 po owulacji i utrzymywała się do dnia spodziewanej miesiączki na poziomie 37,02-36,87. Test zrobiłam w dniu spodziewanej miesiączki - negatywny. Cykle mam regularne 28-dniowe.



    Niestety dziś wczesnym porankiem obudziłam się jak co dzień by zmierzyć temperaturę a tam 36,6 do tego krew.. Miesiączka nadeszła. Czy któraś z Was kobitek miała podobną sytuację? Sama nie wiem co o tym myśleć.. Najbardziej przeraziła mnie ta niska temperatura :(

    Nie ukrywam, że zaczęłam się cieszyć, że może nam się udało i rzeczywiście niedługo zostaniemy rodzicami, a tu taka sytuacja. Wybiło mnie to całkowicie.. Dajcie znać jak to u Was wyglądało i czy miałyście lub słyszałyście o podobnych sytuacjach.

    Gorące pozdrowienia dla wszystkich przyszłych i obecnych Mamusiek! :)

    👩🏻 27 lat, 🧑🏻 39 lat, 2022 💍
    02.2023 - cp- usunięcie prawego jajowodu
    12.2023 - tsh - 1,57 ✅, ft4 -1,08 ✅, ft3 - 2,18 ❌,
    prog. badany w 7 dpo - 16,4 ng/ml
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3441 6984

    Wysłany: 19 grudnia 2022, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie wygląda na to że miałaś po prostu cięższy PMS (nasilone objawy typu tkliwość piersi czy wahania nastroju) a wyższa temperatura w drugiej fazie cyklu to normalna, wręcz oczekiwana rzecz - potwierdza że do owulacji najprawdopodobniej doszło i była dobrej jakości. W normalnym, zdrowym cyklu taka właśnie powinno się dziać - tempka rośnie, a potem spada w dzień miesiączki albo tuż przed i pojawia się krwawienie. Więc dla mnie twoja sytuacja to całkowita norma dla zwykłego cyklu niezakończonego ciąża. Czasem łatwo się nakręcić pod wpływem objawów że ciąża jednak jest, szczególnie jeśli się nie staracie i stosunek przydarzył się akurat w okolicy owulacji. Ale niestety obiektywnie mówiąc tutaj nie ma przesłanek żeby te ciążę podejrzewać.

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ